Saugus būstas

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Saugus būstas

Ne paslaptis, kad kiekvienas metais įvairios gamtos stichijos pridaro daug žalos mūsų šalies gyventojams. Neretai yra nuplėšiami gyvenamųjų ar ūkinių pastatų stogai, išplaunami pamatai, užvirtę medžiai taip pat palieka nemažų nuostolių, todėl pastebima, kad daugėja žmonių norinčių savo būstą apsidrausti draudimo kompanijose. Dauguma jų suteikia galimybę apdrausti butą, pastatytą ar statomą namą bei sodybą.

Draudimo yra įvairių, įvairiausių rūšių, todėl prieš draudžiantis reikia gerai apgalvoti, kokia (-ios) draudimo rūšis (-ys) Jums yra reikalinga (-os). Prieš pasirenkant reikėtų sau susidėlioti prioritetus – kokie rizikos faktoriai yra būdingiausi Jūsų būstui ir jame esančiam turtui.

Kalbant apie būsto draudimo rūšis jų galima išskirti šias 4 pagrindines kategorijas:

  1. Paprastas būsto draudimas, kai apdraudžiamos Jūsų buto ar namo sienos. Nuostoliai kompensuojami tuo atveju, kai jie atsiranda dėl šių priežasčių:  dėl įvairių gaminių jėgų (pavyzdžiui, krušos, audros, žaibo iškrovos); gaisro ar sprogimo atvejais; įvykus vandentiekio, šilumos tinklų, kanalizacijos avarijoms ar užliejimui; dėl kitų asmenų veiklos – įsilaužimo, vandalizmo ir pan.
  2. Namuose esančio turto draudimas. Šia draudimo rūšimi yra apdraudžiamas įvairus, namuose esantis, turtas, pavyzdžiui, baldai, buitinė technika, kompiuterinė technika, elektronika ir pan.
  3. Papildomas turto draudimas. Šiuo draudimu galima apdrausti, pavyzdžiui, langų stiklus, namuose esantį dviratį ir pan. Konkretų sąrašą galima sužinoti draudimo bendrovių darbo vietose. Kiekvienoje iš jų, jis gali skirtis.
  4. Civilinė turto savininko atsakomybė. Ši draudimo rūšis – skirta daugiabučių namų gyventojams, kadangi dažnai atsitinka taip, kad užliejami apačioje esantys butai. Tokiu atveju nuostolius, apsidraudus šios rūšies draudimu, nuostolius turėtų atlyginti draudimas.

Kalbant apie draudimo kainą ji gali svyruoti, priklausomai nuo kai kurių aspektų, pagrindinis iš jų – pasirinktos rizikos. Apgalvojus ir išsirinkus, kokios rizikos grupės Jums aktualiausios reikėtų ieškoti draudimo kompanijos, kuri pasiūlytų geriausią kainą.  Kainą įatakoja būsto parametrai: rinkos vertė, statybos metai, bendras būsto plotas, ar yra įrengtos apsaugos priemonės, pavyzdžiui, šarvuotos durys, signalizacija ir pan. Taigi turint butą pirmame arba pakutiniame aukšte teks mokėti didesnes draudimo įmokas negu gyvenant tarpiniuose aukštuose, kadangi jų rizika yra didesnė. Lyginant naujos ( tarkim 2005 m.) statybos butą su senos (1985 m.) už naujos statybos būsto draudimą reikės mokėti mažiau, nei už senos. Taip pat mažiau mokėti reikėtų renovuotam būstui ir būstui, kuriame yra įrengta signalizacija. Už visus šiuos išvardintus dalykus vidutiniškai mažiau tektų mokėti apie 10 – 12%.

Lietuvoje šiuo metu savo būsto saugumu yra pasirūpinę maždaug ¼ (ketvirtadalis) gyventojų, tačiau tik 1/3 (trečdalis) iš jų pasirūpina namų turto draudimu, kiti būstą apdraudžia tik paprastuoju būsto draudimu (tik sienas). Reiktų įvertinti įvairius rizikos faktorius (pvz, gaisro atvejį), kad suprastumėte, kodėl verta drausti savo būstą. Juk visi svajoja apie saugius ir ramius namus!

Pozicija: 
Home [Aktualijos]


Naujiausi straipsniai

Nuo liepos mėnesio litų banknotai į eurus nemokamai keičiami apskričių centruose ir kai kuriose kitose vietose

Nuo liepos 1 d. iki šių metų pabaigos 83 vietose visų šalies apskričių centruose ir kai kuriuose kituose miestuose komercinių bankų padaliniai toliau nemokamai keis grynuosius litus į eurus, bet tik banknotus. Lietuvos banko kasos Vilniuje ir Kaune ir toliau nemokamai į eurus keis grynųjų litų banknotus bei monetas, tai bus daroma neribotą laiką.
 

Finansų valdymas

Finansų valdymas

Žodis finansai neturi vieno bendro apibrėžimo, todėl skirtingi asmenys finansus traktuoja skirtingai. Vieni finnasus apibrėžia kaip pinigų valdymo mokslą ir meną, kiti juos vadina tiesiog pinigais ir vertybiniais popieriais, dar kiti procesu, kurio metu pinigai pasiskirsto tarp gyventojų ir vyriausybinių įstaigų, apimant finansines įstaigas, finnasines priemones ir rinkas . Paprastai finansų terminas yra naudojamas pinigų ir kitokio turto situacijos analizei, pinigų ir kito turto valdymui ir kontrolei, projektų finansinei situacijai bei rizikos įvertinimui.

Greitos paskolos

Greitos paskolos

Greitosios paskolos arba kitaip – greitieji kreditai pastaruoju metu Lietuvoje labai populiarūs. Apie juos yra girdėję visi: ir seni, ir jauni. Jų reklamų apstu visur: televizijoje, radijuje, internete, gatvėse ir pan. Kuo gi yra ypatingos greitos paskolos? Kaip jau galima spręsti iš paties pavadinimo „greitos“, tai tokios paskolos, kurias galima gauti nesudėtingai, net neišėjus iš namų (internetu ar sms žinute) arba užsukus į spaudos kioską ir ten užpildžius paraišką, dėl jos gavimo. Visa tai vidutiniškai užtrunka apie 15 minučių ir paskola jau Jūsų sąskaitoje!

Finansiniai pokyčiai atsiradus vaikui

Finansiniai pokyčiai atsiradus vaikui

Vaiko atsiradimas šeimoje yra džiugus įvykis. Tačiau ar susimąstome, kaip pasikeis finansai atsiradus naujam šeimos nariui. Remiantis Lietuvos Statistikos departamento duomenimis – teigiama, kad šeima, kurioje yra auginami vaikai, pajamų dalis vienam šeimos nariui yra mažesnė, negu tose šeimose, kur vaikų neturima. Tai nesunku patikrinti. Sakykime, kad abu tėvai iki vaikui gimstant uždirbo 2500 lt „į rankas“, tai kiekvienam tekdavo po 1250 lt.

Reikalavimai dėl mokėjimo įstaigos veiklos rizikos ribojimo

Mokėjimo įstaigoms, turinčioms mokėjimo įstaigos licenciją, nustatyti nuosavo kapitalo reikalavimai. Mokėjimo įstaiga privalo turėti minimalų nuosavą kapitalą, kuris negali būti mažesnis negu minimalaus nuosavo kapitalo reikalavimas, nustatytas atsižvelgiant į teikiamų mokėjimo paslaugų rūšį (-is). Mokėjimo įstaigos nuosavas kapitalas turi nuolat būti ne mažesnis už didesnį iš šių dydžių: nustatytą minimalaus nuosavo kapitalo reikalavimą arba vienu iš Lietuvos banko valdybos priimtame teisės akte nustatytų metodų apskaičiuotą nuosavo kapitalo poreikį.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!