Asmeninių finansų valdymas

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Asmeninių finansų valdymas

Šių dienų realybė yra tokia: prekių ir paslaugų kainos kyla, atlyginimai nesikeičia, arba jei ir padidėja, tai labai minimaliai, indėlių palūkanos, deja,  yra mažos, todėl juose laikydami pinigus daug neuždirbsite, tačiau jie ten bus saugūs. Susiklosčius tokiai finansinei situacijai reikia mokėti valdyti savo finansus tam, kad nenuskurstume ir dar labiau nepabogintume savo finansinės padėties. Specialistai pataria laikytis keleto paprastų taisyklių: stengtis, kad Jūsų išlaidos  nebūtų didesnės už pajamas, turint kažkokių finansinių tikslų (pavyzdžiui, naujos buitinės technikos įsigijimas) reikia po truputį jiems ruoštis iš anksto, turėti sankaupų „juodai dienai“ arba nenumatytiems atvejams, prireikus skolintis, tai daryti apgalvotai ir atsakingai. Tačiau ne visi sugeba jų laikytis. Žmonės dažnai elgiasi visiškai priešingai: išleidžia daugiau nei uždirba, neturi finansinių tikslų, netaupo nenumatytiems atvejams ar prisiskolina ir tik tada pradeda galvoti, ką dabar daryti ir kaip grąžinti skolas. Atrodo, kad visi žino, ką reikia daryti, bet niekas taip nedaro. Tokiam elgesiui vieno paaiškinimo nėra, tačiau tai gali įtakoti paties žmogaus asmeninės savybės (tai jau paties žmogaus požiūris į šiuos dalykus, jo noras, auklėjimo pasekmės ir pan.), įvairios aplinkybės (pajamų dydis, šeimyninė padėtis, amžius, skolos, santaupos, paskolos ir pan.) ar netgi bendra, supanti aplinka (finansinė padėtis, infliacija, atlyginimų mažinimas, kainų augimas ir pan.).

Taigi, dabar panagrinėsime kiekvieną iš ankščiau paminėtų taisyklių. Ką reikia daryti siekiant, kad išlaidos nebūtų didesnės už pajamas. Visų pirma reikėtų numatyti savo realias pajamas, taip bus lengviau planuoti išlaidas. Pagrindinėms išlaidų kategorijoms priklauso: maistas ir gėrimai, drabužiai ir avalynė, transportas, būstas, vaikų išlaidos, laisvalaikis ir kt.  Reikia susidaryti sau planą ir jo laikytis bei stengtis ugdyti savo įpročius, pavyzdžiui, į parduotuvę eiti tik su būtinųjų prekių sąrašu ar įprasti apsipirkinėti vieną kartą į savaitę, o ne eiti į parduotuvę pritrūkus kokio nors vieno produkto ir taip susiviliojus „akcijomis“ išleisti trigubai daugiau nei turėjote.

Kalbant apie pinigų atsargas nenumatytiems atvejams patariama jų sukaupti tiek, kiek yra Jūsų 3 – 6 mėnesių atlyginimų santaupos, idealiausiu atveju laikoma, kai sankaupų dydis yra 12 mėnesių atlyginimų dydžio.  O šios atsargos reikalingos tokiems atvejams, kai nebelieka pinigų, pavyzdžiui, kai netekama darbo, kai prarandamos pašalpos ir kad nereikėtų skolintis iš kitų (šeimos narių, giminaičių, draugų ar dar blogiau imti paskolą). Beje, tokias santaupas patariama laikyti banko indėlių sąskaitoje, nes ten jie yra saugūs.

Ir paskutinė taisyklė apie tai, kad dideliems tikslams reikia ruoštis iš anksto. Norint pasiekti tokius tikslus kaip nuosavo verslo kūrimas, nekilnojamo turto įsigijimas (buto, namo), vaikų mokslai, pasiruošimas senatvei ir pan. reikia tai turėti omenyje ir kaupti tam tikslui pinigus. Taigi, pavyzdžiui verslui pradėti reikia sukaupti nemažą (keliasdešimt tūkstančių) pradinį kapitalą. Tuo tarpu norint įsigyti nuosavą būstą jeigu nežadate imti paskolos tai taupyti teks nemažai metų (priklausomai nuo pajamų dydžio), o jeigu žadate imti paskolą, tai vis tiek reikės turėti sutaupius 15 % būsto vertės. Taupant vaikų mokslams patariama jau vaikui gimus atidaryti naują sąskaitą ir kiekvieną mėnesį įnešti kažkokį procentą nuo gaunamų pajamų. Taip iki vaikui pradedant studijuoti, suma turėtų būti pakankama jei ne visiems keturiems bakalauro studijų metams, tai bent jau studijų pradžiai.

Na, ir pabaigai, jei Jūs laikysitės šių 4 ankščiau minėtų taisyklių, pagerinsite savo finansinę padėtį ir atitolinsite galimybę nuskursti. Taigi, Jums rinktis, ar verta jų laikytis ar ne.


Naujiausi straipsniai

KASKO draudimas

KASKO draudimas

Turbūt kiekvienas iš mūsų yra girdėjęs ne tik apie privalomąjį automobilio draudimą, bet ir apie KASKO draudimą, bet tikrai ne kiekvienas yra juo draudęsis, nors jis yra ganėtinai populiarus ir naudingas, tačiau neprivalomas. KASKO draudimu draudžiasi tie asmenys, kurie nori jaustis saugiai kelyje ir naktį ramiai miegoti, nesvarbu, kas benutiktų.

Išlaidos Kalėdinėms dovanoms

Išlaidos Kalėdinėms dovanoms
Išlaidos Kalėdinėms dovanoms

Prasidėjęs prieššventinis laikotarpis viliojamai kviečia pirkti, pirkti ir dar kartą pirkti. Parduotuvių ir prekybos centrų vitrinos tiesiog „lūžta“ nuo Kalėdinių dekoracijų, artributikos ir dovanų, savo blizgia išvaizda traukdamos pirkėjų akis. Ir mes pamatę dovanas neatsispiriame jų įsigyti, taip norėdami palepinti šeimos narius, draugus, bendradarbius ir kt.

Mokesčiai

Mokesčiai

Mokesčiai yra neatsiejama kiekvienos valstybės dalis. Kiekvienas iš mūsų žino apie mokesčius, dažnas skundžiasi jų užgulta našta. Tačiau mokesčių išvengti neįmanoma, juos turi mokėti kiekvienas pilietis. Seime dažnai priimamos įstatymų pataisos, kuriomis keičiami jau esami mokesčiai arba priimami nauji įstatymai, apsprendžiantys naujus mokesčius. Pavyzdžiui, neseniai buvo priimtas „pagalvės“ mokestis kai kuriems Lietuvos kurortams. Lietuvoje mokesčių įstatymus reguliuoja Lietuvos Respublikos valstybinė mokesčių inspekcija.

Paskola verslui

Paskola verslui

Dažnai žmonėms kyla įvairių verslo idėjų. Tačiau tik nedidelė jų dalis gali savo idėjas įgyvendinti, kadangi neturi tam pakankamai lėšų. Taigi, verslo idėja yra, o pinigų ne. Ką tokiu atveju daryti? Nevertėtų nuleisti rankų, kadangi bankai ir kitos institucijos teikia paskolas verslui.

Bankuose – nulinės indėlių palūkanos

Bankuose – nulinės indėlių palūkanos

Anksčiau banko indėliai buvo puiki priemonė saugiai laikyti savo santaupas banke, dar papildomai už tai uždirbant (gaunant palūkanas), tačiau tie laikai baigėsi. Dabar pinigus laikyti banko indėliuose tampa mažų mažiausiai nuostolinga ir žmonėms nebelieka prasmės juose laikyti savo santaupų. Tenka ieškoti kitų alternatyvų, kurios labiau atsipirktų, nei banko indėlių siūlomos „palūkanos“.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!