Vertybinių popierių pardavimo pataisos 2014 metais

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Vertybinių popierių pardavimo pataisos

Nenuostabu, kad atėję Nauji metai atneša kažką naujo. Šiais, Naujais 2014 metais – priimamos naujos vertybinių popierių pardavimo įstatymų pataisos. Nuo šių metų sausio 1 dienos keičiasi vertybinių popierių pardavimo pajamų apmokestinimas, kuris buvo nepakitęs nuo 5 metus (nuo 2009-01-01).

Pagal 2009 metais priimtą įstatymą , asmuo, kuris parduoda dalį to pat vieneto, to s pačios rūšies bei klasės vertybinių popierių, laikoma, kad parduodami anksčiausiai įsigyti vertybiniai popieriai. Taigi, asmens pajamos buvo neapmokestinamos tada, kai vertybiniai popieriai buvo įsigyti anksčiau nei prieš 366 dienas (vienerius metus). Asmuo 3 metus, iki pasibaigiant mokestiniam laikotarpiui, jei per jį vertybiniai popieriai buvo parduoti arba perduoti kito nuosavybei, jis ar kiti su juo susiję asmenys nevaldė virš 10 % vieneto, jo vertybiniai popieriai perduodami į kito nuosavybę arba parduodami. Pajamos, kurios gautos iki 1999 m. pradžios įgytus vertybinius popierius, priklauso neapmokestinamoms pajamoms (net jei ir vertybiniai popieriai parduodami).

Tuo tarpu, nuo šių metų įsigalioja nauja pataisa, kai finansinių priemonių pardavimo pajamos gali būti neapmokestinamos tuomet, kai jų pardavimo ar kitokio realizavimo išlaidų skirtumas yra ne didesnis nei 10000 litų mokestiniu laikotarpiu. Kai skirtumas tarp įsigijimo ir pardavimo kainų yra didesnis nei 10000 litų per mokestinį laikotarpį, tuomet pajamos apmokestinamos gyventojų pajamų mokesčiu (GPM). Ši nuostata taikoma 2014 ir vėlesnių laikotarpių pajamas. Tam, kad būtų aiškiau, parodome, kaip skaičiuojamas GPM, nuo 2014 m. pardavus turimas akcijas:

Pajamos, gautos pardavus akcijas – akcijų įsigijimo kaina – 10000 litų = Apmokestinamosios pajamos

Apmokestinamosios pajamos x 15 %  = GPM

Kad būtų dar vaizdingiau įstatykime skaičius. Sakykime akcijas pirkote už 25000 litų, pardavėte už 40000 litų. Tai būtų: 40000 – 25000 – 10000 = 5000 litų 5000 x 0,15 = 750 litų (mokesčių).

Taigi, prieš parduodami akcijas, atkreipkite dėmesį ar nuo jų įsigijimo pradžios praėjo 366 dienos, taip pat pasiskaičiuokite (pagal aukščiau nurodytą formulę) koks Jūsų apmokestinamų pajamų dydis. 


Naujiausi straipsniai

Reikalavimai dėl mokėjimo įstaigos veiklos rizikos ribojimo

Mokėjimo įstaigoms, turinčioms mokėjimo įstaigos licenciją, nustatyti nuosavo kapitalo reikalavimai. Mokėjimo įstaiga privalo turėti minimalų nuosavą kapitalą, kuris negali būti mažesnis negu minimalaus nuosavo kapitalo reikalavimas, nustatytas atsižvelgiant į teikiamų mokėjimo paslaugų rūšį (-is). Mokėjimo įstaigos nuosavas kapitalas turi nuolat būti ne mažesnis už didesnį iš šių dydžių: nustatytą minimalaus nuosavo kapitalo reikalavimą arba vienu iš Lietuvos banko valdybos priimtame teisės akte nustatytų metodų apskaičiuotą nuosavo kapitalo poreikį.

Būsto paskola įkeitus turtą

Būsto paskola įkeitus turtą

Prireikus būsto paskolos toli gražu ne kiekvienam ją pavyksta lengvai gauti. Kartais bankas mainais į paskolos suteikimą pasiūlo įkeisti jau turimą turtą. Daugelis vengia paskolos su turto įkeitimu, tačiau jeigu turite pastiovų darbą su stabiliu atlyginimu ir esate paskaičiavę, kad paskolos įmokas mokėti bus iš ko, tuomet nėra ko bijoti.

Greitos paskolos

Greitos paskolos

Greitosios paskolos arba kitaip – greitieji kreditai pastaruoju metu Lietuvoje labai populiarūs. Apie juos yra girdėję visi: ir seni, ir jauni. Jų reklamų apstu visur: televizijoje, radijuje, internete, gatvėse ir pan. Kuo gi yra ypatingos greitos paskolos? Kaip jau galima spręsti iš paties pavadinimo „greitos“, tai tokios paskolos, kurias galima gauti nesudėtingai, net neišėjus iš namų (internetu ar sms žinute) arba užsukus į spaudos kioską ir ten užpildžius paraišką, dėl jos gavimo. Visa tai vidutiniškai užtrunka apie 15 minučių ir paskola jau Jūsų sąskaitoje!

Taupūs vaikai

Taupūs vaikai

Visi tėvai nori, kad jų vaikai mokėtų tvarkytis su pinigais, todėl daugelis tėvų pradeda jau nuo mažens pratinti juos prie nedidelių kišenpinigių, taip mokydami su jais elgtis. Tokios pamokos yra puikus būdas vaikams mokytis iš savo mažų klaidų (kadangi gaunami pinigai yra nedideli), taip pat tai ugdo taupumą. Apie vaikų taupumą, jų gebėjimą taupyti, šiandien ir pakalbėsime.

Vėjo energijos panaudojimas

Vėjo energijos panaudojimas

Didėjant energijos paklausai ir ieškant alternatyvių sprendimų šioje, energetikos srityje, pradėta naudoti vėjo energiją. Norint ją pasiimti ir panaudoti, buvo pradėtos naudoti vėjo jėgainės, vėjo elektrinės, kurios kinetinę vėjo energiją paverčia į elektros energiją, naudojant vėjo turbinas.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!