Lietuvos bankas finansinį turtą valdys lanksčiau ir plačiau išskaidys investicijų riziką

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą

Nuo 2015 m. eurui tapus oficialia Lietuvos valiuta ir nustojus galioti valiutų valdybos mechanizmui, reikšmingai sumažėjo poreikis nuolat turėti daug itin likvidaus finansinio turto. Atsižvelgdamas į pokyčius, Lietuvos bankas atnaujino finansinio turto valdymo politiką.

„Pakeitimai sudaro sąlygas lanksčiau investuoti Lietuvos banko finansinį turtą, labiau išskaidyti investicijų riziką ir ilguoju laikotarpiu siekti didesnės investicijų grąžos“, – sako Lietuvos banko valdybos narys Tomas Garbaravičius.

Lietuvai tapus euro zonos nare, Lietuvos banko finansinis turtas visų pirma yra skirtas Lietuvos ir euro zonos finansų sistemos stabilumui užtikrinti, Lietuvos banko finansiniam nepriklausomumui užtikrinti ir sudaryti prielaidas šaliai lengviau atlaikyti ekonominius bei finansinius sukrėtimus. Todėl atnaujintoje finansinio turto valdymo politikoje saugumo principas tebėra prioritetinis kitų dviejų – likvidumo ir pelningumo – principų atžvilgiu, nors likvidumo principas nebėra vienareikšmiškai svarbesnis už pelningumo siekį. Tad Lietuvos banko finansinis turtas ir toliau bus investuojamas į investicinio reitingo skolos vertybinius popierius, o investicijos išliks pakankamai likvidžios.

Be to, dar labiau sumažėjus saugiais laikomų skolos vertybinių popierių pajamingumui, plačiau išskaidoma investicijų rizika – investuojama į įvairesnių turto klasių bei regionų vertybinius popierius ir didinama nuo valiutos kurso svyravimų neapdraustų investicijų JAV doleriais dalis. Pavyzdžiui, nedidelė portfelio dalis (5 %) investuojama į JAV vyriausybės obligacijas, nedraudžiant JAV dolerio kurso rizikos, ir iki 10 proc. mažinama euro zonos vyriausybių obligacijų dalis.

Į portfelį įtrauktos ir pernai pradėtos investicijos į Kinijos vyriausybės obligacijas. Taip pat tęsiamas užpernai pradėtas laipsniškas investicijų į valdžios sektoriaus obligacijas, bendrovių obligacijas ir pasaulio bendrovių akcijas dalių didinimas iki numatytų atitinkamai 12, 8 ir 5,6 proc.

Pasak T. Garbaravičiaus, mažų palūkanų aplinkoje itin saugių ir likvidžių investicijų pajamingumas yra artimas nuliui ar net neigiamas, todėl pasiekti teigiamą investicijų grąžą artimiausiais metais bus didelis iššūkis. Trumpalaikių investavimo nuostolių rizika yra padidėjusi, ypač dėl galimo didžiąją portfelio dalį sudarančių obligacijų vertės kritimo palūkanų normų didėjimo atveju, tačiau pakeitimai turėtų pagerinti investicijų rizikos išskaidymą ir padėti padidinti investicijų grąžą ilguoju laikotarpiu.

Pažymėtina, kad eurui tapus oficialia šalies valiuta, Lietuvos banko investicijos eurais nebėra laikomos oficialiosiomis tarptautinėmis atsargomis, todėl Lietuvos banko skelbiamoje oficialiųjų tarptautinių atsargų 2015 m. sausio mėn. statistikoje matomas techninis sumažėjimas. Nuo šiol šioje statistikoje atsispindės tik užsienio valiuta ne euro zonos valstybėse investuotas finansinis turtas ir aukso atsargos.

Šaltinis: lb.lt


Naujiausi straipsniai

Kaip taupyti šilumą?

Kaip taupyti šilumą?

Prasidėjęs šildymo sezonas ne vienam yra didelis galvos skausmas. Daugelis norėtų už šilumą mokėti mažiau. Norint tai pasiekti reikia laikytis paprastų patarimų, kurie leis džiaugtis mažesniu šilumos suvartojimu, šiltesniais namais, o kartu ir mažesnėmis sąskaitomis už šildymą.

Bankų mokumo testavimas

Lietuvos banke atliekamo makroekonominio testavimo nepalankiausiomis sąlygomis (TNS) pagrindinis tikslas – kiekybiškai įvertinti visos Lietuvos bankų sistemos ir ją sudarančių institucijų atsparumą nepalankiems ekonomikos sukrėtimams. Lietuvos banke, kaip ir daugelyje kitų centrinių bankų, atliekamas testavimas „iš viršaus į apačią“. Atliekant tokį testavimą, visiems testuojamiems bankams taikomos vienodos taisyklės, scenarijai ir modeliavimo prielaidos.

Darbo pokalbis. Kaip pasiruošti?

Darbo pokalbis. Kaip pasiruošti?

Jūs išsiuntėte savo gyvenimo aprašymą, pridėjote ir motyvacinį laišką, taip parodydami didelį susidomėjimą įmone ir darbo pozicija. Belieka laukti, kada Jums paskambins ir pakvies į darbo pokalbį. Ir staiga suskamba telefonas (ekrane nežinomas numeris), Jūs rimtu, ramiu balsu atsiliepiate ir kitame laido gale išgirstate taip pat visiškai ramų balsą žmogaus, kuris kviečia Jus pokalbiui dėl darbo. Pabaigdami pokalbį maloniai atsisveikinate ir nekantraudami laukiate susitikimo su potencialiu darbdaviu.

Turto draudimas

Turto draudimas

Namai – Jūsų tvirtovė? Juose jaučiatės saugus, atsipalaidavęs ir laimingas? Tam, kad tai sukurtumėte, turbūt investavote ne tik daug pinigų, bet ir laiko, rūpesčio. Todėl turėtumėte pasistengti apsaugoti savo „tvirtovę“ bei visą joje esantį turtą. Tai padaryti Jums padės turto draudimas. Šio draudimo dėka galėsite saugiai jaustis ne tik išvykę į darbą ar į svečius, bet ir tada kai išvykstate į tolimesnę kelionę ir paliekate namus vienus.

Neskundžiama teismo nutartis: UAB „4finance“ neatsakingai skolino mokiniui ir už tai nubausta teisėtai

Galutine ir neskundžiama nutartimi Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas patvirtino, kad Lietuvos bankas pagrįstai skyrė 15 500 litų (4 489 eurų) baudą vartojimo kreditus teikiančiai UAB „4finance“ (prekės ženklai „SMSCredit“ ir „Vivus“) už tai, kad įmonė nesivadovavo atsakingojo skolinimo principu ir netinkamai įvertino kredito gavėjo mokumą.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!