Vietiniai ir tarptautiniai mokėjimai

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Vietiniai ir tarptautiniai mokėjimai

Banke atliekami mokėjimai skirstomi į dvi rūšis: vietinius ir tarptautinius. Vietiniai pervedimai yra tokie, kai pinigai pervedami iš vieno asmens ar įmonės sąskaitos į kito asmens ar įmonės sąskaitą (gavėjo), kuri yra atidaryta Lietuvos įstaigoje. Tuo tarpu tarptautiniu mokėjimo pervedimu vadinamas pinigų pervedimas gavėjui, į jo asmeninę sąskaitą, kuri yra kitos valstybės mokėjimo paslaugų sektoriuje. Dažnai tai gali būti ir kita valiuta (ne litai).

Vietiniai mokėjimai. Vietinių mokėjimų pervedimo greitis priklauso nuo kai kurių faktorių, todėl ne visi gaunami vienodai. Panagrinėkime šiuos atvejus. Tuo atveju, kai pinigų gavėjo ir siuntėjo sąskaitos yra tame pačiame banke „X“, pinigai atkeliauja į gavėjo banko sąskaitą tą pačią dieną. Kai atliekamas skubus mokėjimo pavedimas iš lietuviškos banko įstaigos į lietuvišką banko sąskaitą iki 15 val. atliekamas per vieną valandą., o jei mokėjimas atliekamas po 15 val., tuomet pinigai gaunami kitą dieną. Kai atliekamas paprastas mokėjimo pavedimas litais iki 14.30 val. (Lietuvos laiku) ir eurais arba doleriais iki 14.00 val., pinigai į gavėjo sąskaitą atkeliauja tą pačią dieną. Jei pavedimas atliekamas vėliau nei prieš tai nurodyti laikai, tuomet pinigai į gavėjo banko sąskaitą atkeliauja kitą dieną. Tokiomis valiutomis kaip HUF (Vengrijos forintas), JPY (Japonijos jena), AUD (Australijos doleriai), BGN (Bulgarijos Ieva)  pavedimai gaunami per dvi darbo dienas. Kai pavedimo suma yra ne mažesnė nei 100 tūkst. litų pavedimas gali užtrukti pagal terminus, nurodytus Lietuvos Respublikos Mokėjimo įstatymuose.

Kai pervedimai atliekami užsienio valiuta į Lietuvos banką, siuntėjas privalo užpildyti tarptautinio mokėjimo pavedimo blanką.

Tarptautiniai mokėjimai. Šie mokėjimai gali būti: paprasti, skubūs ir labai skubūs. Paprasti mokėjimo pavedimai, kurie atliekami iki 22 val. gavėją pasieks per dvi darbo dienas. Kai pavedimas atliekamas iki 16 val. Europos ribose, gavėjas jį gauna per vieną darbo dieną. Skubus mokėjimo pavedimas Europos ribose atliktas iki 14 val. pasieks gavėją jau tą pačią dieną. Skubus pavedimas eurais arba doleriais į užsienio banką, atliktas iki 16 val. gavėją pasieks per vieną darbo dieną. Labai skubus mokėjimo pavedimas atliktas eurais arba doleriais į užsienio banką, atliktas iki 14 val. galėją pasieks tą pačią dieną.

Atliekant tarptautinius pervedimus užsienio valiuta siuntėjas taip pat privalo pildyti tarptautinio mokėjimo pavedimo blanką.

Atliekant tiek vietinius, tiek tarptautinius mokėjimų pavedimus būkite itin atidūs, nurodydami gavėjo banko sąskaitos numerį, nes neteisingą jį nurodę, galite prarasti visus pervedamus pinigus. 


Naujiausi straipsniai

Naujos banko sąskaitos atidarymas

Naujos banko sąskaitos atidarymas

Kiekvieno iš mūsų šiandieninė kasdienybė neįsivaizduojama be sąskaitos banke. Dabar ją turi ne tik dirbantys asmenys ar pensininkai, ji atidaroma ir vaikams (7 – 13 metų amžiaus) ir jaunuoliams (14 – 22 metų amžiaus). Taigi, norint turėti asmeninę banko sąskaitą, amžius –ne problema. Žinoma, vaikui vienam atkeliavus į banką dėl sąskaitos atidarymo, ji nebus suteikta, kadangi tam reikalingas tėvų sutikimas.

SEPA

Bendra mokėjimų eurais erdvė, arba SEPA (angl. Single Euro Payments Area), – tai iniciatyva naudoti vienodas mokėjimo priemones atsiskaitymams eurais.

Gyventojams ir įmonėms Lietuvoje greitu laiku bus nesvarbu, ar lėšų mokėtojas (gavėjas) veikia Lietuvoje, ar kitoje Europos Sąjungos (ES) valstybėje narėje. Standartizavus mokėjimų formatus ir taisykles, įmonės ne tik galės optimizuoti vidaus procesus, bet ir turės galimybę paprasčiau pakeisti mokėjimo paslaugų teikėją, taip bus užtikrinta mokėjimo paslaugų kokybė ir konkurencinga kaina.

Asmeninė kredito istorija

Asmeninė kredito istorija

Daugeliui žmonių ateina toks laikotarpis, kai pristinga pinigų ir jiems tenka kreiptis į greituosius kreditorius arba tiesiog jie nusprendžia įsigyti savo būstą, tačiau pakankamai pinigų tam nėra ir tenka kreiptis į banką dėl paskolos gavimo. Bankai taip paprastai paskolų neduoda, pirmiausiai jie turi įsitikinti ar kliento pajamos yra pakankamos paskolai mokėti ir svarbiausia ar būsimas klientas nėra nemokus, nes tokiu atveju jam paskolą gauti būtų sudėtinga ar net neįmanoma, taip pat esant gerai asmeninio kredito istorijai, taikomos palankesnės paskolos gavimo sąlygos.

Internetinė bankininkystė

Internetinė bankininkystė

Esant greitam gyvenimo tempui, neverta laiko gaišti ten, kur jį galima sutaupyti. Vienas iš tokių laiko taupymo būdų – naudojimasis internetine bankininkyste. Tai puikus būdas taupyti laiką kadangi norint atlikti paprasčiausias, su finansais susijusias operacijas, tektų keliauti į bankus ir ten laiką gaišti laukiant eilėse,  naudojantis internetine bankininkyste visa tai galima atlikti pačiam, sėdint namuose, prie kompiuterio. Šiuo metu galimybę naudotis internetine bankininkyste gali pasiūlyti kiekvienas bankas.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!