Pajamų deklaravimas

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Pajamų deklaravimas

Pajamas už praėjusius metus paprastai galima deklaruoti nuo kovo pradžios iki gegužės mėnesio pirmųjų dienų. Tai galima atlikti dviem būdais: atvykus į VMI (Valstybinės mokesčių inspekcijos) skyrių arba užpildyti deklaraciją internete, per savo banką. Tam būtina naudotis elektronine bankininkyste. Pajamos deklaruojamos dažniausiai tam, kad sumokėti mokesčius, tačiau deklaruojant yra galimybė ir susigrąžinti bent dalį pinigų, išleistų per praėjusius metus. Dažniausiai yra susigrąžinama iš mokesčio už studijas, gyvybės draudimo įmokų, neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) įmokų, pensijų įmokų, įmokų už būsto paskolą ir kitokių įmokų.

Mokant už studijas galima susigrąžinti iki 15 procentų pinigų sumos Tokia lengvata yra taikoma, jeigu mokama už pirmąsias bakalauro, magistrantūros ar doktorantūros studijas. Tuo atveju, kai už studijas yra mokama iš paskolos, galioja tos pačios lengvatos. Norint susigrąžinti mokesčius už studijas geriau yra, kad deklaruotų daugiau uždirbantis asmuo (negu bedarbis, ar vos pusė etato už minimalią algą dirbantis studentas), tuomet ir susigrąžinta suma būtų didesnė. Geriau būtų, kad tai padarytų tėvai ar sutuoktinis. 

Iki 15 procentų nuo sumokėtos sumos, per praėjusius metus, galėsite susigrąžinti tuo atveju, jeigu Jūs, Jūsų sutuoktinis ar vaikai yra apdrausti gyvybės draudimu. Vaikai turi būti nepilnamečiai t.y. ne vyresni negu 18 metų amžiaus. 

Tuo atveju, jeigu praėjusiais metais nesinaudojote neapmokestinamu pajamų dydžiu (NPD) arba jis buvo mažesnis, negu turėjo būti, vadinasi deklaruojant pajamas susidariusį skirtumą galėsite susigrąžinti. 

Kaupdami trečiosios pakopos pensijai taip pat galėsite susigrąžinti iki 15 procentų pinigų sumos, per praėjusius metus sumokėtus pensijai kaupti. 

Pasiėmusiems būsto paskolą iki  2008 metų pabaigos, yra galimybė susigrąžinti iki 15 procentų nuo per praėjusius metus sumokėtų palūkanų. Jeigu paskolą paėmęs asmuo turi sutuoktinį, tuomet pajamas gali deklaruoti abu ir už būsto paskolos palūkanas dalį pinigų susigrąžins abu. 

Yra ir kitų įmokų, nuo kurių galima susigrąžinti dalį pinigų. jeigu asmuo dirbo arba studijavo užsienio šalyje, jam yra galimybė susigrąžinti dalį pinigų iš tos šalies. Tokiu atveju pačiam gali būti sudėtinga teisingai užpildyti dokumentus, dėl pinigų grąžinimo, todėl patariama kreiptis į tarpininkavimo agentūras. Seniau buvo galimybė susigrąžinti dalį pinigų nuo įsigyto naujo kompiuterio, deja dabar jos nebėra.

Taigi, pajamų deklaravimas gali būti ir naudingas. Tačiau bet kuriuo atveju (ar gausite išmoką, ar teks mokėti mokesčius) yra BŪTINA deklaruoti pajamas, kadangi už jų nedeklaravimą ir mokesčių nemokėjimą gresia baudos.

 


Naujiausi straipsniai

Investavimo rizika

Investavimo rizika

Investuoti galima į įvairias turto kategorijas (akcijas, obligacijas, grynieji pinigai (bankų indėliai) nekilnojamas turtas, žaliavos, auksas). Kiekviena turto kategorija yra labai savita, pasižyminti tam tikru rizikingumu ir pelnu. Investuojant galioja taisyklė: kuo prisiimama didesnė rizika, tuo galimas didesnis pelnas (per ilgą laikotarpį). Taigi, tie, kurie siekia didesnės investicijų grąžos turi nebijoti investuoti į daugiau rizikos reikalaujančias turto klases. Iš paminėtų turto kategorijų saugiausia investicija – grynieji pinigai.

PVM mokėtojai

PVM mokėtojai

Visų pirma apie PVM – pridėtinės vertės mokestį. Šiuo metu PVM dydis Lietuvoje yra 21 %. Tai yra vartojimo mokestis ir juo apmokestinamas paslaugų ir prekių teikimas. Jį moka apmokestinamieji asmenys, kurie yra įregistruoti PVM mokėtojų registre.

Asmenys, kurie vykdo arba ruošiasi vykdyti kažkokią su ekonimika susijusią veiklą gali registruotis, kad taptų PVM mokėtojais. Tačiau savo noru registruotis PVM mokėtoju ne visada tikslinga ir verta. Verta tapti PVM mokėtoju tuo atveju, kai daugiausiai prekių ir paslaugų pirkėjai taip pat yra PVM mokėtojai.

Periodiniai mokėjimai

Periodiniai mokėjimai

Pastaruoju metu periodinius mokėjimus renkasi vis daugiau vartotojų, kadangi tai puikus būdas nesudėtingai valdyti savo finansus. Periodiniu mokėjimo pavedimu yra vadinamas nurodymas bankui pervesti pinigus ten, kur nurodė klientas, tam tikru periodiškumu (dažniausiai kas mėnesį). Iš dalies periodiniai mokėjimai yra panašūs į tiesioginį debetą, tačiau jie skiriasi tuo, kad yra nauojami kitokioms paskirtims.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!