Investavimo pagrindai

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Investavimo pagrindai

Investavimu - vadinama turimų santaupų pavertimas finansiniu turtu. Finansinis turtas dar vadinamas aktyvais. Investuodami žmonės įsigyja akcijas, obligacijas, investicinius fondus, nekilnojamąjį turtą ar kt. tikėdamiesi, kad jie per tam tikrą laikotarpį duos papildomą finansinę naudą. Tai ilgas ir daug pastangų, žinojimo ir domėjimosi reikalaujantis darbas. Tačiau tie, kurie nėra susidūrę su investavimu dažnai mano, kad tai lengvas būdas praturtėti. Iš tikrųjų, gera arba sėkminga metine investicijų grąža yra laikoma apie 8 – 10 proc. Tuo tarpu sėkmingiausio investuotojo pasaulio investuotojo – Warren Buffett vidutinė investicijų grąža siekia apie 14 %.

Taigi, norint pradėti investuoti visų pirma reikia sutaupyti pinigų, kuriuos galėsite investuoti. Tuomet stengtis savo santaupas apsaugoti nuo infliacijos (kaip žinia kasmet pinigai dėl infliacijos nuvertėja net apie 3 proc.). Ir stengtis auginti turimą turtą. Kalbant apie pinigų taupymą, kiekvienas žmogus nenumatytiems atvejams turėtų turėti sukaupęs bent 3 – 6 mėnesių savo pajamų rezervą, idealiausia būtų, jei turimos santaupos siektų 6 – 12 mėnesių atlyginimų pajamas. Taupyti turėtų net ir uždirbantys nedaug tam, kad išugdytų  įprotį taupyti ir išmoktų išleisti mažiau pinigų, negu jų uždirba.

Lyginant taupymą su investavimu svarbu suvokti tai, kad investuojant po tam tikro laikotarpio (pavyzdžiui, 10 metų) galima turėti dvigubai didesnę pinigų sumą, negu tik taupant.  Taigi vien taupyti pinigų neapsimoka, geriau prisiimti rizikos ir džiaugtis didesniu pinigų prieaugiu, Be to, vien tik taupant pinigai prarandami dėl infliacijos.

Pagrindinės investavimo priemonės yra: grynieji pinigai, obligacijos, akcijos, nekilnojamas turtas, žaliavos ir auksas. Tačiau kokią investavimo priemonę pasirinkti kiekvienas turi nuspręsti individualiai. Vieni pirmenybę teikia saugumui, kiti siekdami padidinti turimus pinigus prisiima riziką. Tie asmenys, kurie renkasi saugų investavimo būdą siekia tiesiog apsaugoti pinigus nuo infliacijos ir jiems tinkamos investavimo priemonės yra: indėliai ir trumpalaikės obligacijos. Tuo tarpu, tie, kurie siekia didinti savo turimą turtą prisiima daug rizikos. Jiems tinkamos investavimo priemonės – akcijos, ilgalaikės obligacijos, nekilnojamas turtas.

Kalbant apie ilgalaikį investavimą svarbu paminėti terminą – sudėtinių palūkanų galia. Tai, kai per ilgą investavimo laikotarpį nuo anksčiau uždirbtų palūkanų uždirbamos palūkanos (palūkanos uždirbamos nuo palūkanų). Todėl patariama pradėti investuoti kuo anksčiau, taip greičiau pajuntama sudėtinių palūkanų galia.

Jeigu domitės investavimu, žinokite, kad investuoti pradėti verta kuo anksčiau, tik taip pasieksite geriausių rezultatų.


Naujiausi straipsniai

Akcijų biržų prekybos diena

Akcijų biržų prekybos diena

Šiame straipsnyje plačiau aptarsime iš kokių etapų susideda akcijų biržos prekybos diena, panagrinėsime jos struktūrą.

Taigi, pagrindiniai akcijų biržos dienos etapai yra šie: laikas, kol atsidaro aukcionas (9.00 – 10.00 val.), aukciono atidarymo laikas (10.00 val.), laikas, kai vyksta prekyba (10.00 – 15.55 val.), laikas, kol uždaromas aukcionas (15.55 – 16.00 val.), aukciono uždarymas (16.00 val.), poprekybinės sesijos laikas (16.00 – 16.30 val.) ir laikas, kuriuo nevyksta prekyba 16.30 – 9.00 val.). Toliau kiekvieną iš šių etapų aptarsime plačiau.

Seifų nuoma banke

Seifų nuoma banke

Tiems, kurie turi kažkokio turto (pavyzdžiui, juvelyrinių dirbinių, vertybinių popierių, grynųjų pinigų, meno kūrinių, kolekcinių monetų ar pašto ženklų, nuosavybės ar kitokių svarbių dokumentų, atsarginius raktus nuo namų ar automobilio ir t.t.)  ir nenori ar bijo laikyti jį namuose, bankai sutekia galimybę saugiai turimą turtą laikyti pas juos – individualiame banko seife.  Ši paslauga suteikiama už tam tikrą nuomos mokestį.

Pinigų trūkumo požymiai

Pinigų trūkumo požymiai

Kartais atsitinka taip, kad pradeda trūkti pinigų iki kitos algos, o žmogus net nepagalvoja, kad tai yra pavojaus signalas, pranešantis apie netinkamai planuojamą biudžetą ar kitokias finansines problemas. Šiame straipsnyje bus paminėti pagrindiniai pavojaus signalai, nuo kurių prasideda skolos ir kuriems esant reikėtų sunerimti ir imtis tam tikrų priemonių.

Mokesčiai

Mokesčiai

Mokesčiai yra neatsiejama kiekvienos valstybės dalis. Kiekvienas iš mūsų žino apie mokesčius, dažnas skundžiasi jų užgulta našta. Tačiau mokesčių išvengti neįmanoma, juos turi mokėti kiekvienas pilietis. Seime dažnai priimamos įstatymų pataisos, kuriomis keičiami jau esami mokesčiai arba priimami nauji įstatymai, apsprendžiantys naujus mokesčius. Pavyzdžiui, neseniai buvo priimtas „pagalvės“ mokestis kai kuriems Lietuvos kurortams. Lietuvoje mokesčių įstatymus reguliuoja Lietuvos Respublikos valstybinė mokesčių inspekcija.

Valiutų kursai

Valiutų kursai

Valiutų kursas parodo kainą, už kurią gali būti perkama ar parduodama valiuta. Kiekvieną dieną valiutų kursai šiek tiek kinta (kyla arba krenta) ir jų pokytį galima stebėti Lietuvos banko internetinėje svetainėje, bankų padaliniuose ar tų pačių Lietuvos bankų internetinėse svetainėse. Minėtieji valiutų kursai parodo realią tos dienos Lietuvos valiutos – lito vertę. Valiutų kursai bankuose priklauso nuo esamos situacijos valiutų rinkoje ir nuo bankuose taikomų komisinių mokesčių valiutos keitimo operacijoms.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!