Investavimas į auksą

Pinigai per 1 dieną!

Gauti paskolą
Investavimas į auksą
Investavimas į auksą

Turbūt kiekvienas iš mūsų, jau nuo vaikystės žino, kad turėti aukso – gerai. Jis jau senovėje buvo laikomas „turtu“, kuris padėdavo apsidrausti nuo blogų laikų. Visi, kurie turėjo sukaupę bent kiek aukso žinojo, badu jie tikrai nemirs. Jau senovėje jis buvo naudojamas kaip atsiskaitymo priemonė. Be šios funkcijos jis jau buvo naudojamas įvairiems papuošalams gaminti (žiedams, grandinėlėms, apyrankėms, auskarams ir kt.). Jis laikomas valiutos stabilumo garantu.

Kalbant apie aukso panaudojimą, statistika labai įdomi. Net apie 52 proc. viso pasaulio aukso yra panaudojama juvelyriniams dirbiniams gaminti, 18 proc. turi centriniai bankai, 16 proc. sudaro investicinis auksas, 12 proc. priklauso pramonei ir 2 proc. jo yra neapskaityta.

Šiuo metu aukso kainos žymiai sumažėjo (lyginant su jo kainomis prieš metus), todėl tiems, kurie mąsto apie investicijas į auksą – dabar tam yra palankus metas.

Kalbant apie investiciją į auksą, reikia žinoti, kad tai ilgalaikė investicija, kurios trukmė mažiausiai – nuo 3 iki 5 metų. Vien dėl to, prieš pradedant investuoti į auksą reikia nusiteikti, kad laukti reikės ilgai ir neverta investuoti trumpesniam laikotarpiui, nei minėtasis.

Norint investuoti į auksą reikia įsigyti investicinio aukso luitą ar bent jau jo gabalėlį. Tačiau, žinokite, kad investavimui netinka juvelyriniai dirbiniai, taigi nepirkite jų šiai paskirčiai. Juvelyriniai dirbiniai netinka todėl, kad daugelio iš jų praba yra žymiai mažesnė (dažnai net dvigubai mažesnė) nei investicinio aukso, kurio praba paprastai būna 995 - 999,9. Bandydami parduoti įsigytus juvelyrinius dirbinius galite smarkiai nusivilti, kadangi jų kaina yra žymiai mažesnė nei rinkos. Tuo tarpu investicinio aukso kaina yra pati artimiausia biržos kainai ir ji priklauso nuo aukso paklausos ir pasiūlos pasaulio rinkoje. Dar vienas investavimo į juvelyrinius dirbinius minusas – tas, kad jie yra apmokestinami PVM mokesčiu. Tuo tarpu investicinis auksas apmokestinamas nėra (tačiau jis turi būti perkamas ar parduodamas kitoje Europos Sąjungos valstybėje).

Taigi, nusprendėte investuoti į auksą, tačiau nežinote kokiu pavidalu geriausia jį įsigyti? Yra galimybė įsigyti arba aukso luitus (plytas), arba monetas. Matematiškai skaičiuojant, pigiau būtų  įsigyti aukso luitą (tarkim 100 g) negu monetų, kurių bendras svoris būtų 100 g, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje monetos gali įgyti numizmatinę vertę ir jas pardavus pelnas būtų ženkliai didesnis negu pardavus to paties svorio aukso luitą. Daugiausiai investuojama į 100 gramų aukso luitus ir Trojos uncijos monetas.

Mažesni aukso luitai nuo 1 gramo iki 100 gramų yra gaminami štampuojant, gamybos metu kiekvienas luitas pažymimas unikaliu numeriu. Didesnės masės aukso luitai (250 gramų, 500 gramų ir 1000 gramų) yra liejami ir taipogi žymimi unikaliu numeriu. Ir vieni, ir kiti luitai parduodami įpakavus juos į hermetišką pakuotę.

Įsigijus aukso, iškyla kitas ne ką mažiau svarbus klausimas: kur jį laikyti? Reikia apgalvoti tai, kad sužinoję apie Jūsų turimas aukso atsargas gali „pasidarbuoti“ ilgapirščiai ir į tai, kad jį sugadinti ir paveikti gali ugnis. Geriausias sprendimas – įsigytą auksą laikyti banko seife. Tai yra patogu, saugu ir nebrangu, kadangi tai paprastai kainuoja ne daugiau negu 1 proc. nuo aukso vertės per metus. Kadangi Jūsų įsigytas auksas tikriausiai neužims labai daug vietos, todėl patariama jam išsinuomoti mažiausio dydžio seifą. Jame be aukso galėsite laikyti ir kitą asmeninį turtą, pavyzdžiui, svarbius dokumentus. Daugiau apie seifų nuomą bankuose skaitykite čia: Seifų nuoma banke.

Remiantis statistika, nepaisant, kad tai saugios investicijos (lyginant, pavyzdžiui, su akcijomis) Lietuvoje į auksą investuoja nedaugelis. Lietuviai pirmenybę teikia indėliams bei investavimui į akcijas.

Tarpusavio skolinimo platforma. Paprasčiau nei banke

Paskolos iki 10.000 EUR

Paskolos terminas iki 60 mėnesių

Atidėk kredito įmokas iki 3 mėnesių!

paskolos iki 1400 EUR

Pirmas kreditas iki 1000 EUR iki 6 mėn. terminui NEMOKAMAI!
Nuolaida kreditui iki 65 %.

Paskolos iki 4000 EUR

Pirmas kreditas iki 1000 EUR iki 6 mėn. terminui NEMOKAMAI!
Nuolaida kreditui iki 65 %.

Paskolos Refinansavimas iki 6000 EUR

Paskolos iki 110% automobilio vertės

Individualios palūkanos

Galima derėtis

Pirma paskola nemokamai iki 1000 EUR  ir iki 120 dienų

Pirmas kreditas iki 6 mėn. su 0% palūkanomis.

Kreditas iki 3000 EUR

iki 35.000 EUR

Vartojimo paskola nuo 12%

Paskola su NT įkeitimu nuo 6%

Naujiausi straipsniai

Trys vartojimo kredito davėjai sumokėjo už netinkamą mokumo vertinimą Lietuvos banko skirtas baudas

UAB „Lateko lizingas“, UAB „IPF Digital Lietuva“ ir Provident Polska S.A. filialas „Provident finansai“ sumokėjo Lietuvos banko 2016 m. kovo mėn. skirtas baudas – iš viso 25 590 Eur. Baudos buvo skirtos už netinkamą vartojimo kredito gavėjų mokumo vertinimą ir atsakingojo skolinimo reikalavimų pažeidimus.

2016 m. kovo mėn. Pinigų finansų įstaigų balanso apžvalga

Lietuvos banko turimų skolos vertybinių popierių, išleistų euro zonos rezidentų, suma per mėnesį padidėjo 219,9 mln., o paskolų euro zonos rezidentams suma sumažėjo 111,8 mln. Eur. Šie rodikliai mėnesio pabaigoje sudarė atitinkamai 3,7 mlrd. ir 586,2 mln. Eur. Euro zonos rezidentų indėliai Lietuvos banke per mėnesį padidėjo 1,2 mlrd. – iki 4,5 mlrd. Eur. Kitų pinigų finansų įstaigų (PFĮ) paskolos Lietuvos rezidentams, išskyrus PFĮ, padidėjo 374,2 mln. ir mėnesio pabaigoje sudarė 17,5 mlrd. Eur. Lietuvos rezidentų, išskyrus PFĮ, indėliai kitose PFĮ sumažėjo 66,6 mln. – iki 16,6 mlrd. Eur.

Lietuvos ir Suomijos bankų vadovai aptars priemones nekilnojamojo turto kainų burbulams užkardyti

Nekilnojamojo turto (NT) kainų raida Šiaurės ir Baltijos šalyse yra nevienoda, o galimi disbalansai vienoje šalyje gali turėti įtakos ir kitoms glaudžiai tarpusavyje susijusioms regiono šalių finansų sistemoms. Šį ir kitus aktualius finansinio stabilumo ir bankininkystės klausimus numatoma aptarti sausio 25 d. Helsinkyje įvyksiančiame Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų valdybų susitikime.

Bankai sėkmingai pradėjo vykdyti tarpbankinius atsiskaitymus pagal elektroninių mokėjimų eurais erdvės SEPA reikalavimus

Šiandien, pirmąją darbo dieną naujaisiais metais, šalies bankai pradėjo vykdyti tarpbankinius atsiskaitymus pagal trisdešimt keturias valstybes apimančios elektroninių mokėjimų eurais erdvės, vadinamos SEPA, reikalavimus. Nuo šiol bankai tarpbankinius mokėjimus atlieka SEPA reikalavimams pritaikytoje naujoje Lietuvos banko valdomoje sistemoje SEPA-MMS ir kitose europinėse mokėjimo sistemose.