Banko kortelės saugumas

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Banko kortelės saugumas

Gyvenime pasitaiko įvairių atvejų: pametami pinigai, pametama ar pavogiama piniginė su visais joje esančiais dokumentais, banko kortelėmis ir pinigais. Pirmuoju atveju, pinigų atgauti praktiškai neįmanoma, tačiau esant antrajam atvejui, kai pinigai laikomi banko kortelėje įmanoma jų neprarasti, tereikia žinoti kaip tokiu atveju elgtis ir apskritai, kaip saugiai naudoti banko kortelę. Bankai visą parą teikia kortelės blokavimo paslaugą, todėl jeigu pametėte ar iš Jūsų pavogė banko kortelę, nedvejokite ir bet kuriuo paros metu skambinkite į savo banką, prašydami, kad ji būtų užblokuota.

Kadangi pastaruoju metu padaugėję apgavysčių ir sukčiavimų, naudojantis svetimo asmens banko kortelėmis, specialistai pataria elgtis itin atsargiai, ją saugoti, o savo PIN kodo neatskleisti net šeimos nariams ar geriausiems draugams.

Siekiant apsaugoti savo pinigus, esančius banko kortelėje, patariama: saugoti savo banko mokėjimo kortelės PIN kodą ir ją pačią; atsiskaitant už prekes ar paslaugas, prieš įvedant PIN kodą, visuomet pasitikrinti ar įvesta teisinga suma; atsiskaitant už prekes ar paslaugas parduotuvėje, arba bankomate norint atlikti kokią nors operaciją, patariama ranka pridengti klaviatūrą, kai įvedinėjate PIN kodą tam, kad pašaliniai asmenys jo nepamatytų; visada apdairiai elgtis apsipirkinėjant, nepamiršti ir nepalikti savo mokėjimo kortelės parduotuvėse; turėti įprotį reguliariai peržiūrėti savo sąskaitos išrašus.

Kalbant apie PIN kodo saugumą patariama: gavus naują kortelę - PIN kodą įsiminti (kodo negalima niekam sakyti!), o voką su kodu sunaikinti; jokiu būdu PIN kodo nesinešioti piniginėje kartu su kortele, ar dar blogiau nerašyti jo ant kortelės, nes tai prilygsta masalui, kuris 5dedamas grobuoniui tiesiai į burną; jeigu nusprendėte pakeisti PIN kodą, jis turėtų būti sudarytas iš nesikartojančių skaičių sekos, nelogiškas, neatspėjamas, dažnai žmonės pasirenka paprastus, lengvai įsimenamus skaičių derinius, pavyzdžiui, 1111, 2222 , 1234 ir pan., šie yra lengvai atspėjami ir sukčiai gali jį tiesiog atspėti. Norint apsaugoti savo pinigus svarbu laikytis šių nurodymų.

Norint apsaugoti savo pinigus papildomai patariama pasidaryti mažesnį dieninį pinigų išėmimo limitą, ypač tai patariama padaryti tuo atveju, jeigu sąskaitoje turite nemažą pinigų sumą. Tarkim, banko sąskaitoje turite 10000 litų, o Jūsų dienos išėmimo limitas yra 7000 litų. Jeigu tokios sumos išimti Jums nereikia, susimažinkite šį limitą iki 500 ar 1000 litų per dieną, taip išvengsite nesklandumų ir patirsite mažesnius nuostolius, jeigu Jūsų kortelė netyčia patektų į sukčių rankas. Prireikus išsiimti didesnę pinigų sumą, tai padaryti nebus sudėtinga, užteks nukeliauti į savo banko padalinį arba paskambinti į savo banką, kad būtų padidinta pinigų išėmimo suma. Po to vėl patariama šią sumą susimažinti.

Kitas būdas apsaugoti pinigus – nelaikyti didelių sumų banko sąskaitoje. Geriau - nenaudojamus pinigus pervesti taupomąjį ar paprastą indėlį, ar kitą sąskaitą, kuri yra nesusieta su banko kortele, kurią nešiojatės su savimi. Tai galima padaryti pačiam iš namų, naudojantis elektroninės bankininkystės sistema arba nuvykus į savo banko padalinį.

Sparčiai populiarėjant atsiskaitymams internetu, tarptautines mokėjimo korteles (pvz., „Debit MasterCard)“ reikia užregistruoti „saugaus atsiskaitymo internetu“ programoje. Tai reikalinga tam, kad kiti asmenys nepasinaudotų mokėjimo kortelės duomenimis. Norint savo kortelę užregistruoti šioje programoje tereikia prisijungti prie savo banko interneto svetainės ir ten pasirinkti „saugus atsiskaitymas internetu“. Nuo to laiko Jūsų kortele galima atsiskaitinėti už prekes ir paslaugas internetu.

Labai svarbu laikytis visų šių patarimų, nes tik jie ir apdairus Jūsų elgesys gali padėti apsaugoti Jūsų pinigus.

 


Naujiausi straipsniai

Lietuvos bankas pradeda vykdyti vyriausybės vertybinių popierių pirkimo pinigų politikos tikslais aukcionus

Lietuvos bankas, glaudžiai bendradarbiaudamas su Eurosistema, spalio mėnesį pradės vykdyti bandomuosius Lietuvos Respublikos Vyriausybės vertybinių popierių, išleistų vidaus rinkoje, pirkimo aukcionus. Ši iniciatyva suderinta Eurosistemos lygiu. Bandomuosius aukcionus taip pat vykdys Prancūzijos ir Nyderlandų centriniai bankai.

Lietuvos banko vykdomuose aukcionuose galės dalyvauti Lietuvos banko pinigų politikos operacijų sandorio šalys. Aukcionai įprastai bus vykdomi antradieniais ir ketvirtadieniais. Pirmasis Lietuvos banko aukcionas įvyks 2015 m. spalio 13 d.

Gyvybės draudimas

Gyvybės draudimas

Gyvybės draudimas garantuoja apsidraudusiojo asmens šeimos narių finansinį stabilumą jo mirties, kūno sužalojimo ir ligų atvejais. Gyvybės draudimu patariama draustis tiems, kurie turi finansinių įsipareigojimų (paskolų) ir turi šeimą. Tuo atveju, jeigu pagrindiniam pajamų gavėjui, turinčiam finansinių įsipareigojimų, kas nors atsitiktų, jo šeimai paskola neliktų kaip našta, kadangi dalį jos turėtų kompensuoti draudimas.

Trumpalaikės paskolos

Trumpalaikės paskolos

Daugelis iš mūsų turbūt niekada nėra susimąstę, kad anksčiau ar vėliau gali tekti pasinaudoti greitųjų paskolų paslaugomis. Tačiau daug žmonių su tuo teko susidurti į Lietuvą atėjus ekonominiam sunkmečiui, kadangi jis palietė ne tik vargingiau gyvenančius, bet ir turtingesnius. Šiuo laikotarpiu stingant pinigų ypatingai išpopuliarėjo paskolos imamos trumpam laikotarpiui – trumpalaikės paskolos. Jų pranašumas tas, kad pasiskolinama trumpam laikotarpiui, taigi jeigu laiku grąžinate skola neužsitęsia.

Bankai sėkmingai pradėjo vykdyti tarpbankinius atsiskaitymus pagal elektroninių mokėjimų eurais erdvės SEPA reikalavimus

Šiandien, pirmąją darbo dieną naujaisiais metais, šalies bankai pradėjo vykdyti tarpbankinius atsiskaitymus pagal trisdešimt keturias valstybes apimančios elektroninių mokėjimų eurais erdvės, vadinamos SEPA, reikalavimus. Nuo šiol bankai tarpbankinius mokėjimus atlieka SEPA reikalavimams pritaikytoje naujoje Lietuvos banko valdomoje sistemoje SEPA-MMS ir kitose europinėse mokėjimo sistemose.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!