Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Verslui padėsiančios priemonės

Verslui padėsiančios priemonės

Dažnai jauni (nauji) verslininkai turi gerą verslo idėją, tačiau neturi tam pakankamai lėšų. Tačiau jiems pasisekė, kad yra įstaigų, kurios padeda naujiems verslininkams įsitvirtinti rinkoje. Šiame straipsnyje bus paminėtos finansinės priemonės, kurios teikia kai kurios įmonės, tuo tikslu, kad padėti įkurti verslą.

Pagrindinės finansinės priemonės yra: lengvatinės paskolos (mažų kreditų pirmas ir antras etapas teikimas, paskolos iš atviro kredito fondo, paskolos iš verslumo skatinimo fondo), garantijų teikimas (individualių ir portfelinių garantijų), rizikos kapitalo investicijos, rizikos paskolos.

Verslumo skatinimo fondas yra finansuojamas iš socialinio fondo lėšų. Jame yra apie 50 mln. litų, kurie yra skirti dalinti paskoloms. Šias paskolas dalina kredito unijos. Kredito unijos, norinčios teikti tokios rūšies paskolas, turi būti atrenktos konkurso būdu ir joms turi atstovauti Lietuvos centrinė kredito unija (http://lku.lt/). Šiuo metu kredito unijų konsorciumui priklauso 57 kredito unijos. Iš verslumo skatinimo fondo galima gauti labai nedideles paskolas (iki 25 tūkst. eurų arba 86 tūkst. litų). Jų teikimas numatomas iki 2014 metų birželio pabaigos. Be to, imant tokią paskolą yra galimybė gauti garantiją. Geriausia yra tai, kad skolinantis iš šio fondo yra kompensuojama 95 % palūkanų (paprastai palūkanų dydis yra nuo 5,49 iki 9,49 %).  Taip pat pradedantiems verslininkams yra suteikiami nemokami mokymai, padėsiantys įgyvendinti savo idėjas. Į mokymus įeina šios temos: verslo plano rengimas, verslo vadybos pagrindai, marketingo pagrindai, verslo ir darbo teisės pagrindai, buhalterinės apskaitos tvarkymo, mokesčių ir mokesčių pagrindai ir personal vadyba versle. Juos teikia kredio unijos ir norint gauti šiuos mokymus reikia užsiregistruoti Lietuvos centrinėje kredito unijoje.

Norint gauti verslumo skatinimo fondo paramą, ją gali gauti ne bet kas. Paprastai ši parama suteikiama labai mažoms ir mažoms įmonėms, kurios yra susikūrusios ne daugiau nei 1 metus, fiziniams asmenims, kurie siekia pradėti arba plėtoti jau pradėtą verslą, socialinėms įmonėms ir verslininkams, kurie turi savo verslą Lietuvoje ne daugiau kaip 1 metus. Tačiau jeigu vienu metu atsiranda labai daug norinčių gauti paramą, tuomet prioriteto tvaa ji suteikiama: bedarbiams, neįgaliesiems, jaunimui iki 29 metų ir asmenims, kurie yra vyresni nei 50 amžiaus.

Kita galimybė, kuria skatinami pasinaudoti jauni verslininkai - parama pirmajam darbui. Tai puiki priemonė padedanti įkūrus savo verslą, kadangi pirmą kartą įdarbinus jauną žmogų (nuo 16 iki 29 metų) yra kompensuojama dalis jo atlyginimo. Be to, ši parama skatina jaunimo užimtumą ir įdarbinimą.

Pasinaudojus verslumo skatinimo fondo parama ir parama pirmajam darbui yra puiki galimybė lengvai pradėti savo verslą.