Virtualių pinigų saugumas

Pinigai per 1 dieną!

Gauti paskolą
Virtualių pinigų saugumas

Gyvenant XXI amžiuje turbūt sudėtinga būtų įsivaizduoti savo gyvenimą be bankų, kreditinių kortelių, elektroninės bankininkystės ir taip vadinamų „virtualių pinigų“ (t.y. pinigų, kurie yra laikomi banke ir juos gali valdyti pats savininkas sėdėdamas namuose prie savo asmeninio kompiuterio bet kuriuo paros metu.

Daugelis dabar naudojasi banko teikiama paslauga – pinigų laikymu indėliuose. Tai patogus ir saugus pinigų taupymo (laikymo) būdas, nes priklausomai nuo palūkanų dydžio, laikoma pinigų suma padidėja. Taip pat, tai yra saugu, nes indėliai yra apdrausti. Lietuvoje indėliai iki 100 tūkst. eurų yra apdraudžiami, tai reiškia, kad banko bankroto atveju pinigai Jums privalės būti grąžinami per trijų mėnesių laikotarpį, kai bus iškelta bankroto byla. 

Virtualių pinigų saugumui dažnai grėsmę kelia patys jų savininkai, nemokėdami elgtis arba dėl savo neatsakingo elgesio. Ypatingai tai pasireiškia pinigus tvarkant internetinėje erdvėje, kur tyko nemažai pavojų. Vienas iš jų – neapdairus kliento elgesys. Pavyzdžiui, atliekant svarbią pinigų pervedimo operaciją, padaryta klaida gali kainuoti pinigų sumą, kurią pervedate, todėl patartina labai atidžiai pildyti kiekvieną langelį ir prieš padarant pravedimą dar kartą viską atidžiai peržiūrėti. Kitas pavojus – internetiniai sukčiai, siekiantys sužinoti Jūsų prisijungimą ir slaptažodį. Norint nuo jų apsisaugoti patariama savo finansus tvarkyti iš namų ar kito patikimo kompiuterio, o ne viešoje vietoje ar interneto kavinėje, kur įsibrovėliams lengviau patekti prie Jūsų duomenų. Taip pat pastaruoju metu dažnai pasitaiko atvejų, kad žmonėms yra siunčiamos žinutės „iš banko“ su internetine nuoroda, prie kurios liepiama prisijungti, taip  siekiama išvilioti internetinės bankininkystės prisijungimo kodus. Tai vadinama – fišingu. Tokiu atveju internetiniai sukčiai gavę Jūsų prisijungimo duomenis gali lengvai ir gretai manipuliuoti Jūsų pinigais. Norint užkirsti tam kelią, reikia būti labai atidiems, neatidarinėti jokių neaiškių nuorodų ir juo labiau neįvedinėti savo duomenų ten, kur nesate įsitikinę, kam tai reikalinga, nes bankai niekada nesiunčia panašių pranešimų. Nepatariama savo asmeninių duomenų kortelių ar banko sąskaitos numerių diktuoti telefonu, siųsti sms žinute ar elektroniniu paštu. Taip pat labai svarbu saugoti savo bankomato kortelės ir internetinės bankininkystės slaptažodžius. Jokiu būdu negalima jų laikyti piniginėje ar rankinėje kartu su kortelėmis. Geriausia būtų juos įsiminti, o raštelį su kodu sunaikinti. Jeigu kartais įvyktų taip, kad slaptažodį pamiršite, tereikia kreiptis į savo banką ir Jums bus suteiktas naujas slaptažodis. Tai mažesnė problema, nei kad slaptažodis patektų į sukčių rankas. Patariama, slaptažodžius dažnai keisti, nesirinkti lengvai atspėjamų (tokių kaip gimimo data, vardas, telefono numeris ir pan.). Geriausia, kad jis būtų ne mažiau nei 8 vienetų ilgio kombinacija ir jį sudarytų ne tik raidės bet dar ir skaičiai su ženklais.

Naudojantis bankomatu patariama tai daryti apdairiai. Pasitaiko atvejų, kai žmogus per skubėjimą ar neapdairumą bankomate pamiršta kortelę ar pinigus. Taip pat svarbu, stengtis kodą bankomate įvesti taip, kiti asmenys jo nepamatytų. Specialistai pataria, savo banko kortelės niekam neduoti ir nesakyti kodo (net šeimos nariams), nes neretai pasitaiko atvejų, kai banko sąskaita neaiškiai “ištuštėja”, o pasidomėjus pinigų istorija matoma, kad jie buvo išleisti vienose ar kitose parduotuvėse, kaip vėliau paaiškėja, šeimos narių.

Vis gi internetinė bankininkystė yra labai patogus atsiskaitymo ir pinigų valdymo būdas. Ja naudojantis susitaupo laikas, nes nereikia valandų valandas prastovėti eilėse sausakimšuose bankuose, bei pinigai, kadangi pavedimai kainuoja mažiau, nei ta pati operacija kainuotų banke. Taip pat bet kuriuo paros metu galima pasitikrinti savo sąskaitos likutį. Užsisakius paslaugą, kad Jums būtų pranešta sms žinute apie sąskaitos papildymą, sutaupysite laiko ir visada tiksliai žinosite, kada į Jūsų sąskaitą jau „atkeliavo“ pinigai.

Bankai stengiasi, kad jų klientai būtų apsaugoti nuo sukčių. Jeigu Jums iškilo kokių įtarimų, visada nedvejodami kreipkitės į savo banką, kur Jums bus stengiamasi padėti, apsisaugoti ir suteikti visą reikalingą informaciją. 

Pozicija: 
Home [Pagrindines Naujienos]

Tarpusavio skolinimo platforma. Paprasčiau nei banke

Paskolos iki 10.000 EUR

Paskolos terminas iki 60 mėnesių

Atidėk kredito įmokas iki 3 mėnesių!

paskolos iki 1400 EUR

Pirmas kreditas iki 1000 EUR iki 6 mėn. terminui NEMOKAMAI!
Nuolaida kreditui iki 65 %.

Paskolos iki 4000 EUR

Pirmas kreditas iki 1000 EUR iki 6 mėn. terminui NEMOKAMAI!
Nuolaida kreditui iki 65 %.

Paskolos Refinansavimas iki 6000 EUR

Paskolos iki 110% automobilio vertės

Individualios palūkanos

Galima derėtis

Pirma paskola nemokamai iki 1000 EUR  ir iki 120 dienų

Pirmas kreditas iki 6 mėn. su 0% palūkanomis.

Kreditas iki 3000 EUR

iki 35.000 EUR

Vartojimo paskola nuo 12%

Paskola su NT įkeitimu nuo 6%

Naujiausi straipsniai

Trys vartojimo kredito davėjai sumokėjo už netinkamą mokumo vertinimą Lietuvos banko skirtas baudas

UAB „Lateko lizingas“, UAB „IPF Digital Lietuva“ ir Provident Polska S.A. filialas „Provident finansai“ sumokėjo Lietuvos banko 2016 m. kovo mėn. skirtas baudas – iš viso 25 590 Eur. Baudos buvo skirtos už netinkamą vartojimo kredito gavėjų mokumo vertinimą ir atsakingojo skolinimo reikalavimų pažeidimus.

2016 m. kovo mėn. Pinigų finansų įstaigų balanso apžvalga

Lietuvos banko turimų skolos vertybinių popierių, išleistų euro zonos rezidentų, suma per mėnesį padidėjo 219,9 mln., o paskolų euro zonos rezidentams suma sumažėjo 111,8 mln. Eur. Šie rodikliai mėnesio pabaigoje sudarė atitinkamai 3,7 mlrd. ir 586,2 mln. Eur. Euro zonos rezidentų indėliai Lietuvos banke per mėnesį padidėjo 1,2 mlrd. – iki 4,5 mlrd. Eur. Kitų pinigų finansų įstaigų (PFĮ) paskolos Lietuvos rezidentams, išskyrus PFĮ, padidėjo 374,2 mln. ir mėnesio pabaigoje sudarė 17,5 mlrd. Eur. Lietuvos rezidentų, išskyrus PFĮ, indėliai kitose PFĮ sumažėjo 66,6 mln. – iki 16,6 mlrd. Eur.

Lietuvos ir Suomijos bankų vadovai aptars priemones nekilnojamojo turto kainų burbulams užkardyti

Nekilnojamojo turto (NT) kainų raida Šiaurės ir Baltijos šalyse yra nevienoda, o galimi disbalansai vienoje šalyje gali turėti įtakos ir kitoms glaudžiai tarpusavyje susijusioms regiono šalių finansų sistemoms. Šį ir kitus aktualius finansinio stabilumo ir bankininkystės klausimus numatoma aptarti sausio 25 d. Helsinkyje įvyksiančiame Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų valdybų susitikime.

Bankai sėkmingai pradėjo vykdyti tarpbankinius atsiskaitymus pagal elektroninių mokėjimų eurais erdvės SEPA reikalavimus

Šiandien, pirmąją darbo dieną naujaisiais metais, šalies bankai pradėjo vykdyti tarpbankinius atsiskaitymus pagal trisdešimt keturias valstybes apimančios elektroninių mokėjimų eurais erdvės, vadinamos SEPA, reikalavimus. Nuo šiol bankai tarpbankinius mokėjimus atlieka SEPA reikalavimams pritaikytoje naujoje Lietuvos banko valdomoje sistemoje SEPA-MMS ir kitose europinėse mokėjimo sistemose.