Aukštojo mokslo kaina

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Aukštojo mokslo kaina

Visi tėvai nori, kad jų vaikus lydėtų šviesi ateitis, todėl jie siekia, kad jų vaikai baigę vidurinę mokyklą stotų mokytis, įgytų aukštąjį išsilavinimą ir susirastų gerą darbą. Tačiau ar visi jie įsivaizduoja, kokia yra tikroji aukštojo mokslo kaina? Juk į tą kainą įeina ne tik pačių studijų kaina, bet dar ir pragyvenimo išlaidos (jos ypatingai padidėja studijuojant kitame mieste, nei gyvena tėvai), mokymosi priemonės, transporto išlaidos ir pan. Taigi, norint išleisti vaikus į mokslus tėvams reikia stipriai „papurtyti“ savo pinigines.

Pažangiems studentams mokslas dažniausiai būna nemokamas. Tačiau tiems, kuriems tenka už jį mokėti, tai sudaro didžiausias išlaidas siekiant įgyti aukštąjį išsilavinimą. Mokslo kaina priklauso nuo labai daug kriterijų. Visų pirma, nuo to, kokia tai aukštoji mokykla – kolegija ar universitetas. Kolegijose, žinoma, mokestis už mokslą mažesnis. Tuomet labiausiai įtakoja pasirinkta specialybė, mokslų sritis. Ne paslaptis, kad socialiniai mokslai žymiai pigesni už technologinius, o pačios brangiausios studijos yra medicinos ir odontologijos. Tiesa, naivu tikėtis, kad pasirinkta ta pati specialybė (pavyzdžiui, ekonomika) skirtinguose universitetuose kainuos tiek pat. Kainos skiriasi, jas nustato kiekviena aukštoji mokykla individualiai. Kaip jau minėjome, brangiausios studijų krytys – medicina ir odontologija. Šias specialybes ruošia Vilniaus universitetas (VU) ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU). Odontologijos studijos abiejuose universitetuose trunka 6 metus, vienerių studijų metų kaina VU kainuoja apie 12 000 litų, o LSMU pirmi keturi metai kainuoja po maždaug 12 300 litų, likusieji du metai dar po 15 700 litų. Taigi, paskaičiavus, VU odontologijos studijos kainuoja apie 72 000 litų , o LSMU – 80 600 litų. Sumos išties įspūdingos. Beje, pagal populiarumą pirmoje vietoje yra ekonomikos studijos. Jų metinė kaina skirtinguose Lietuvos universitetuose svyruoja nuo 3800 iki 4500 litų. Antroje vietoje – teisės studijos, kaina panaši kaip ir ekonomikos studijų.

Tuo atveju, jeigu studijuojama savo gimtajame mieste, pragyvenimo išlaidos stipriai nepajuntamos, kadangi studentas toliau gyvena kartu su tėvais. Tačiau, priešingu atveju, jeigu tenka važiuoti studijuoti į kitą miestą, išlaidos susidaro išties nemažos. Tenka nuomotis gyvenamąją vietą (butą ar bendrabutį), mokėti komunalinius mokesčius, atskirai pirkti maistą i gaminti. Taip pat nemažą dalį išlaidų sudaro transportas, kadangi kainuoja kelionės iš/į namus ir iš/ į universitetą. Apskaičiuota, kad vidutiniškai studentui svetimam mieste pragyventi mėnesiui reikia apie 600 – 900 litų (kaina svyruoja, kadangi atsižvelgiama į daug niuansų, kurie kiekvienam yra skirtingi).

Pastaruoju metu vis labiau populiarėja studijos užsienyje. Abiturientai traukia studijuoti į užsienį dėl geresnės studijų kokybės, kitokių specialybių, didesnių ateities perspektyvų. Tuo atveju, kai vaikas studijuoja užsienyje, išlaidos irgi susidaro didelės, kadangi svetimoje šalyje viskas būna brangiau (pragyvenimas, maistas, transportas ir pan.), papildomai kainuoja skrydžiai iš/į svetimą šalį (nors jie ir nedažni).

Studentai gali kiek palengvinti tėvų naštą gaudami stipendijas (jos skiriamos už gerą mokymąsi) arba įsidarbindami (nebūtinai pilnu etatu). Dažnais dudentai suspėja ir dirbti ir mokytis. Dirba dažniausiai jie ne pilnu etatu, o 0,5 etato ar 0,25 etato, vakarais ar tik savaitgaliais, tačiau gauti pinigėliai palengvina gyvenimą.

Susumavus mokslo kainą, pragyvenimo išlaidas ir jas padauginus iš studijų metų (universitete iš 4, kolegijoje iš 3) gaunasi išties solidi suma. Iškyla klausimas: ar verta ir po kiek laiko mokslai atsipirks? Vieniems atsiperka greitai (5 -10 metų), kitiems lėčiau, tretiems neatsiperka iš viso, kadangi jie nedirba pagal įgytą specialybę. Todėl prieš renkantis profesiją reikia būti pilnai apsisprendus, kad tai Jūsų svajonių specialybė, kad ji bus perspektyvi ir kad atsipirks.


Naujiausi straipsniai

Bankų klientai didžiąją dalį prieš euro įvedimą įneštų lėšų laiko sąskaitose

Pirmąjį šių metų ketvirtį bankų sektoriaus turtas ir indėliai mažėjo. Tai lėmė su euro įvedimu susiję pokyčiai. Euras taip pat mažino bankų pajamas iš paslaugų ir komisinių, o nuosaikų sektoriaus pelno augimą iš esmės lėmė techninės priežastys. Paskolų portfelis ūgtelėjo nuosaikiai.

Paskolos laidavimas

Paskolos laidavimas

Yra atvejų kai asmeniui, neturinčiam pastovių ar pakankamų pajamų yra suteikiama paskola. Tačiau tokiu atveju jam reikalingas laiduotojas. Tokiu atveju laiduotojas pasirašo sutartį, pagal kurią atlygintinai arba ne (priklauso nuo asmens imančio paskolą ir laiduotojo asmeninio susitarimo) jis yra įpareigojamas kreditoriui (skolinančiam paskolos pinigus) atsakyti už tai, jeigu skolinantysis nesugebės mokėti įmokų. Tokiu atveju pačiam laiduotojui tektų mokėti paskolos įmokas.

Greitos paskolos

Greitos paskolos

Greitosios paskolos arba kitaip – greitieji kreditai pastaruoju metu Lietuvoje labai populiarūs. Apie juos yra girdėję visi: ir seni, ir jauni. Jų reklamų apstu visur: televizijoje, radijuje, internete, gatvėse ir pan. Kuo gi yra ypatingos greitos paskolos? Kaip jau galima spręsti iš paties pavadinimo „greitos“, tai tokios paskolos, kurias galima gauti nesudėtingai, net neišėjus iš namų (internetu ar sms žinute) arba užsukus į spaudos kioską ir ten užpildžius paraišką, dėl jos gavimo. Visa tai vidutiniškai užtrunka apie 15 minučių ir paskola jau Jūsų sąskaitoje!

Būsto kainos teisingas nustaytmas

Būsto kainos teisingas nustaytmas

Jeigu ruošiatės įsigyti nekilnojamajį turtą, tuomet tikrai būsite suinteresuoti, sužinoti jo rinkos kainą, tam kad nepermokėti už jį. Priešingu atveju, norint parduoti jau turimą būstą taip pat bus svarbu žinoti jo kainą tam, kad neparduotumėte per pigiai ir nepraloštumėte.

Dažnai žmonės turi susidarę klaidingą nuomonę apie parduodamo būsto kainą. Jie mano, kad būsto pardavimo kainą gali įtakoti jų norima gauti suma ar mokėta suma už būstą, parduoto kaimynų būsto kaina. Tačiau visais šiais atvejais būsto pardavimo kainai tai jokios įtakos nedaro.

Trečios pakopos pensijų fondų sistema

Trečios pakopos pensijų fondų sistema

Trečiosios pakopos pensijos kaupimas yra neprivalomas, tačiau tie, kurie nori turėti užtikrintesnę senatvę, kaupia dar ir šioje pensijų sistemoje. Paprastai tai daroma ne savarankiškai (kadangi reikia daug žinių ir išmanymo), o naudojantis savo darbą išmanančių institucinjų paslaugomis - dalyvaujama trečiosios pakopos pensijų fonduose, investuojama į investicinius fondus ar dalyvaujama kaupiamajame gyvybės draudime. Šioje pensijų kaupimo sistemos pakopoje gali dalyvauti be išimties visi (netgi tie, kurie nedalyvauja pirmoje ir antroje pensijų kaupimo pakopose).

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!