Pinigų trūkumo požymiai

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Pinigų trūkumo požymiai

Kartais atsitinka taip, kad pradeda trūkti pinigų iki kitos algos, o žmogus net nepagalvoja, kad tai yra pavojaus signalas, pranešantis apie netinkamai planuojamą biudžetą ar kitokias finansines problemas. Šiame straipsnyje bus paminėti pagrindiniai pavojaus signalai, nuo kurių prasideda skolos ir kuriems esant reikėtų sunerimti ir imtis tam tikrų priemonių.

Paprastai gera finansine padėtimi yra laikoma tokia, kai gaunamų pajamų pakanka visoms pragyvenimo išlaidoms ir dar jų bent nedidelė dalis (keli procentai) lieka taupymui. Tokiu atveju galima gyventi ramiai ir laimingai. Tačiau gyvenimas - nenuspėjamas ir pasitaiko visokių atvejų.

Nėra galimybės atidėti bent 5 % pinigų taupymui. Jeigu sumokėję mokesčius nelieka pinigų ir negalite net kelių procentų atidėti santaupoms, vadinasi Jūsų mėnesinės pajamos yra per mažos tam, kad galėtumėte bent kažkokią sumą pinigų sukaupti nenumatytiems atvejams ar kažkokiems tikslams įgyvendinti. Patarimas: reikia daugiau uždirbti, tam kad galėtumėte nevaržomai gyventi ir turėtumėte santaupų juodai dienai. Norint daugiau uždirbti reikia arba keisti darbą, daugiau dirbti arba ieškoti papildomos veiklos, kuri padėtų uždirbti pinigų. Galimas variantas ir tas, kad pinigai yra iššvaistomi ne ten, kur reikia. Tokiu atveju reikia pradėti griežtą biudžeto vedimą ir finansų planavimą. 

Pinigų nelieka susimokėti sąskaitoms. Kai uždirbamų pinigų neužtenka sąskaitoms padengti ir pragyvenimui, tai yra rimtas signalas, kad gaunamos pajamos yra per mažos patenkinti svarbiausius poreikius. Tokiu atveju apie taupymą nėra net minties. Patarimas: šiuo atveju puikiai tinka ankstesniame punkte minėtas patarimas, tačiau į jį reikia žiūrėti daug rimčiau, kadangi situacija - sudėtingesnė.

Tenka skolintis. Esant tokiam atvejui pagrindinė klaida - netinkamas finansų planavimas. Patarimas: kuo greičiau pradėti vesti pajamų - išlaidų biudžetą, skrupulingai išanalizuoti visas išlaidas, stengtis kiek galima jas sumažinti, kurių įmanoma - iš viso atsisakyti. Tai turėtų padėti išvengti skolinimosi. Tačiau jeigu atsisakius daugelio išlaidų pinigų vistiek trūksta, reikia susimąstyti apie gaunamų pajamų didinimą.

Vėluojate mokėti paskolos įmoką. Pritrūkus pinigų ir paėmus vartojamąją paskolą, nebeturite iš ko mokėti. Patarimas: situacija tikrai nepavydėtina, tačiau reikia stengtis laiku mokėti paskolos įmokas. Prieš imant paskolą visada patariama pasiskaičiuoti, ar sugebėsite laiku mokėti paskolos įmokas. Jeigu atsakymas neigiamas, nepatariama bandyti laimės ir imti paskolą. Geriau paieškoti kitų alternatyvų. 

Paėmėte paskolą tam, kad grąžinti jau esamą skolą. Jeigu taip atsitiko, vadinasi Jūsų finansinė padėtis iš tiesų prasta. Reikia susiimti ir pradėti grąžinti skolas.

Jeigu bent vienas iš šių žingsnių Jums atitiko, tuomet verta susimąstyti apie apie problemų sprendimą. Kaip jau minėta anksčiau biudžeto planavimas gali padėti išvengti skolų. 


Naujiausi straipsniai

Saugus santaupų laikymas

Saugus santaupų laikymas

Daugeliui žmonių praūžęs krizės laikotarpis buvo kaip gyvenimiška pamoka, todėl jie pradėjo galvoti apie ateitį ir taupyti pinigus. Vieni naudojasi finansų ekspertų patarimais ir taupo juodai dienai, kiti išsvajotam daiktui ar paslaugai, dar kiti – tiesiog iš įpročio taupyti. Taupymo įprotis daugiau būdingas vyresniojo amžiaus žmonėms – senjorams. Tuo tarpu jaunimas dažniausiai negalvoja apie tai kas bus ateityje, jie tiesiog gyvena šia diena.

Raseinių kredito unija šias metais - geriausia

Pastebėta, kad pastaruoju metu kredito unijos sparčiai plečia savo veiklą, jos tampa vis populiaresnės, pritraukia vis daugiau narių. Neseniai vykusiame Tarptautinės kredito unijos dienos renginyje buvo išrinktos įvairių nominacijų nusipelnusios kredito unijos ir geriausi jų darbuotojai. Šis renginys yra kasmetinis ir jį rengia LCKU kartu su ALKU.

Šiuo metu Lietuvoje yra 75 veikiančios kredito unijos, tačiau į nominacijas pretendavo  ne visos – 63 iš jų.

Lietuvos bankas finansinį turtą valdys lanksčiau ir plačiau išskaidys investicijų riziką

Nuo 2015 m. eurui tapus oficialia Lietuvos valiuta ir nustojus galioti valiutų valdybos mechanizmui, reikšmingai sumažėjo poreikis nuolat turėti daug itin likvidaus finansinio turto. Atsižvelgdamas į pokyčius, Lietuvos bankas atnaujino finansinio turto valdymo politiką.

„Pakeitimai sudaro sąlygas lanksčiau investuoti Lietuvos banko finansinį turtą, labiau išskaidyti investicijų riziką ir ilguoju laikotarpiu siekti didesnės investicijų grąžos“, – sako Lietuvos banko valdybos narys Tomas Garbaravičius.

Investavimo pagrindai

Investavimo pagrindai

Investavimu - vadinama turimų santaupų pavertimas finansiniu turtu. Finansinis turtas dar vadinamas aktyvais. Investuodami žmonės įsigyja akcijas, obligacijas, investicinius fondus, nekilnojamąjį turtą ar kt. tikėdamiesi, kad jie per tam tikrą laikotarpį duos papildomą finansinę naudą. Tai ilgas ir daug pastangų, žinojimo ir domėjimosi reikalaujantis darbas. Tačiau tie, kurie nėra susidūrę su investavimu dažnai mano, kad tai lengvas būdas praturtėti. Iš tikrųjų, gera arba sėkminga metine investicijų grąža yra laikoma apie 8 – 10 proc.

Paskolų brokeriai

Paskolų brokeriai

Pirmiausia reikėtų apibrėžti, kas tas paskolų brokeris. Paskolų brokeris tai  asmuo, kuris stengiasi suteikti geriausias paskolos sąlygas savo klientui. Jis veikia kaip nepriklausomas tarpininkas tarp savo kliento ir banko.  Paskolų brokeris privalo gerai žinoti bankų vykdomas akcijas, išmanyti finansų rinką ir banko kreditų sutarčių subtilybes.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!