Akcijos

Pinigai per 1 dieną!

Gauti paskolą
Akcijos

Akcijos apibrėžiamos kaip nuosavybės vertybiniai popieriai. Pagal riziką jos yra priskiriamos pačioms rizikingiausioms investavimo priemonėms, tačiau investuojant į jas, per ilgą investavimo laikotarpį (apie 30 metų) galima tikėtis didžiausio pelno. Kai asmuo įsigyja kokios nors įmonės akcijų, jis tampa vienu iš tos įmonės dalininkų (bendrasavininkų). Kiekvienas dalininkas pretenduoja gauti dividendus (įmonės pelno dalį), be jų investuotojams aktualus ir pelno augimas. Todėl prieš investuojant į vieną ar kitą akcijų rūšį, verta pasidomėti koks prognozuojamas tų akcijų pelno augimas ir kokio dydžio dividendai nusimato.

Daugelis pradedančiųjų investuotojų tikisi ypatingai didelės akcijų grąžos, tačiau reikėtų žinoti, kad investuojant ilgą laikotarpį iš akcijų galima uždirbti apie 9 %. Atsižvelgiant į tai, kad metinė infliacija Lietuvoje yra apie 3 %, akcijų grąža lygi maždaug 6 procentams.

Akcijos gali būti dviejų rūšių: paprastos arba privilegijuotos. Paprastosios akcijos yra žymiai dažnesnės, jos sudaro didžiąją dalį visų rinkos akcijų. Paprastųjų akcijų savininkai gali negauti dividendų ir tai priklauso nuo įmonės apsisprendimo mokėti dividendus ar ne, nepriklausomai nuo tų metų uždirbto pelno. Tuo tarpu, privilegijuotųjų akcijų savininkai kiekvienais metais nustatytą dividendų sumą (arba procentą).

Investavimas į akcijas yra rizikingas, todėl į jas investuoti reikia ilgą laikotarpį (per kurį tikėtini tiek pakilimai, tiek kritimai). Investuoti į akcijas patariama jauniems, nebijantiems iššūkių ir rizikos, asmenims. Tuo tarpu vyresniems investuotojams akcijos nėra pati tinkamiausia investicijų priemonė, kadangi jų pokytis gali labai svyruoti (ekonominės krizės metu jos gali nukristi net iki 70 – 80 proc.), o neturint pakankamai laiko laukti, gali jas tekti parduoti patiriant milžinišką nuostolį.

Dar vienas  svarbus dalykas, kurį reikia žinoti investuojant – mokėti pasiskaičiuoti ar akcijos yra “pigios” ar “brangios”. Tai taip vadinamas P/E rodiklis. Toks akcijų pigumo arba brangumo apskaičiavimas vadinamas – rodikliu, kuris parodo pelną, tenkantį vienai akcijai. Jis apskaičiuojamas akcijos kainą padalijus iš vienos akcijos pelno. Gautas skaičius -  minėto rodiklio reikšmė. Gautas skaičius parodo, per kokį laikotarpį atsipirks investicija (pavyzdžiui, per 10 metų laikotarpį). Normaliu laikotarpiu laikoma – 15, akcijos laikomos pigiomis, kai rodiklio vertė yra mažesnė už 15, pavyzdžiui, 12, 10, 5 ir pan., o brangiomis akcijomis laikomos tos, kurių vertė didesnė nei 15, tai 20, 25, 30 ar daugiau.

Taigi, akcijos – rizikinga investavimo priemonė, kuri per ilgą investavimo laikotarpį gali atnešti nemažą pelną. Todėl investavimą į akcijas siūloma rinktis būtent tiems investuotojams, kurie gali tai daryti ne mažiau nei 10 metų. 

Tarpusavio skolinimo platforma. Paprasčiau nei banke

Paskolos iki 10.000 EUR

Paskolos terminas iki 60 mėnesių

Atidėk kredito įmokas iki 3 mėnesių!

paskolos iki 1400 EUR

Pirmas kreditas iki 1000 EUR iki 6 mėn. terminui NEMOKAMAI!
Nuolaida kreditui iki 65 %.

Paskolos iki 4000 EUR

Pirmas kreditas iki 1000 EUR iki 6 mėn. terminui NEMOKAMAI!
Nuolaida kreditui iki 65 %.

Paskolos Refinansavimas iki 6000 EUR

Paskolos iki 110% automobilio vertės

Individualios palūkanos

Galima derėtis

Pirma paskola nemokamai iki 1000 EUR  ir iki 120 dienų

Pirmas kreditas iki 6 mėn. su 0% palūkanomis.

Kreditas iki 3000 EUR

iki 35.000 EUR

Vartojimo paskola nuo 12%

Paskola su NT įkeitimu nuo 6%

Naujiausi straipsniai

Trys vartojimo kredito davėjai sumokėjo už netinkamą mokumo vertinimą Lietuvos banko skirtas baudas

UAB „Lateko lizingas“, UAB „IPF Digital Lietuva“ ir Provident Polska S.A. filialas „Provident finansai“ sumokėjo Lietuvos banko 2016 m. kovo mėn. skirtas baudas – iš viso 25 590 Eur. Baudos buvo skirtos už netinkamą vartojimo kredito gavėjų mokumo vertinimą ir atsakingojo skolinimo reikalavimų pažeidimus.

2016 m. kovo mėn. Pinigų finansų įstaigų balanso apžvalga

Lietuvos banko turimų skolos vertybinių popierių, išleistų euro zonos rezidentų, suma per mėnesį padidėjo 219,9 mln., o paskolų euro zonos rezidentams suma sumažėjo 111,8 mln. Eur. Šie rodikliai mėnesio pabaigoje sudarė atitinkamai 3,7 mlrd. ir 586,2 mln. Eur. Euro zonos rezidentų indėliai Lietuvos banke per mėnesį padidėjo 1,2 mlrd. – iki 4,5 mlrd. Eur. Kitų pinigų finansų įstaigų (PFĮ) paskolos Lietuvos rezidentams, išskyrus PFĮ, padidėjo 374,2 mln. ir mėnesio pabaigoje sudarė 17,5 mlrd. Eur. Lietuvos rezidentų, išskyrus PFĮ, indėliai kitose PFĮ sumažėjo 66,6 mln. – iki 16,6 mlrd. Eur.

Lietuvos ir Suomijos bankų vadovai aptars priemones nekilnojamojo turto kainų burbulams užkardyti

Nekilnojamojo turto (NT) kainų raida Šiaurės ir Baltijos šalyse yra nevienoda, o galimi disbalansai vienoje šalyje gali turėti įtakos ir kitoms glaudžiai tarpusavyje susijusioms regiono šalių finansų sistemoms. Šį ir kitus aktualius finansinio stabilumo ir bankininkystės klausimus numatoma aptarti sausio 25 d. Helsinkyje įvyksiančiame Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų valdybų susitikime.

Bankai sėkmingai pradėjo vykdyti tarpbankinius atsiskaitymus pagal elektroninių mokėjimų eurais erdvės SEPA reikalavimus

Šiandien, pirmąją darbo dieną naujaisiais metais, šalies bankai pradėjo vykdyti tarpbankinius atsiskaitymus pagal trisdešimt keturias valstybes apimančios elektroninių mokėjimų eurais erdvės, vadinamos SEPA, reikalavimus. Nuo šiol bankai tarpbankinius mokėjimus atlieka SEPA reikalavimams pritaikytoje naujoje Lietuvos banko valdomoje sistemoje SEPA-MMS ir kitose europinėse mokėjimo sistemose.