Kredito unijų veikla Lietuvoje

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Kredito unijų veikla Lietuvoje

Lietuvoje vis daugėja įvairių kredito unijų. Šiuo metu jų skaičius siekia 75, o centrinėmis kredito unijos narėmis yra laikomos 63 kredito unijos, kurios turi daugiau nei 123 nutolusias kasas. Visos šios kredito unijos priklauso Lietuvos centrinei kredito unijai (LCKU nuoroda http://lku.lt/), kuri yra įsikūrusi Kaune (adresas: savanorių pr. 363 – 211, LT – 4942).

Kredito unija yra finansinė institucija, kuri teikia paslaugas savo nariams. Vadinasi, norint pasinaudoti vienos ar kitos kredito unijos paslaugomis, pirmiausiai reikia tapti jos nare t.y. įstoti į ją. Įstoję į kredito uniją nariai sudaro bendrą santaupų fondą. Iš šio fondo yra teikiamos paskolos kitiems nariams.

Lietuvos centrinė kredito unija teikia daugiausiai paslaugų lyginant su kitomis Baltijos šalių kredito unijomis. Kredito unijos, kurios priklauso centrinei Lietuvos kredito unijai, įgijo patirties iš Vakarų Europos šalių ir Kanados kredito unijų. Kredito unijos teikia šias paslaugas: 1. Indėlių kaupimas; 2. Paskolų išdavimas; 3. Teikia tarptautines debeto ir kredito mokėjimo korteles; 4. Suteikia galimybę naudotis internetine bankininkyste; 5. Suteikia galimybę atlikti piniginius pervedimus bei sumokėti įmokas ir mokesčius.

Norint tapti kredito unijos nariu pirmiausiai reikia kreiptis į savo mieste esančią kredito uniją. Darbuotojui leidus turite užpildyti prašymą, įsigyti bent vieną pajų ir sumokėti įstojimo mokestį. Kas yra pajus ir kodėl privaloma jį mokėti? Pajus – tai kiekvienas nario dalis unijos kapitale, todėl asmuo įstojęs į kredito uniją yra kartu ir klientas ir savininkas. Pajus suteikia galimybę naudotis kredito unijos teikiamomis paslaugomis. Pajų privalo sumokėti kiekvienas asmuo, kuris nori tapti kredito unijos nariu, nes taip yra numatyta Lietuvos Respublikos kredito unijų įstatyme. Tačiau pajaus mokestis (100 litų) yra gražinamas kiekvienam, kuris išstoja iš kredito unijos, jeigu šis asmuo yra pilnai atsiskaitęs su kredito unija.

 


Naujiausi straipsniai

Mokesčiai

Mokesčiai

Mokesčiai yra neatsiejama kiekvienos valstybės dalis. Kiekvienas iš mūsų žino apie mokesčius, dažnas skundžiasi jų užgulta našta. Tačiau mokesčių išvengti neįmanoma, juos turi mokėti kiekvienas pilietis. Seime dažnai priimamos įstatymų pataisos, kuriomis keičiami jau esami mokesčiai arba priimami nauji įstatymai, apsprendžiantys naujus mokesčius. Pavyzdžiui, neseniai buvo priimtas „pagalvės“ mokestis kai kuriems Lietuvos kurortams. Lietuvoje mokesčių įstatymus reguliuoja Lietuvos Respublikos valstybinė mokesčių inspekcija.

Paskolos skaičiuoklė

Paskolos skaičiuoklė

Prieš imdami būsto paskolą daugelis susiduria su klausimu, kiek pinigų iš banko būstui galės gauti. Šiuo metu ko ne kiekvienas bankas savo internetiniame puslapyje turi paskolos skaičiuoklę. Tai labai patogus įrankis, kuris padeda apskaičiuoti maksimaliai galimą paskolos sumą bei mėnesines paskolos įmokas, taip sutaupant daug Jūsų laiko. Galima skaičiuoti keliuose bankuose, taip matysite skirtumus ir žinosite, kuris Jums yra palankesnis.

Ilgalaikės paskolos

Ilgalaikės paskolos

Neseniai praėjusi finansinė krizė daugeliui buvo nelengvas gyvenimiškas išbandymas. Vieni jai buvo finansiškai pasiruošę (turėjo sukaupę santaupų), kiti – nebuvo, todėl pastariesiems krizės laikotarpį išgyventi buvo kur kas sudėtingiau. Žmonės pradėjo ieškoti išeičių kaip sudurti galą su galu. Daugeliui padėjo bankų, kredito unijų ir kreditorių teikiamos įvairių rūšių paskolos: greitos paskolos, trumpalaikės paskolos, sms paskolos, paskolos internetu, ilgalaikės paskolos ir kt. Šiek tiek plačiau aptarsime ilgalaikes paskolas.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!