Banko kortelės saugumas

Pinigai per 1 dieną!

Gauti paskolą
Banko kortelės saugumas

Gyvenime pasitaiko įvairių atvejų: pametami pinigai, pametama ar pavogiama piniginė su visais joje esančiais dokumentais, banko kortelėmis ir pinigais. Pirmuoju atveju, pinigų atgauti praktiškai neįmanoma, tačiau esant antrajam atvejui, kai pinigai laikomi banko kortelėje įmanoma jų neprarasti, tereikia žinoti kaip tokiu atveju elgtis ir apskritai, kaip saugiai naudoti banko kortelę. Bankai visą parą teikia kortelės blokavimo paslaugą, todėl jeigu pametėte ar iš Jūsų pavogė banko kortelę, nedvejokite ir bet kuriuo paros metu skambinkite į savo banką, prašydami, kad ji būtų užblokuota.

Kadangi pastaruoju metu padaugėję apgavysčių ir sukčiavimų, naudojantis svetimo asmens banko kortelėmis, specialistai pataria elgtis itin atsargiai, ją saugoti, o savo PIN kodo neatskleisti net šeimos nariams ar geriausiems draugams.

Siekiant apsaugoti savo pinigus, esančius banko kortelėje, patariama: saugoti savo banko mokėjimo kortelės PIN kodą ir ją pačią; atsiskaitant už prekes ar paslaugas, prieš įvedant PIN kodą, visuomet pasitikrinti ar įvesta teisinga suma; atsiskaitant už prekes ar paslaugas parduotuvėje, arba bankomate norint atlikti kokią nors operaciją, patariama ranka pridengti klaviatūrą, kai įvedinėjate PIN kodą tam, kad pašaliniai asmenys jo nepamatytų; visada apdairiai elgtis apsipirkinėjant, nepamiršti ir nepalikti savo mokėjimo kortelės parduotuvėse; turėti įprotį reguliariai peržiūrėti savo sąskaitos išrašus.

Kalbant apie PIN kodo saugumą patariama: gavus naują kortelę - PIN kodą įsiminti (kodo negalima niekam sakyti!), o voką su kodu sunaikinti; jokiu būdu PIN kodo nesinešioti piniginėje kartu su kortele, ar dar blogiau nerašyti jo ant kortelės, nes tai prilygsta masalui, kuris 5dedamas grobuoniui tiesiai į burną; jeigu nusprendėte pakeisti PIN kodą, jis turėtų būti sudarytas iš nesikartojančių skaičių sekos, nelogiškas, neatspėjamas, dažnai žmonės pasirenka paprastus, lengvai įsimenamus skaičių derinius, pavyzdžiui, 1111, 2222 , 1234 ir pan., šie yra lengvai atspėjami ir sukčiai gali jį tiesiog atspėti. Norint apsaugoti savo pinigus svarbu laikytis šių nurodymų.

Norint apsaugoti savo pinigus papildomai patariama pasidaryti mažesnį dieninį pinigų išėmimo limitą, ypač tai patariama padaryti tuo atveju, jeigu sąskaitoje turite nemažą pinigų sumą. Tarkim, banko sąskaitoje turite 10000 litų, o Jūsų dienos išėmimo limitas yra 7000 litų. Jeigu tokios sumos išimti Jums nereikia, susimažinkite šį limitą iki 500 ar 1000 litų per dieną, taip išvengsite nesklandumų ir patirsite mažesnius nuostolius, jeigu Jūsų kortelė netyčia patektų į sukčių rankas. Prireikus išsiimti didesnę pinigų sumą, tai padaryti nebus sudėtinga, užteks nukeliauti į savo banko padalinį arba paskambinti į savo banką, kad būtų padidinta pinigų išėmimo suma. Po to vėl patariama šią sumą susimažinti.

Kitas būdas apsaugoti pinigus – nelaikyti didelių sumų banko sąskaitoje. Geriau - nenaudojamus pinigus pervesti taupomąjį ar paprastą indėlį, ar kitą sąskaitą, kuri yra nesusieta su banko kortele, kurią nešiojatės su savimi. Tai galima padaryti pačiam iš namų, naudojantis elektroninės bankininkystės sistema arba nuvykus į savo banko padalinį.

Sparčiai populiarėjant atsiskaitymams internetu, tarptautines mokėjimo korteles (pvz., „Debit MasterCard)“ reikia užregistruoti „saugaus atsiskaitymo internetu“ programoje. Tai reikalinga tam, kad kiti asmenys nepasinaudotų mokėjimo kortelės duomenimis. Norint savo kortelę užregistruoti šioje programoje tereikia prisijungti prie savo banko interneto svetainės ir ten pasirinkti „saugus atsiskaitymas internetu“. Nuo to laiko Jūsų kortele galima atsiskaitinėti už prekes ir paslaugas internetu.

Labai svarbu laikytis visų šių patarimų, nes tik jie ir apdairus Jūsų elgesys gali padėti apsaugoti Jūsų pinigus.

 

Tarpusavio skolinimo platforma. Paprasčiau nei banke

Paskolos iki 10.000 EUR

Paskolos terminas iki 60 mėnesių

Atidėk kredito įmokas iki 3 mėnesių!

paskolos iki 1400 EUR

Pirmas kreditas iki 1000 EUR iki 6 mėn. terminui NEMOKAMAI!
Nuolaida kreditui iki 65 %.

Paskolos iki 4000 EUR

Pirmas kreditas iki 1000 EUR iki 6 mėn. terminui NEMOKAMAI!
Nuolaida kreditui iki 65 %.

Paskolos Refinansavimas iki 6000 EUR

Paskolos iki 110% automobilio vertės

Individualios palūkanos

Galima derėtis

Pirma paskola nemokamai iki 1000 EUR  ir iki 120 dienų

Pirmas kreditas iki 6 mėn. su 0% palūkanomis.

Kreditas iki 3000 EUR

iki 35.000 EUR

Vartojimo paskola nuo 12%

Paskola su NT įkeitimu nuo 6%

Naujiausi straipsniai

Trys vartojimo kredito davėjai sumokėjo už netinkamą mokumo vertinimą Lietuvos banko skirtas baudas

UAB „Lateko lizingas“, UAB „IPF Digital Lietuva“ ir Provident Polska S.A. filialas „Provident finansai“ sumokėjo Lietuvos banko 2016 m. kovo mėn. skirtas baudas – iš viso 25 590 Eur. Baudos buvo skirtos už netinkamą vartojimo kredito gavėjų mokumo vertinimą ir atsakingojo skolinimo reikalavimų pažeidimus.

2016 m. kovo mėn. Pinigų finansų įstaigų balanso apžvalga

Lietuvos banko turimų skolos vertybinių popierių, išleistų euro zonos rezidentų, suma per mėnesį padidėjo 219,9 mln., o paskolų euro zonos rezidentams suma sumažėjo 111,8 mln. Eur. Šie rodikliai mėnesio pabaigoje sudarė atitinkamai 3,7 mlrd. ir 586,2 mln. Eur. Euro zonos rezidentų indėliai Lietuvos banke per mėnesį padidėjo 1,2 mlrd. – iki 4,5 mlrd. Eur. Kitų pinigų finansų įstaigų (PFĮ) paskolos Lietuvos rezidentams, išskyrus PFĮ, padidėjo 374,2 mln. ir mėnesio pabaigoje sudarė 17,5 mlrd. Eur. Lietuvos rezidentų, išskyrus PFĮ, indėliai kitose PFĮ sumažėjo 66,6 mln. – iki 16,6 mlrd. Eur.

Lietuvos ir Suomijos bankų vadovai aptars priemones nekilnojamojo turto kainų burbulams užkardyti

Nekilnojamojo turto (NT) kainų raida Šiaurės ir Baltijos šalyse yra nevienoda, o galimi disbalansai vienoje šalyje gali turėti įtakos ir kitoms glaudžiai tarpusavyje susijusioms regiono šalių finansų sistemoms. Šį ir kitus aktualius finansinio stabilumo ir bankininkystės klausimus numatoma aptarti sausio 25 d. Helsinkyje įvyksiančiame Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų valdybų susitikime.

Bankai sėkmingai pradėjo vykdyti tarpbankinius atsiskaitymus pagal elektroninių mokėjimų eurais erdvės SEPA reikalavimus

Šiandien, pirmąją darbo dieną naujaisiais metais, šalies bankai pradėjo vykdyti tarpbankinius atsiskaitymus pagal trisdešimt keturias valstybes apimančios elektroninių mokėjimų eurais erdvės, vadinamos SEPA, reikalavimus. Nuo šiol bankai tarpbankinius mokėjimus atlieka SEPA reikalavimams pritaikytoje naujoje Lietuvos banko valdomoje sistemoje SEPA-MMS ir kitose europinėse mokėjimo sistemose.