Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Būsto nuosavybės įregistravimas

Būsto nuosavybės įregistravimas

Norint įregistruoti perkamo būsto nuosavybę savo vardu reikia kreiptis į notarą. Nuvykus pas jį reikia turėti asmens dokumentą (pasą arba asmens tapatybės kortelę), paskolos sutartį ir garantinį raštą iš banko, jeigo būsto paskolos sutartis dar nėra pasirašyta. 

Su būsto pardavėju reikia susitarti, dėl notaro mokesčio (kiek už jo paslaugas mokės pirkėjas ir kiek pardavėjas). Taip pat priminkite pardavėjui, kad pinigus už būstą jis gaus tiesiai iš banko (pavedimu), todėl jis pirkimo - pardavimo sutartyje privalės nurodyti savo banko pavadinimą ir sąskaitos numerį. Aptarus šiuos dalykus galima pasirašyti pirkimo - pardavimo sutartį. 

Pasirašius pirkimo - pardavimo sutartį reikia keliauti į Registrų centrą, kur yra įregistruojama įsigijamo būsto nuosavybė ir Jūs gaunate nuosavybės teisę patvirtinantį pažymėjimą. Registruojant būsto nuosavybę reikia: notaro patvirtintos pirkimo - pardavimo sutarties, užpildyti prašymą, įregistruoti nuosavybės teisę. Tuo atveju, jeigu būstas perkamas įkeičiant jau turimą turtą kartu reikia užsakyti ir pažymas, kurios reikalingos įkeičiant turtą. 

Jeigu turite nepilnamečių vaikų ir norite įkeisti būstą, kuriame su jais gyvenate, tuomet Jums papildomai reikės gauti teismo leidimą. Norint jį gauti reikia kreiptis į savo apylinkės teismą. Teismas leidimą išduoda per penkias darbo dienas (tačiau gali išduoti ir greičiau, skubos tvarka). Gautą teismo leidimą reikia pateikti notarui. Taip pat norint įkeisti turtą notarui reikia pateikti pažymą apie savo šeimos sudėtį (joje būtinai turi būti nurodyta, kiek šeimoje yra nepilnamečių vaikų). Pateikus šias pažymas notaras jas patvirtina ir būsto nuosavybė galutinai įregistruojama.