Bankuose – nulinės indėlių palūkanos

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Bankuose – nulinės indėlių palūkanos

Anksčiau banko indėliai buvo puiki priemonė saugiai laikyti savo santaupas banke, dar papildomai už tai uždirbant (gaunant palūkanas), tačiau tie laikai baigėsi. Dabar pinigus laikyti banko indėliuose tampa mažų mažiausiai nuostolinga ir žmonėms nebelieka prasmės juose laikyti savo santaupų. Tenka ieškoti kitų alternatyvų, kurios labiau atsipirktų, nei banko indėlių siūlomos „palūkanos“.

Panagrinėkime terminuotųjų indėlių palūkanas Lietuvos bankuose litais. Šiuo metu žemiausias indėlių palūkanas siūlo „Swedbank“. Čia už indėlių laikymą, 1 – 3 mėnesių laikotarpį, palūkanų dydis siekia lygiai 0 proc. Toliau didėjant laikymo terminui palūkanos šiek tiek didėja: 6 mėn. 0,10 proc., 1 metai – 0,20 proc., 2 metai – 0,40 proc., 3 metai – 0,60 proc. Panašias, bet šiek tiek didesnes palūkanas siūlo ir „DNB Nord“ bankas: 1 – 2  mėnesiai – 0,01 proc., 3 mėn. – 0,05 proc., 6 mėn. – 0,1 proc., 1 metai – 0,25 proc., 2 metai – 0,3 proc., 3 metai – 0,5 proc. Tuo tarpu SEB bankas siūlo ne itin didesnes palūkanas: 1 – 3 mėn. – 0,05 proc., 6 mėn. – 0,10 proc., 1 metai – 0,3 proc., 2 metai  - 0,35 proc., 3 metai – 0,7 proc. Kitų bankų siūlomos palūkanos yra panašios. Šiuo metu didžiausias palūkanas siūlo „Citadele“ bankas: 1 mėn. – 0,35 proc., 2 mėn. – 0,5 proc., 3 mėn. – 0,6 proc., 6 mėn. – 1,2 proc., 1 metai – 1,6 proc., 2 metai – 1,6 proc., 3 metai – 1,8 proc.

Taip pat, panagrinėkime terminuotųjų indėlių palūkanas Lietuvos bankuose eurais. Čia „Swedbank“ taip pat siūlo nulines palūkanas: 1 mėn. – 0,4 proc., 2 mėn. – 0,6 proc., 3 mėn. – 0 proc., 6 mėn. – 0 proc., 1 metai – 0 proc., 2 metai – 0,1 proc., 3 metai – 0,2 proc. „DNB  Nord“ bankas siūlo: 1 – 3 mėn. – 0,05 proc., 6 mėn. – 0,15 proc., 1 metai – 0,3 proc., 2 metai – 0,4 proc., 3 metai – 0,6 proc. Didžiausias indėlių palūkanas, laikant pinigus eurais, kaip ir litais, siūlo „Citadele“ bankas: 1 mėn. – 0,35 proc., 2 mėn. – 0,4 proc., 3 mėn. – 0,5 proc., 6 mėn. – 1,20 proc., 1 metai – 1,60 proc., 2 metai – 1,60 proc., 3 metai – 1,8 proc.

Prieš dėdami savo santaupas į banko indėlį, apgalvokite, ar tai nebus nuostolinga, kadangi siūlomos nulinės ar kiek didesnės palūkanos neatperka esamos metinės infliacijos, kurios dydis siekia 3 – 4 procentus. Siekdami neprarasti turimų pinigų, turėtumėte rasti tokį pinigų laikymo būdą, kad atgautumėte bent jau tuos 3 – 4 procentus. Tai galėtų būti kokia nors investavimo šaka: obligacijos, fondai, nekilnojamas turtas, žaliavos (pavyzdžiui, auksas), akcijos ir pan. Išsirinkite sau tinkamiausią variantą!


Naujiausi straipsniai

Kaip taupyti šilumą?

Kaip taupyti šilumą?

Prasidėjęs šildymo sezonas ne vienam yra didelis galvos skausmas. Daugelis norėtų už šilumą mokėti mažiau. Norint tai pasiekti reikia laikytis paprastų patarimų, kurie leis džiaugtis mažesniu šilumos suvartojimu, šiltesniais namais, o kartu ir mažesnėmis sąskaitomis už šildymą.

Paskola įkeičiant automobilį

Paskola įkeičiant automobilį

Dažnai atsitinka taip, kad prireikia pinigų (trūksta iki algos, sugenda šaldytuvas, skalbyklė ar kt.), o paprastą paskolą gauti nėra taip paprasta (ypatingai, kai nėra oficialių pajamų). Tokiu atveju gali pagelbėti paskola su užstatu. Pastaruoju metu labai paplito (išpopuliarėjo) paskolos įkeičiant automobilį (arba motociklą, mikroautobusą, autobusą turistinį namelį, miško techniką ar žemės ūkio techniką), kadangi nereikia nurodyti savo pastovių pajamų dydžio.

Taupūs vaikai

Taupūs vaikai

Visi tėvai nori, kad jų vaikai mokėtų tvarkytis su pinigais, todėl daugelis tėvų pradeda jau nuo mažens pratinti juos prie nedidelių kišenpinigių, taip mokydami su jais elgtis. Tokios pamokos yra puikus būdas vaikams mokytis iš savo mažų klaidų (kadangi gaunami pinigai yra nedideli), taip pat tai ugdo taupumą. Apie vaikų taupumą, jų gebėjimą taupyti, šiandien ir pakalbėsime.

Automobilio draudimas

Automobilio draudimas

Visi vairuotojai žino, kad Lietuvoje yra būtina drausti savo transporto priemonę (lengvąjį automobilį, krovininį automobilį, autobusą, troleibusą, motociklą, motorolerį, priekabas ir kitokius savaeigius mechanizmus, kurie naudojami kelių eisme). Priešingu atveju su ta transporto priemone draudžiama važiuoti. Automobilio draudimo sutartį gali sudaryti automobilio pats savininkas, įgaliotas asmuo, kuris nuomojasi (remiantis panaudos sutartimi).

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!