Asmeniniai finansai

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Asmeniniai finansai

Asmeniniai finansai tai – žmonės, kurie veda savo finansinį ūkį. Tai gali būti šeimos nariai (tėvai su vaikais, seneliai su anūkais) taip pat nesusituokę, bet kartu gyvenantys asmenys, kitaip tariant tam tikra žmonių grupė. Finansų valdymas – sprendimai ir veiksmai susiję su finansais.

Asmeninių finansų sritį apima ne tik taupymas ( kaip galvoja dauguma žmonių), bet ir kasdieniniai finansai (savo pajamų ir išlaidų valdymas), draudimas, skolinimasis bei investavimas. Ir kiekvienas iš mūsų turi sugebėti susitvarkyti su šiomis asmeninius finansus apimančias sritis. Pasiskolinti tiek, kiek reikia ir kiek sugebėsime grąžinti; kaip ir kur saugiai investuoti; kokiai institucijai patikėti draudimą, kokią savo gaunamų pajamų dalį ir kur taupyti kiekvieną mėnesį ir kt.

Biudžetas – glaudžiai susijęs su asmeninių finansų valdymu, jis laikomas pagrindiniu instrumentu.  Biudžetas yra naudingas tuo, kad atspindi pinigų srautus, jo dėka žinome, kokios yra mūsų pajamos, ir kokios išlaidos. Patariama kiekvienai šeimai vesti šeimos biudžetą: užsivesti atskirą sąsiuvinį, kuriame rašyti savo pajamas ir išlaidas mėnesiui. Neretai žmonės nustemba, kiek išleidžia vieniems ar kitiems dalykams, ir tai padeda ateityje jiems sumažinti savo išlaidas tam tikrose srityse. Taigi, biudžetas mums padeda siekti finansinių tikslų.  

Biudžetą sudaro: pajamos, kurios gali būti pastovios, nepastovios ir svyruojančios, išlaidos, kurios yra būtinos (būstas, įvairūs mokesčiai, maistas, transportas) ir svarbios (drabužiai, laisvalaikis ir kt.).

Ar mums reikalingi finansiniai tikslai? Taip. Kodėl? Todėl, kad esant nusistačius finansinius tikslus, jie mums suteikia krypties pojūtį, padeda įvertinti pasiekimus, suteikia pastangas ir disciplinuoja bei padeda surasti efektyviausius finansinius sprendimus. Taigi, pirmiausiai reikėtų nustatyti savo finansinį tikslą (pvz., automobilis, kelionė, būsto pradinis įnašas, vaikų studijos ar kt.), tada reikėtų jį įkainoti t.y. nusistatyti sumą, kurios reikės tam finansiniam tikslui įgyvendinti ir  galiausiai, reikėtų paskaičiuoti, kiek laiko reikės savo finansinio tikslo sumai sukaupti.

Kas yra laikoma svarbiausiais finansiniais prioritetais? Pagrindiniais laikomi šie: sumokėti visi mokesčiai, santaupos nenumatytiems atvejams, nelamingų atsitikimų draudimas, kaupimas ateičiai (senatvei ar vaikams) bei investavimas, tam kad pinigai dirbtų ir daugėtų.

Yra vienas greitas būdas pasiekti savo finansinius tikslus – skolinimasis. Tačiau šis būdas yra pavojingas, nes sukuria iliuziją, kad mes galime gyventi geriau, ypač tada yra skolinamasi vartojimui (kelionei, automobiliui). Skolinimasis gali pagelbėti jeigu norima įsigyti būstą, nekilnojamąjį turtą ar gauti verslo paskolą, nes, pavyzdžiui, būstui savarankiškai gali reikėti taupyti visą gyvenimą, ko turbūt nei vienas iš mūsų nenorime.

Norint pasiekti savo finansinius tikslus reikia valdyti savo asmeninius finansus, o juos valdyti Jums padės sudarinėjamas mėnesinis biudžetas bei visų metų išlaidų planas.

Apibendrinant visą, apie ką buvo kalbėta anksčiau galima būtų  paminėti tai, kad finansiniai tikslai padeda rasti geriausius finansinius sprendimus ir suteikia kryptį juos pradėti, o santaupos suteikia finansinę apsaugą ir padeda išlaikyti tolygią gyvenimo kokybę, kai keičiasi ekonominės aplinkybės.

 


Naujiausi straipsniai

Gyvybės draudimas

Gyvybės draudimas

Gyvybės draudimas garantuoja apsidraudusiojo asmens šeimos narių finansinį stabilumą jo mirties, kūno sužalojimo ir ligų atvejais. Gyvybės draudimu patariama draustis tiems, kurie turi finansinių įsipareigojimų (paskolų) ir turi šeimą. Tuo atveju, jeigu pagrindiniam pajamų gavėjui, turinčiam finansinių įsipareigojimų, kas nors atsitiktų, jo šeimai paskola neliktų kaip našta, kadangi dalį jos turėtų kompensuoti draudimas.

Investavimo į žaliavas būdai

Investavimo į žaliavas būdai

Yra įvairių investavimo krypčių: akcijos, obligacijos, indėliai, investiciniai fondai, auksas, nekilnojamas turtas ir pan. Šiandien plačiau pakalbėsime apie investavimo į žaliavas galimybes ir būdus. Yra penki pagrindiniai investavimo į žaliavas būdai: tiesioginės investicijos, ateities sandoriai, apsikeitimo ir išankstiniai sandoriai, susietos obligacijos ir žaliavų bendrovių akcijos.

Bankuose – nulinės indėlių palūkanos

Bankuose – nulinės indėlių palūkanos

Anksčiau banko indėliai buvo puiki priemonė saugiai laikyti savo santaupas banke, dar papildomai už tai uždirbant (gaunant palūkanas), tačiau tie laikai baigėsi. Dabar pinigus laikyti banko indėliuose tampa mažų mažiausiai nuostolinga ir žmonėms nebelieka prasmės juose laikyti savo santaupų. Tenka ieškoti kitų alternatyvų, kurios labiau atsipirktų, nei banko indėlių siūlomos „palūkanos“.

Tuščios piniginės po švenčių

Tuščios piniginės po švenčių

Kūčios, Kalėdos, Nauji metai – visos šios šventės praėjo. Dabar galime kiek atsipūsti nuo šventinio šurmulio, dovanų pirkimo, jų pakavimo, vaišėmis nurautų stalų ir kt. Visa tai praėjo. Tačiau daugelį turbūt kamuoja po švenčių kilusi problema – ištuštėjusi piniginė ar apytuštė banko sąskaita. Ne paslaptis, kad šventiniu laikotarpiu žmonės tampa itin išlaidūs, jie pasiduoda instinktui pirkti ir išlaidauti, kadangi mato aplinkui tai darant ko ne visus.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!