Banko paslaugos privatiems klientams

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Banko paslaugos privatiems klientams

Bankai savo klientus skirsto į dvi kategorijas: privatūs klientai ir verslo klientai. Šiandien plačiau pakalbėsime apie bankų siūlomas paslaugas privatiems klientams, aptarsime jų rūšis, suteikiamas privilegijas ir pan.

Sąskaita ir įvairūs mokėjimai. Norint tapti kokio nors banko privačiu klientu, reikia jame atsidaryti banko sąskaitą savo vardu. Jau turint sąskaitą, galite naudotis jo paslaugomis ir atlikti įvairius mokėjimus: paprastus pavedimus (šeimos nariams, giminaičiams, draugams, už prekes, paslaugas ir pan.), tiesioginį debetą, atlikti periodinius mokėjimus, naudoti čekius (juos galima naudoti vietoj grynųjų pinigų, siekiant atsiskaityti už prekes ar paslaugas). Be paminėtų paslaugų klientai gali išsikeisti valiutas bei pasinaudoti seifais (išsinuomoti), savo asmeniniam turtui saugoti.

Darbo užmokestis. Kiekvienas bankas stengiasi pritraukti kuo daugiau vartotojų jų banke atsidaryti banko sąskaitą, tam, kad į ją būtų mokamas gaunamas atlyginimas (darbo užmokestis). Bankai savo klientams stengiasi suteikti geras (saugias) sąlygas laikyti ir kai reikia panaudoti savo pinigus. Kartais bankai netgi sudaro sutartis su kai kuriomis įmonėmis tam, kad jų darbuotojai naudotųsi būtent to banko paslaugomis.

Mokėjimo kortelės. Kiekvienas bankas turi savo mokėjimo kortelių rūšis. Pagrinde jos yra dviejų rūšių: debeto ir kredito kortelės. Yra bankų, kurie siūlo mokėjimų korteles studentams ir moksleiviams. Jos nuo įprastų mokėjimo kortelių skiriasi savo dizainu, mažesniais paslaugų mokesčiais, mažesniu pinigų išėmimo limitu (per dieną).

Pensijų kaupimas. Daugelis bankų suteikia galimybę kaupti senatvės pensiją savo banke. Kaip žinia pensijos yra trijų pakopų: pirmoji – „Sodroje“ kaupiama pensija, antroji – kaupiama savo pensijų fonde (pavyzdžiui, pasirinktame banke), trečioji – savarankiškai kaupiama pensija taip pat kaupiama savo banke (dažnai sudaroma investicinio gyvybės draudimo sutartis). Taigi, savo pensijas pagal antrą ir trečią pakopas galite kaupti pasirinktame banke.

Elektroninė bankininkystė. Savo privatiems klientams bankai suteikia galimybę naudotis elektroninės bankininkystės paslaugomis. Tai labai patogu, kadangi žmonės taupydami savo laiką ir pinigus daug veiksmų, susijusių su finansais, gali atlikti tiesiog savo namuose. Tai tokie veiksmai kaip sąskaitos likučio pasitikrinimas, sąskaitos išrašo nagrinėjimas, pavedimai, terminuotų ar taupomųjų indėlių sutarčių sudarymas ir pan.

Lizingas automobiliui. Tiems, kurie nori įsigyti naują automobilį, bankai suteikia galimybę tai padaryti lizingu. Daugelis bankų siūlo dviejų rūšių lizingą: finansinį lizingą (sutarties laikotarpiu sumokama visa automobilio vertė ir priskaičiuotos palūkanos) ir finansinį lizingą su likutine verte (paskutiniam mokėjimui yra nukeliama dalis automobilio vertės).

Paskolų gavimas. Bankai savo privatiems klientams suteikia įvairių rūšių paskolas. Pagrindinės iš jų – būsto paskolos, vartojamosios paskolos, asmeninės paskolos, paskolos studentams, paskola automobiliui ir pan. Imant didesnio dydžio paskolą, pavyzdžiui, būsto paskolą, bankas prašo užstatyti savo turtą.

Taupymo ir investavimo paslaugos. Bankai kiekvienam norinčiam suteikia galimybę taupyti ir investuoti pinigus. Klientai gali atsidaryti taupomuosius ir terminuotuosius indėlius, kuriuose būtų saugiai laikomi pinigai arba rinktis kiek rizikingesnes investavimo priemones, galinčias atnešti daugiau pelno. Tai – akcijos, Vyriausybės taupymo lakštai, taupymo obligacijos,  investiciniai indėliai, investiciniai fondai ir pan.

Draudimo paslaugos. Bankai suteikia galimybę savo klientams apsidrausti patiems (savo gyvybę) arba apdrausti savo turtą.  Gyvybės draudimui priskiriama šeimos pajamų apsauga, apsaugota būsto paskola, Saugus vaiko fondas, Saugus pensijos fondas, investicinio fondo draudimas ir pan. Tuo tarpu ne gyvybės draudimui priskiriami šie: turto draudimas (pastato, jame esančio turto ir civilinės atsakomybės draudimas), pirkinių draudimas, transporto priemonės draudimas, kelionės draudimas ir pan.

Tai pagrindinės bankų paslaugos, teikiamos savo privatiems klientams. 


Naujiausi straipsniai

Kredito rizika

Kredito rizika

Dabar gauti kreditą yra lengviau nei nueiti iki parduotuvės. Tačiau, nereikia pamiršti, kad gauti yra viena, o kai reikia jį atiduoti, dažnam iškyla sunkumų, kadangi prieš imant nebuvo pagalvota apie grėsmę ir įsipareigojimus. Kredito rizika – vadinama tokia rizika, kai viena iš sandorio šalių (dažniausiai pasiskolinęs asmuo ar įmonė) gali tapti nemokia, tuo trapu antroji pusė dėl to patiria didelių nuostolių.

Finansinio stabilumo stebėsena

Patikima ir saugi finansų sistema yra svarbus veiksnys, užtikrinantis ilgalaikį ir tvarų ekonomikos augimą. Pagrindinis Lietuvos banko tikslas – palaikyti kainų stabilumą, tačiau moderni centrinė bankininkystė sunkiai įsivaizduojama be patikimo ir veiksmingo mokėjimo ir vertybinių popierių atsiskaitymo sistemų bei visos šalies finansų sistemos veikimo.

Socialinių pašalpų mažinimas

Socialinių pašalpų mažinimas

Pastaruoju metu tarp pašalpų gavėjų vyrauja tokia nuomonė: kam dirbti, jei beveik tokio paties dydžio pinigų sumą galima gauti iš pašalpų? Todėl pašalpų gavėjai bus skatinami eiti dirbti bei dalyvauti daugiabučių renovavimo programose. Skatinimas bus toks, kad bedarbiams bus mažinamos socialinės pašalpos bei mažinamos kompensacijos šildymui nuolaidos.

Prekyba akcijų biržoje

Prekyba akcijų biržoje

Atsiranda vis daugiau žmonių besidominčių investavimu, juos vilioja galimybė papildomai uždirbti pinigų. Vienas iš investavimo būdų – prekyba akcijų biržoje. Šis būdas pradedančiuosius vilioja galimybe, per trumpą laikotarpį gauti didelį pelną, neturint didelių pinigų sumų (galima pradėti investuoti su bet kokia pinigų suma, už kurią galima nupirkti vieną akciją, tačiau rekomenduotina tai pradėti daryti turint bent 1000 litų).

Raseinių kredito unija šias metais - geriausia

Pastebėta, kad pastaruoju metu kredito unijos sparčiai plečia savo veiklą, jos tampa vis populiaresnės, pritraukia vis daugiau narių. Neseniai vykusiame Tarptautinės kredito unijos dienos renginyje buvo išrinktos įvairių nominacijų nusipelnusios kredito unijos ir geriausi jų darbuotojai. Šis renginys yra kasmetinis ir jį rengia LCKU kartu su ALKU.

Šiuo metu Lietuvoje yra 75 veikiančios kredito unijos, tačiau į nominacijas pretendavo  ne visos – 63 iš jų.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!