Būsto išlaikymo kaina

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Būsto išlaikymo kaina

Daugelis svajoja apie nuosavą būstą. Vienų svajonės - kuklesnės, jie nori 3 ar bent jau 2  kambarių buto, kitų svajonės kiek didesnės - nuosavas namas; vieni nori naujos statybos būsto, o kiti tenkintųsi ir senesniu. Tačiau bet kokiu atveju reikia atsižvelgti į savo galimybes ne tik įpirkti būstą (ar kas mėnesį mokėti paskolos įmokas), bet ir sugebėti jį išlaikyti. 

Prieš pirkdami nuosavą būstą daugelis gyvena nuomojamame bute arba pas tėvus. Gyvendami pas tėvus galbūt prisideda mokant nedidelę dalį mokesčių, o gal ir ne. Tuo tarpu tie, kurie gyvena nuomojamame bute realiau nusimano apie būsto išlaikymą ir yra finasiškai tam labiau pasiruošę, kadangi moka nuomos mokestį ir visus su butu susijusius mokesčius. Tačiau tai dar nereiškia, jog jeigu asmuo sugeba išlaikyti nuomuojamą vieno kambario butuką, kad sugebės išlaikyti ir žymiai didesnės kvadratūros 3 ar 4 kambarių butą, kadangi išlaidos gerokai padidės (paskolos įmokos bus ko gero didesnės negu buto nuoma, o ir komunaliniai mokesčiai bus didesni, dėl didesnio buto ploto). 

Pirkti senos staytybos ar naują būstą? Daugelis net nesusimastę atsakytų, kad tik naują, tačiau norai dažnai prasilenkia su galimybėmis. Tiesa ta, kad jeigu yra galimybė įsigyti naujos staytbos, tuomet drąsiai galima tai daryti, tačiau jai nesant teks pasitenkinti senesniu būstu. Naujos statytbos būstai lyginant su senais yra gerokai brangesni, tačiau pagal atliktus skaičiavimus pasirodo verta pirkti naujos statybos būstą, kadangi per laiką jis atsiperka ir tenka mokėti žymiai mažesnius pinigus už būsto šildymą. Kaip pavyzdys  galėtų būti imant to paties dydžio (~60 kv.m.) naujos ir senos statybos būstą, už šildymą žiemos metu tenka mokėti naujam bute apie 110 - 150 lt, tuo tarpu senos statybos bute - 500 - 600 litų. Skirtumas akivaizdus.

 Tačiau perkant naujos statytbos būstą gali atsirasti papildomų mokesčių, apie kuriuos net nesusimąstėte, pavyzdžiui, požeminio garažo apšvietimo mokestis, parkavimo aikštelės valymas, apsaugos sistemos mokestis, kondicionavimo mokestis, aplinkos tvarkymas ir pan. Susumavus tokius mokesčius gali gautis ne maža suma, kuri padidins mokesčių sąskaitą.

Prieš perkant senos statybos būstą svarbu išsamiai peržiūrėti ankstesnes šeimininkų sąskaitas, kad žinotumėte už ką Jums gali tekti mokėti, nusipirkus tą būstą. Tuo tarpu perkant naujos statybos būstą, firmos, kurios juos parduoda turėtų būti paskaičiavę ir parodyti, kiek kainuos būsimo būsto išlaikymas. Patys atlikę preliminarius skaičiavimus žinosite, ar sugebėsite jį išlaikyti, ar teks pasieškoti pigesnio varianto ar dar pataupyti.

 


Naujiausi straipsniai

Lietuvos bankas pradeda vykdyti vyriausybės vertybinių popierių pirkimo pinigų politikos tikslais aukcionus

Lietuvos bankas, glaudžiai bendradarbiaudamas su Eurosistema, spalio mėnesį pradės vykdyti bandomuosius Lietuvos Respublikos Vyriausybės vertybinių popierių, išleistų vidaus rinkoje, pirkimo aukcionus. Ši iniciatyva suderinta Eurosistemos lygiu. Bandomuosius aukcionus taip pat vykdys Prancūzijos ir Nyderlandų centriniai bankai.

Lietuvos banko vykdomuose aukcionuose galės dalyvauti Lietuvos banko pinigų politikos operacijų sandorio šalys. Aukcionai įprastai bus vykdomi antradieniais ir ketvirtadieniais. Pirmasis Lietuvos banko aukcionas įvyks 2015 m. spalio 13 d.

Kalėdų karštinės ypatumai

Kalėdų karštinės ypatumai

Atrodo dar visai neseniai lankėme savo mirusiųjų artimųjų kapus, degėme ant jų žvakutes. O dabar, dar net neprasidėjus gruodžio mėnesiui, visi ženklai byloja apie ateinančias Kalėdas: gatvėse daugėja žybsinčių lempučių, pradedamos puošti eglutės, vos įžengus į prekybos centrą „pasitinka“ kalėdinė muzika, čia jau pilna kalėdinių papuošimų, blizgučių, paruoštų dovanų ir t.t.  Atrodo, kad prekybos centrai konkuruoja tarpusavyje ir Kalėdinę prekybą kiekvienais metais pradeda vis anksčiau.

Subsidijos

Subsidijomis paprastai vadinama parama, kurią suteikia valstybės ar savivaldybės institucijos arba tretieji asmenys. Jos nereikia grąžinti. Ši parama dažniausiai skiriama  plataus vartojimo paslaugų ar prekių kainoms išlaikyti arba jas sumažinti, arba jų gamybos mastui išlaikyti. Subsidijos gali būti suteikiamos tiek fiziniams, tiek ir juridiniams asmenims.

Skolų išieškojimas

Skolų išieškojimas

Paprastai skolų išieškojimas apibrėžiamas kaip reikalingų priemonių ir procedūrų visuma, kurių reikia imtis, norint atgauti skolas iš skolininko (asmuo pasiskolinęs pinigų ir vėluojantis juos grąžinti). Skolų išieškojimas gali būti sudarytas iš dviejų etapų: ikiteisminio ir teisminio skolos išieškojimo. Toliau apie kiekvieną jų pakalbėsime plačiau.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!