Automobilio įsigijimas ir išlaikymas

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Automobilio įsigijimas ir išlaikymas

Daugeliui iš mūsų šiandieninis gyvenimas yra sunkiai įsivaizduojamas be automobilio. Jis yra kaip susisiekimo priemonė, kuri yra labai patogi. Daugeliui, kurie yra pripratę turėti nuosavą automobilį ir su juo važiuoti visur,  kur tik prireikia, mintis apie savaitę be jo kelia didelį diskomforto jausmą. Tačiau automobilio turėjimas turi vieną pagrindinį minusą – brangų išlaikymą. Nesvarbu, koks automobilis bebūtų (naujas, ar senesnių metų), jo išlaikymas vistiek kainuoja: degalai (benzinas – brangiausiai, dyzelinas ir dujos – pigiau), privalomasis draudimas (kai kurie draudžia ir KASKO draudimu, kuris taip pat nepigus ir sumuojamas prie papildomo draudimo), techninė apžiūra (ją privaloma atlikti kas dvejus metus), mokamas parkavimas ar garažas ir skaudžiausios išlaidos patiriamos ties automobilio remontu.

Nusprendus įsigyti automobilį reikia sau atsakyti į pagrindinius klausimus: ar jis iš tikrųjų Jums yra reikalinas, galbūt visur, kur reikia, nuvažiuoti galima naudojantis viešuoju transportu, ar pakaks pinigų jo išlaikymui ir pan. Jeigu atsakius į pagrindinius klausimus, nusprendžaite, kad vis dėlto automobilį įsigyti yra privalu, tuomet svarbu „neiššokti sau virš bambos“. Reikia pirkti tokį automobilį, kuris atitiktų Jūsų finansines galimybes. Nesvarbu, kad esate susitaupę 40 ar 50 tūkstančių litų, reikia atsižvelgti į mėnesines pajamas ir patariama automobilį pirkti tokios vertės, kad ji būtų ne didesnė, nei 6 Jūsų atlyginimų vertė t.y. jeigu per mėnesį uždirbate 2000 litų, turėtumėte įsigyti automobilį, kurio vertė būtų ne didesnė nei 12 tūkstančių litų, nesvarbu, jog galimybės tuo metu leidžia pirkti didesnį. Esmė tame, kad kuo brangesnis automobilis, tuo brangesnis jo remontas. Sakykime, kad Jūs vis dėlto nusprendėte įsigyti automobilį, kurio vertė apie 50 tūks. Litų (nes tam turėjote pinigų), tačiau jam sugedus už remontą teko mokėti 4000 litų, kai tuo tarpu Jūsų mėnesio atlyginimas tik 2000 litų! Taigi, verta laikytis šios taisyklės, kadangi automobilis toli gražu ne  investicija, jis labai greitai nuvertėja. Verta žinoti, kad įsigijus naujutėlaitį automobilį iš salono ir iš karto mėginant jį parduoti, gautumėte mažiau maždaug 15 – 30 procentų nuo jo pradinės sumos, vien dėl to, kad jis jau buvo išvažiavęs į gatvę ir jau yra antrinėje rinkoje.

Tuo atveju, kai automobilį įsigyti yra būtina (tarkim, jis yra Jūsų darbo priemonė), o jam įpirkti pakankamai lėšų nėra, galima jų pasiskolinti (iš giminių, draugų ar imti paskolą) arba tiesiog jį pirkti išsimokėtinai. Tačiau tai yra ganėtinai rizikinga, kadangi automobilis nėra ilgalaikis turtas, jį galima prarasti (vagystė, avarija ir pan.) ir tokiu atveju skolą vistiek tektų grąžinti.

Dabar daug šeimų turi ne po vieną, o bent 2 automobilius (ir vyras, ir žmona), kitais atvejais net 3 automobilius. Tačiau ar verta jų tiek turėti? Galbūt į darbus galima būtų važiuoti vienu automobiliu? Tokiu atveju atkristų kito automobilio išlaidos: degalai, draudimas, techninė apžiūra, remontas ir kt.

Taigi, neužtenka vien įsigyti automobilį, jį reikia dar ir išlaikyti. Kaip sakoma: „įsigyti automobilį gali kiekvienas, tačiau jį išlaikyti – ne visi“. Norint jį ne tik įsigyti, bet ir išlaikyti, patariame naudotis patarimais, nurodytais mūsų straipsnyje.


Naujiausi straipsniai

Asmeninių finansų valdymas

Asmeninių finansų valdymas

Šių dienų realybė yra tokia: prekių ir paslaugų kainos kyla, atlyginimai nesikeičia, arba jei ir padidėja, tai labai minimaliai, indėlių palūkanos, deja,  yra mažos, todėl juose laikydami pinigus daug neuždirbsite, tačiau jie ten bus saugūs. Susiklosčius tokiai finansinei situacijai reikia mokėti valdyti savo finansus tam, kad nenuskurstume ir dar labiau nepabogintume savo finansinės padėties.

Tinklinė rinkodara

Tinklinė rinkodara

Yra išskiriami 3 pinigų uždirbimo būdai: dirbti kitiems, tapti kažkokios profesijos profesionalu ir darbas, kai esi pats sau viršininkas. Dirbant kitiems mūsų laikas yra iškeičiamas į pinigus (atlyginimą). Šiuo atveju darbdavys nusprendžia, kokios bus Jūsų pareigos, darbo valandos ir netgi Jūsų vertė. Tai labiausiai paplitęs pinigų uždirbimo būdas. Antras būdas yra darbas įgijus profesiją, pavyzdžiui, inžinieriaus, gydytojo, menininko ir pan.

Būsto išlaikymo kaina

Būsto išlaikymo kaina

Daugelis svajoja apie nuosavą būstą. Vienų svajonės - kuklesnės, jie nori 3 ar bent jau 2  kambarių buto, kitų svajonės kiek didesnės - nuosavas namas; vieni nori naujos statybos būsto, o kiti tenkintųsi ir senesniu. Tačiau bet kokiu atveju reikia atsižvelgti į savo galimybes ne tik įpirkti būstą (ar kas mėnesį mokėti paskolos įmokas), bet ir sugebėti jį išlaikyti. 

Finansų valdymas įmonėje

Finansų valdymas įmonėje

Kiekvienai naujai ar jai įsivažiavusiai įmonei yra svarbu tinkamai valdyti jos finansus. Todėl daugeliui „naujų“ verslininkų, geras finansų valdymas yra svarbus uždavinys, kurį reikia išspręsti kuo geriau. Kiekvieno verslininko galvoje knibžda šie klausimai: kur gauti  pinigų, kaip juos efektyviai naudoti, kaip tinkamai išleisti?

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!