Investavimas į auksą

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Investavimas į auksą
Investavimas į auksą

Turbūt kiekvienas iš mūsų, jau nuo vaikystės žino, kad turėti aukso – gerai. Jis jau senovėje buvo laikomas „turtu“, kuris padėdavo apsidrausti nuo blogų laikų. Visi, kurie turėjo sukaupę bent kiek aukso žinojo, badu jie tikrai nemirs. Jau senovėje jis buvo naudojamas kaip atsiskaitymo priemonė. Be šios funkcijos jis jau buvo naudojamas įvairiems papuošalams gaminti (žiedams, grandinėlėms, apyrankėms, auskarams ir kt.). Jis laikomas valiutos stabilumo garantu.

Kalbant apie aukso panaudojimą, statistika labai įdomi. Net apie 52 proc. viso pasaulio aukso yra panaudojama juvelyriniams dirbiniams gaminti, 18 proc. turi centriniai bankai, 16 proc. sudaro investicinis auksas, 12 proc. priklauso pramonei ir 2 proc. jo yra neapskaityta.

Šiuo metu aukso kainos žymiai sumažėjo (lyginant su jo kainomis prieš metus), todėl tiems, kurie mąsto apie investicijas į auksą – dabar tam yra palankus metas.

Kalbant apie investiciją į auksą, reikia žinoti, kad tai ilgalaikė investicija, kurios trukmė mažiausiai – nuo 3 iki 5 metų. Vien dėl to, prieš pradedant investuoti į auksą reikia nusiteikti, kad laukti reikės ilgai ir neverta investuoti trumpesniam laikotarpiui, nei minėtasis.

Norint investuoti į auksą reikia įsigyti investicinio aukso luitą ar bent jau jo gabalėlį. Tačiau, žinokite, kad investavimui netinka juvelyriniai dirbiniai, taigi nepirkite jų šiai paskirčiai. Juvelyriniai dirbiniai netinka todėl, kad daugelio iš jų praba yra žymiai mažesnė (dažnai net dvigubai mažesnė) nei investicinio aukso, kurio praba paprastai būna 995 - 999,9. Bandydami parduoti įsigytus juvelyrinius dirbinius galite smarkiai nusivilti, kadangi jų kaina yra žymiai mažesnė nei rinkos. Tuo tarpu investicinio aukso kaina yra pati artimiausia biržos kainai ir ji priklauso nuo aukso paklausos ir pasiūlos pasaulio rinkoje. Dar vienas investavimo į juvelyrinius dirbinius minusas – tas, kad jie yra apmokestinami PVM mokesčiu. Tuo tarpu investicinis auksas apmokestinamas nėra (tačiau jis turi būti perkamas ar parduodamas kitoje Europos Sąjungos valstybėje).

Taigi, nusprendėte investuoti į auksą, tačiau nežinote kokiu pavidalu geriausia jį įsigyti? Yra galimybė įsigyti arba aukso luitus (plytas), arba monetas. Matematiškai skaičiuojant, pigiau būtų  įsigyti aukso luitą (tarkim 100 g) negu monetų, kurių bendras svoris būtų 100 g, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje monetos gali įgyti numizmatinę vertę ir jas pardavus pelnas būtų ženkliai didesnis negu pardavus to paties svorio aukso luitą. Daugiausiai investuojama į 100 gramų aukso luitus ir Trojos uncijos monetas.

Mažesni aukso luitai nuo 1 gramo iki 100 gramų yra gaminami štampuojant, gamybos metu kiekvienas luitas pažymimas unikaliu numeriu. Didesnės masės aukso luitai (250 gramų, 500 gramų ir 1000 gramų) yra liejami ir taipogi žymimi unikaliu numeriu. Ir vieni, ir kiti luitai parduodami įpakavus juos į hermetišką pakuotę.

Įsigijus aukso, iškyla kitas ne ką mažiau svarbus klausimas: kur jį laikyti? Reikia apgalvoti tai, kad sužinoję apie Jūsų turimas aukso atsargas gali „pasidarbuoti“ ilgapirščiai ir į tai, kad jį sugadinti ir paveikti gali ugnis. Geriausias sprendimas – įsigytą auksą laikyti banko seife. Tai yra patogu, saugu ir nebrangu, kadangi tai paprastai kainuoja ne daugiau negu 1 proc. nuo aukso vertės per metus. Kadangi Jūsų įsigytas auksas tikriausiai neužims labai daug vietos, todėl patariama jam išsinuomoti mažiausio dydžio seifą. Jame be aukso galėsite laikyti ir kitą asmeninį turtą, pavyzdžiui, svarbius dokumentus. Daugiau apie seifų nuomą bankuose skaitykite čia: Seifų nuoma banke.

Remiantis statistika, nepaisant, kad tai saugios investicijos (lyginant, pavyzdžiui, su akcijomis) Lietuvoje į auksą investuoja nedaugelis. Lietuviai pirmenybę teikia indėliams bei investavimui į akcijas.


Naujiausi straipsniai

Investavimas 2014 metais

Investavimas 2014 metais

Praėję 2013 metai buvo itin sėkmingi investuotojams į akcijas. Ypatingai klestėjo išsivysčiusių šalių (tokių kaip Vokietija, Japonija) akcijos. Apžvelgiant praėjusius metus, galime aptarti keletą dalykų, visų pirma tai, kad stipriai krito aukso kaina, per 2013 metus jo kaina nukrito virš 25 proc, o akcijų grąža (investuojant į besivystančias rinkas) buvo neigiama – kiek daugiau nei -7 %. Kalbant apie kitas turto klases, žinome, kurios buvo pelningos ir kurios nuostolingos.

Ilgalaikės paskolos

Ilgalaikės paskolos

Neseniai praėjusi finansinė krizė daugeliui buvo nelengvas gyvenimiškas išbandymas. Vieni jai buvo finansiškai pasiruošę (turėjo sukaupę santaupų), kiti – nebuvo, todėl pastariesiems krizės laikotarpį išgyventi buvo kur kas sudėtingiau. Žmonės pradėjo ieškoti išeičių kaip sudurti galą su galu. Daugeliui padėjo bankų, kredito unijų ir kreditorių teikiamos įvairių rūšių paskolos: greitos paskolos, trumpalaikės paskolos, sms paskolos, paskolos internetu, ilgalaikės paskolos ir kt. Šiek tiek plačiau aptarsime ilgalaikes paskolas.

Banko kortelės vaikams

Banko kortelės vaikams

Vaikus pradėti pratinti prie pinigų reikia jau nuo pat mažens. Vieni tėvai tam duoda kišenpinigių grynaisiais pinigais, kiti atidaro banko sąskaitą ir suteikia galimybę vaikui naudotis mokėjimo kortele. Tačiau nepatariama pamokas apie pinigus pradėti būtent nuo antrojo etapo.  Reikia, kad vaikas suprastų, kas tai yra tikri pinigai, kaip jie išleidžiami ir pan. Todėl, visų pirma, vaikas turi susipažinti su tikrais pinigais, ir kai jau matote, kad jam sekasi su jais tvarkytis, galite atidaryti sąskaitą jo vardu ir leisti jam naudotis mokėjimo kortele.

Indėliai ir jų rūšys

Indėliai ir jų rūšys

Indėliai - patogi ir populiari pinigų laikymo ir taupymo priemonė. Nors pastaruoju metu esant mažoms palūkanoms iš indėlių „uždirbama“ nedaug, tačiau tai pati saugiausia pinigų laikymo ir taupymo priemonė. Net banko bankroto atveju pinigus, kuriuos laikėte indėliuose vis tiek atgausite, kadangi indėliai iki 100 tūkst. eurų yra apdraudžiami.

Pagrindinės indėlių rūšys yra šios: terminuotasis indėlis, terminuotasis periodinis indėlis, taupomasis indėlis, investicinis indėlis, kintamasis indėlis, jaunimo indėlis. Toliau aptarsime kiekvieną iš jų.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!