Sąskaitos už šildymą tampa našta, kaip tai pakeisti?

Pinigai per 1 dieną!

Gauti paskolą
Sąskaitos už šildymą tampa našta, kaip tai pakeisti?

Tiesa ta, kad Lietuvoje žiema yra pats nelaukiamiausias metų laikas. Ne dėl to, kad būna šalta ir niūru, taip yra todėl, kad tenka mokėti dideles šildymo sąskaitas. Būtent todėl daugelis šildymo sezono laukia su nerimu. Deja, daugelis tik prieš prasidedant naujam šildymo sezonui sugeba išsimokėti senas skolas, kai tuo tarpu naujos greitai lips "ant kulnų".

Neseniai atsirado galimybė už šildymą ir karštą vandenį mokėti ištisus metus. Tokią galimybę kol kas suteikia tik "Vilniaus energija". Tokiu atveju žiemos metu nereikėtų mokėti  3 ar net 4 kartus didesnių sąskaitų už šildymą, suma būtų paskirstyta tolygiai kiekvienam metų mėnesiui. Taip suteikiama galimybė neprasiskolinti ar netapti skolininku. Taip pat žinant preliminarią mokesčių sumą būtų lengviau planuoti savo išlaidas taip, kad liktų pakankamai pinigų jiems sumokėti.

Taigi, norint gauti tokį mokėjimo būdą reikėtų susiderinti per klientų aptarnavimo centrą. Pasirinkus tokį atsiskaitymą, jeigu jis nepatinka, po metų galima grįžti prie senojo. 

Reikia tikėtis, kad greitai ir kituose Lietuvos miestuose už šildymo sąskaitas bus galima atsiskaityti tokiu pat būdu. Tačiau, jeigu susidūrėte su įsiskolinimo problema ar tiesiog norite išmėginti tokį mokėjimo būdą, vertėtų mėginti prašyti įmokas mokėti tokiu būdu, šilumos teikimo bendrovės turėtų būti nusiteikusios geranoriškai.

Siekiant sumažinti sąskaitas už šildymą patariama renovuoti daugiabučius namus, tačiau tam turi pritarti dauguma namo gyventojų, kadangi tai nemažai kainuoja, nors nemažą dalį dažniausiai finansuoja valstybė. Renovuoti daugiabučius namus verta dėl to, kad sąskaitos už šildymą vidutiniškai sumažėja apie  50 procentų. Kita galimybė kiek sumažinti šildymo išlaidas - pasamdyti žmogų, kuris reguliuotų namo šildymą. Tokiu atveju šildymo išlaidas galima sumažinti iki 20 procentų. Tiesa ta, kad tai nėra toks efektyvus būdas kaip renovacija, tačiau tai gali bent šiek tiek sumažinti šilumos sąnaudas.

Reikia stengtis, kad šildymo sezonas netaptų našta ir kad ateinantis šaltasis metų periodas suteiktų ne nerimą, o džiaugsmą.

 

 

Naujiausi straipsniai

Trys vartojimo kredito davėjai sumokėjo už netinkamą mokumo vertinimą Lietuvos banko skirtas baudas

UAB „Lateko lizingas“, UAB „IPF Digital Lietuva“ ir Provident Polska S.A. filialas „Provident finansai“ sumokėjo Lietuvos banko 2016 m. kovo mėn. skirtas baudas – iš viso 25 590 Eur. Baudos buvo skirtos už netinkamą vartojimo kredito gavėjų mokumo vertinimą ir atsakingojo skolinimo reikalavimų pažeidimus.

2016 m. kovo mėn. Pinigų finansų įstaigų balanso apžvalga

Lietuvos banko turimų skolos vertybinių popierių, išleistų euro zonos rezidentų, suma per mėnesį padidėjo 219,9 mln., o paskolų euro zonos rezidentams suma sumažėjo 111,8 mln. Eur. Šie rodikliai mėnesio pabaigoje sudarė atitinkamai 3,7 mlrd. ir 586,2 mln. Eur. Euro zonos rezidentų indėliai Lietuvos banke per mėnesį padidėjo 1,2 mlrd. – iki 4,5 mlrd. Eur. Kitų pinigų finansų įstaigų (PFĮ) paskolos Lietuvos rezidentams, išskyrus PFĮ, padidėjo 374,2 mln. ir mėnesio pabaigoje sudarė 17,5 mlrd. Eur. Lietuvos rezidentų, išskyrus PFĮ, indėliai kitose PFĮ sumažėjo 66,6 mln. – iki 16,6 mlrd. Eur.

Lietuvos ir Suomijos bankų vadovai aptars priemones nekilnojamojo turto kainų burbulams užkardyti

Nekilnojamojo turto (NT) kainų raida Šiaurės ir Baltijos šalyse yra nevienoda, o galimi disbalansai vienoje šalyje gali turėti įtakos ir kitoms glaudžiai tarpusavyje susijusioms regiono šalių finansų sistemoms. Šį ir kitus aktualius finansinio stabilumo ir bankininkystės klausimus numatoma aptarti sausio 25 d. Helsinkyje įvyksiančiame Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų valdybų susitikime.