Mokesčiai, kuriuos privalo mokėti įmonės

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą

Mokesčiai yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis, visi juos privalome mokėti. Tačiau kaip ir kiekvienas iš mūsų, įmonės taip pat privalo mokėti mokesčius. Toliau plačiau panagrinėsime, kokius mokesčius privalo mokėti Lietuvos įmonės.

Pelno mokestis. Priklausomai nuo to, kiek įmonėje dirba žmonių ir kokios per metus susidaro mokestinės pajamos, jis gali būti 15 arba 5 %.   Tuo atveju, kai įmonėje darbuotojų yra daugiau nei 10, o mokestinio laikotarpio pajamos yra 1 milijonas arba didesnės, įmonei reikia mokėti 15 % pelno mokestį, priešingu atveju (kai įmonėje mažiau negu 10 žmonių ir pajamos mažesnės negu 1 milijonas) įmonė moka 5 procentų pelno mokestį. Paprastai pelno mokestis mokamas vieną kartą į metus, tačiau galima mokėti ir kas ketvirtį (t.y kas 3 mėn.) avansu.

Darbo užmokestį sudarantys mokesčiai. Šis mokestis susideda iš kitų atskirų mokesčių:

  1. Gyventojų pajamų mokesčio (GPM). Šis mokestis sudaro 15 % ir yra nuskaičiuojamas nuo darbuotojo atlyginimo.
  2. Privalomojo sveikatos draudimo (PSD). PSD mokestis yra 9 % (iš jų 6 % tenka sveikatos draudimui, o 3 % pensijų ir socialiniam draudimui) nuo minimalios algos. Kadangi šiuo metu Lietuvoje minimalus mėnesinis atlyginimas (MMA) yra 1000 lt ant popieriaus PSD mokėti tenka 90 litų.
  3. Valstybinio socialinio draudimo įmokų. Tai mokesčiai skirti SODRAI. Jie sudaro 30,98 % (iš jų 27,98 % sumoka darbdavys, o likusieji 3 % yra nuskaitomi darbuotojui nuo atlyginimo).
  4. Įmokos į Garantiį fondą. Šios įmokos sudaro tik 0,2 % ir jį moka darbdavys.

                       Visi šie mokesčiai mokami kiekvieną mėnesį.

Dividendai. Jie gali būti mokami fizinio ir juridinio asmens. Tuo atveju, kai dividendus gauna juridinis asmuo, reikia mokėti pelno mokestį, kurio dydis yra 15 %, o kai juos gauna fizinis asmuo, tuomet tenka mokėti gyventojų pajamų mokestį, kuris sudaro 20 %. Pirmuoju atveju mokesčiai mokami sekantį mėnesį, kai išmokami dividendai, o antruoju – tą patį mėnesį, po dividendų išmokėjimo.

Pridėtinės vertės mokestis (PVM). Jis mokamas, įmonė parduoda prekes arba teikia paslaugas. Šiuo metu Lietuvoje nustatytas PVM dydis yra 21 %. PVM mokestį privaloma mokėti kas mėnesį.

Nekilnojamojo turto mokestis. Šis mokestis kiekvienoje savivaldybėje yra skirtingas, dažniausiai įeina į 0,3 – 1 % intervalą. Paprastai mokamas kas metus, tačiau mokant avansinį nekilnojamojo turto mokestį, galima mokėti kas ketvirtį.

Tai yra pagrindinai mokesčiai, kuriuos privalo mokėti kiekviena įmonė.

 

 


Naujiausi straipsniai

Indėlių draudimas

Šiuo metu indėlių draudimo suma lygi indėlininko indėliui, buvusiam banke, banko filiale arba kredito unijoje draudžiamojo įvykio dieną, tačiau ji negali būti didesnė kaip 100 000 eurų. Draudimo suma apskaičiuojama kiekvienam indėlininkui atskirai, sumuojant visų jo indėlių sąskaitų (einamųjų, terminuotų, kaupiamųjų ir kt.) kredito likučius, esančius visuose to banko skyriuose ir filialuose. Valiutinių sąskaitų likučiai perskaičiuojami į eurus.

Paskola įkeičiant automobilį

Paskola įkeičiant automobilį

Dažnai atsitinka taip, kad prireikia pinigų (trūksta iki algos, sugenda šaldytuvas, skalbyklė ar kt.), o paprastą paskolą gauti nėra taip paprasta (ypatingai, kai nėra oficialių pajamų). Tokiu atveju gali pagelbėti paskola su užstatu. Pastaruoju metu labai paplito (išpopuliarėjo) paskolos įkeičiant automobilį (arba motociklą, mikroautobusą, autobusą turistinį namelį, miško techniką ar žemės ūkio techniką), kadangi nereikia nurodyti savo pastovių pajamų dydžio.

Mokėjimo kortelės

Mokėjimo kortelės

Mokėjimo kortelė dar vadinama tiesiog banko kortele ir ji skirta atsiskaityti už prekes ir paslaugas, nenaudojant grynųjų pinigų. Tai puiki priemonė, palengvinanti daugelio iš mūsų gyvenimą, kadangi nebūtina visada su savimi turėti grynųjų pinigų, jų prireikus sumokama tiesiai iš kortelės. Tokiu atveju pirktų prekių ar gautų paslaugų pardavėjui pinigus perveda kliento bankas. Atsiskaitant kortele už prekes ar paslaugas reikia suvesti savo kortelės PIN kodą (seniau reikėdavo pasirašyti ant pirkimo kvito).

Finansiniai pokyčiai atsiradus vaikui

Finansiniai pokyčiai atsiradus vaikui

Vaiko atsiradimas šeimoje yra džiugus įvykis. Tačiau ar susimąstome, kaip pasikeis finansai atsiradus naujam šeimos nariui. Remiantis Lietuvos Statistikos departamento duomenimis – teigiama, kad šeima, kurioje yra auginami vaikai, pajamų dalis vienam šeimos nariui yra mažesnė, negu tose šeimose, kur vaikų neturima. Tai nesunku patikrinti. Sakykime, kad abu tėvai iki vaikui gimstant uždirbo 2500 lt „į rankas“, tai kiekvienam tekdavo po 1250 lt.

Raseinių kredito unija šias metais - geriausia

Pastebėta, kad pastaruoju metu kredito unijos sparčiai plečia savo veiklą, jos tampa vis populiaresnės, pritraukia vis daugiau narių. Neseniai vykusiame Tarptautinės kredito unijos dienos renginyje buvo išrinktos įvairių nominacijų nusipelnusios kredito unijos ir geriausi jų darbuotojai. Šis renginys yra kasmetinis ir jį rengia LCKU kartu su ALKU.

Šiuo metu Lietuvoje yra 75 veikiančios kredito unijos, tačiau į nominacijas pretendavo  ne visos – 63 iš jų.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!