Būsto nuosavybės įregistravimas

Pinigai per 1 dieną!

Gauti paskolą
Būsto nuosavybės įregistravimas

Norint įregistruoti perkamo būsto nuosavybę savo vardu reikia kreiptis į notarą. Nuvykus pas jį reikia turėti asmens dokumentą (pasą arba asmens tapatybės kortelę), paskolos sutartį ir garantinį raštą iš banko, jeigo būsto paskolos sutartis dar nėra pasirašyta. 

Su būsto pardavėju reikia susitarti, dėl notaro mokesčio (kiek už jo paslaugas mokės pirkėjas ir kiek pardavėjas). Taip pat priminkite pardavėjui, kad pinigus už būstą jis gaus tiesiai iš banko (pavedimu), todėl jis pirkimo - pardavimo sutartyje privalės nurodyti savo banko pavadinimą ir sąskaitos numerį. Aptarus šiuos dalykus galima pasirašyti pirkimo - pardavimo sutartį. 

Pasirašius pirkimo - pardavimo sutartį reikia keliauti į Registrų centrą, kur yra įregistruojama įsigijamo būsto nuosavybė ir Jūs gaunate nuosavybės teisę patvirtinantį pažymėjimą. Registruojant būsto nuosavybę reikia: notaro patvirtintos pirkimo - pardavimo sutarties, užpildyti prašymą, įregistruoti nuosavybės teisę. Tuo atveju, jeigu būstas perkamas įkeičiant jau turimą turtą kartu reikia užsakyti ir pažymas, kurios reikalingos įkeičiant turtą. 

Jeigu turite nepilnamečių vaikų ir norite įkeisti būstą, kuriame su jais gyvenate, tuomet Jums papildomai reikės gauti teismo leidimą. Norint jį gauti reikia kreiptis į savo apylinkės teismą. Teismas leidimą išduoda per penkias darbo dienas (tačiau gali išduoti ir greičiau, skubos tvarka). Gautą teismo leidimą reikia pateikti notarui. Taip pat norint įkeisti turtą notarui reikia pateikti pažymą apie savo šeimos sudėtį (joje būtinai turi būti nurodyta, kiek šeimoje yra nepilnamečių vaikų). Pateikus šias pažymas notaras jas patvirtina ir būsto nuosavybė galutinai įregistruojama. 

 

Naujiausi straipsniai

Trys vartojimo kredito davėjai sumokėjo už netinkamą mokumo vertinimą Lietuvos banko skirtas baudas

UAB „Lateko lizingas“, UAB „IPF Digital Lietuva“ ir Provident Polska S.A. filialas „Provident finansai“ sumokėjo Lietuvos banko 2016 m. kovo mėn. skirtas baudas – iš viso 25 590 Eur. Baudos buvo skirtos už netinkamą vartojimo kredito gavėjų mokumo vertinimą ir atsakingojo skolinimo reikalavimų pažeidimus.

2016 m. kovo mėn. Pinigų finansų įstaigų balanso apžvalga

Lietuvos banko turimų skolos vertybinių popierių, išleistų euro zonos rezidentų, suma per mėnesį padidėjo 219,9 mln., o paskolų euro zonos rezidentams suma sumažėjo 111,8 mln. Eur. Šie rodikliai mėnesio pabaigoje sudarė atitinkamai 3,7 mlrd. ir 586,2 mln. Eur. Euro zonos rezidentų indėliai Lietuvos banke per mėnesį padidėjo 1,2 mlrd. – iki 4,5 mlrd. Eur. Kitų pinigų finansų įstaigų (PFĮ) paskolos Lietuvos rezidentams, išskyrus PFĮ, padidėjo 374,2 mln. ir mėnesio pabaigoje sudarė 17,5 mlrd. Eur. Lietuvos rezidentų, išskyrus PFĮ, indėliai kitose PFĮ sumažėjo 66,6 mln. – iki 16,6 mlrd. Eur.

Lietuvos ir Suomijos bankų vadovai aptars priemones nekilnojamojo turto kainų burbulams užkardyti

Nekilnojamojo turto (NT) kainų raida Šiaurės ir Baltijos šalyse yra nevienoda, o galimi disbalansai vienoje šalyje gali turėti įtakos ir kitoms glaudžiai tarpusavyje susijusioms regiono šalių finansų sistemoms. Šį ir kitus aktualius finansinio stabilumo ir bankininkystės klausimus numatoma aptarti sausio 25 d. Helsinkyje įvyksiančiame Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų valdybų susitikime.