Skolinimasis

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Skolinimasis

Skolinimasis – tai atsiradęs poreikis gauti papildomų pinigų. Skolintis gali priversti kažkokie pokyčiai gyvenime, naujų poreikių patenkinimas ar vartojimo poreikio padidėjimas. Tačiau specialistai visada pataria, kad skolintis reikia atsakingai, apsvarstyti ar tai yra būtina ir ar sugebėsite skolą grąžinti. Skolintis ir skolą grąžinti yra viena, tačiau įsiskolinti yra visai kas kita. Turbūt nei vienas nenori būti įsiskolinusiu, nori sėkmingai grąžinti skolą. Taigi į ką reikėtų atkreipti dėmesį prieš skolinantis pinigus?

Visų pirma – reikėtų savęs paklausti, ar būtina skolintis? Ar skolinimosi tikslas yra rimtas ir būtinas? Gal galima apseiti ir be to? Per kiek laiko sugebėtumėte sutaupyti tokią pinigų sumą? Gal vis dėlto jeigu poreikis nėra labai skubus geriau pataupyti ir iškilusį poreikį patenkinti kiek vėliau, bet savais pinigais, taip išvengus nemalonaus skolinimosi proceso ir galimų jo pasekmių. Taigi, labai svarbu yra įvertinti skolinimosi tikslą, galimybę susitaupyti tokią pinigų sumą ir galimybę išvengti skolinimosi.

Finansų specialistai teigia, kad skolintis verta tada, kai asmuo ketina įsigyti tokią prekę ar paslaugą, kuri kuria pridėtinę vertę, pavyzdžiui, būstą, pradėti studijuoti arba kurti verslą. Jie teigia, kad skolintis trumpalaikiam vartojimui, pavyzdžiui, kelionei, automobiliui, buitiniams prietaisams ir pan. neverta ir pataria prieš skolinantis visada dar apsvarstyti galimybę atidėti skolinimąsi ir mėginti susitaupyti pačiam, taip išvengiant galimybės įsiskolinti.

Jeigu apsvarsčius visas galimybes vis dėlto tenka skolintis, turėtumėte išanalizuoti, kokios bus paskolos palūkanos, koks vienkartinis paskolos sutarties sudarymo mokestis, jeigu atsirastų galimybė grąžinti paskolą anksčiau (nei nustatytas terminas sutarties sąlygose), kiek tai kainuotų ir kitus aktualius kriterijus. Palyginti visus šiuos kriterijus tarp įvairių kreditorių ir išsirinkti sau patį priimtiniausią.

Kreditoriai atsižvelgia ir išnagrinėja savo klientų asmeninę kredito istoriją, kurią išnagrinėjus matomi ankstesni kliento finansiniai įsipareigojimai ir jų vykdymas per paskutinius 10 metų, tarp įvairių kredito teikimo firmų. Lietuvoje šią informaciją renka creditinfo.lt, dabar kiekvienas gyventojas kartą metuose gali nemokamai peržiūrėti savo kredito istoriją internete adresu manocreditinfo.lt.  Jeigu kliento kredito istorija yra nepriekaištinga (t.y. iki tol jis visas paskolas grąžino laiku ir nėra niekam skolingas, taip pat jeigu jis tvarkingai mokėjo komunalinius mokesčius, telekomunikacijų ir kt. mokesčius) tai jam gali būti suteikiamos palankesnės paskolos sąlygos, pavyzdžiui, mažesnės palūkanos normos, ilgesnis paskolos grąžinimo laikotarpis ir pan.

Imant paskolą specialistai pataria turėti sankaupų, kurių dydis būtų lygus  3 – 6 mėnesių atlyginimo dydžiui. Pavyzdžiui, jei mėnesinis atlyginimas yra 2000 litų dydžio, tai santaupos turėtų būti 6000 – 12000 litų dydžio. Tuo atveju, kai pajamos yra nestabilios patariama santaupų turėti dar daugiau. Taip pat jie pataria įvertinti, ar sugebėsite reguliariai mokėti paskolos įmokas, jei staiga išaugtų palūkanos ar pablogėtų finansinė padėtis.

 Imant paskolą labai aktualu turėtų būti palūkanos, jų norma. Svarbu žinoti iš ko jos susideda. Kalbant apie ilgalaikį skolinimąsi palūkanos dažniausiai būna kintamos. Jeigu paskola imama litais tai rišamasi prie VILIBOR bazės lito, o jeigu eurais tai prie euro VILIBOR . Palūkanos dažniausiai pasirenkamos 3 – 6 mėnesiams (tačiau būna ir kitokie terminai), vadinasi kas 3 – 6 mėnesius persiskaičiuos palūkanos ir nuo to keisis paskolos įmokos. Kita palūkanų dalis yra banko marža, kuri yra nekintama, priešingai nei palūkanos. Tuo tarpu esant trumpalaikiam skolinimuisi palūkanos dažniausiai yra pastovios, tačiau prieš skolinantis labai svarbu atkreipti dėmesį į jų dydį, nes jos gali siekti net iki 100 – 200 procentų nuo paskolos dydžio.

Kitas svarbus rodiklis imant paskolą yra mokėjimo būdo pasirinkimas: anuitetinis ar linijinis. Linijinis – kai palūkanos skaičiuojamos nuo kredito likučio. Todėl pasiėmus paskolą, pradžioje jis bus didžiausias, dėl to ir įmokos bus didesnės, tačiau vėliau jos mažės. Anuitetinis – kai palūkanos kiekvieną mėnesį mokamos lygiomis dalimis.

Pats blogiausias skolinimasis – tai skolinimasis jau esamoms paskoloms padengti. Pagal statistinius duomenis net 12 % Lietuvos gyventojų skolinasi būtent šiuo tikslu.

Taigi jei jau skolinimasis yra neišvengiamas, patarimas būtų toks, kad reikia nuodugniai išnagrinėti kreditorius ar bankus, iš kurių ruošiatės skolintis, atidžiai išnagrinėti paskolos sutartį ir tik tuomet priimti sprendimą dėl paskolos paėmimo. 


Naujiausi straipsniai

Investavimas 2014 metais

Investavimas 2014 metais

Praėję 2013 metai buvo itin sėkmingi investuotojams į akcijas. Ypatingai klestėjo išsivysčiusių šalių (tokių kaip Vokietija, Japonija) akcijos. Apžvelgiant praėjusius metus, galime aptarti keletą dalykų, visų pirma tai, kad stipriai krito aukso kaina, per 2013 metus jo kaina nukrito virš 25 proc, o akcijų grąža (investuojant į besivystančias rinkas) buvo neigiama – kiek daugiau nei -7 %. Kalbant apie kitas turto klases, žinome, kurios buvo pelningos ir kurios nuostolingos.

Turto draudimas

Turto draudimas

Namai – Jūsų tvirtovė? Juose jaučiatės saugus, atsipalaidavęs ir laimingas? Tam, kad tai sukurtumėte, turbūt investavote ne tik daug pinigų, bet ir laiko, rūpesčio. Todėl turėtumėte pasistengti apsaugoti savo „tvirtovę“ bei visą joje esantį turtą. Tai padaryti Jums padės turto draudimas. Šio draudimo dėka galėsite saugiai jaustis ne tik išvykę į darbą ar į svečius, bet ir tada kai išvykstate į tolimesnę kelionę ir paliekate namus vienus.

Naujos banko sąskaitos atidarymas

Naujos banko sąskaitos atidarymas

Kiekvieno iš mūsų šiandieninė kasdienybė neįsivaizduojama be sąskaitos banke. Dabar ją turi ne tik dirbantys asmenys ar pensininkai, ji atidaroma ir vaikams (7 – 13 metų amžiaus) ir jaunuoliams (14 – 22 metų amžiaus). Taigi, norint turėti asmeninę banko sąskaitą, amžius –ne problema. Žinoma, vaikui vienam atkeliavus į banką dėl sąskaitos atidarymo, ji nebus suteikta, kadangi tam reikalingas tėvų sutikimas.

Vestuvių išlaidos (biudžetas)

Vestuvių išlaidos (biudžetas)

Vestuvės – svarbus įvykis kiekvieno iš mūsų gyvenime. Tikėdamiesi, kad jos bus pirmos ir vienintelės daugelis joms išleidžia labai didelius pinigus. Vieni joms taupo ne vienerius metus, kitiems vestuves pakelti padeda tėvai, treti nepabūgsta imti paskolą vestuvėms, dar kiti daro kuklias, daug nekainuojančias, vestuves, kuriose dalyvauja tik šeimos nariai. Kiek išleisite vestuvėms, ar 3 tūkstančius ar 100 tūkstančių litų priklausys nuo Jūsų norų.

Studento išlaikymo kaina

Studento išlaikymo kaina

Artėja metas kai Jūsų vaikas baigs vidurinę mokyklą? Ir Jūs vis dažniau susimąstote, kaip reikės išlaikyti vaiką, kiek pinigų jam reikės skirti per mėnesį, kai jis taps studentu. Tiesa ta, kad daugeliui tėvų tai sudėtingas ir nerimą keliantis metas, tačiau visi nori, kad Jų vaikas turėtų išsilavinimą ir užtikrintą ateitį.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!