Verslui padėsiančios priemonės

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Verslui padėsiančios priemonės

Dažnai jauni (nauji) verslininkai turi gerą verslo idėją, tačiau neturi tam pakankamai lėšų. Tačiau jiems pasisekė, kad yra įstaigų, kurios padeda naujiems verslininkams įsitvirtinti rinkoje. Šiame straipsnyje bus paminėtos finansinės priemonės, kurios teikia kai kurios įmonės, tuo tikslu, kad padėti įkurti verslą.

Pagrindinės finansinės priemonės yra: lengvatinės paskolos (mažų kreditų pirmas ir antras etapas teikimas, paskolos iš atviro kredito fondo, paskolos iš verslumo skatinimo fondo), garantijų teikimas (individualių ir portfelinių garantijų), rizikos kapitalo investicijos, rizikos paskolos.

Verslumo skatinimo fondas yra finansuojamas iš socialinio fondo lėšų. Jame yra apie 50 mln. litų, kurie yra skirti dalinti paskoloms. Šias paskolas dalina kredito unijos. Kredito unijos, norinčios teikti tokios rūšies paskolas, turi būti atrenktos konkurso būdu ir joms turi atstovauti Lietuvos centrinė kredito unija (http://lku.lt/). Šiuo metu kredito unijų konsorciumui priklauso 57 kredito unijos. Iš verslumo skatinimo fondo galima gauti labai nedideles paskolas (iki 25 tūkst. eurų arba 86 tūkst. litų). Jų teikimas numatomas iki 2014 metų birželio pabaigos. Be to, imant tokią paskolą yra galimybė gauti garantiją. Geriausia yra tai, kad skolinantis iš šio fondo yra kompensuojama 95 % palūkanų (paprastai palūkanų dydis yra nuo 5,49 iki 9,49 %).  Taip pat pradedantiems verslininkams yra suteikiami nemokami mokymai, padėsiantys įgyvendinti savo idėjas. Į mokymus įeina šios temos: verslo plano rengimas, verslo vadybos pagrindai, marketingo pagrindai, verslo ir darbo teisės pagrindai, buhalterinės apskaitos tvarkymo, mokesčių ir mokesčių pagrindai ir personal vadyba versle. Juos teikia kredio unijos ir norint gauti šiuos mokymus reikia užsiregistruoti Lietuvos centrinėje kredito unijoje.

Norint gauti verslumo skatinimo fondo paramą, ją gali gauti ne bet kas. Paprastai ši parama suteikiama labai mažoms ir mažoms įmonėms, kurios yra susikūrusios ne daugiau nei 1 metus, fiziniams asmenims, kurie siekia pradėti arba plėtoti jau pradėtą verslą, socialinėms įmonėms ir verslininkams, kurie turi savo verslą Lietuvoje ne daugiau kaip 1 metus. Tačiau jeigu vienu metu atsiranda labai daug norinčių gauti paramą, tuomet prioriteto tvaa ji suteikiama: bedarbiams, neįgaliesiems, jaunimui iki 29 metų ir asmenims, kurie yra vyresni nei 50 amžiaus.

Kita galimybė, kuria skatinami pasinaudoti jauni verslininkai - parama pirmajam darbui. Tai puiki priemonė padedanti įkūrus savo verslą, kadangi pirmą kartą įdarbinus jauną žmogų (nuo 16 iki 29 metų) yra kompensuojama dalis jo atlyginimo. Be to, ši parama skatina jaunimo užimtumą ir įdarbinimą.

Pasinaudojus verslumo skatinimo fondo parama ir parama pirmajam darbui yra puiki galimybė lengvai pradėti savo verslą.


Naujiausi straipsniai

Akcijos

Akcijos

Akcijos apibrėžiamos kaip nuosavybės vertybiniai popieriai. Pagal riziką jos yra priskiriamos pačioms rizikingiausioms investavimo priemonėms, tačiau investuojant į jas, per ilgą investavimo laikotarpį (apie 30 metų) galima tikėtis didžiausio pelno. Kai asmuo įsigyja kokios nors įmonės akcijų, jis tampa vienu iš tos įmonės dalininkų (bendrasavininkų). Kiekvienas dalininkas pretenduoja gauti dividendus (įmonės pelno dalį), be jų investuotojams aktualus ir pelno augimas.

Nuolaidos

Nuolaidos

Šiandieninį gyvenimą sunku įsivaizduoti be įvairių nuolaidų ir akcijų. Nuolaidos taikomos viskam: maistui, gėrimams, drabužiams, buitinei technikai, baldams, įvairioms paslaugoms, pramogoms, automobiliams ir t. t.  Mes taip įpratę „gaudyti“ ir „medžioti“ nuolaidas, kad kartais šiek kiek persistengiame, pirkdami daiktus, kurie mums visiškai nereikalingi ir į juos nė nepažiūrėtume, jei ant jų nebūtų vaizdingos, spalvotos etiketės, skelbiančios apie nuolaidą ar akciją.

Paskolų rizika

Paskolų rizika

Esant prastai ekonominei situacijai Lietuvoje, daugelis susiduria su pinigų stygiumi (trūkumu). Atsiradus pinigų trūkumui kiekvienas verčiasi kaip išmano: vieni skolinasi iš draugų ar šeimos narių, kiti kenčia nepriteklių, dar kiti – naudojasi bankų, kredito unijų ar greitųjų kreditorių teikiamomis paskolomis. Kiekvienas iš šių skolinimosi būdų turi savų privalumų ir trūkumų. Skolinantis iš draugų ar giminaičių gerai tai, kad dažniausiai nereikia mokėti palūkanų, tačiau vėluojant grąžinti galima susigadinti santykius ar net prarasti draugus.

Įmonės skolos

Įmonės skolų konsolidavimas

Kartais taip atsitinka, kad žmogus įkūręs įmonę, negalvodamas arba galbūt ieškodamas geresnės išeities ima vieną paskolą po kitos. Taip jis brenda vis gilyn ir stumia save į vis pavojingesnę padėtį. Ateina laikas, kai  jis pats nebesupranta kam, kiek yra skolingas, iki kad turi grąžinti skolas ir pan. Kreditoriai „terorizuoja“ jį elektroniniais laiškas, skambučiais užduodami daugybę klausimų ir reikšdami pretenzijas. Ką tokiu atveju daryti? Šiuo atveju gali padėti skolų konsolidavimas. Tai visų turimų įsiskolinimų valdymas, sprendžiant problemas, susidariusias dėl įsiskolinimų.

Paskolos už užstatą

Paskolos už užstatą

Atsakingai, įvertinus savo galimybes, paimta paskola gali daugeliui pagelbėti kasdieniniame gyvenime (kai pinigų pritrūksta iki algos, kai netikėtai sugenda automobilis ar kitas įprastai kasdienybei būtinas daiktas, kai atsiranda svarbus pirkinys ir pan.). Vienos paskolos yra suteikiamos lengvai (greitos paskolos), tuo tarpu kitas gauti gali būti kiek sudėtingiau, neretai kreditoriai ar bankai už tai prašo užstatyti  turimą turtą ar susirasti laiduotoją. Antrasis atvejis daugiau taikomas didelėms paskoloms, kai skolinamasi iš banko ilgam laikotarpiui.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!