Finansiniai pokyčiai atsiradus vaikui

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Finansiniai pokyčiai atsiradus vaikui

Vaiko atsiradimas šeimoje yra džiugus įvykis. Tačiau ar susimąstome, kaip pasikeis finansai atsiradus naujam šeimos nariui. Remiantis Lietuvos Statistikos departamento duomenimis – teigiama, kad šeima, kurioje yra auginami vaikai, pajamų dalis vienam šeimos nariui yra mažesnė, negu tose šeimose, kur vaikų neturima. Tai nesunku patikrinti. Sakykime, kad abu tėvai iki vaikui gimstant uždirbo 2500 lt „į rankas“, tai kiekvienam tekdavo po 1250 lt. Atsiradus trečiam šeimos nariui (neatsižvelgiant į tai kad motinos pajamos pirmaisiais metais sumažėja 30 %, o antraisiais – 60 %), pajamas skaičiuojamos jau trims asmenims ir vienam šeimos nariui vidutiniškai tenka 830 lt. Taigi, skirtumas – akivaizdus.

Šeima, laukianti vaikelio gimimo turi ruoštis artėjantiems finansiniams pokyčiams. Jie turi suprasti, kad vaikas kainuoja nemažai. Visų pirma reikėtų žinoti tai, kad gimus kūdikiui motina tegaus 70 % savo buvusių pajamų (pirmaisiais vaiko auginimo metais) t.y. 30 % mažiau nei iki to. Tuo tarpu antraisiais vaiko auginimo metais pajamas dar labiau sumažės, kadangi motinai bus mokama tik 40 % nuo buvusio jos atlyginimo. Galima rinktis vaiką auginti tik pirmuosius jo gyvenimo metus, tuomet visus 12 mėnesių bus gaunama 100 % dydžio išmoka. Tačiau, kai vaikui sueis metai, motina privalės grįžti į darbą ir ko gero samdyti auklę, kuri nemažai kainuoja. Reta motina imasi šio plano, nes nori pati auginti vaiką. Šis atvejis dažniau pasitaiko, kai moteris yra karjeristė, bijo prarasti kvalifikacinius įgūdžius ar darbe užima geras pozicijas ir viršininkas gali išleisti motinystės atostogų daugiausiai metams laiko. Tokiu atveju atlyginimas turėtų būti pakankamai nemažas (bent 2000 lt), tam kad atsipirktų auklės paslaugos (sakykime 600 – 800 litų).

 Jeigu būsima moteris iki gimstant vaikui nėra išdirbusi 1 - erių metų laikotarpio, tai jai nebus skiriamos motinystės išmokos (70 % už 1- uosius metus ir 40 %  už 2 – uosius metus). Tokiu atveju motinai skiriama socialinė išmoka, kuri yra ne didesnė nei 100 litų. Vadinasi, tokiu atveju teks gyventi iš vienos – vyro uždirbamos algos. Tam patariama ruoštis iš anksto. Prieš gimstant kūdikiui, reikia bandyti pragyventi iš vienos algos, o kitą, būsimos motinos, jeigu ji dirba, atsidėti į santaupas nenumatytiems atvejams arba „juodai dienai“, jeigu pritrūktų pinigų.

Laukiant kūdikio gimimo reikia po truputį pradėti jam ruoštis, t.y. pradėti pirkti būtinuosius daiktus. Pradžioje gali atrodyti, kad nieko daug pirkti nereikės, tačiau tiesa ta, kad vaikui reikia supirkti nemažai būtinųjų daiktų, o kas baisiausia, vaikiški daiktai tikrai nemažai kainuoja. Jeigu manote, kad nesugebėsite įpirkti naujų drabužėlių, vežimėlio, lovelės ir kitų daiktų, tuomet verta pasidairyti po internetinius skelbimus, kur žmonės pigiai parduoda panaudotus ( tačiau gerus), savo vaikų išaugtus drabužėlius, baldus ar kitas priemones, reikalingas vaiko auginimui. Taip pat, jeigu turite giminaičių ar draugų auginančių mažus vaikus, susisiekite su jais ir pasidomėkite ar jie neturi išaugtų drabužėlių ar kitų daiktų. Pirkdami naudotus daiktus ar pasinaudoję draugų, giminių pagalba galėsite nebrangiai pasiruošti būsimam vaikeliui.

Vaikui gimus reikėtų pagalvoti ir apie jo draudimą bei tėvelių draudimą. Visų pirma apie gyvybės draudimą turėtų pagalvoti tėvai, kadangi gimęs kūdikis yra finansiškai nuo jų priklausomas. Taigi, patariama apsidrausti gyvybės draudimu. Kita tema – vaiko gyvybės draudimas, kuris apdraudžia vaiką nuo traumų ir padeda sukaupti pinigų, kurie vėliau gali būti panaudojami vaiko mokslams ar įteikiami kaip dovana gyvenimo pradžiai. Todėl patartina apsidrausti ir save ir naująjį šeimos narį.

Kai vaikui sueis 6 – 8 metai, reikėtų pradėti vaiką pratinti prie pinigų, pradedant duoti jam kišenpinigių. Geriausia tai pradėti daryti, kai vaikas pradeda eiti į mokyklą. Pradžioje patariama duoti nedaug: 1 – 2 litus per dieną, ar 10 litų savaitei. Geriau yra nenurodinėti ką pirkti ir ko ne, o tegul vaikas pats turi laisvę, tegu pats mokosi elgtis su pinigais. Tačiau visada reikėtų pasidomėti, kur vaikas išleido savo pinigus ir tik tuomet jam patarti, jei tai buvo netinkama.

Tikimės, kad mūsų straipsnis Jūsų neišgąsdino, o tik padės planuojant ar auginat vaiką.

 


Naujiausi straipsniai

Naujas darbas

Naujas darbas

Jau nemažai kalbėjome apie tai, kaip gauti naują darbą, todėl šiame straipsnyje pakalbėsime apie tai kaip išlaikyti (neprarasti) gautos darbo pozicijos, kaip elgtis ir ką sakyti tam tikrose situacijose. Visų pirma, Jums reikia turėti omenyje, kad esate naujokas ir todėl valdžia  Jus gali stebėti tarsi per padidinamąjį stiklą, darbuotojai taip pat dažnai nemėgsta naujokų, nes bijo konkurencijos (jie bijo, kad būsite geresnis už juos). Dėl to labai svarbi Jūsų elgsena bandomuoju laikotarpiu.

Vartojamoji paskola

Vartojamoji paskola

Dažnai atsitinka jog pačiu netinkamiausiu laiku sugenda automobilis, prireikia naujos skalbimo mašinos, naujo virtuvės komplekto, vaiką išleisti į ekskursiją, norisi atostogoms išvykti į kelionę  ir t.t., o pinigų visam tam nėra. Pinigų gal ir nėra, tačiau yra išeitis kaip jų gauti. Jeigu esate dirbantis asmuo, Jums suteikiama puiki galimybė gauti vartojamąją paskolą.

Lietuvos Respublikos mokėjimų balanso apžvalga 2015 m. trečiojo ketvirčio ir trijų pirmųjų ketvirčių

2015 m. trečiąjį ketvirtį didėję pertekliniai paslaugų ir antrinių pajamų balansai neatsvėrė užsienio prekybos ir pirminių pajamų balansų deficitų, todėl susidarė 173,8 mln. eurųeinamosios sąskaitos deficitas. 2015 m. trečiąjį ketvirtį teigiamą mokėjimų balanso finansinės sąskaitos 189,6 mln. eurų balansą nulėmė labiau už įsipareigojimus didėję reikalavimai nerezidentams.

PVM mokėtojai

PVM mokėtojai

Visų pirma apie PVM – pridėtinės vertės mokestį. Šiuo metu PVM dydis Lietuvoje yra 21 %. Tai yra vartojimo mokestis ir juo apmokestinamas paslaugų ir prekių teikimas. Jį moka apmokestinamieji asmenys, kurie yra įregistruoti PVM mokėtojų registre.

Asmenys, kurie vykdo arba ruošiasi vykdyti kažkokią su ekonimika susijusią veiklą gali registruotis, kad taptų PVM mokėtojais. Tačiau savo noru registruotis PVM mokėtoju ne visada tikslinga ir verta. Verta tapti PVM mokėtoju tuo atveju, kai daugiausiai prekių ir paslaugų pirkėjai taip pat yra PVM mokėtojai.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!