Finansinė neištikimybė

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą

Nors Lietuvoje dauguma sutuoktinių ir kartu gyvenančių nesusituokusių porų veda bendrą biudžetą: bendrai moka mokesčius bei rūpinasi kitomis išlaidomis, tačiau dažnai įvyksta taip, kad imama dėl pajamų ir išlaidų nebesutarti.  Todėl pastaruoju metu neretai girdimas terminas – finansinė neištikimybė. Tačiau ką tiksliai nusako ta finansinė neištikimybė? Tai vieno partnerio nepasitenkinimas kito finansine elgsena gali skatinti finansinę neištikimybę. Vyrai dažniausiai pradeda slėpti kiek uždirba, arba dalį uždirbamų pajamų, tuo tarpu moterys neretai nuslepia apie savo išlaidas, kiek išleido ir kokios buvo tų prekių ar paslaugų kainos. Visa tai veda link nepasitikėjimo vienas kitu finansiniuose reikaluose – finansinės neištikimybės.

Taigi kai finansai yra tvarkomi bendrai abu sutuoktiniai ar gyvenimo partneriai yra vienodai atsakingi už bendrą sprendimų priėmimą, jų laikymąsi ir realizavimą. Tačiau šeimose dažnai pasitaiko, kad saugumo garantu moteris laiko vyrą, naiviai tiki, kad jis vienas turi suteikti visokeriopą gerovę. Tačiau abu sutuoktiniai, turintys bendrą biudžetą, yra vienodai atsakingi ir už jo valdymą.

Daugeliui porų bendras „finansų katilas“ tampa dideliu iššūkiu. Yra suvaržoma finansinė laisvė, kuri neigiamai įtakoja tarpusavio santykius ir neretai veda į finansinę neištikimybę, kai pradedama slėpti dalis pajamų ar išlaidų. Geriausia būtų susitarti dėl individualių išlaidų t.y. pasiskirti po tam tikrą pinigų sumą ( pagal išgales) kiekvienam poros nariui ir susitarti, kad bus nesikišama ir nemoralizuojama, kam tie pinigai buvo išleisti, nes buvo sutarta, kad abu turi tam teisę.

Yra porų, kurios neturi bendro biudžeto, o yra tiesiog pasiskirstę, kas bus už ką atsakingas, pavyzdžiui, žmona rūpinasi maistu ir buitinėmis išlaidomis, o vyras – įvairiais mokesčiais. Tačiau esant tokiam pasiskirstymui, yra rizika, kad jeigu liktų tik vienas šeimos narys, jis gali nežinoti ką ir kaip daryti. Pavyzdys galėtų būti toks: vyras yra atsakingas už visus mokesčius ( vanduo, elektra dujos ir kt.), jis kas mėnesį nurašo skaitliukus, sumoka šiuos mokesčius. Sakykime, kad jam tenka mėnesiui ar daugiau išvykti į komandiruotę. Tuo tarpu žmonai, likusiai namuose, prasidės sunkumai: kaip ir kur sumokėti tuos mokesčius? Kurie skaitliukai karšto, o kurie šalto vandens? Todėl geriau būtų pareigas pasiskirti ne visam laikui, o tam tikram laiko tarpui (pavyzdžiui, 3 mėn.), praėjus nustatytam laikotarpiui, pareigomis apsikeičiama.

Specialistai pataria kaip valdyti savo finansus esant dviese. Jie teigia, kad pirmiausiai turite nusistatyti taisykles, kurios padės išvengti nesutarimų ir išspręsti kai kurias iškilusias problemas. Šias taisykles patariama nusistatyti jau santykių ar apsigyvenimo kartu pradžioje. Taip pat reikėtų aptarti ir pasirinkti Jums tinkamiausią ir priimtiniausią „bendro katilo“ strategiją, t.y. turite nuspręsti kaip bus naudojamas Jūsų bendras biudžetas: ar turėsite atskiras banko sąskaitas, ar vieną bendrą su dviem kortelėmis, kiek taupysite, kur taupysite ir pan. Turėtumėte pasiskirstyti atsakomybę taip, kad abu šeimos ar poros nariai būtų vienodai atsakingi už finansinius rūpesčius ir pinigus. Tai naudinga, nes krūvis paskirstomas per pus. Svarbu kontroliuoti išlaidas. Tam padės mėnesinio biudžeto vedimas, kuris padės stebėti kur ir kam išleidžiami pinigai ir svarbiausia, ar išlaidos nėra didesnės už pajamas. Kitas naudingas dalykas, kuris padeda – išlaidų limito nustatymas. Jeigu nusistatysite, kiek kiekvienas gali išleisti savo išlaidoms per mėnesį, tai nesukels papildomų problemų aiškinantis, kur dingo pinigai. Iškelkite sau finansinius tikslus, kurie įkvėptų Jus labiau stengtis juos įgyvendinti. Puikus pavyzdys būtų: abu svajojate nuvykti paatostogauti į užsienio kurortą. Taigi tai yra Jūsų finansinis tikslas – sutaupyti kelionei. Paskendę kasdieninėje rutinoje, galite užmiršti savo finansinius tikslus ir siekius. Tam, kad jų neužmirštumėte, patariama kartais peržiūrėti bendras išlaidas, prisiminti savo finansinius siekius ir įsipareigojimus.

Svarbiausia, kad porose būtų atvirai kalbama apie finansus, stengiamasi rasti abiems partneriams priimtiniausią finansų  valdymo būdą, o svarbiausia, kad nebūtų slepiama pajamų ar išlaidų dalis, nes taip atsiras finansinė neištikimybė. 


Naujiausi straipsniai

Investavimo rizika

Investavimo rizika

Investuoti galima į įvairias turto kategorijas (akcijas, obligacijas, grynieji pinigai (bankų indėliai) nekilnojamas turtas, žaliavos, auksas). Kiekviena turto kategorija yra labai savita, pasižyminti tam tikru rizikingumu ir pelnu. Investuojant galioja taisyklė: kuo prisiimama didesnė rizika, tuo galimas didesnis pelnas (per ilgą laikotarpį). Taigi, tie, kurie siekia didesnės investicijų grąžos turi nebijoti investuoti į daugiau rizikos reikalaujančias turto klases. Iš paminėtų turto kategorijų saugiausia investicija – grynieji pinigai.

Investavimas 2014 metais

Investavimas 2014 metais

Praėję 2013 metai buvo itin sėkmingi investuotojams į akcijas. Ypatingai klestėjo išsivysčiusių šalių (tokių kaip Vokietija, Japonija) akcijos. Apžvelgiant praėjusius metus, galime aptarti keletą dalykų, visų pirma tai, kad stipriai krito aukso kaina, per 2013 metus jo kaina nukrito virš 25 proc, o akcijų grąža (investuojant į besivystančias rinkas) buvo neigiama – kiek daugiau nei -7 %. Kalbant apie kitas turto klases, žinome, kurios buvo pelningos ir kurios nuostolingos.

Internetinė bankininkystė

Internetinė bankininkystė

Esant greitam gyvenimo tempui, neverta laiko gaišti ten, kur jį galima sutaupyti. Vienas iš tokių laiko taupymo būdų – naudojimasis internetine bankininkyste. Tai puikus būdas taupyti laiką kadangi norint atlikti paprasčiausias, su finansais susijusias operacijas, tektų keliauti į bankus ir ten laiką gaišti laukiant eilėse,  naudojantis internetine bankininkyste visa tai galima atlikti pačiam, sėdint namuose, prie kompiuterio. Šiuo metu galimybę naudotis internetine bankininkyste gali pasiūlyti kiekvienas bankas.

Paskola verslui

Paskola verslui

Dažnai žmonėms kyla įvairių verslo idėjų. Tačiau tik nedidelė jų dalis gali savo idėjas įgyvendinti, kadangi neturi tam pakankamai lėšų. Taigi, verslo idėja yra, o pinigų ne. Ką tokiu atveju daryti? Nevertėtų nuleisti rankų, kadangi bankai ir kitos institucijos teikia paskolas verslui.

Indėlių draudimas

Indėlių draudimas

Norintys savo santaupas laikyti saugiai gali drąsiai rinktis indėlius, kadangi jie iki 100 tūkst. eurų yra apdraudžiami. Taip pat už pinigų laikymą indėliuose  yra priskaičiuojamos palūkanos, kurios sumažina arba atstato padarytą infliacijos santaupoms nuostolį. Indėliai apdraudžiami laikant juos ne tik bankuose, bet ir kredito unijose. Daugelis indėlių apdraudžiami ir tada, kai jie laikomi kita valiuta.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!