Kredito unijų veikla Lietuvoje

Pinigai per 1 dieną!

Gauti paskolą
Kredito unijų veikla Lietuvoje

Lietuvoje vis daugėja įvairių kredito unijų. Šiuo metu jų skaičius siekia 75, o centrinėmis kredito unijos narėmis yra laikomos 63 kredito unijos, kurios turi daugiau nei 123 nutolusias kasas. Visos šios kredito unijos priklauso Lietuvos centrinei kredito unijai (LCKU nuoroda http://lku.lt/), kuri yra įsikūrusi Kaune (adresas: savanorių pr. 363 – 211, LT – 4942).

Kredito unija yra finansinė institucija, kuri teikia paslaugas savo nariams. Vadinasi, norint pasinaudoti vienos ar kitos kredito unijos paslaugomis, pirmiausiai reikia tapti jos nare t.y. įstoti į ją. Įstoję į kredito uniją nariai sudaro bendrą santaupų fondą. Iš šio fondo yra teikiamos paskolos kitiems nariams.

Lietuvos centrinė kredito unija teikia daugiausiai paslaugų lyginant su kitomis Baltijos šalių kredito unijomis. Kredito unijos, kurios priklauso centrinei Lietuvos kredito unijai, įgijo patirties iš Vakarų Europos šalių ir Kanados kredito unijų. Kredito unijos teikia šias paslaugas: 1. Indėlių kaupimas; 2. Paskolų išdavimas; 3. Teikia tarptautines debeto ir kredito mokėjimo korteles; 4. Suteikia galimybę naudotis internetine bankininkyste; 5. Suteikia galimybę atlikti piniginius pervedimus bei sumokėti įmokas ir mokesčius.

Norint tapti kredito unijos nariu pirmiausiai reikia kreiptis į savo mieste esančią kredito uniją. Darbuotojui leidus turite užpildyti prašymą, įsigyti bent vieną pajų ir sumokėti įstojimo mokestį. Kas yra pajus ir kodėl privaloma jį mokėti? Pajus – tai kiekvienas nario dalis unijos kapitale, todėl asmuo įstojęs į kredito uniją yra kartu ir klientas ir savininkas. Pajus suteikia galimybę naudotis kredito unijos teikiamomis paslaugomis. Pajų privalo sumokėti kiekvienas asmuo, kuris nori tapti kredito unijos nariu, nes taip yra numatyta Lietuvos Respublikos kredito unijų įstatyme. Tačiau pajaus mokestis (100 litų) yra gražinamas kiekvienam, kuris išstoja iš kredito unijos, jeigu šis asmuo yra pilnai atsiskaitęs su kredito unija.

 

Tarpusavio skolinimo platforma. Paprasčiau nei banke

Paskolos iki 10.000 EUR

Paskolos terminas iki 60 mėnesių

Atidėk kredito įmokas iki 3 mėnesių!

paskolos iki 1400 EUR

Pirmas kreditas iki 1000 EUR iki 6 mėn. terminui NEMOKAMAI!
Nuolaida kreditui iki 65 %.

Paskolos iki 4000 EUR

Pirmas kreditas iki 1000 EUR iki 6 mėn. terminui NEMOKAMAI!
Nuolaida kreditui iki 65 %.

Paskolos Refinansavimas iki 6000 EUR

Paskolos iki 110% automobilio vertės

Individualios palūkanos

Galima derėtis

Pirma paskola nemokamai iki 1000 EUR  ir iki 120 dienų

Pirmas kreditas iki 6 mėn. su 0% palūkanomis.

Kreditas iki 3000 EUR

iki 35.000 EUR

Vartojimo paskola nuo 12%

Paskola su NT įkeitimu nuo 6%

Naujiausi straipsniai

Trys vartojimo kredito davėjai sumokėjo už netinkamą mokumo vertinimą Lietuvos banko skirtas baudas

UAB „Lateko lizingas“, UAB „IPF Digital Lietuva“ ir Provident Polska S.A. filialas „Provident finansai“ sumokėjo Lietuvos banko 2016 m. kovo mėn. skirtas baudas – iš viso 25 590 Eur. Baudos buvo skirtos už netinkamą vartojimo kredito gavėjų mokumo vertinimą ir atsakingojo skolinimo reikalavimų pažeidimus.

2016 m. kovo mėn. Pinigų finansų įstaigų balanso apžvalga

Lietuvos banko turimų skolos vertybinių popierių, išleistų euro zonos rezidentų, suma per mėnesį padidėjo 219,9 mln., o paskolų euro zonos rezidentams suma sumažėjo 111,8 mln. Eur. Šie rodikliai mėnesio pabaigoje sudarė atitinkamai 3,7 mlrd. ir 586,2 mln. Eur. Euro zonos rezidentų indėliai Lietuvos banke per mėnesį padidėjo 1,2 mlrd. – iki 4,5 mlrd. Eur. Kitų pinigų finansų įstaigų (PFĮ) paskolos Lietuvos rezidentams, išskyrus PFĮ, padidėjo 374,2 mln. ir mėnesio pabaigoje sudarė 17,5 mlrd. Eur. Lietuvos rezidentų, išskyrus PFĮ, indėliai kitose PFĮ sumažėjo 66,6 mln. – iki 16,6 mlrd. Eur.

Lietuvos ir Suomijos bankų vadovai aptars priemones nekilnojamojo turto kainų burbulams užkardyti

Nekilnojamojo turto (NT) kainų raida Šiaurės ir Baltijos šalyse yra nevienoda, o galimi disbalansai vienoje šalyje gali turėti įtakos ir kitoms glaudžiai tarpusavyje susijusioms regiono šalių finansų sistemoms. Šį ir kitus aktualius finansinio stabilumo ir bankininkystės klausimus numatoma aptarti sausio 25 d. Helsinkyje įvyksiančiame Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų valdybų susitikime.

Bankai sėkmingai pradėjo vykdyti tarpbankinius atsiskaitymus pagal elektroninių mokėjimų eurais erdvės SEPA reikalavimus

Šiandien, pirmąją darbo dieną naujaisiais metais, šalies bankai pradėjo vykdyti tarpbankinius atsiskaitymus pagal trisdešimt keturias valstybes apimančios elektroninių mokėjimų eurais erdvės, vadinamos SEPA, reikalavimus. Nuo šiol bankai tarpbankinius mokėjimus atlieka SEPA reikalavimams pritaikytoje naujoje Lietuvos banko valdomoje sistemoje SEPA-MMS ir kitose europinėse mokėjimo sistemose.