Vestuvių išlaidos (biudžetas)

Pinigai per 1 dieną!

Gauti paskolą
Vestuvių išlaidos (biudžetas)

Vestuvės – svarbus įvykis kiekvieno iš mūsų gyvenime. Tikėdamiesi, kad jos bus pirmos ir vienintelės daugelis joms išleidžia labai didelius pinigus. Vieni joms taupo ne vienerius metus, kitiems vestuves pakelti padeda tėvai, treti nepabūgsta imti paskolą vestuvėms, dar kiti daro kuklias, daug nekainuojančias, vestuves, kuriose dalyvauja tik šeimos nariai. Kiek išleisite vestuvėms, ar 3 tūkstančius ar 100 tūkstančių litų priklausys nuo Jūsų norų. Taigi, šiame straipsnyje pakalbėsime apie pagrindines išlaidas vestuvėms ir vidutines jų kainas Lietuvoje.

Planavimas. Vestuvių planuotojų paslaugos nėra pigios.  Tačiau prieš užsisakant vestuvių planuotojų paslaugas, pagalvokite, ar jos Jums iš tiesų reikalingos? Visai malonu patiems (ypač moterims) rūpintis vestuvių rūpesčiais. Tuo atveju, kai esate labai užimti ar gyvenate užsienyje, o vestuves planuojate Lietuvoje, planuotojos paslaugos Jums praverstų. Jų kaina paprastai priklauso nuo viso vestuvių biudžeto (t.y. kuo daugiau planuojate išleisti vestuvėms, tuo brangiau  Jums kainuos vestuvių planuotoja). O orientacinė šios paslaugos kaina vidutinėms vestuvėms yra apie 2000 -  3000 litų.

Jaunųjų apranga. Kiek išleisite aprangai taip pat priklausys nuo Jūsų norų. Vieni drabužius vestuvėms siuvasi pas dizainerius (brangiausias variantas), kiti nuomojasi iš salonų, tiesa juose kainos nėra mažos, siunčiasi (perka) iš užsienio, ar perka iš buvusių nuotakų (suknelę) ar jaunikių (kostiumą). Paskutinis variantas ko ne pigiausias, kadangi dar galima ir nusiderėti. Vestuvinę suknelę naudinga nuomotis dėl to, kad vestuvių dieną būsima nuotaka gauna visus reikalingus priedus: papuošalus, veliumą, švarkelį ar bolero (jei reikia). Tokiu atveju nuotakai tereikia pasirūpinti vestuviniais bateliais ir apatiniais.

Kalbant apie kainas, kaip jau minėjome suknelę ar kostiumą siūtis pas dizainerį yra labai brangu. Kainos prasideda maždaug nuo 3000 – 4000 tūkst. už suknelės pasiuvimą, o kur baigiasi pasakyti negalime. Vestuvinių drabužių salone vidutinės suknelių kainos yra 2000 – 3000 litų, tuo tarpu kostiumą galima išsinuomoti pigiau – iki 1000 litų. Suknelę (jei ne pačių populiariausių dizainerių) siųstis iš užsienio kainuoja maždaug nuo 1000 iki 2000 litų, gerai tai, kad Jums suknelė lieka ir ją galite parduoti. Na, ir paskutinis variantas pirkti jau dėvėtą suknelę. Ją įsigyti galite nebrangiai – iki 1000 litų.

Grožio paslaugos. Grožio paslaugoms priklauso nuotakos šukuosena, makiažas, manikiūras ir pedikiūras. Viso šios paslaugos, daromos grožio salone kainuoja apie 400 – 500 litų.

Žiedai. Visi žino, kad pirkti jau padarytus žiedus yra 3 - 4 kartus brangiau, nei užsakyti juos pagaminti pas juvelyrą. Tačiau tam Jūs turite turėti aukso. Jei neturite patys, verta pasiklausinėti tėvų ar senelių, gal jie turi. Šiuo metu, kai auksas yra atpigęs, jį verta pirkti ir gaminti žiedus, nes kaina vis tiek gaunasi žymiai pigesnė nei pirkti iš parduotuvės. Tačiau neapsigaukite, pasidomėkite tuo metu realiomis aukso kainomis, nes jus gali ir apgauti.

Kvietimai. Jei kvietimus užsakinėsite spaustuvėje (kad sumaketuotų ir atspausdintų), Jums vienas vienetas gali kainuoti apie 5 – 8 litus. Taigi, visa pakvietimų suma priklausys nuo to, kiek žmonių kviesite į vestuves. Pavyzdžius, jei žadate kviesti 100 žmonių, o už vieną pakvietimą mokėsite 8 litus, gausis nemaža suma – 800 litų. Būkite originalūs, galite pakvietimus daryti rankomis, arba sumaketuokite patys (tai nėra taip sudėtinga kaip gali atrodyti), o pakvietimus duokite ne kiekvienam žmogui atskirai, o poroms ar šeimoms. Taip nemažai sutaupysite.

Gėlės. Gėlių reikia jaunosios puokštei, prisegti prie jaunikio švarko atlapo, taip pat piršlienės ir pamergių puokštelėms, piršlio ir jaunikio švarkų atlapams papuošti. Gėlių kaina labai priklausys nuo Jūsų norų, jei norėsite, pavyzdžiui, orchidėjų, už jas paklosite nemažai, tuo tarpu tulpės kainuotų pigiau, tačiau čia Jums koją gali pakišti ir sezonas (ne visais sezonais yra visų gėlių ir dėl to jų kaina gali stipriai skirtis). Neatmeskite galimybės puokštei naudoti lauko gėles, jos dabar visai populiarios, o svarbiausia nieko nekainuoja.

Fotografas ir operatorius. Tiek vieną, tiek kitą svarbu rinktis pagal darbų kokybę, deja geri šių sičių specialistai nemažai kainuoja, tačiau nuotraukos ir video įrašai Jums liks visam gyvenimui, todėl čia neverta taupyti. Geras fotografas kainuoja apie 3000 litų, video operatoriai (dažnai dviejų žmonių komanda) – tiek pat.

Transportas. Dažniausiai jaunieji sau nuomojasi atskirą transporto priemonę (nedidelę mašinytę) arba limuziną, kuriuo važiuoja kartu su pulku (piršliais, pamergėm ir pabroliais), dar kiti renkasi pigesnį variantą – nuomojasi autobusiuką. Išskirtinės mašinytės nuoma kainuoja apie 1000 – 2000 litų, limuzino – 3000 – 4000 litų, o autobusas kainuotų apie 800 litų.

Ceremonija. Ji galima civilinės metrikacijos centre ir/arba bažnyčioje. Civilinėje metrikacijoje santuokos įregistravimas kainuoja 70 litų, papildomai gali kainuoti muzika (jeigu norėsite ją užsisakyti). Tuo tarpu tuokiantis bažnyčioje išlaidos kiek didesnės: bažnyčios puošimas, muzika (vargonininkei ir/ar smuikininkei), mokesčiai už dokumentų tvarkymą ir auka bažnyčiai, kuri skiriama savo nuožiūra (paprastai 300 – 700 litų).

Pokylis. Šios skilties suma labai priklausys nuo kviečiamų žmonių skaičiaus, kadangi dažniausiai suma skaičiuojama vienam žmogui. Kai kuriose sodybose atskirai tenka mokėti už nuomą (ir nakvynę), nuo 2000 – 5000 litų, ir papildomai kiekvienam svečiui kainuoja maistas (karštas patiekalas, šalti užkandžiai, mišrainės ir pan.), kurio kaina svyruoja nuo 120 iki 200 litų ir daugiau. Papildomai tenka pirkti alkoholį ir tortą bei kitus saldumynus saldžiam stalui. Šių kaina taip pat priklauso nuo žmonių skaičiaus.

Muzika. Vestuvių vakarui praskaidrinti jaunavedžiai samdo muzikantus, vakaro vedėjus ir DJ. Visi jie nemažai kainuoja, tačiau nebūtina imti visų, galite pasiimti tik muzikantus ir tartis su jais, kad jie pravestų vakarą (užimtų žaidimais, viktorinomis ir pan.). Orientacinė muzikantų kaina (2 ar 3 žmonių komanda)  - nuo 2000 iki 5000 litų.

Kitos  išlaidos. Šioms išlaidoms gali priklausyti povestuvinė kelionė, kurios kaina priklausys nuo Jūsų pasirinktos šalies, atostogų trukmės ir pasirinktų privalumų; dovanos tėveliams (dažniausiai būna simbolinės); balandžiai; vaišės gamtoje ir prie bažnyčios; šokių pamokos prieš vestuves; priešvestuvinė fotosesija;  staigmena vidurnaktį (dangaus žibintai, plaukiantys žibintai, fejerverkai, ugnies šou ir pan.) ir t.t.

Taigi, keliant vestuves išlaidų yra daug ir visokių, ir tik Jūs turite nuspręsti, ko Jums iš ties reikia, o ko galite atsisakyti, nes daugelio paslaugų kainos tikrai nėra mažos. Atminkite, vestuvės – neatsiperkanti investicija. Linkime sėkmės planuojant!

Naujiausi straipsniai

Trys vartojimo kredito davėjai sumokėjo už netinkamą mokumo vertinimą Lietuvos banko skirtas baudas

UAB „Lateko lizingas“, UAB „IPF Digital Lietuva“ ir Provident Polska S.A. filialas „Provident finansai“ sumokėjo Lietuvos banko 2016 m. kovo mėn. skirtas baudas – iš viso 25 590 Eur. Baudos buvo skirtos už netinkamą vartojimo kredito gavėjų mokumo vertinimą ir atsakingojo skolinimo reikalavimų pažeidimus.

2016 m. kovo mėn. Pinigų finansų įstaigų balanso apžvalga

Lietuvos banko turimų skolos vertybinių popierių, išleistų euro zonos rezidentų, suma per mėnesį padidėjo 219,9 mln., o paskolų euro zonos rezidentams suma sumažėjo 111,8 mln. Eur. Šie rodikliai mėnesio pabaigoje sudarė atitinkamai 3,7 mlrd. ir 586,2 mln. Eur. Euro zonos rezidentų indėliai Lietuvos banke per mėnesį padidėjo 1,2 mlrd. – iki 4,5 mlrd. Eur. Kitų pinigų finansų įstaigų (PFĮ) paskolos Lietuvos rezidentams, išskyrus PFĮ, padidėjo 374,2 mln. ir mėnesio pabaigoje sudarė 17,5 mlrd. Eur. Lietuvos rezidentų, išskyrus PFĮ, indėliai kitose PFĮ sumažėjo 66,6 mln. – iki 16,6 mlrd. Eur.

Lietuvos ir Suomijos bankų vadovai aptars priemones nekilnojamojo turto kainų burbulams užkardyti

Nekilnojamojo turto (NT) kainų raida Šiaurės ir Baltijos šalyse yra nevienoda, o galimi disbalansai vienoje šalyje gali turėti įtakos ir kitoms glaudžiai tarpusavyje susijusioms regiono šalių finansų sistemoms. Šį ir kitus aktualius finansinio stabilumo ir bankininkystės klausimus numatoma aptarti sausio 25 d. Helsinkyje įvyksiančiame Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų valdybų susitikime.