Finansų maklerio darbas

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Finansų maklerio darbas

Paprasati finansų makleris apibūdinamas kaip asmuo, kuris turi teisę teikti finansinio tarpininkavimo paslaugas, tačiau tik pagal valstybės nustatytą tvarką. Toms finansinio tarpininkavimo paslaugoms priklauso tokios, kaip, pavyzdžiui, paslaugų gavėjams (klientams) yra padedama gauti finansavimą, kuris reikalingas kažkokiam turtui įsigyti, jį išmainyti, investuoti arba parduoti. Finansų makleriai bendradarbiauja su kredito įstaigomis, įvairiomis bendrovėmis ir savo klientams privalo pateikti išsamią siūlomų finansavimo sąlygų analizę, taip pat kartu įvertinti finansines kliento galimybes ir sudaryti klientui priimtiniausią finansavimo variantą. Jie gali tarpininkauti tariantis su kredito įstaigomis, tokiomis kaip bankai ar lizingo bendrovės, kad klientai gautų palankesnes finansavimo sąlygas. Taip pat jiems privalo profesionaliai padėti  įveikti vertybių (pinigų) skolinimosi, finansavimo gavimo etapus, padėti įsigyti materialines bei kitokias vertybes ir įgyvendinti verslo planus.

Finansų makleris dažniausiai dirba pagal darbo sutartį. Dirbant įmonėje finansų maklerio pareigos yra tiesiogiai susijusios su vertybinių popierių rinka ir jos funkcionavimu. Finansų makleris gali būti vadovu šiose įmonėse: investicijų bendrovėje, valdymo įmonėje, finansų maklerio įmonėje, pensijų fonde, vertybinių popierių biržoje ar vertybinių popierių komisijoje taip pat įmonėse, kurių veikla vienaip ar kitaip yra susijusi su vertybinių popierių rinka.

Finansų makleriu gali būti fizinis asmuo ir jis privalo turėti finansų maklerio licenciją, kurią Lietuvoje išduoda Vertybinių popierių komisija. Be to norint tapti finansų makleriu privaloma turėti įgijus žinių apie vertybinių popierių rinkos funkcionavimą, vertybinių popierių dalyvių formas, jų veiklos būdus ir pan. Šios žinios dažniausiai yra patikrinamos kvalifikaciniu egzaminu, o norint gauti teisę laikyti šį kvalifikacinį egzaminą yra privaloma turėti vidurinį išsilavinimą ir vienerių metų darbo stažą, susijusį su vertybinių popierių rinka. Tuo tarpu tiems, kurie nori laikyti egzaminą siekiant gauti konsultanto ar generalinę licenciją, privalo būti įgijęs aukštajį išsilavinimą.

Lietuvoje finansų makleris dažnai vadinamas finansų brokeriu, tai yra žodžiai sinonimai, tiesiog vienas terminas yra atėjęs iš vienos užsienio valstybės, o kitas iš kitos (brokeris – iš Didžiosios Britanijos, o makleris – iš Vokietijos). Atidžiau panagrinėjus Lietuvos Respublikos įstatymus galima pastebėti, kad vartojamas tik finansų maklerio terminas, tuo tarpu toks terminas kaip finansų brokeris juose nėra.

 


Naujiausi straipsniai

Studento išlaikymo kaina

Studento išlaikymo kaina

Artėja metas kai Jūsų vaikas baigs vidurinę mokyklą? Ir Jūs vis dažniau susimąstote, kaip reikės išlaikyti vaiką, kiek pinigų jam reikės skirti per mėnesį, kai jis taps studentu. Tiesa ta, kad daugeliui tėvų tai sudėtingas ir nerimą keliantis metas, tačiau visi nori, kad Jų vaikas turėtų išsilavinimą ir užtikrintą ateitį.

Paskolos palūkanų kitimas

Krizės metu palūkanos buvo labai pakilusios, tačiau šiuo metu jos yra vienos iš mažiausių ir tai įtakoja daugelio sprendimus dėl paskolos ėmimo. Žmonės žinodami, kad šiuo metu palūkanos yra nedidelės, mažiau dvejoja, stengiasi greičiau paimti paskolas ir fiksuoti palūkanas tam, kad vėliau jos nepakiltų. Tiems, kurie turi galimybes ir yra finansiškai stabilūs verta paskolą imti dabar, o ne laukti, kada palūkanos pakils.

Greitųjų paskolų nauda

Greitųjų paskolų nauda

Dažnai žmonėms tenka girdėti „skolinkis dabar – atiduok vėliau“, „pirma paskola (kreditas) nemokamai“ ir panašias frazes radijuje, televizijoje ar internete. Tačiau daugelis į tai žiūri skeptiškai ir paskolas įsivaizduoja kaip kažką baisaus, įtakosiančio jų gyvenimą, paliksiančio didelę dėmę ir pan. Visa tai yra dėl informacijos stokos, kadangi žmonės nežinodami prisigalvoja įvairiausių neigiamų dalykų ar jie yra girdėję iš savo kaimynės kaip jų draugams buvo, kai jie pasiėmė paskolą... Taigi, esant nepakankamam ir netikslingam informacijos kiekiui, dažnai susiformuoja neigiama nuomonė.

Asmeninių finansų valdymas

Asmeninių finansų valdymas

Šių dienų realybė yra tokia: prekių ir paslaugų kainos kyla, atlyginimai nesikeičia, arba jei ir padidėja, tai labai minimaliai, indėlių palūkanos, deja,  yra mažos, todėl juose laikydami pinigus daug neuždirbsite, tačiau jie ten bus saugūs. Susiklosčius tokiai finansinei situacijai reikia mokėti valdyti savo finansus tam, kad nenuskurstume ir dar labiau nepabogintume savo finansinės padėties.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!