Pinigai ir vaikai

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Pinigai ir vaikai

Visi tėvai nori, kad vaikai mokėtų elgtis su pinigais. Tam reikia jau nuo mažens pradėti  juos mokyti ir auklėti dėl pinigų, ugdyti jų finansinį išprusimą. Tačiau tai nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Reikia ne tik laiko, bet ir kantrybės, kadangi jiems nelengva paklusti, kur jie turi išleisti gautus kišenpinigius, jie nori išleisti pinigus ten, kur jiems patinka (žaislams, saldumynams ir pan.). Kai kurie tėvai pinigus naudoja kaip auklėjamąją priemonę. Jie padeda vaikams ugdyti atsakomybės jausmą, padeda įgauti tėvų pasitikėjimą.

Daugeliui vaikų tėvai yra autoritetas, todėl jie kopijuoja, mėgdžioja tėvų elgesį, stengiasi būti panašūs į juos. Tėvų elgesys vaikams gali suformuoti gerą arba blogą įvaizdį apie pinigus, todėl tėvai turi galvoti, kaip jie elgiasi su pinigais, ką apie juos kalba ir kokį pavyzdį rodo savo atžaloms. Vaikams girdint nekalbėjimas apie pinigus ir bet kokius su jais susijusius reikalus gali jiems sudaryti neteisingą įspūdį, kad jie nesvarbūs, nereikalingi. Todėl nereikia slėpti nuo vaikų piniginių reikalų, reikia stengtis visuomet atsakyti į jiems rūpimus klausimus, susijusius su pinigais.

Nuo kokio amžiaus pradėti vaikus supažindinti su pinigais turi nuspręsti patys tėvai, kadangi jie geriausiai pažįsta savo vaikus, žino jų galimybes. Žinoma, nepatariama to daryti pernelyg anksti (vaikui esant dar labai mažam), kol jis net nesuvokia, kas yra tie pinigai ir kam jie reikalingi. Galbūt geras laikas – kai vaikas išmoksta skaičiuoti. Štai keletas pirmųjų dalykų, susijusių su pinigais, kuriuos vaikas turi išmokti: atskirti pinigus, mokėti suskaičiuoti, ar pinigų pakanka norimam daiktui nusipirkti ir mokėti suskaičiuoti grąžą.

Jau nuo mokyklinio amžiaus turėtumėte pradėti vaikus pratinti prie kišenpinigių. Jie padės vaikams suvokti, kad pinigai yra riboti, už juos negali nusipirkti visko, ko širdis geidžia. Kišenpinigius patariama duoti visą laiką vienodo dydžio ir nustatytu laiku, pavyzdžiui, kiekvieną pirmadienį po 20 – 30 litų. Galbūt pradžioje vaikas ir nesugebės išlaikyti pinigų visai savaitei ir išleis juos pirmąją dieną, bet mokydamasis iš savo klaidų suvoks, kaip reikia paskirstyti savo pinigus, kad jų užtektų visam numatytam laikotarpiui. Vėliau patariama kišenpinigių davimo laikotarpį didinti: 2 savaitės, mėnesis, 2 mėnesiai. Reikia stebėti, kaip vaikui sekasi tvarkytis su gautais pinigais. Jeigu vaikas mėnesiui gavęs pinigų jo gale neprašo daugiau, vadinasi viskas yra gerai, jis moka tvarkytis su pinigais. Galite tuo pasidžiaugti.

Jau nuo pat vaikystės turėtumėte vaikams įkalti į galvą, kad pinigai yra sunkiai uždirbami, kad jų niekas neduoda šiaip sau, kad jų kiekis yra ribotas ir kad jie neauga ant medžio. Jie turi suvokti, kad nieko nėra nemokamo. Todėl nuo pat vaikystės pradėkite juos skatinti užsidirbti patiems. Tam duokite jiems nesudėtingų darbų (pavyzdžiui, sugrėbti sode lapus, nuplauti automobilį, sutvarkyti rūsį ir pan.), pažadėdami už tai piniginį atlygį. Vaikai bus motyvuoti gerai atlikti paskirtus darbus, kadangi juos tam skatins atlygis. Tai jiems padės suvokti, kaip uždirbami pinigai. Galbūt tokie „šeimoje uždirbti pinigai“ padės Jūsų vaikui siekti užsidirbti jų ir už namų ribų. Tam visai nebūtina turėti oficialią darbovietę, tereikia šiek tiek sumanumo. Jie gali pradėti grybauti, uogauti, pardavinėti ledus, vežioti šunis, laistyti gėles, prižiūrėti kapus, kasti sniegą ir pan. Tokie darbai gal ir nepadės daug uždirbti, tačiau padės įsisavinti, kaip uždirbami pinigai.

Tėvų įdėtos arba neįdėtos  pastangos mokant vaikus kaip teisingai elgtis su finansais, atsispindės vėliau: jie arba mokės su jais elgtis arba ne. Visi tėvai nori, kad jų vaikai mokėtų tvarkytis su pinigais, tačiau vien noro nepakanka, jie ir patys turi įdėti nemažai pastangų. 


Naujiausi straipsniai

Internetinė bankininkystė

Internetinė bankininkystė

Esant greitam gyvenimo tempui, neverta laiko gaišti ten, kur jį galima sutaupyti. Vienas iš tokių laiko taupymo būdų – naudojimasis internetine bankininkyste. Tai puikus būdas taupyti laiką kadangi norint atlikti paprasčiausias, su finansais susijusias operacijas, tektų keliauti į bankus ir ten laiką gaišti laukiant eilėse,  naudojantis internetine bankininkyste visa tai galima atlikti pačiam, sėdint namuose, prie kompiuterio. Šiuo metu galimybę naudotis internetine bankininkyste gali pasiūlyti kiekvienas bankas.

KREDITO UNIJŲ SEKTORIAUS STIPRINIMAS

Teikiamų siūlymų kontekstas ir pagrindimas Lietuvos bankas siekia, kad šalies finansų sistema būtų saugi, patikima, skaidri ir konkurencinga. Atsižvelgdama į Lietuvos banko vykdomą misiją, viziją ir vadovaudamasi institucinėmis vertybėmis, Lietuvos banko valdyba yra nustačiusi šalies centrinio banko 2014–2016 m. strateginius siekius. Vienas iš jų – pasiūlyti naują, efektyvų kredito unijų veiklos modelį ir aktyviai prisidėti prie jo įgyvendinimo. Tai sustiprintų Lietuvoje veikiančias kredito unijas ir užtikrintų tvarią, ilgalaikę jų sektoriaus veiklą ateityje.

Valiutų kursai

Valiutų kursai

Valiutų kursas parodo kainą, už kurią gali būti perkama ar parduodama valiuta. Kiekvieną dieną valiutų kursai šiek tiek kinta (kyla arba krenta) ir jų pokytį galima stebėti Lietuvos banko internetinėje svetainėje, bankų padaliniuose ar tų pačių Lietuvos bankų internetinėse svetainėse. Minėtieji valiutų kursai parodo realią tos dienos Lietuvos valiutos – lito vertę. Valiutų kursai bankuose priklauso nuo esamos situacijos valiutų rinkoje ir nuo bankuose taikomų komisinių mokesčių valiutos keitimo operacijoms.

Sąskaitos už šildymą tampa našta, kaip tai pakeisti?

Sąskaitos už šildymą tampa našta, kaip tai pakeisti?

Tiesa ta, kad Lietuvoje žiema yra pats nelaukiamiausias metų laikas. Ne dėl to, kad būna šalta ir niūru, taip yra todėl, kad tenka mokėti dideles šildymo sąskaitas. Būtent todėl daugelis šildymo sezono laukia su nerimu. Deja, daugelis tik prieš prasidedant naujam šildymo sezonui sugeba išsimokėti senas skolas, kai tuo tarpu naujos greitai lips "ant kulnų".

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!