Studento finansai

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Studento finansai

Lietuvoje esant dideliam jaunimo nedarbo lygiui pagrindinis studentų pajamų šaltinis yra tėvų parama. Na, tiesa ta, kad norint gerai mokytis ir būnant uoliu studentu, kuris nepraleidžia paskaitų, dar ir dirbti būtų per didelis krūvis. Todėl tie studentai, kurie nedirba tampa nemaža našta savo tėvams, kadangi jiems išvažiavus į kitą miestą išlaidos žymiai padidėja. Statistiniais duomenims 4/5 (80 %) studentų studijų metais išlaiko tėvai.

Tik pradėjus studijuoti studentų lūkesčiai būna labai dideli. Jie tiki, kad baigę mokslus gaus atlyginimą, ne mažesnį nei 2 tūkst. Litų per mėnesį. Tačiau realybė yra kitokia ir tik labai maža dalis iš tikrųjų gali tikėtis tokio atlyginimo iš karto po studijų baigimo, kadangi darbinės patirties daugelis visiškai neturi, todėl negali pasigirti ir įgūdžiais, kurie svarbūs kiekviename darbe. Beje, su kiekvienas studijų metais studentų lūkesčiai mažėja, jie pradeda suvokti realią situaciją, tuo tarpu kiti vasaromis dirba sezoninius darbus ir tai padeda jiems pakeisti požiūrį į darbą ir darbo užmokestį. Taigi, būdamas ketvirtame bakalauro studijų kurse, studentas pabaigęs mokslus patenkintas būtų pradžioje gaudamas ir 1500 lt atlyginimą.

Studento pajamos gali būti keturių pagrindinių rūšių: tėvų parama, pačių uždirbami pinigai, stipendija ir valstybės remiama paskola. Kaip jau minėta anksčiau tėvų parama naudojasi net apie 80 % studentų. Tuo tarpu dirbančiųjų, bent jau pirmuose kursuose, nėra daug. Dirbti dalis studentų dažniausiai pradeda tik 3 – 4 bakalauro studijų kurse, kai dėstytojai tampa atlaidesni už paskaitų nelankymą, tačiau dauguma įsidarbina tik pabaigę studijas.  Gaunančių stipendijas yra labai mažas skaičius, taigi retas, kuris gali pasigirti tokiomis pajamomis. Na, ir ketvirtoji pajamų rūšis – valstybės remiamos paskolos, skirtos studentams. Geriau su šia pajamų kategorija nesusidurti, kadangi studijos būna “į skolą”, o pabaigus jas tenka mokėti nemažus pinigus dar kurį laiką, kol paskola grąžinama.

Pakalbėkime apie studento išlaidas ir kaip galima būtų sutaupyti kiekvienoje išlaidų kategorijoje. Pirmiausiai – būsto išlaidos. Vienareikšmiškai pigiausias variantas yra bendrabučio kambario nuoma. Gal kai kuriems skamba ir nelabai viliojančiai, tačiau beveik kiekvienas, kuriam tenka pagyventi bendrabutyje vertina tik teigiamai ir gyvenimo bendrabutyje metus laiko vienais geriausių metų savo gyvenime. Norint sutaupyti maistui labai gerai pasiimti jo iš namų (ypač mamos gaminto), tuomet pačiam nereikės plušėti po paskaitų virtuvėje. Jeigu tėvai – ūkininkai, tuomet dar geriau, nes galėsite daržovių ir mėsos atsivežti iš namų, taip sutaupydami nemažus pinigus. Renkantis transportą geriausiai rinktis viešąjį (net jei ir yra galimybė važinėtis su savu), kadangi su studento pažymėjimu jis nėra brangus ir reikia naudotis galimybe pigiai važiuoti (mieste taikoma 50 % nuolaida, o tarpmiestiniams maršrutams – 80 %). Taip žymiai daugiau sutaupysite, negu leisdami pinigus brangiam kurui. Geriau sutaupytus pinigus išleiskite studentiškoms pramogoms.

Studentams patariama vesti asmeninių išlaidų biudžetą, kuris atspindi pajamų ir išlaidų srautus. Asmeninio biudžeto vedimas padės studentui  ruoštis gyvenimui ir kai jis pats pradės gauti savo pajamas, bus lengviau jas valdyti, kadangi žinos, kur, kada, kiek, kam išleidžia ir kur galima būtų sutaupyti.


Naujiausi straipsniai

Valiutų kursai

Valiutų kursai

Valiutų kursas parodo kainą, už kurią gali būti perkama ar parduodama valiuta. Kiekvieną dieną valiutų kursai šiek tiek kinta (kyla arba krenta) ir jų pokytį galima stebėti Lietuvos banko internetinėje svetainėje, bankų padaliniuose ar tų pačių Lietuvos bankų internetinėse svetainėse. Minėtieji valiutų kursai parodo realią tos dienos Lietuvos valiutos – lito vertę. Valiutų kursai bankuose priklauso nuo esamos situacijos valiutų rinkoje ir nuo bankuose taikomų komisinių mokesčių valiutos keitimo operacijoms.

Paskola verslui

Paskola verslui

Dažnai žmonėms kyla įvairių verslo idėjų. Tačiau tik nedidelė jų dalis gali savo idėjas įgyvendinti, kadangi neturi tam pakankamai lėšų. Taigi, verslo idėja yra, o pinigų ne. Ką tokiu atveju daryti? Nevertėtų nuleisti rankų, kadangi bankai ir kitos institucijos teikia paskolas verslui.

Draudimas ir jo rūšys

Draudimas – priemonė numatomų padarinių rizikai valdyti. Jis naudojamas siekiant apsisaugoti nuo finansinių nuostolių. Iš anksto naudojant draudimą galima apsisaugoti nuo galimų neigiamų padarinių, kurie gali atsirasti dėl kažkokio įvykio, kurį numatydami galite naudotis draudimo paslaugomis.

Pagal Lietuvoje galiojantį draudimo įstatymą, draudimas skirstomas į dvi rūšis: gyvybės draudimą ir ne gyvybės draudimą.  

Gyvybės draudimui priskiriamos šios draudimų grupės:

Gyvenimo aprašymas

Gyvenimo aprašymas

Kiekvienas norintis susirasti darbą privalo parašyti gerą gyvenimo aprašymą, kitaip dar vadinamą CV (curriculum vitae). Paprastai jame nurodoma pagrindinė informaciją apie darbo ieškantį žmogų, kurią peržvelgęs darbdavys gali nuspręsti ar kandidatas tinkamas jo siūlomai darbo pozicijai užimti ar ne. Jeigu kandidatas atitinka reikalavimus, jis pakviečiamas į darbo pokalbį su darbdaviu.

Investavimas 2014 metais

Investavimas 2014 metais

Praėję 2013 metai buvo itin sėkmingi investuotojams į akcijas. Ypatingai klestėjo išsivysčiusių šalių (tokių kaip Vokietija, Japonija) akcijos. Apžvelgiant praėjusius metus, galime aptarti keletą dalykų, visų pirma tai, kad stipriai krito aukso kaina, per 2013 metus jo kaina nukrito virš 25 proc, o akcijų grąža (investuojant į besivystančias rinkas) buvo neigiama – kiek daugiau nei -7 %. Kalbant apie kitas turto klases, žinome, kurios buvo pelningos ir kurios nuostolingos.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!