Pinigų valdymas

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Pinigų valdymas

Finansuose veikia įvairūs dėsniai. Žinant šiuos dėsnius yra žymiai lengviau suvaldyti savo finansus ir pasiekti žymiai geresnius rezultatus, nei  jų nežinant. Taigi pamėginsime atskleisti svarbiausius pinigų valdymo dėsnius.

Turbūt kiekvienas iš mūsų svajoja apie geresnį gyvenimą. Daugelio manymu geresnio gyvenimo sąsaja neatskiriama nuo didesnio pinigų kiekio asmeninėje banko sąskaitoje. Tačiau vieni svajoja kaip gauti didesnį pinigų kiekį, o kiti siekia, stengiasi daugiau uždirbti, randa naujas darbo vietas ir ima iš tiesų daugiau uždirbti. Nors pinigų uždirbama ir daugiau, tačiau jų kiekis nepadidėja, nes dažnai žmonės nemoka jų valdyti, jie nesugeba jų tinkamai panaudoti.

Asmeninis finansinis lygis -  pajamų ir išlaidų santykis. Jeigu išlaidos yra artimos pajamoms, tada galima pasiekti finansinį dugną, iš kurio gali būti labai sunku išlipti. Tačiau norint pasiekti finansinių aukštumų patariama niekada nenusileisti iki paties dugno, pačiam sugebėti užkopti į kalvas, turėti „variklį“ ir mokėti juo pasinaudoti, o dar geriau turėti stabdžius, kuriuos mokėti panaudoti esant reikalui.

Ką daryti, jei padidėjus pajamoms pinigų stygius nesumažėja? Reikia išmokti tinkamai valdyti nuosavą pinigų biudžetą.  Biudžetas apibrėžiamas kaip pajamų ir išlaidų paskirstymo planas. Biudžetas skirstomas į dvi rūšis: nuskurdimo biudžetas, kai išlaidos didesnės už pajamas ir turtėjimo, kai pajamos viršija išlaidas. Norint sumažinti deficitą reikia: mažinti pragyvenimo išlaidas, didinti ir daryti efektyvesnėmis veiklos pajamas, apsaugoti pinigus, mažinti pasyvus bei nelikvidžias pajamas ir sėkmingai investuoti.

Ką daryti, norint apsaugoti pinigus nuo nuvertėjimo? Pinigų nuvertėjimas (kitaip infliacija) tai pinigų vertės sumažėjimas, kuris pasireiškia prekių ir paslaugų kainų didėjimu. Pinigų nuvertėjimą įtakoja: valstybės valdymo klaidos, pavyzdžiui, deficitinis biudžetas, didelės viešojo sektoriaus išlaidos, valstybės banko klaidos (banke esančio privalomo rezervo normos mažinimas), užsienio valiutų nuvertėjimai, ūkio recesija, monopolistinių kainų augimas ir kai vartojimas lenkia ekonominio derliaus prieaugį. Svarbu žinoti apie pinigų vertę tai, kad visi popieriniai pinigai (nesvarbu kokia jų valiuta) neturi turtinės vertės. Jie yra tik mokėjimų priemonė. Taigi banknotai ilgalaikių atsargų pavidalu būti negali, kadangi jie nuvertėja veikiami įvairių veiksnių, pavyzdžiui, infliacijos, krizės.

Dažnai pastebima, kad turtai (butas, namas, kotedžas, sodyba ant ežero kranto ir pan.) ne visada pagerina mūsų gyvenimus. Taip yra todėl, kad tokių dalykų išlaikymas papildomai reikalauja ne tik laiko, bet ir energijos bei pinigų. Esant pinigų trūkumui, reikia daugiau dirbti, norint išlaikyti savo nuosavybes ir tai neretam tampa didele našta.

Ką daryti, norint gauti pajamų iš investicijų? Investavimas yra pabrėžiamas kaip veikla, kuria siekiama pagausinti pinigų ar kitų išteklių kiekį tam, kad užsitikrinti geresnį gyvenimą ateityje. Esant ekonominio augimo laikotarpiui didžiausią naudą duoda vertės didinimo investavimo strategija.

Apibendrinant šį straipsnį tiems, kurie nori sutaupyti savo pinigus patariama sudaryti savo asmeninį biudžetą ir stengtis jį protingai valdyti, patariama riboti savo nebūtinąsias išlaidas, formuoti pinigų srautą, atėjus krizei pasinaudoti jos persidalijimo galimybėmis ir pasinaudoti kitų neefektyviai panaudotus išteklius.

 


Naujiausi straipsniai

Paskolos skaičiuoklė

Paskolos skaičiuoklė

Prieš imdami būsto paskolą daugelis susiduria su klausimu, kiek pinigų iš banko būstui galės gauti. Šiuo metu ko ne kiekvienas bankas savo internetiniame puslapyje turi paskolos skaičiuoklę. Tai labai patogus įrankis, kuris padeda apskaičiuoti maksimaliai galimą paskolos sumą bei mėnesines paskolos įmokas, taip sutaupant daug Jūsų laiko. Galima skaičiuoti keliuose bankuose, taip matysite skirtumus ir žinosite, kuris Jums yra palankesnis.

Skolos greitiesiems kreditoriams

Skolos greitiesiems kreditoriams

Pastaruoju metu greitieji kreditoriai yra labai aktyvūs reklamuodami savo teikiamas paslaugas. Jų pilna visur: televizijoje, radijuje, laikraščiuose, žurnaluose, internete,  autobusų stotelėse, ant pačių autobusų ir troleibusų, įvairiuose stenduose ir t.t. Taip jie veikia žmonių pasąmonę, nes žmogus pamatęs kokios nors paskolų bendrovės reklamą pats to nenorėdamas ją užfiksuoja, norim mes to ar ne, ji lieka mūsų atmintyje.

Kur investuoti pinigus?

Kur investuoti pinigus?

Dažnam iš mūsų iškyla šis klausimas. Tačiau vieni greitai atranda sritį, į kurią ryžtasi investuoti, kiti yra kiek konservatyvesni ir jiems yra sunkiau rasti tinkamą investavimo sritį. Ypatingai sunku tiems, kurie nori neprisiimdami didelės rizikos daug uždirbti. Iš karto galime Jus nuvilti: tokių sričių nėra. Yra arba maži procentai su maža rizika, arba didelė rizika su galimai didesniais procentais. Taigi, kiekvienas investuotojas turi suvokti, kas jam yra prioritetas: saugumas ar galimai didelės pajamos. Tai palengvins savo investavimo kelio pasirinkimą.

Paskolos Lietuvoje

Paskolos Lietuvoje

Ne paslaptis, kad paskolos Lietuvoje yra labai populiarios. Bankai ir ypatingai kreditoriai naudojasi žmonių prasta finansine padėtimi ir labai reklamuoja savo teikiamas paskolas. Paskolų reklamas galima pamatyti ir išgirsti kone visur – radijuje, televizijoje, daugelyje interneto svetainių, autobusų stotelėse, ant viešojo transporto priemonių ir dar daug kur kitur, kur tik išneša kreditorių fantazija.  

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!