Aukso kainų pokyčiai

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Aukso kainų pokyčiai

Auksas jau nuo senovės buvo laikomas stabilumo, turtingumo simboliu, buvo naudojamas kaip pinigai. Tie, kurie turėjo aukso jautėsi finansiškai užtikrinti, aplinkiniai juos laikė turtingais. Na, o kaip gi yra dabar? Ilgą laiką kilusios aukso kainos, šiuo metu yra gilioje duobėje. Auksas kilo daug  metų, tačiau per 2013 metus jo kaina smuktelėjo beveik 28 procentais.

Kalbant apie aukso savybes, jis apibūdinamas kaip blizgus, geltonos spalvos metalas, priklausantis tauriųjų metalų šeimai. Priklausomai nuo priemaišų tipo, jis gali būti raudonos, geltonos, baltos ar netgi juodos spalvos. Kitos jo savybės – minkštumas, tąsumas, lengvai kalus, geras elektrinis laidumas (tačiau apie 30 procentų mažesnis nei sidabro), pasižymi dideliu atsparumu korozijai.

Aukso panaudojimas yra gana platus. Neskaitant to, kad jau senovėje jis buvo naudojamas kaip atsiskaitymo priemonė, bankai jį naudojo kaip atsargas, jis dar plačiai naudojamas elektronikos pramonėje. Dėl savo savybių – laidumo elektrai ir atsparumo korozijai iš jo gaminami elektros laidininkai.

Analizuojant aukso kainų pokyčius, matoma, kad jis nuo 1920 iki 2011 metų (91 metų laikotarpis) aukso kaina visą laiką kilo. Pažvelgus įdėmiau, matoma, kad nuo 2011 metų aukso kaina kilo ypatingai greitai (eksponentinis augimas). Tačiau paskaičiavus 91 metų laikotarpio metinį aukso prieaugio vidurkį matoma, kad aukso metinis prieaugis tėra apie 5 proc. Taigi, toks metinis prieaugis artimas investavimui į obligacijas ar investicinius fondus. Tai įvertinus, matoma, kad auksas nėra tokia jau efektyvi ilgalaikio investavimo priemonė, kadangi rizika yra didelė, o pelningumas pakankamai mažas. Aukso istorijoje buvo laikotarpis, kai aukso kainos buvo stabilios ilgą laikotarpį. Tai laikotarpis nuo 1933 iki 1970 metų.

Atsižvelgiant į tai, kad šiuo metu aukso kainos  yra rekordiškai mažos, jį galima rinktis kaip ilgalaikio investavimo objektą, nes aukso kainų augimo gali tekti laukti gan ilgai. 


Naujiausi straipsniai

Kalėdų karštinės ypatumai

Kalėdų karštinės ypatumai

Atrodo dar visai neseniai lankėme savo mirusiųjų artimųjų kapus, degėme ant jų žvakutes. O dabar, dar net neprasidėjus gruodžio mėnesiui, visi ženklai byloja apie ateinančias Kalėdas: gatvėse daugėja žybsinčių lempučių, pradedamos puošti eglutės, vos įžengus į prekybos centrą „pasitinka“ kalėdinė muzika, čia jau pilna kalėdinių papuošimų, blizgučių, paruoštų dovanų ir t.t.  Atrodo, kad prekybos centrai konkuruoja tarpusavyje ir Kalėdinę prekybą kiekvienais metais pradeda vis anksčiau.

Gyvybės draudimas

Gyvybės draudimas

Gyvybės draudimas garantuoja apsidraudusiojo asmens šeimos narių finansinį stabilumą jo mirties, kūno sužalojimo ir ligų atvejais. Gyvybės draudimu patariama draustis tiems, kurie turi finansinių įsipareigojimų (paskolų) ir turi šeimą. Tuo atveju, jeigu pagrindiniam pajamų gavėjui, turinčiam finansinių įsipareigojimų, kas nors atsitiktų, jo šeimai paskola neliktų kaip našta, kadangi dalį jos turėtų kompensuoti draudimas.

Investavimo rizika

Investavimo rizika

Investuoti galima į įvairias turto kategorijas (akcijas, obligacijas, grynieji pinigai (bankų indėliai) nekilnojamas turtas, žaliavos, auksas). Kiekviena turto kategorija yra labai savita, pasižyminti tam tikru rizikingumu ir pelnu. Investuojant galioja taisyklė: kuo prisiimama didesnė rizika, tuo galimas didesnis pelnas (per ilgą laikotarpį). Taigi, tie, kurie siekia didesnės investicijų grąžos turi nebijoti investuoti į daugiau rizikos reikalaujančias turto klases. Iš paminėtų turto kategorijų saugiausia investicija – grynieji pinigai.

Investavimo pagrindai

Investavimo pagrindai

Investavimu - vadinama turimų santaupų pavertimas finansiniu turtu. Finansinis turtas dar vadinamas aktyvais. Investuodami žmonės įsigyja akcijas, obligacijas, investicinius fondus, nekilnojamąjį turtą ar kt. tikėdamiesi, kad jie per tam tikrą laikotarpį duos papildomą finansinę naudą. Tai ilgas ir daug pastangų, žinojimo ir domėjimosi reikalaujantis darbas. Tačiau tie, kurie nėra susidūrę su investavimu dažnai mano, kad tai lengvas būdas praturtėti. Iš tikrųjų, gera arba sėkminga metine investicijų grąža yra laikoma apie 8 – 10 proc.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!