Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Būsto paskola įkeitus turtą

Būsto paskola įkeitus turtą

Prireikus būsto paskolos toli gražu ne kiekvienam ją pavyksta lengvai gauti. Kartais bankas mainais į paskolos suteikimą pasiūlo įkeisti jau turimą turtą. Daugelis vengia paskolos su turto įkeitimu, tačiau jeigu turite pastiovų darbą su stabiliu atlyginimu ir esate paskaičiavę, kad paskolos įmokas mokėti bus iš ko, tuomet nėra ko bijoti.

Reikia žinoti, kad norint įkeisti turtą, privaloma jį apdrausti visam paskolos laikotarpiui nuo įvairių rizikos faktorių. Pagrindinės rizikos grupės, nuo kurių reikia apdrausti savo turtą yra: stichinės nelaimės, kitų asmenų nusikalstama veikla, vanduo (potvynis, užliejimas), sprogimai, gaisrai ir žaibai. Užstatant žemės sklypą, jo apdrausti nereikia. Norint apdrausti savo turtą, draudimo bendrovei reikia pateikti savo asmens dokumentą (pasą arba smens tapatybės kortelę), įkeičiamo turto nuosavybės pažymėjimą ir turto įvertinimo ataskaitą. 

Prieš gaunant paskolą reikia įkeitimo sandorį (Hipotekos lakštą) patvirtinti pas notarą ir įregistruoti jį Hipotekos registre. Tam rekalinga turėti šiuos (dokumentas, kuris liudija teisinį įkeičiamo turto įsigijimą; turto nuosavybės įregistravimo pažymėjimas, kurį išdauda Registrų centras; jeigu įkeičiamas būstas, kuriame gyvenate su nepilnamečiais vaikais, tuomet reikia gauti leidimą iš apylinkės teismo įkeisti būstą; pažymos, sudaryti įkeitimo sandorį, kurį išdauda Registrų centras; įkeičiamo turto draudimo pažymą) dokumentus. Tuo atveju, jeigu yra įkeičiamas žemės sklypas, reikia pateikti žemės sklypo nuosavybės pažymėjimą. 

Kai hipotekos lakštas yra užregistruojamas Hipotekos registre ir sumokamas paskolos sutarties mokestis, yra išmokama paskola. Pinigai pervedami į pardavėjo banko sąskaitą. Pardavėjui gavus pinigus iš banko, per kelias (patariama per 2 - 3) darbo dienas, reikia kreiptis į notarą. Šis turi išduoti liudijimą, kad būsto pardavėjui buvo įvykdyti visi sutartyje minėti įsipareigojimai. Tuomet , kai notaras išduoda pirkimo - pardavimo sutarrties  įvykdymo liudijimą, jį reikia pateikti Registrų centrui.

Viskas! Nuo šiol būstas yra Jūsų, dabar turite pilną teisę juo disponuoti.