Būsto paskolos laikotarpis

Pinigai per 1 dieną!

Gauti paskolą
Būsto paskolos laikotarpis

Ateina laikas, kai daugelis iš mūsų susimąsto apie nuosavą būstą: butą, kotedžą ar namą. Tačiau retas kuris tam turi pakankamai pinigų. Būna atvejų, kai kitiems pasiseka, juos paremia tėvai, seneliai, gauna palikimą, laimi loterijoje. Tačiau, ką daryti tiems, kurie neturi pakankamai pinigų nuosavam būstui įpirkti. Lieka dvi galimybės: taupyti ir gyventi nuomojamame bute ar pas tėvus arba kita galimybė – imti banko teikiamą būsto paskolą ir gyventi savuose namuose. Tačiau būsto paskola yra tarsi didelis suvaržymas ir atsakomybė. Imant tokio pobūdžio paskolą labai svarbu susižinoti visas sąlygas (palūkanų dydis, paskolos grąžinimo laikotarpis, mėnesinės įmokos dydis ir pan.).

Kalbant apie būsto paskolos laikotarpį, patariama jį pasirinkti ilgesniam laikotarpiui, išskyrus tokius atvejus, kai mėnesinės pajamos yra pastovios ir didelės, tuomet galima būsto paskolą imti trumpesniam laikotarpiui. Dažniausiai būsto paskolų laikotarpis bankuose svyruoja nuo 10 iki 40 metų. Bankas apsidrausdamas pats nustato maksimalų paskolos grąžinimo laikotarpį, t.y. jeigu Jums yra 40 metų, tai vargu ar Jūs gausite paskolą keturiasdešimčiai metų, kadangi baigiantis paskolos gražinimo laikotarpiui Jums jau būtų apie 80 metų, o toks amžius jau priskiriamas prie nedarbingo, nemokaus. Tačiau jeigu Jums tėra apie 20 – 25 metai, tai 40 metų paskola bus nesunkiai suteikta. Taigi, paskolos gavimo terminas priklauso jos pageidaujančio asmens amžiaus. Svarbu, kad klientas būtų darbingo amžiaus ir gautų pastovias pajamas.

Tačiau imant paskolą ilgesniam laikotarpiui susiduriama su kita problema. Kuo ilgesniam laikotarpiui imama būsto paskola, tuo palūkanų sumokėti tenka daugiau. Matematiškai tai atrodytų taip: jei imama 200 tūkst. litų paskola 10-čiai metų, tai palūkanų teks sumokėti apie 50 tūkstančių, o jeigu tokio paties dydžio paskola – 20-čiai metų, tuomet palūkanų reikės sumokėti dvigubai daugiau – apie 50 tūkstančių litų. Atsiradus galimybei (padidėjus pajamoms) sumokėti paskolą galima ir ankščiau, tačiau taikomas išankstinio paskolos grąžinimo mokestis, kuris kiekviename banke yra skirtingas.

Imant būsto paskolą, svarbu pasiskaičiuoti kiek Jums kainuos mėnesinė paskolos grąžinimo įmoka. Tarkim, jei yra paimta 200 tūkst. litų paskola 10-čiai metų, tai mėnesinė įmoka bus apie 2000 litų, o jei 20-čiai metų, tai apie 1200-1300 litų per mėnesį. Todėl čia reikia labai gerai paskaičiuoti, tam, kad neapsigauti. Reikia įvertinti tokius dalykus kaip naujų daiktų įsigijimo poreikis (baldai, buitinė technika, automobilis ir pan.), buto remontas, didėjantys komunaliniai mokesčiai, šeimos pagausėjimas ir kt. Visi šie veiksniai gali padidinti Jūsų mėnesines pragyvenimo išlaidas, o tai apsunkintų paskolos grąžinimą. Nusprendžiant šį dalyką labai svarbu atsižvelgti į Jūsų ar šeimos (dviejų dirbančių žmonių) mėnesines pajamas. Tarkim, jeigu dviejų žmonių mėnesinės pajamos yra 7000 lt, tai jiems nebus sudėtinga mokėti tuos 2000 litų per mėnesį, nes pragyvenimui lieka pakankamai. Labai svarbu, kad pajamos būtų pastovios.   

Kalbant apie palūkanas, tai jos būna dviejų rūšių: pastovios ir kintamos. Pavojinga kai palūkanos yra kintamo tipo, nes joms didėjant tenka mokėti didesnę palūkanų dalį, negu anksčiau.

Dažnai girdima, kad žmonės, kurie turi būsto paskolas ilgam laikotarpiui psichologiniu atžvilgiu jaučiasi blogai, kadangi juos kankina mintys apie ilgai besitęsiančią, didelę skolą. Specialistai pataria, norint sumažinti tokią psichologinę įtampą, reikia apsidrausti gyvybės ir sveikatos draudimais. Tai padeda sumažinti įtampą, jaustis saugiau ir užtikrinčiau.

Geriausia prieš priimant sprendimą apie būsto paskolą pasitarti su kvalifikuotais banko darbuotojais, kurie Jums patars ir padės išsirinkti priimtiniausią ir palankiausią variantą, atitinkantį Jūsų finansines galimybes. 

Tarpusavio skolinimo platforma. Paprasčiau nei banke

Paskolos iki 10.000 EUR

Paskolos terminas iki 60 mėnesių

Atidėk kredito įmokas iki 3 mėnesių!

paskolos iki 1400 EUR

Pirmas kreditas iki 1000 EUR iki 6 mėn. terminui NEMOKAMAI!
Nuolaida kreditui iki 65 %.

Paskolos iki 4000 EUR

Pirmas kreditas iki 1000 EUR iki 6 mėn. terminui NEMOKAMAI!
Nuolaida kreditui iki 65 %.

Paskolos Refinansavimas iki 6000 EUR

Paskolos iki 110% automobilio vertės

Individualios palūkanos

Galima derėtis

Pirma paskola nemokamai iki 1000 EUR  ir iki 120 dienų

Pirmas kreditas iki 6 mėn. su 0% palūkanomis.

Kreditas iki 3000 EUR

iki 35.000 EUR

Vartojimo paskola nuo 12%

Paskola su NT įkeitimu nuo 6%

Naujiausi straipsniai

Trys vartojimo kredito davėjai sumokėjo už netinkamą mokumo vertinimą Lietuvos banko skirtas baudas

UAB „Lateko lizingas“, UAB „IPF Digital Lietuva“ ir Provident Polska S.A. filialas „Provident finansai“ sumokėjo Lietuvos banko 2016 m. kovo mėn. skirtas baudas – iš viso 25 590 Eur. Baudos buvo skirtos už netinkamą vartojimo kredito gavėjų mokumo vertinimą ir atsakingojo skolinimo reikalavimų pažeidimus.

2016 m. kovo mėn. Pinigų finansų įstaigų balanso apžvalga

Lietuvos banko turimų skolos vertybinių popierių, išleistų euro zonos rezidentų, suma per mėnesį padidėjo 219,9 mln., o paskolų euro zonos rezidentams suma sumažėjo 111,8 mln. Eur. Šie rodikliai mėnesio pabaigoje sudarė atitinkamai 3,7 mlrd. ir 586,2 mln. Eur. Euro zonos rezidentų indėliai Lietuvos banke per mėnesį padidėjo 1,2 mlrd. – iki 4,5 mlrd. Eur. Kitų pinigų finansų įstaigų (PFĮ) paskolos Lietuvos rezidentams, išskyrus PFĮ, padidėjo 374,2 mln. ir mėnesio pabaigoje sudarė 17,5 mlrd. Eur. Lietuvos rezidentų, išskyrus PFĮ, indėliai kitose PFĮ sumažėjo 66,6 mln. – iki 16,6 mlrd. Eur.

Lietuvos ir Suomijos bankų vadovai aptars priemones nekilnojamojo turto kainų burbulams užkardyti

Nekilnojamojo turto (NT) kainų raida Šiaurės ir Baltijos šalyse yra nevienoda, o galimi disbalansai vienoje šalyje gali turėti įtakos ir kitoms glaudžiai tarpusavyje susijusioms regiono šalių finansų sistemoms. Šį ir kitus aktualius finansinio stabilumo ir bankininkystės klausimus numatoma aptarti sausio 25 d. Helsinkyje įvyksiančiame Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų valdybų susitikime.

Bankai sėkmingai pradėjo vykdyti tarpbankinius atsiskaitymus pagal elektroninių mokėjimų eurais erdvės SEPA reikalavimus

Šiandien, pirmąją darbo dieną naujaisiais metais, šalies bankai pradėjo vykdyti tarpbankinius atsiskaitymus pagal trisdešimt keturias valstybes apimančios elektroninių mokėjimų eurais erdvės, vadinamos SEPA, reikalavimus. Nuo šiol bankai tarpbankinius mokėjimus atlieka SEPA reikalavimams pritaikytoje naujoje Lietuvos banko valdomoje sistemoje SEPA-MMS ir kitose europinėse mokėjimo sistemose.