Aukso kainų pokyčiai

Pinigai per 1 dieną!

Gauti paskolą
Aukso kainų pokyčiai

Auksas jau nuo senovės buvo laikomas stabilumo, turtingumo simboliu, buvo naudojamas kaip pinigai. Tie, kurie turėjo aukso jautėsi finansiškai užtikrinti, aplinkiniai juos laikė turtingais. Na, o kaip gi yra dabar? Ilgą laiką kilusios aukso kainos, šiuo metu yra gilioje duobėje. Auksas kilo daug  metų, tačiau per 2013 metus jo kaina smuktelėjo beveik 28 procentais.

Kalbant apie aukso savybes, jis apibūdinamas kaip blizgus, geltonos spalvos metalas, priklausantis tauriųjų metalų šeimai. Priklausomai nuo priemaišų tipo, jis gali būti raudonos, geltonos, baltos ar netgi juodos spalvos. Kitos jo savybės – minkštumas, tąsumas, lengvai kalus, geras elektrinis laidumas (tačiau apie 30 procentų mažesnis nei sidabro), pasižymi dideliu atsparumu korozijai.

Aukso panaudojimas yra gana platus. Neskaitant to, kad jau senovėje jis buvo naudojamas kaip atsiskaitymo priemonė, bankai jį naudojo kaip atsargas, jis dar plačiai naudojamas elektronikos pramonėje. Dėl savo savybių – laidumo elektrai ir atsparumo korozijai iš jo gaminami elektros laidininkai.

Analizuojant aukso kainų pokyčius, matoma, kad jis nuo 1920 iki 2011 metų (91 metų laikotarpis) aukso kaina visą laiką kilo. Pažvelgus įdėmiau, matoma, kad nuo 2011 metų aukso kaina kilo ypatingai greitai (eksponentinis augimas). Tačiau paskaičiavus 91 metų laikotarpio metinį aukso prieaugio vidurkį matoma, kad aukso metinis prieaugis tėra apie 5 proc. Taigi, toks metinis prieaugis artimas investavimui į obligacijas ar investicinius fondus. Tai įvertinus, matoma, kad auksas nėra tokia jau efektyvi ilgalaikio investavimo priemonė, kadangi rizika yra didelė, o pelningumas pakankamai mažas. Aukso istorijoje buvo laikotarpis, kai aukso kainos buvo stabilios ilgą laikotarpį. Tai laikotarpis nuo 1933 iki 1970 metų.

Atsižvelgiant į tai, kad šiuo metu aukso kainos  yra rekordiškai mažos, jį galima rinktis kaip ilgalaikio investavimo objektą, nes aukso kainų augimo gali tekti laukti gan ilgai. 

Tarpusavio skolinimo platforma. Paprasčiau nei banke

Paskolos iki 10.000 EUR

Paskolos terminas iki 60 mėnesių

Atidėk kredito įmokas iki 3 mėnesių!

paskolos iki 1400 EUR

Pirmas kreditas iki 1000 EUR iki 6 mėn. terminui NEMOKAMAI!
Nuolaida kreditui iki 65 %.

Paskolos iki 4000 EUR

Pirmas kreditas iki 1000 EUR iki 6 mėn. terminui NEMOKAMAI!
Nuolaida kreditui iki 65 %.

Paskolos Refinansavimas iki 6000 EUR

Paskolos iki 110% automobilio vertės

Individualios palūkanos

Galima derėtis

Pirma paskola nemokamai iki 1000 EUR  ir iki 120 dienų

Pirmas kreditas iki 6 mėn. su 0% palūkanomis.

Kreditas iki 3000 EUR

iki 35.000 EUR

Vartojimo paskola nuo 12%

Paskola su NT įkeitimu nuo 6%

Naujiausi straipsniai

Trys vartojimo kredito davėjai sumokėjo už netinkamą mokumo vertinimą Lietuvos banko skirtas baudas

UAB „Lateko lizingas“, UAB „IPF Digital Lietuva“ ir Provident Polska S.A. filialas „Provident finansai“ sumokėjo Lietuvos banko 2016 m. kovo mėn. skirtas baudas – iš viso 25 590 Eur. Baudos buvo skirtos už netinkamą vartojimo kredito gavėjų mokumo vertinimą ir atsakingojo skolinimo reikalavimų pažeidimus.

2016 m. kovo mėn. Pinigų finansų įstaigų balanso apžvalga

Lietuvos banko turimų skolos vertybinių popierių, išleistų euro zonos rezidentų, suma per mėnesį padidėjo 219,9 mln., o paskolų euro zonos rezidentams suma sumažėjo 111,8 mln. Eur. Šie rodikliai mėnesio pabaigoje sudarė atitinkamai 3,7 mlrd. ir 586,2 mln. Eur. Euro zonos rezidentų indėliai Lietuvos banke per mėnesį padidėjo 1,2 mlrd. – iki 4,5 mlrd. Eur. Kitų pinigų finansų įstaigų (PFĮ) paskolos Lietuvos rezidentams, išskyrus PFĮ, padidėjo 374,2 mln. ir mėnesio pabaigoje sudarė 17,5 mlrd. Eur. Lietuvos rezidentų, išskyrus PFĮ, indėliai kitose PFĮ sumažėjo 66,6 mln. – iki 16,6 mlrd. Eur.

Lietuvos ir Suomijos bankų vadovai aptars priemones nekilnojamojo turto kainų burbulams užkardyti

Nekilnojamojo turto (NT) kainų raida Šiaurės ir Baltijos šalyse yra nevienoda, o galimi disbalansai vienoje šalyje gali turėti įtakos ir kitoms glaudžiai tarpusavyje susijusioms regiono šalių finansų sistemoms. Šį ir kitus aktualius finansinio stabilumo ir bankininkystės klausimus numatoma aptarti sausio 25 d. Helsinkyje įvyksiančiame Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų valdybų susitikime.

Bankai sėkmingai pradėjo vykdyti tarpbankinius atsiskaitymus pagal elektroninių mokėjimų eurais erdvės SEPA reikalavimus

Šiandien, pirmąją darbo dieną naujaisiais metais, šalies bankai pradėjo vykdyti tarpbankinius atsiskaitymus pagal trisdešimt keturias valstybes apimančios elektroninių mokėjimų eurais erdvės, vadinamos SEPA, reikalavimus. Nuo šiol bankai tarpbankinius mokėjimus atlieka SEPA reikalavimams pritaikytoje naujoje Lietuvos banko valdomoje sistemoje SEPA-MMS ir kitose europinėse mokėjimo sistemose.