Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Periodiniai mokėjimai

Periodiniai mokėjimai

Pastaruoju metu periodinius mokėjimus renkasi vis daugiau vartotojų, kadangi tai puikus būdas nesudėtingai valdyti savo finansus. Periodiniu mokėjimo pavedimu yra vadinamas nurodymas bankui pervesti pinigus ten, kur nurodė klientas, tam tikru periodiškumu (dažniausiai kas mėnesį). Iš dalies periodiniai mokėjimai yra panašūs į tiesioginį debetą, tačiau jie skiriasi tuo, kad yra nauojami kitokioms paskirtims. Tiesioginis debetas – naudojamas įvairiems mokesčiams ir įmokoms apmokėti, o periodiniai mokėjimai naudojami, kai mokamos iš anksto žinomos įmokos, pavyzdžiui, nuomos mokestis, pinigų pervedimai vaikams, pinigai pervedami į taupymo sąskaitą ir pan. Periodinių mokėjimų būdu galima atlikti vietinius ir tarptautinius mokėjimus.

Verta rinktis periodinių mokėjimų paslaugą, kadangi sutaupoma laiko (nerikia vykti į baką dayti apmokėjimų ar tai dayti el. Banke), sutaupoma pinigų (banko viduje periodiniai mokėjimai yra nemokami, o pavedimus atliekant į kitus bankus kainuoja mažiau, negu atliekant paprastus mokėjimo pavedimus), lankstu (galima pasirinkti periodus ir sąlygas, pagal kuriuos bus atliekami mokėjimai), saugu (bankas perveda pinigus turėdamas kliento sutikimą, be to visi atlikti mokėjimai yra matomi sąskaitos išraše) ir mokėjimai visada yra atliekami sutartyje nurodytą dieną.

Norint pradėti atsiskaitinėti periodinių mokėjimų būdu, reikia susidaryti savo periodinių mokėjimų planą (tai galima padaryti savo banke). Nustačius dažniausius savo mokėjimus, kiekvienam iš jų yra sudaroma sutartis, kuri yra susiejama su periodiniu mokėjimu. Sudarius savo periodinių mokėjimų sutartis, bankas nurodytu periodiškumu gali pradėti pervedinėti nurodytą sumą ten, kur yra nurodyta, tokiu periodiškumu, kurį nurodėte.  Jeigu prireikia pakeisti periodinio mokėjimo sąlygas, reikia kreiptis į savo banką, kuriame sąlygos Jums bus nesudėtingai pakeistos.

Nustatytą mokėjimo dieną bankas patikrina kliento banko sąskaitoje esantį pinigų likutį ir jeigu pinigų pakanaka, tuomet atlieka pavedima. Priešingu atveju – kai kliento sąskaitoje pinigų nėra pakankamai, bankas negali atlikti mokėjimo, todėl jis karts nuo karto tikrins kliento banko sąskaitą, o kai atsiras pakankama pinigų suma, atliks reikiamą mokėjimą.

Norint užsisakyti periodinių mokėjimų paslaugą, tai galima padaryti dviem būdais: užsukus į savo banką ir ten pasirašius periodinio mokėjimo sutartį arba savo banko internetinėje svetainėje pasirinkus periodinio mokėjimo sutartį, kurią taip pat reikia užpildyti. Pildant sutartį reikia nurodyti gavėją, jo sąskaitos numerį, pinigų sumą, kurią pervedinėsite, mokėjimo paskirtį ir terminą (galima pasirinkti vieną iš šių: kartą per dieną, kartą per savaitę, kartą per mėnesį, kartą per ketvirtį, kartą per pusmetį ar kartą per metus). Užsisakyti periodinių mokėjimų paslaugą galima terminuotam laikotarpiui (pavyzdžiui, metams) arba nenurodyti termino. Antruoju atveju, norint nutraukti sutartį Jums reikės tai padaryti savo banko internetiniame puslapyje arba nuvykus į savo banko padalinio klientų aptarnavimo skyrių.

Pinigų mokėjimus galima atlikti ir už kitą asmenį. Tai patogu, kai turite vaikų – studentų, mokesčius (įmokas už mokslą, pragyvenimo mokesčius ar tiesiog periodiškai pervesti vaikams kažkokią pinigų sumą) už juos galite atlikti patys, naudodamiesi periodiniais mokęjimais. Svarbu žinoti, kad periodiniai mokėjimai atliekami tik nacionaline Lietuvos valiuta – litais.