Valstybės remiama paskola studentams

Pinigai per 1 dieną!

Gauti paskolą
Valstybės remiama paskola studentams

Šiuo metu studijuoti gali bet kuris norintis, nepriklausomai nuo jo materialinės padėties, kadangi Valstybinis studijų fondas studentams teikia valstybės remiamas paskolas. Tai ganėtinai džiugi žinia tiems, kurie iš tiesų nori įgyti išsilavinimą, tačiau neturi tam lėšų ar kas galėtų juos išlaikyti studijų metu (tėvų ar senelių). Šias paskolas studijoms gali gauti studentai, mokantys pilną studijų kainą  ar jos dalį.

Taigi, valstybės remiamos paskolos yra trijų rūšių:

  1. Paskola studijoms. Ji skirta sumokėti už mokamas studijas ir gali būti ne didesnė nei vieno pusmečio studijų kaina t.y. jeigu rudens semestro studijos kainuos 4000 lt, vadinasi studentas daugiausiai galės gauti tokio dydžio sumą. Ši paskola, jeigu reikia, gali būti skiriama kas pusmetį t.y. rudens ir pavasario semestrų pradžioje ar pabaigoje (priklausomai nuo to, kada aukštajai mokyklai reikia sumokėti įmoką už mokslą). Šie pinigai pervedami ne studentui į sąskaitą, o iš karto į mokymosi įstaigos sąskaitą, kadangi yra pasitaikę atvejų, kai pinigai į aukštąją mokyklą taip ir nenukeliauja, o studentas susikomplikuoja savo padėtį pasidarydamas skolų.
  2. Paskola – pragyvenimo išlaidoms (būsto nuomai, komunaliniams, maistui, transportui ir pan.). Vienam semestrui maksimaliai gali būti skiriama 3250 lt, o visiems mokslo metams ne daugiau nei 6500 lt. Paskaičiavus, vidutiniškai vienam mėnesiui gaunasi 650 litų pragyvenimui. Šie pinigai pervedami ne iš karto visam semestrui, o kiekvieną mėnesį po atitinkamą dalį (apie 650 lt).
  3. Paskola – studijoms užsienyje. Šiai paskolai per metus negali būti skiriama daugiau nei 7800 lt, vadinasi vienam studijų semestrui – 3900 lt.

Paskolos gali būti suteikiamos vienam kursui (t.y. vieniems mokslo metams), tuo tarpu norint paskolą gauti sekančiam kursui reikia kreiptis dėl jos gavimo. Studentai, norintys gauti paskolą turi užpildyti prašymą, dėl paskolos gavimo. Tačiau, kai kuriais atvejais paskola gali būti ir nesuteikta. Pavyzdžiui, kai studentas yra laikinai sustabdęs studijas ir yra pasiėmęs akademinių atostogų. Taip pat tiems, kurie jau turi pasiėmę paskolų viršijančių 50050 lt (t.y. 385 bazines socialines išmokas) ir tiems, kurie nevykdo arba vėluoja vykdyti įsipareigojimus, pagal anksčiau sudarytas paskolų sutartis.

Šiuo metu valstybės remiamas paskolas studentams teikia 3 Lietuvos bankai: Swedbank, DNB bankas ir Šiaulių bankas, kurių kiekvieno metinės palūkanų normos, imant paskolą litais yra 2,9 %, 2,88 % ir 2,74 %. Paskolas eurais teikia Swedbank ir DNB bankai, o jų metinės palūkanos atitinkamai yra 2,6 % ir 2,49 %.

Gavus valstybės remiamą paskolą, skirtą studentams jos iš karto grąžinti nereikia. Pradėti grąžinti šią paskolą galima praėjus metas po studijų baigimo, tačiau palūkanas reikia mokėti gavus paskolą t.y. – iškart. Jos mokamos pagal nustatytą palūkanų normą, skaičiuojant nuo išduotos paskolos likučio. Jeigu studentas neišgali po metų pradėti grąžinti paskolą (neturi pastovaus ir pakankamo pajamų šaltinio), tuomet jam gali būti suteiktas paskolos atidėjimas, tačiau dėl jo studentas privalo kreiptis į banką, kuriame jam buvo išduota paskola. Gautą paskolą privaloma grąžinti per 15 metų  laikotarpį.

Patarimas pabaigai būtų toks, kad geriau gyventi taip, kad netektų skolintis, tačiau jeigu jau tai yra neišvengiama geriau būtų tai daryti apgalvotai, atsakingai, pasitarti su tėvais ar giminaičiai, kurie gal padėtų išvengti paskolų.

Tarpusavio skolinimo platforma. Paprasčiau nei banke

Paskolos iki 10.000 EUR

Paskolos terminas iki 60 mėnesių

Atidėk kredito įmokas iki 3 mėnesių!

paskolos iki 1400 EUR

Pirmas kreditas iki 1000 EUR iki 6 mėn. terminui NEMOKAMAI!
Nuolaida kreditui iki 65 %.

Paskolos iki 4000 EUR

Pirmas kreditas iki 1000 EUR iki 6 mėn. terminui NEMOKAMAI!
Nuolaida kreditui iki 65 %.

Paskolos Refinansavimas iki 6000 EUR

Paskolos iki 110% automobilio vertės

Individualios palūkanos

Galima derėtis

Pirma paskola nemokamai iki 1000 EUR  ir iki 120 dienų

Pirmas kreditas iki 6 mėn. su 0% palūkanomis.

Kreditas iki 3000 EUR

iki 35.000 EUR

Vartojimo paskola nuo 12%

Paskola su NT įkeitimu nuo 6%

Naujiausi straipsniai

Trys vartojimo kredito davėjai sumokėjo už netinkamą mokumo vertinimą Lietuvos banko skirtas baudas

UAB „Lateko lizingas“, UAB „IPF Digital Lietuva“ ir Provident Polska S.A. filialas „Provident finansai“ sumokėjo Lietuvos banko 2016 m. kovo mėn. skirtas baudas – iš viso 25 590 Eur. Baudos buvo skirtos už netinkamą vartojimo kredito gavėjų mokumo vertinimą ir atsakingojo skolinimo reikalavimų pažeidimus.

2016 m. kovo mėn. Pinigų finansų įstaigų balanso apžvalga

Lietuvos banko turimų skolos vertybinių popierių, išleistų euro zonos rezidentų, suma per mėnesį padidėjo 219,9 mln., o paskolų euro zonos rezidentams suma sumažėjo 111,8 mln. Eur. Šie rodikliai mėnesio pabaigoje sudarė atitinkamai 3,7 mlrd. ir 586,2 mln. Eur. Euro zonos rezidentų indėliai Lietuvos banke per mėnesį padidėjo 1,2 mlrd. – iki 4,5 mlrd. Eur. Kitų pinigų finansų įstaigų (PFĮ) paskolos Lietuvos rezidentams, išskyrus PFĮ, padidėjo 374,2 mln. ir mėnesio pabaigoje sudarė 17,5 mlrd. Eur. Lietuvos rezidentų, išskyrus PFĮ, indėliai kitose PFĮ sumažėjo 66,6 mln. – iki 16,6 mlrd. Eur.

Lietuvos ir Suomijos bankų vadovai aptars priemones nekilnojamojo turto kainų burbulams užkardyti

Nekilnojamojo turto (NT) kainų raida Šiaurės ir Baltijos šalyse yra nevienoda, o galimi disbalansai vienoje šalyje gali turėti įtakos ir kitoms glaudžiai tarpusavyje susijusioms regiono šalių finansų sistemoms. Šį ir kitus aktualius finansinio stabilumo ir bankininkystės klausimus numatoma aptarti sausio 25 d. Helsinkyje įvyksiančiame Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų valdybų susitikime.

Bankai sėkmingai pradėjo vykdyti tarpbankinius atsiskaitymus pagal elektroninių mokėjimų eurais erdvės SEPA reikalavimus

Šiandien, pirmąją darbo dieną naujaisiais metais, šalies bankai pradėjo vykdyti tarpbankinius atsiskaitymus pagal trisdešimt keturias valstybes apimančios elektroninių mokėjimų eurais erdvės, vadinamos SEPA, reikalavimus. Nuo šiol bankai tarpbankinius mokėjimus atlieka SEPA reikalavimams pritaikytoje naujoje Lietuvos banko valdomoje sistemoje SEPA-MMS ir kitose europinėse mokėjimo sistemose.