Vestuvių išlaidos (biudžetas)

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Vestuvių išlaidos (biudžetas)

Vestuvės – svarbus įvykis kiekvieno iš mūsų gyvenime. Tikėdamiesi, kad jos bus pirmos ir vienintelės daugelis joms išleidžia labai didelius pinigus. Vieni joms taupo ne vienerius metus, kitiems vestuves pakelti padeda tėvai, treti nepabūgsta imti paskolą vestuvėms, dar kiti daro kuklias, daug nekainuojančias, vestuves, kuriose dalyvauja tik šeimos nariai. Kiek išleisite vestuvėms, ar 3 tūkstančius ar 100 tūkstančių litų priklausys nuo Jūsų norų. Taigi, šiame straipsnyje pakalbėsime apie pagrindines išlaidas vestuvėms ir vidutines jų kainas Lietuvoje.

Planavimas. Vestuvių planuotojų paslaugos nėra pigios.  Tačiau prieš užsisakant vestuvių planuotojų paslaugas, pagalvokite, ar jos Jums iš tiesų reikalingos? Visai malonu patiems (ypač moterims) rūpintis vestuvių rūpesčiais. Tuo atveju, kai esate labai užimti ar gyvenate užsienyje, o vestuves planuojate Lietuvoje, planuotojos paslaugos Jums praverstų. Jų kaina paprastai priklauso nuo viso vestuvių biudžeto (t.y. kuo daugiau planuojate išleisti vestuvėms, tuo brangiau  Jums kainuos vestuvių planuotoja). O orientacinė šios paslaugos kaina vidutinėms vestuvėms yra apie 2000 -  3000 litų.

Jaunųjų apranga. Kiek išleisite aprangai taip pat priklausys nuo Jūsų norų. Vieni drabužius vestuvėms siuvasi pas dizainerius (brangiausias variantas), kiti nuomojasi iš salonų, tiesa juose kainos nėra mažos, siunčiasi (perka) iš užsienio, ar perka iš buvusių nuotakų (suknelę) ar jaunikių (kostiumą). Paskutinis variantas ko ne pigiausias, kadangi dar galima ir nusiderėti. Vestuvinę suknelę naudinga nuomotis dėl to, kad vestuvių dieną būsima nuotaka gauna visus reikalingus priedus: papuošalus, veliumą, švarkelį ar bolero (jei reikia). Tokiu atveju nuotakai tereikia pasirūpinti vestuviniais bateliais ir apatiniais.

Kalbant apie kainas, kaip jau minėjome suknelę ar kostiumą siūtis pas dizainerį yra labai brangu. Kainos prasideda maždaug nuo 3000 – 4000 tūkst. už suknelės pasiuvimą, o kur baigiasi pasakyti negalime. Vestuvinių drabužių salone vidutinės suknelių kainos yra 2000 – 3000 litų, tuo tarpu kostiumą galima išsinuomoti pigiau – iki 1000 litų. Suknelę (jei ne pačių populiariausių dizainerių) siųstis iš užsienio kainuoja maždaug nuo 1000 iki 2000 litų, gerai tai, kad Jums suknelė lieka ir ją galite parduoti. Na, ir paskutinis variantas pirkti jau dėvėtą suknelę. Ją įsigyti galite nebrangiai – iki 1000 litų.

Grožio paslaugos. Grožio paslaugoms priklauso nuotakos šukuosena, makiažas, manikiūras ir pedikiūras. Viso šios paslaugos, daromos grožio salone kainuoja apie 400 – 500 litų.

Žiedai. Visi žino, kad pirkti jau padarytus žiedus yra 3 - 4 kartus brangiau, nei užsakyti juos pagaminti pas juvelyrą. Tačiau tam Jūs turite turėti aukso. Jei neturite patys, verta pasiklausinėti tėvų ar senelių, gal jie turi. Šiuo metu, kai auksas yra atpigęs, jį verta pirkti ir gaminti žiedus, nes kaina vis tiek gaunasi žymiai pigesnė nei pirkti iš parduotuvės. Tačiau neapsigaukite, pasidomėkite tuo metu realiomis aukso kainomis, nes jus gali ir apgauti.

Kvietimai. Jei kvietimus užsakinėsite spaustuvėje (kad sumaketuotų ir atspausdintų), Jums vienas vienetas gali kainuoti apie 5 – 8 litus. Taigi, visa pakvietimų suma priklausys nuo to, kiek žmonių kviesite į vestuves. Pavyzdžius, jei žadate kviesti 100 žmonių, o už vieną pakvietimą mokėsite 8 litus, gausis nemaža suma – 800 litų. Būkite originalūs, galite pakvietimus daryti rankomis, arba sumaketuokite patys (tai nėra taip sudėtinga kaip gali atrodyti), o pakvietimus duokite ne kiekvienam žmogui atskirai, o poroms ar šeimoms. Taip nemažai sutaupysite.

Gėlės. Gėlių reikia jaunosios puokštei, prisegti prie jaunikio švarko atlapo, taip pat piršlienės ir pamergių puokštelėms, piršlio ir jaunikio švarkų atlapams papuošti. Gėlių kaina labai priklausys nuo Jūsų norų, jei norėsite, pavyzdžiui, orchidėjų, už jas paklosite nemažai, tuo tarpu tulpės kainuotų pigiau, tačiau čia Jums koją gali pakišti ir sezonas (ne visais sezonais yra visų gėlių ir dėl to jų kaina gali stipriai skirtis). Neatmeskite galimybės puokštei naudoti lauko gėles, jos dabar visai populiarios, o svarbiausia nieko nekainuoja.

Fotografas ir operatorius. Tiek vieną, tiek kitą svarbu rinktis pagal darbų kokybę, deja geri šių sičių specialistai nemažai kainuoja, tačiau nuotraukos ir video įrašai Jums liks visam gyvenimui, todėl čia neverta taupyti. Geras fotografas kainuoja apie 3000 litų, video operatoriai (dažnai dviejų žmonių komanda) – tiek pat.

Transportas. Dažniausiai jaunieji sau nuomojasi atskirą transporto priemonę (nedidelę mašinytę) arba limuziną, kuriuo važiuoja kartu su pulku (piršliais, pamergėm ir pabroliais), dar kiti renkasi pigesnį variantą – nuomojasi autobusiuką. Išskirtinės mašinytės nuoma kainuoja apie 1000 – 2000 litų, limuzino – 3000 – 4000 litų, o autobusas kainuotų apie 800 litų.

Ceremonija. Ji galima civilinės metrikacijos centre ir/arba bažnyčioje. Civilinėje metrikacijoje santuokos įregistravimas kainuoja 70 litų, papildomai gali kainuoti muzika (jeigu norėsite ją užsisakyti). Tuo tarpu tuokiantis bažnyčioje išlaidos kiek didesnės: bažnyčios puošimas, muzika (vargonininkei ir/ar smuikininkei), mokesčiai už dokumentų tvarkymą ir auka bažnyčiai, kuri skiriama savo nuožiūra (paprastai 300 – 700 litų).

Pokylis. Šios skilties suma labai priklausys nuo kviečiamų žmonių skaičiaus, kadangi dažniausiai suma skaičiuojama vienam žmogui. Kai kuriose sodybose atskirai tenka mokėti už nuomą (ir nakvynę), nuo 2000 – 5000 litų, ir papildomai kiekvienam svečiui kainuoja maistas (karštas patiekalas, šalti užkandžiai, mišrainės ir pan.), kurio kaina svyruoja nuo 120 iki 200 litų ir daugiau. Papildomai tenka pirkti alkoholį ir tortą bei kitus saldumynus saldžiam stalui. Šių kaina taip pat priklauso nuo žmonių skaičiaus.

Muzika. Vestuvių vakarui praskaidrinti jaunavedžiai samdo muzikantus, vakaro vedėjus ir DJ. Visi jie nemažai kainuoja, tačiau nebūtina imti visų, galite pasiimti tik muzikantus ir tartis su jais, kad jie pravestų vakarą (užimtų žaidimais, viktorinomis ir pan.). Orientacinė muzikantų kaina (2 ar 3 žmonių komanda)  - nuo 2000 iki 5000 litų.

Kitos  išlaidos. Šioms išlaidoms gali priklausyti povestuvinė kelionė, kurios kaina priklausys nuo Jūsų pasirinktos šalies, atostogų trukmės ir pasirinktų privalumų; dovanos tėveliams (dažniausiai būna simbolinės); balandžiai; vaišės gamtoje ir prie bažnyčios; šokių pamokos prieš vestuves; priešvestuvinė fotosesija;  staigmena vidurnaktį (dangaus žibintai, plaukiantys žibintai, fejerverkai, ugnies šou ir pan.) ir t.t.

Taigi, keliant vestuves išlaidų yra daug ir visokių, ir tik Jūs turite nuspręsti, ko Jums iš ties reikia, o ko galite atsisakyti, nes daugelio paslaugų kainos tikrai nėra mažos. Atminkite, vestuvės – neatsiperkanti investicija. Linkime sėkmės planuojant!


Naujiausi straipsniai

Gyvenimo aprašymo pavyzdys

 

Visiems, ieškantiems darbo, reikia parašyti savo gyvenimo aprašymą (CV) tam, kad darbdavys galėtų matyti visą to žmogaus biografiją ir žinoti, ar tas žmogus yra tinkamas į siūlomą darbo poziciją ar ne. Todėl kiekvienas kandidatas turi stengtis parašyti kuo geresnį CV, atitinkantį būtent tą darbą į kurį pretenduoja, darbo skelbime ir CV turi atitikti raktiniai žodžiai. Jeigu skubiai ieškote darbo ir siunčiate CV į įvairias įmones, nedarykite klaidos siųsdami identišką CV, Jūs turite kiekvieną iš jų pakeisti pagal tos įmonės darbo specifiką.

PVM mokėtojai

PVM mokėtojai

Visų pirma apie PVM – pridėtinės vertės mokestį. Šiuo metu PVM dydis Lietuvoje yra 21 %. Tai yra vartojimo mokestis ir juo apmokestinamas paslaugų ir prekių teikimas. Jį moka apmokestinamieji asmenys, kurie yra įregistruoti PVM mokėtojų registre.

Asmenys, kurie vykdo arba ruošiasi vykdyti kažkokią su ekonimika susijusią veiklą gali registruotis, kad taptų PVM mokėtojais. Tačiau savo noru registruotis PVM mokėtoju ne visada tikslinga ir verta. Verta tapti PVM mokėtoju tuo atveju, kai daugiausiai prekių ir paslaugų pirkėjai taip pat yra PVM mokėtojai.

Lietuvos bankas pradeda vykdyti vyriausybės vertybinių popierių pirkimo pinigų politikos tikslais aukcionus

Lietuvos bankas, glaudžiai bendradarbiaudamas su Eurosistema, spalio mėnesį pradės vykdyti bandomuosius Lietuvos Respublikos Vyriausybės vertybinių popierių, išleistų vidaus rinkoje, pirkimo aukcionus. Ši iniciatyva suderinta Eurosistemos lygiu. Bandomuosius aukcionus taip pat vykdys Prancūzijos ir Nyderlandų centriniai bankai.

Lietuvos banko vykdomuose aukcionuose galės dalyvauti Lietuvos banko pinigų politikos operacijų sandorio šalys. Aukcionai įprastai bus vykdomi antradieniais ir ketvirtadieniais. Pirmasis Lietuvos banko aukcionas įvyks 2015 m. spalio 13 d.

Nuolaidos

Nuolaidos

Šiandieninį gyvenimą sunku įsivaizduoti be įvairių nuolaidų ir akcijų. Nuolaidos taikomos viskam: maistui, gėrimams, drabužiams, buitinei technikai, baldams, įvairioms paslaugoms, pramogoms, automobiliams ir t. t.  Mes taip įpratę „gaudyti“ ir „medžioti“ nuolaidas, kad kartais šiek kiek persistengiame, pirkdami daiktus, kurie mums visiškai nereikalingi ir į juos nė nepažiūrėtume, jei ant jų nebūtų vaizdingos, spalvotos etiketės, skelbiančios apie nuolaidą ar akciją.

SEPA

Bendra mokėjimų eurais erdvė, arba SEPA (angl. Single Euro Payments Area), – tai iniciatyva naudoti vienodas mokėjimo priemones atsiskaitymams eurais.

Gyventojams ir įmonėms Lietuvoje greitu laiku bus nesvarbu, ar lėšų mokėtojas (gavėjas) veikia Lietuvoje, ar kitoje Europos Sąjungos (ES) valstybėje narėje. Standartizavus mokėjimų formatus ir taisykles, įmonės ne tik galės optimizuoti vidaus procesus, bet ir turės galimybę paprasčiau pakeisti mokėjimo paslaugų teikėją, taip bus užtikrinta mokėjimo paslaugų kokybė ir konkurencinga kaina.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!