Finansų valdymas

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Finansų valdymas

Žodis finansai neturi vieno bendro apibrėžimo, todėl skirtingi asmenys finansus traktuoja skirtingai. Vieni finnasus apibrėžia kaip pinigų valdymo mokslą ir meną, kiti juos vadina tiesiog pinigais ir vertybiniais popieriais, dar kiti procesu, kurio metu pinigai pasiskirsto tarp gyventojų ir vyriausybinių įstaigų, apimant finansines įstaigas, finnasines priemones ir rinkas . Paprastai finansų terminas yra naudojamas pinigų ir kitokio turto situacijos analizei, pinigų ir kito turto valdymui ir kontrolei, projektų finansinei situacijai bei rizikos įvertinimui.

Finansus galima išskirstyti į 3 sritis, kurios yra tarpusavyje glaudžiai susijusios. Pirmoji – investicijos. Kalbant apie investicijas, šios srities specialistai yra vertybinių popierių analitikai ir pardavėjai, o jų darbas yra analizuoti vertybinius popierius ir juos komplektuoti atsižvelgiant į investuotojų pageidavimus. Antroji sritis – pinigų ir nuosavybės rinka. Šios srities specialistai dirba draudimo kompanijose, komercinės paskirties bankuose ir investicinės bankininkystės firmose. Ir trečioji sritis – verslo finansai (dar vadinami finansų valdymu). Finansų valdymu yra vadinamas ekonomikos principų pritaikymas kažkokiai įmonei. Jis glaudžiai susijęs su įmonių ribotų išteklių paskirstymu atsižvelgiant į finansinius sprendimus.

Finansų valdymas susideda iš trijų etapų: planavimo, organizavimo ir kontrolės. Planavimas yra pirmasis finansų valdymo etapas. Norint, kad jis vyktų efektyviai, reikia nustatyti įmonės ilgalaikius tikslus, suformuoti jos veiklos strategiją ir parinkti tinkamiausias veiklos priemones. Siekiant, kad planavimas būtų efektyvus, reikia vesti biudžetą, sudaryti pinigų srautų ataskaitą ir pelno – nuostolių ataskaitą. Kalbant apie kiekvieną iš šių įrankių: biudžetas yra veiklos planas, kuris numato užduotis ir išteklius, visoms įmonės veikloms kažkuriam laikotarpiui (dažniausiai 12 mėnesių arba 1 mėnesiui); pelno – nuostolių ataskaitoje yra nurodomos visos pajamos uždirbtos įmonėje per tam tikrą laikotarpį bei sąnaudos, kurios buvo reikalingos toms pajamoms uždirbti, pelno – nuostolių ataskaita padeda spręsti apie įmonės veiklą bei prognozuoti jos perspektyvas; pinigų srautai yra sudaromi, kad neatsirastų laiko tarpų, kurių metu įmonė nesugebėtų padengti savo įsipareigojimų. Antrasis finansų valdymo etapas – organizavimas. Jo metu yra koordinuojami įmonės veiksmai, kurių metu visos veiklos sritys yra grupuojamos pagal funkcijas. Ir trečiasis etapas – kontrolė. Jos metu yra parengiami veiklos standartai (normos) ir faktiniai veiklos rezultatai yar lyginami su tais standartais (normomis).

Kiekvienas sprendimas, susijęs su finansais turi tam tikras pasekmes (geras arba blogas, trmpalaikes arba ilgalaikes), todėl finansų valdymas yra svarbus veiksnys. Valdant finansus sprendimai turi būti priimami apgalvotai ir protingai. Patariama nepriimti skubotų sprendimų. 


Naujiausi straipsniai

Paskolos Lietuvoje

Paskolos Lietuvoje

Ne paslaptis, kad paskolos Lietuvoje yra labai populiarios. Bankai ir ypatingai kreditoriai naudojasi žmonių prasta finansine padėtimi ir labai reklamuoja savo teikiamas paskolas. Paskolų reklamas galima pamatyti ir išgirsti kone visur – radijuje, televizijoje, daugelyje interneto svetainių, autobusų stotelėse, ant viešojo transporto priemonių ir dar daug kur kitur, kur tik išneša kreditorių fantazija.  

Trečios pakopos pensijų fondų sistema

Trečios pakopos pensijų fondų sistema

Trečiosios pakopos pensijos kaupimas yra neprivalomas, tačiau tie, kurie nori turėti užtikrintesnę senatvę, kaupia dar ir šioje pensijų sistemoje. Paprastai tai daroma ne savarankiškai (kadangi reikia daug žinių ir išmanymo), o naudojantis savo darbą išmanančių institucinjų paslaugomis - dalyvaujama trečiosios pakopos pensijų fonduose, investuojama į investicinius fondus ar dalyvaujama kaupiamajame gyvybės draudime. Šioje pensijų kaupimo sistemos pakopoje gali dalyvauti be išimties visi (netgi tie, kurie nedalyvauja pirmoje ir antroje pensijų kaupimo pakopose).

Paskolos palūkanų kitimas

Krizės metu palūkanos buvo labai pakilusios, tačiau šiuo metu jos yra vienos iš mažiausių ir tai įtakoja daugelio sprendimus dėl paskolos ėmimo. Žmonės žinodami, kad šiuo metu palūkanos yra nedidelės, mažiau dvejoja, stengiasi greičiau paimti paskolas ir fiksuoti palūkanas tam, kad vėliau jos nepakiltų. Tiems, kurie turi galimybes ir yra finansiškai stabilūs verta paskolą imti dabar, o ne laukti, kada palūkanos pakils.

Pinigų valdymas

Pinigų valdymas

Finansuose veikia įvairūs dėsniai. Žinant šiuos dėsnius yra žymiai lengviau suvaldyti savo finansus ir pasiekti žymiai geresnius rezultatus, nei  jų nežinant. Taigi pamėginsime atskleisti svarbiausius pinigų valdymo dėsnius.

Sms kreditas

Sms kreditas

Esant nepalankiai ekonominei situacijai, žmonėms dažnai pritrūksta pinigų būtiniausiems dalykams (maistui, mokesčiams ar reikalingiems daiktams įsigyti). Tokiu atveju reikia ieškoti išeities. Dažnam tenka pasinaudoti greitųjų kreditorių teikiamomis paslaugomis. Jie nesunkiai suteikia paskolas į juos besikreipiantiems klientams. Taupydami klientų laiką kreditoriai stengiasi padaryti taip, kad kreditą būtų galima gauti kuo greičiau ir paprasčiau. Jie ypatingai šiuo atžvilgiu konkuruoja su bankais.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!