Būsto paskolos gavimas

Pinigai per 1 dieną!

Gauti paskolą
Būsto paskolos gavimas

Nuosavo būsto įsigijimas – labai svarbus įvykis žmogaus gyvenime.  Nuosavas būstas parodo, kad žmogus jau yra savarankiškas ir pats geba priimti svarbius sprendimus. Tačiau, kaip gauti paskolą būstui? Na, šis klausimas iškyla daugeliui jaunų šeimų ar žmonių. Taigi, mes apžvelgsime pagrindinius punktus veiksmų, kuriuos turite atlikti, norėdami gauti paskolą  būstui iš banko.

Visų pirma reikėtų apskaičiuoti savo finansines galimybes būstui pirkti t.y. už kokią maksimalią sumą galite sau leisti pirkti būstą. Tuomet įvertinti santaupas, kadangi perkant būstą su paskola reikia turėti 15 % pradinį įnašą nuo paskolos sumos. Ir tuomet paskaičiuoti, kiek per mėnesį tektų mokėti paskolos, tam padės internete esančios paskolos skaičiuoklės. Įvertinti tai pagal savo realias pajamas ir jeigu paskolos suma mėnesiui gaunasi per didelė (specialistai teigia, kad įmokos neturėtų viršyti 30 – 40 % mėnesio pajamų dydžio), tuomet galvoti ką daryti, kad ji būtų mažesnė (rinktis mažesnę paskolą, kitą mokėjimo būdą ar laikotarpį). Na, ir kai  preliminariai žinosite pinigų sumą, už kurią žadate įsigyti būstą, pradėkite jo dairytis.

Kai pasiruošite dėl paskolos gavimo, kreipkitės į banką. Ten Jums reikės užpildyti paraišką dėl paskolos gavimo. Svarbu nepamiršti su savimi reikalingų dokumentų: asmens tapatybės kortelė arba pasas; socialinio draudimo pažymėjimas; pažyma, kurioje nurodytos šešių paskutinių mėnesių Jūsų pajamos; pajamų deklaracija iš VMI; jeigu turite kitų paskolų, turėsite pateikti dokumentus apie jas; preliminari būsto pirkimo arba rezervavimo sutartis; jeigu turite sutuoktinį (-ę), tuomet turėsite pateikti analogiškus dokumentus jo (jos) vardu.

Užpildžius paraišką bankas atsakymo iš karto neduos, Jums teks plaukti 1 – 2 dienas, kol bus išnagrinėtas Jūsų prašymas ir Jūsų duomenys. Tuomet bankas nurodytais kontaktais (telefonu ir/ar elektroniniu laišku) informuos Jūs apie paskolą. Jeigu atsakymas yra teigiamas ir Jūs jau turite išsirinkę būstą, tuomet nėra ko delsti. Galite iš karto vykti į banką ir ten pasirašyti paskolos sutartį. Tuomet reikia keliauti pas notarą (su savimi nepamiršti paso arba asmens tapatybės kortelės ir paskolos sutarties), čia jis patvirtins pirkimo – pardavimo sutartį. Ta sutartis turi būti nusiųsta į Nekilnojamojo turto registrą ir ten įregistruojama Jūsų vardu nuosavybės teisė į įsigytą būstą.

Vėliau turi būti įregistruojama hipotekos sutartis. Jai įsigaliojus bankui turite pateikti mokėjimą, ir bankas perves paskolos pinigus Jums arba į būsto pardavėjo sąskaitą (priklausomai nuo to, kurią sąskaitą nurodysite). Kai pinigai bus pervesti pardavėjui, turite vėl kreiptis į notarą, kad jis patvirtintų būsto pirkimo – pardavimo sutartį.

Siekiant išvengti įvairiausių nemalonių situacijų patariama pasinaudoti kai kuriomis paslaugomis, padėsiančiomis turint būsto paskolą. Visų pirma, tai patariama turėti 3 – 6 mėn. atlyginimų  santaupų rezervą, tam jeigu neteksite darbo ar dėl kitų priežasčių tapsite nemokus, kad turėtumėte iš ko grąžinti paskolą. Taip pat patariama apsidrausti namų turtą (namuose esančius daiktus – buitinę techniką, baldus ir pan.) nuo įvairių įvykių, pavyzdžiui, potvynio, gaisro, vagystės ir pan. Tai padės jaustis saugiau. Dar vienas būdas apsaugoti savo artimuosius nuo finansinės atsakomybės tuo atveju, jei Jums kažkas atsitiktų – tai pasirinkti gyvybės draudimą.

Tikimės, kad šis straipsnis padėjo Jums daugiau sužinoti apie būsto paskolą ir jos gavimą. Nepulkite imti paskolos iš pirmo pasitaikiusio banko, geriau paieškokite, to, kuris labiausiai atitiktų Jūsų lūkesčius. Jei tam neturite laiko, pasinaudokite paskolų brokerių paslaugiomis. Ir atminkite,  prieš skolindamiesi visada atidžiai perskaitykite sutarties sąlygas.

 

Tarpusavio skolinimo platforma. Paprasčiau nei banke

Paskolos iki 10.000 EUR

Paskolos terminas iki 60 mėnesių

Atidėk kredito įmokas iki 3 mėnesių!

paskolos iki 1400 EUR

Pirmas kreditas iki 1000 EUR iki 6 mėn. terminui NEMOKAMAI!
Nuolaida kreditui iki 65 %.

Paskolos iki 4000 EUR

Pirmas kreditas iki 1000 EUR iki 6 mėn. terminui NEMOKAMAI!
Nuolaida kreditui iki 65 %.

Paskolos Refinansavimas iki 6000 EUR

Paskolos iki 110% automobilio vertės

Individualios palūkanos

Galima derėtis

Pirma paskola nemokamai iki 1000 EUR  ir iki 120 dienų

Pirmas kreditas iki 6 mėn. su 0% palūkanomis.

Kreditas iki 3000 EUR

iki 35.000 EUR

Vartojimo paskola nuo 12%

Paskola su NT įkeitimu nuo 6%

Naujiausi straipsniai

Trys vartojimo kredito davėjai sumokėjo už netinkamą mokumo vertinimą Lietuvos banko skirtas baudas

UAB „Lateko lizingas“, UAB „IPF Digital Lietuva“ ir Provident Polska S.A. filialas „Provident finansai“ sumokėjo Lietuvos banko 2016 m. kovo mėn. skirtas baudas – iš viso 25 590 Eur. Baudos buvo skirtos už netinkamą vartojimo kredito gavėjų mokumo vertinimą ir atsakingojo skolinimo reikalavimų pažeidimus.

2016 m. kovo mėn. Pinigų finansų įstaigų balanso apžvalga

Lietuvos banko turimų skolos vertybinių popierių, išleistų euro zonos rezidentų, suma per mėnesį padidėjo 219,9 mln., o paskolų euro zonos rezidentams suma sumažėjo 111,8 mln. Eur. Šie rodikliai mėnesio pabaigoje sudarė atitinkamai 3,7 mlrd. ir 586,2 mln. Eur. Euro zonos rezidentų indėliai Lietuvos banke per mėnesį padidėjo 1,2 mlrd. – iki 4,5 mlrd. Eur. Kitų pinigų finansų įstaigų (PFĮ) paskolos Lietuvos rezidentams, išskyrus PFĮ, padidėjo 374,2 mln. ir mėnesio pabaigoje sudarė 17,5 mlrd. Eur. Lietuvos rezidentų, išskyrus PFĮ, indėliai kitose PFĮ sumažėjo 66,6 mln. – iki 16,6 mlrd. Eur.

Lietuvos ir Suomijos bankų vadovai aptars priemones nekilnojamojo turto kainų burbulams užkardyti

Nekilnojamojo turto (NT) kainų raida Šiaurės ir Baltijos šalyse yra nevienoda, o galimi disbalansai vienoje šalyje gali turėti įtakos ir kitoms glaudžiai tarpusavyje susijusioms regiono šalių finansų sistemoms. Šį ir kitus aktualius finansinio stabilumo ir bankininkystės klausimus numatoma aptarti sausio 25 d. Helsinkyje įvyksiančiame Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų valdybų susitikime.

Bankai sėkmingai pradėjo vykdyti tarpbankinius atsiskaitymus pagal elektroninių mokėjimų eurais erdvės SEPA reikalavimus

Šiandien, pirmąją darbo dieną naujaisiais metais, šalies bankai pradėjo vykdyti tarpbankinius atsiskaitymus pagal trisdešimt keturias valstybes apimančios elektroninių mokėjimų eurais erdvės, vadinamos SEPA, reikalavimus. Nuo šiol bankai tarpbankinius mokėjimus atlieka SEPA reikalavimams pritaikytoje naujoje Lietuvos banko valdomoje sistemoje SEPA-MMS ir kitose europinėse mokėjimo sistemose.