Pinigai ir vaikai

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Pinigai ir vaikai

Visi tėvai nori, kad vaikai mokėtų elgtis su pinigais. Tam reikia jau nuo mažens pradėti  juos mokyti ir auklėti dėl pinigų, ugdyti jų finansinį išprusimą. Tačiau tai nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Reikia ne tik laiko, bet ir kantrybės, kadangi jiems nelengva paklusti, kur jie turi išleisti gautus kišenpinigius, jie nori išleisti pinigus ten, kur jiems patinka (žaislams, saldumynams ir pan.). Kai kurie tėvai pinigus naudoja kaip auklėjamąją priemonę. Jie padeda vaikams ugdyti atsakomybės jausmą, padeda įgauti tėvų pasitikėjimą.

Daugeliui vaikų tėvai yra autoritetas, todėl jie kopijuoja, mėgdžioja tėvų elgesį, stengiasi būti panašūs į juos. Tėvų elgesys vaikams gali suformuoti gerą arba blogą įvaizdį apie pinigus, todėl tėvai turi galvoti, kaip jie elgiasi su pinigais, ką apie juos kalba ir kokį pavyzdį rodo savo atžaloms. Vaikams girdint nekalbėjimas apie pinigus ir bet kokius su jais susijusius reikalus gali jiems sudaryti neteisingą įspūdį, kad jie nesvarbūs, nereikalingi. Todėl nereikia slėpti nuo vaikų piniginių reikalų, reikia stengtis visuomet atsakyti į jiems rūpimus klausimus, susijusius su pinigais.

Nuo kokio amžiaus pradėti vaikus supažindinti su pinigais turi nuspręsti patys tėvai, kadangi jie geriausiai pažįsta savo vaikus, žino jų galimybes. Žinoma, nepatariama to daryti pernelyg anksti (vaikui esant dar labai mažam), kol jis net nesuvokia, kas yra tie pinigai ir kam jie reikalingi. Galbūt geras laikas – kai vaikas išmoksta skaičiuoti. Štai keletas pirmųjų dalykų, susijusių su pinigais, kuriuos vaikas turi išmokti: atskirti pinigus, mokėti suskaičiuoti, ar pinigų pakanka norimam daiktui nusipirkti ir mokėti suskaičiuoti grąžą.

Jau nuo mokyklinio amžiaus turėtumėte pradėti vaikus pratinti prie kišenpinigių. Jie padės vaikams suvokti, kad pinigai yra riboti, už juos negali nusipirkti visko, ko širdis geidžia. Kišenpinigius patariama duoti visą laiką vienodo dydžio ir nustatytu laiku, pavyzdžiui, kiekvieną pirmadienį po 20 – 30 litų. Galbūt pradžioje vaikas ir nesugebės išlaikyti pinigų visai savaitei ir išleis juos pirmąją dieną, bet mokydamasis iš savo klaidų suvoks, kaip reikia paskirstyti savo pinigus, kad jų užtektų visam numatytam laikotarpiui. Vėliau patariama kišenpinigių davimo laikotarpį didinti: 2 savaitės, mėnesis, 2 mėnesiai. Reikia stebėti, kaip vaikui sekasi tvarkytis su gautais pinigais. Jeigu vaikas mėnesiui gavęs pinigų jo gale neprašo daugiau, vadinasi viskas yra gerai, jis moka tvarkytis su pinigais. Galite tuo pasidžiaugti.

Jau nuo pat vaikystės turėtumėte vaikams įkalti į galvą, kad pinigai yra sunkiai uždirbami, kad jų niekas neduoda šiaip sau, kad jų kiekis yra ribotas ir kad jie neauga ant medžio. Jie turi suvokti, kad nieko nėra nemokamo. Todėl nuo pat vaikystės pradėkite juos skatinti užsidirbti patiems. Tam duokite jiems nesudėtingų darbų (pavyzdžiui, sugrėbti sode lapus, nuplauti automobilį, sutvarkyti rūsį ir pan.), pažadėdami už tai piniginį atlygį. Vaikai bus motyvuoti gerai atlikti paskirtus darbus, kadangi juos tam skatins atlygis. Tai jiems padės suvokti, kaip uždirbami pinigai. Galbūt tokie „šeimoje uždirbti pinigai“ padės Jūsų vaikui siekti užsidirbti jų ir už namų ribų. Tam visai nebūtina turėti oficialią darbovietę, tereikia šiek tiek sumanumo. Jie gali pradėti grybauti, uogauti, pardavinėti ledus, vežioti šunis, laistyti gėles, prižiūrėti kapus, kasti sniegą ir pan. Tokie darbai gal ir nepadės daug uždirbti, tačiau padės įsisavinti, kaip uždirbami pinigai.

Tėvų įdėtos arba neįdėtos  pastangos mokant vaikus kaip teisingai elgtis su finansais, atsispindės vėliau: jie arba mokės su jais elgtis arba ne. Visi tėvai nori, kad jų vaikai mokėtų tvarkytis su pinigais, tačiau vien noro nepakanka, jie ir patys turi įdėti nemažai pastangų. 


Naujiausi straipsniai

Asmeninių finansų valdymas

Asmeninių finansų valdymas

Šių dienų realybė yra tokia: prekių ir paslaugų kainos kyla, atlyginimai nesikeičia, arba jei ir padidėja, tai labai minimaliai, indėlių palūkanos, deja,  yra mažos, todėl juose laikydami pinigus daug neuždirbsite, tačiau jie ten bus saugūs. Susiklosčius tokiai finansinei situacijai reikia mokėti valdyti savo finansus tam, kad nenuskurstume ir dar labiau nepabogintume savo finansinės padėties.

Darbo pokalbis. Apranga

Darbo pokalbis. Apranga

Darbo pokalbio metu svarbu padaryti gerą įspūdį darbdaviui. Tam reikia ne tik gražiai ir protingai pakalbėti, bet dar ir pasirūpinti tinkama ir tvarkinga savo išvaizda. Svarbu atminti, kad darbo pokalbis gauti būtent tą darbą galbūt yra vienintelė Jūsų galimybė (pirmas įspūdis yra pats svarbiausias), todėl reikia dėti visas įmanomas pastangas tam, kad jį gauti. Pakalbėsime apie tai, kaip turi atrodyti per darbo pokalbį vyrai ir moterys. Taip pat apžvelgsime pagrindines aprangos klaidas, kurias daro kandidatai į darbą.

Automobilio draudimas

Automobilio draudimas

Visi vairuotojai žino, kad Lietuvoje yra būtina drausti savo transporto priemonę (lengvąjį automobilį, krovininį automobilį, autobusą, troleibusą, motociklą, motorolerį, priekabas ir kitokius savaeigius mechanizmus, kurie naudojami kelių eisme). Priešingu atveju su ta transporto priemone draudžiama važiuoti. Automobilio draudimo sutartį gali sudaryti automobilio pats savininkas, įgaliotas asmuo, kuris nuomojasi (remiantis panaudos sutartimi).

Mėgstamas darbas – didėjančių pajamų šaltinis

Mėgstamas darbas – didėjančių pajamų šaltinis

Kiekvienas iš mūsų nori turėti gerą darbą, taip tikėdamiesi užsitikrinti sau, savo šeimai ir artimiesiems stabilią finansinę būseną ir gerovę. Vieni studijuoja, kad įgytų specialybę ir gautų išsvajotą darbą, kiti išvyksta į užsienį ieškoti gerai apmokamo darbo, treti nors išsilavinimo ir neturi darbo ieško savo šalyje. Tačiau bet kuriuo atveju kiekvienas tikisi, kad savo išsvajotą gyvenimą gali realizuoti per darbą. Daugelis žmonių savo gyvenimo gerovę glaudžiai sieja su gerai apmokama alga ir darbine veikla, kuri teiktų malonumą. Tai – viena pagrindinių taisyklių: dirbti mėgstamą darbą.

Investavimas į nekilnojamą turtą

Investavimas į nekilnojamą turtą

Dar viena investavimo rūšis – investavimas į nekilnojamąjį turtą. Norint pradėti investuoti į šią sritį reikia nemažo pradinio kapitalo, kadangi nekilnojamojo turto kainos gana didelės. Kainos priklauso nuo perkamo turto būklės, jo geografinės padėties ir pan. Normalu, kad nekilnojamas turtas kaime ar mažame miestelyje kainuos žymiai mažiau negu šalies didmiestyje (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kt.). Prieš įsigyjant bet kokį nekilnojamąjį turtą reikia išmanyti ir pasidomėti turto vertinimu, finansiniu svertu, likvidumu ir įsigijimo finansavimu.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!