Valiutų kursai

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Valiutų kursai

Valiutų kursas parodo kainą, už kurią gali būti perkama ar parduodama valiuta. Kiekvieną dieną valiutų kursai šiek tiek kinta (kyla arba krenta) ir jų pokytį galima stebėti Lietuvos banko internetinėje svetainėje, bankų padaliniuose ar tų pačių Lietuvos bankų internetinėse svetainėse. Minėtieji valiutų kursai parodo realią tos dienos Lietuvos valiutos – lito vertę. Valiutų kursai bankuose priklauso nuo esamos situacijos valiutų rinkoje ir nuo bankuose taikomų komisinių mokesčių valiutos keitimo operacijoms.

Kiekviena šalis turi savo nacionalinę valiutą: Lietuva – litus, Latvija – latus, Lenkija – zlotus, Rusija – rublius, Norvegija – kronas, Didžioji Britanija – svarus sterlingus arba tiesiog svarus, JAV – dolerius, Europos sąjungos šalys – eurus. Trumpai apie keletą pagrindinių valiutų.

Litas. Tai oficiali Lietuvos valiuta (sutrumpintai Lt), kuri įvesta 1993 m. birželio 25 d. Išleidžia Lietuvos bankas, o monetos kalamos „Lietuvos monetų kalykloje“. Vieną litą sudaro 100 centų. Banknotai yra šių dydžių: 10 litų, 20 litų, 50 litų, 100 litų, 200 litų ir 500 litų, o monetos – litai: 1 litas, 2 litai, 5 litai ir centai: 1 centas, 2 centai, 5 centai, 10 centų, 20 centų ir 50 centų.

Euras. Žymimas €.  Euro kursas yra stabilus ir pastovus, jis yra fiksuotas su Lietuvos litu. Nedideli svyravimai įmanomi dėl skirtingų bankų taikomų skirtingų komisinių mokesčių. Eurą jau yra įsivedę didžioji dalis Europos sąjungos valstybių (Ispanija, Italija, Prancūzija, Suomija, Graikija, Vokietija, Kipras, Slovėnija, Estija, Malta ir kt.). Artimiausiu metu jį įsivesti planuoja ir kitos valstybės ( Lietuva – 2015m., Latvija – 2014 m., Vengrija – 2018 m., Bulgarija – 2016 m., Lenkija – 2017 m., Rumunija – 2015 m., Čekija – 2017 m.). Eurų banknotai visose ES šalyse yra vienodi, tuo tarpu monetas kiekviena šalis gali leisti pagal savo dizainą. Euro ženklas buvo išrinktas Europos Komisijos, jo autorius yra Belgijos tautybės dizaineris Alain Billiet.

Svaras. Žymimas £.  Vieną svarą sudaro vienetų 100 pensų. Tai Anglijos arba kitaip Didžiosios Britanijos valiuta dar vadinama svarais sterlingais, kuri naudojama visoje Jungtinėje karalystėje. Svaro kursas nesusietas su jokia valiuta ir jo svyravimas priklauso nuo Anglijos centrinio banko padėties rinkoje ir jo veiksmų. Šis bankas išvystęs savarankišką pinigų politiką.

Svaras, kaip piniginis vienetas, gerai žinomas daugeliui Lietuvos piliečių, kadangi dažnas yra dirbęs ar lankęsis Anglijoje, todėl susidūręs su šia valiuta.

Doleris. Žymimas $. Dažniausiai trumpinamas USD, tačiau Tarptautiniame valiutos fonde naudojamas ir US$ sutrumpinimas. Tai oficiali Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) valiuta. Ši valiuta plačiai naudojama kaip rezervinė valiuta ir už JAV ribų.  JAV dolerių emisiją kontroliuoja Federalinė Rezervų sistema. Tai plačiausiai pasaulyje cirkuliuojanti valiuta.

Zlotas. Tai nacionalinė Lenkijos valiuta. Vieną zlotą sudaro 100 grašių. Iš lenkų kalbos „zloty“ reiškia „auksinis“. Daugeliui Lietuvių yra tekę susidurti su šia valiuta, kadangi Lenkija yra mūsų šalis kaimynė. Siekdami sutaupyti lietuviai dažnai važiuoja į Lenkiją apsipirkti.

Vykstant į kitą valstybę labai pravartu pasinaudoti valiutų skaičiuoklėmis, kurios automatiškai konvertuoja (pagal tuomet galiojantį valiutų kursą) vieną valiutą į kitą, Jūsų nurodytą. 


Naujiausi straipsniai

Pinigai ir vaikai

Pinigai ir vaikai

Visi tėvai nori, kad vaikai mokėtų elgtis su pinigais. Tam reikia jau nuo mažens pradėti  juos mokyti ir auklėti dėl pinigų, ugdyti jų finansinį išprusimą. Tačiau tai nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Reikia ne tik laiko, bet ir kantrybės, kadangi jiems nelengva paklusti, kur jie turi išleisti gautus kišenpinigius, jie nori išleisti pinigus ten, kur jiems patinka (žaislams, saldumynams ir pan.). Kai kurie tėvai pinigus naudoja kaip auklėjamąją priemonę. Jie padeda vaikams ugdyti atsakomybės jausmą, padeda įgauti tėvų pasitikėjimą.

Nekilnojamas turtas užsienyje

Nekilnojamas turtas užsienyje

Daugelis investuotojų, turintys dideles laisvų pinigų sumas, investuoja juos į nekilnojamąjį turtą. Tačiau ne visi investuotojai apsiriboja vien tik Lietuvos nekilnojamuoju turtu, kiti stengiasi  išplaukti į platesnius vandenis, todėl investuoja į užsienio nekilnojamąjį turtą. Tam patogu rinktis tas šalis, kuriose nekilnojamojo turto kainos yra nedidelės. Nebrangiai įsigijus NT jį galima išnuomoti arba praėjus kažkokiam laiko tarpui jį žymiai brangiau parduoti.

Per du mėnesius Lietuvoje į eurus iškeista 2,8 mlrd. grynųjų litų

Nuo šių metų sausio 1 d. iki kovo 1-osios komerciniai bankai, Lietuvos paštas, Lietuvos bankas ir kai kurios kredito unijos neatlygintinai pakeitė 2,8 mlrd. vertės grynųjų litų (0,81 mlrd. Eur) ir atliko daugiau kaip 1,2 mln. keitimo operacijų. Keitimą baigus paštui ir kredito unijoms, litus į eurus galima išsikeisti komerciniuose bankuose ir Lietuvos banke.

Bankų veiklos riziką ribojantys normatyvai ir reikalavimai

Bankų veiklos riziką ribojantys normatyvai ir reikalavimai

 

- Nuosavų lėšų reikalavimai – bankai turi tenkinti šiuos nuosavų lėšų reikalavimus:
• 4,5 % 1 lygio nuosavo kapitalo rodiklį;
• 6 % 1 lygio kapitalo pakankamumo koeficientą;
• 8 % bendro kapitalo pakankamumo koeficientą.

Likvidumo reikalavimai – padengimo likvidžiuoju turtu rodiklio (angl. liquidity coverage ratio – LCR) reikšmė neturi būti mažesnė nei 100 %.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!