Akcijos

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Akcijos

Akcijos apibrėžiamos kaip nuosavybės vertybiniai popieriai. Pagal riziką jos yra priskiriamos pačioms rizikingiausioms investavimo priemonėms, tačiau investuojant į jas, per ilgą investavimo laikotarpį (apie 30 metų) galima tikėtis didžiausio pelno. Kai asmuo įsigyja kokios nors įmonės akcijų, jis tampa vienu iš tos įmonės dalininkų (bendrasavininkų). Kiekvienas dalininkas pretenduoja gauti dividendus (įmonės pelno dalį), be jų investuotojams aktualus ir pelno augimas. Todėl prieš investuojant į vieną ar kitą akcijų rūšį, verta pasidomėti koks prognozuojamas tų akcijų pelno augimas ir kokio dydžio dividendai nusimato.

Daugelis pradedančiųjų investuotojų tikisi ypatingai didelės akcijų grąžos, tačiau reikėtų žinoti, kad investuojant ilgą laikotarpį iš akcijų galima uždirbti apie 9 %. Atsižvelgiant į tai, kad metinė infliacija Lietuvoje yra apie 3 %, akcijų grąža lygi maždaug 6 procentams.

Akcijos gali būti dviejų rūšių: paprastos arba privilegijuotos. Paprastosios akcijos yra žymiai dažnesnės, jos sudaro didžiąją dalį visų rinkos akcijų. Paprastųjų akcijų savininkai gali negauti dividendų ir tai priklauso nuo įmonės apsisprendimo mokėti dividendus ar ne, nepriklausomai nuo tų metų uždirbto pelno. Tuo tarpu, privilegijuotųjų akcijų savininkai kiekvienais metais nustatytą dividendų sumą (arba procentą).

Investavimas į akcijas yra rizikingas, todėl į jas investuoti reikia ilgą laikotarpį (per kurį tikėtini tiek pakilimai, tiek kritimai). Investuoti į akcijas patariama jauniems, nebijantiems iššūkių ir rizikos, asmenims. Tuo tarpu vyresniems investuotojams akcijos nėra pati tinkamiausia investicijų priemonė, kadangi jų pokytis gali labai svyruoti (ekonominės krizės metu jos gali nukristi net iki 70 – 80 proc.), o neturint pakankamai laiko laukti, gali jas tekti parduoti patiriant milžinišką nuostolį.

Dar vienas  svarbus dalykas, kurį reikia žinoti investuojant – mokėti pasiskaičiuoti ar akcijos yra “pigios” ar “brangios”. Tai taip vadinamas P/E rodiklis. Toks akcijų pigumo arba brangumo apskaičiavimas vadinamas – rodikliu, kuris parodo pelną, tenkantį vienai akcijai. Jis apskaičiuojamas akcijos kainą padalijus iš vienos akcijos pelno. Gautas skaičius -  minėto rodiklio reikšmė. Gautas skaičius parodo, per kokį laikotarpį atsipirks investicija (pavyzdžiui, per 10 metų laikotarpį). Normaliu laikotarpiu laikoma – 15, akcijos laikomos pigiomis, kai rodiklio vertė yra mažesnė už 15, pavyzdžiui, 12, 10, 5 ir pan., o brangiomis akcijomis laikomos tos, kurių vertė didesnė nei 15, tai 20, 25, 30 ar daugiau.

Taigi, akcijos – rizikinga investavimo priemonė, kuri per ilgą investavimo laikotarpį gali atnešti nemažą pelną. Todėl investavimą į akcijas siūloma rinktis būtent tiems investuotojams, kurie gali tai daryti ne mažiau nei 10 metų. 


Naujiausi straipsniai

Saugus būstas

Saugus būstas

Ne paslaptis, kad kiekvienas metais įvairios gamtos stichijos pridaro daug žalos mūsų šalies gyventojams. Neretai yra nuplėšiami gyvenamųjų ar ūkinių pastatų stogai, išplaunami pamatai, užvirtę medžiai taip pat palieka nemažų nuostolių, todėl pastebima, kad daugėja žmonių norinčių savo būstą apsidrausti draudimo kompanijose. Dauguma jų suteikia galimybę apdrausti butą, pastatytą ar statomą namą bei sodybą.

Subsidijos

Subsidijomis paprastai vadinama parama, kurią suteikia valstybės ar savivaldybės institucijos arba tretieji asmenys. Jos nereikia grąžinti. Ši parama dažniausiai skiriama  plataus vartojimo paslaugų ar prekių kainoms išlaikyti arba jas sumažinti, arba jų gamybos mastui išlaikyti. Subsidijos gali būti suteikiamos tiek fiziniams, tiek ir juridiniams asmenims.

Santaupos juodai dienai

Santaupos juodai dienai

Kiekvienas, kuris bent kiek domisi finansais ir jų valdymu žino, kad viena iš pagrindinių taisyklių – turėti santaupų juodai dienai. Šių santaupų dydis turėtų būti ne mažesnis nei 3 – 6 mėnesių darbo užmokesčių dydis, idealiausia, kad tai būtų 12 –os mėnesių atlyginimų santaupos, tačiau ne kiekvienas sugeba tiek sukaupti. Turint tokių santaupų, pats žmogus psichologiškai jaučiasi geriau, kadangi žino, jog pinigų bus tam atvejui, jeigu prarastų darbą, sumažėtų pajamos, esant sveikatos problemoms ar atsiradus kitokioms nenumatytom išlaidoms.

Lietuvos bankas pradeda vykdyti vyriausybės vertybinių popierių pirkimo pinigų politikos tikslais aukcionus

Lietuvos bankas, glaudžiai bendradarbiaudamas su Eurosistema, spalio mėnesį pradės vykdyti bandomuosius Lietuvos Respublikos Vyriausybės vertybinių popierių, išleistų vidaus rinkoje, pirkimo aukcionus. Ši iniciatyva suderinta Eurosistemos lygiu. Bandomuosius aukcionus taip pat vykdys Prancūzijos ir Nyderlandų centriniai bankai.

Lietuvos banko vykdomuose aukcionuose galės dalyvauti Lietuvos banko pinigų politikos operacijų sandorio šalys. Aukcionai įprastai bus vykdomi antradieniais ir ketvirtadieniais. Pirmasis Lietuvos banko aukcionas įvyks 2015 m. spalio 13 d.

Paskolų brokeriai

Paskolų brokeriai

Pirmiausia reikėtų apibrėžti, kas tas paskolų brokeris. Paskolų brokeris tai  asmuo, kuris stengiasi suteikti geriausias paskolos sąlygas savo klientui. Jis veikia kaip nepriklausomas tarpininkas tarp savo kliento ir banko.  Paskolų brokeris privalo gerai žinoti bankų vykdomas akcijas, išmanyti finansų rinką ir banko kreditų sutarčių subtilybes.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!