Būsto paskolos palūkanų fiksavimas: verta ar neverta?

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Būsto paskolos palūkanų fiksavimas: verta ar neverta?

Būsto paskolos tampa neatsiejama daugelio jaunų žmonių (šeimų) gyvenimo dalimi. Tai puiki galimybė turėti „savus“ namus. Na, pradžioje savi jie yra tik teoriškai, tačiau laikui bėgant ir mokant paskolos įmokas jie tampa vis labiau „apčiuopiamais“. Būsto paskolų kasmet išdauodama vis daugiau. Tiesa ta, kad šiuo metu paskolų palūkanos yra pačios palankiausios (mažiausios), norintiems gauti būsto paskolą. Tačiau finansų specialistai prognozuoja, kad greitu metu jos ims stipriai didėti.

Imant būsto paskolą, finansų ekspertai pataria nepabijoti derėtis su banku dėl geresnių paskolos sąlygų – mažesnės banko maržos, mažesnių palūkanų ar geresnių paskolos suteikimo sąlygų, tokių kaip palūkanų fiksavimo ar įmokų mokėjimo būdo pakeitimo (linijinio ar anuiteto) nedideli mokesčiai. Dažnai pastebimai, kad žmonės pirkdami būstą dėl jo kainos derasi kaip išmanydami, tačiau net nesusimąsto derėtis su banku dėl mažesnių palūkanų. Nusiderėjus, kad ir nedidelį palūkanų procentą (bent 0,3 – 0,6%) galima sutaupyti nemažas sumas (vidutiniškai apie 3000 – 7000 tūkst. litų). Tačiau išsiderėti pavyksta toli gražu ne kiekvienam. Bankas atsižvelgia į tai, ar kliento pajamos yra stabilios, ar jis pakankamai ilgai dirba tame pačiame darbe, jeigu atsakymai yra teigiami, bankas klientą vertina kaip nedidelės rizikos klientą ir tikriausiai prašymo suteikti mažesnes palūkanas neatmes. Kitais atvejais bankas gali siūlyti įkeisti jau turimą turtą.

Palūkanų fiksavimas yra slidus dalykas. Jas fiksuojant galima  išlošti, tačiau galima ir pralošti. Tarpbankinės palūkanos (VILIBOR, EURLIBOR) krizes laikotarpiu buvo pakilę net iki 10% (imant paskolą litais). Taigi, kas prieš tą laikotarpį palūkanų nefiksavo, turėjo mokėti ko ne dvigubai didesnes palūkanas. Tuo tarpu, kas ėmė paskolą tuo metu, kai tarpbankinės  palūkanų normos buvo stipriai pakilusios (iki minėtų 10%) ir jų nefiksavo – išlošė, kadangi vėliau jos mažėjo.

Kalbant apie palūkanų fiksavimą, panagrinėkime, kada verta jas fiksuoti. Jeigu imate ilgalaikę paskolą, ir finansų ekspertai prognozuoja VILIBOR ir EURLIBOR kilimą tuomet verta susimątyti apie palūkanų fiksavimą, nes yra galimybė išlošti. Šis mėginimas gali ir nepasiteisinti, tačiau jeigu palūkanos iš tiesų nėra didelės, tuomet bet kuriuo atveju taip daryti – verta. Tuo tarpu, jeigu paskolą norima imti eurais, reikia stebėti Europos centrinio banko “elgesį”.

Pastebima tai, kad fiksuojant palūkanas jos  yra priskaičiuojamos didesnės (dažniausiai 0,5 -2%). Kiek didesnės palūkanos bus jas fiksuojant labiausiai priklauso nuo paskolos laikotarpio t.y. kuo ilgesniam laikotarpiui fiksuojama, tuo didesnės palūkanos priskaičiuojamos.

Jeigu atsitiko taip, kad Jūs užfiksavote palūkanas, o rinkoje palūkanos pradėjo kristi, reikėtų žinoti, kad neverta dėl to nervintis ir mėginti kažkaip savo palūkanas „atfiksuoti“, kadangi tokiu atveju Jums bus sudaroma nauja sutartis, taikomos tuo metu esančios palūkanos ir maržos, taip pat nemaža suma gausis už visų šių sutarčių keitimą, patvirtinimą. Ekspertų teigimu neverta bandyti „atfiksuoti“ palūkanas.

Žmonės palūkanas fiksuoja dėl dviejų priežasčių: pirmoji – tam, kad nori sumažinti paskolos įmokas ir taip sutaupyti, o antroji – nori mokėti pastovaus dydžio įmokas tam, kad būtų lengviau planuoti savo biudžetą.

 


Naujiausi straipsniai

BŪSTO NUOMOS SU IŠPIRKIMU PASLAUGOS ATITIKTIES ATSAKINGOJO SKOLINIMO NUOSTATAMS IR KELIAMŲ RIZIKŲ VARTOTOJUI VERTINIMAS

Lietuvos bankas, reaguodamas į naują būsto nuomos su išpirkimu (angl. rent-to-buy, rent-to-own) paslaugą rinkoje ir matydamas poreikį išaiškinti rinkos dalyviams šios paslaugos atitiktį Lietuvos banko valdybos nutarimu Nr. 03-144 patvirtintiems Atsakingojo skolinimo nuostatams (toliau – Nuostatai), šiuo klausimu teikia savo vertinimą ir supažindina su rizikomis, kurių vartotojams gali kilti naudojantis šia paslauga. Lietuvos banko pateikiamas bendrasis paslaugos vertinimas nėra paremtas konkretaus paslaugos teikėjo teikiamos paslaugos charakteristikomis.

Lizingas automobiliui

Lizingas automobiliui

Lizingas automobiliui suteikia galimybę imti ir naudotis jau šiandien, o mokėti vėliau, po truputį. Šiuo metu lizingą automobiliui gali duoti daugelis Lietuvos bankų: „Swedbank“, „DNB“ bankas, „Danske“ bankas, „Nordea“, „Medicinos“ ir kt. ir ne bankai – „Toyota“ lizingas, „Wolkswagen“ lizingas, „Hyundai“ lizingas ir t.t.   Daugelis lizingą suteikia naujiems automobiliams, tačiau pasidomėjus yra galimybė lizingą gauti ir naudotam automobiliui.

Raseinių kredito unija šias metais - geriausia

Raseinių kredito unija šias metais - geriausia

Pastebėta, kad pastaruoju metu kredito unijos sparčiai plečia savo veiklą, jos tampa vis populiaresnės, pritraukia vis daugiau narių. Neseniai vykusiame Tarptautinės kredito unijos dienos renginyje buvo išrinktos įvairių nominacijų nusipelnusios kredito unijos ir geriausi jų darbuotojai. Šis renginys yra kasmetinis ir jį rengia LCKU kartu su ALKU.

Šiuo metu Lietuvoje yra 75 veikiančios kredito unijos, tačiau į nominacijas pretendavo  ne visos – 63 iš jų.

Asmeniniai finansai

Asmeniniai finansai

Asmeniniai finansai tai – žmonės, kurie veda savo finansinį ūkį. Tai gali būti šeimos nariai (tėvai su vaikais, seneliai su anūkais) taip pat nesusituokę, bet kartu gyvenantys asmenys, kitaip tariant tam tikra žmonių grupė. Finansų valdymas – sprendimai ir veiksmai susiję su finansais.

Gyvenimo aprašymo pavyzdys

 

Visiems, ieškantiems darbo, reikia parašyti savo gyvenimo aprašymą (CV) tam, kad darbdavys galėtų matyti visą to žmogaus biografiją ir žinoti, ar tas žmogus yra tinkamas į siūlomą darbo poziciją ar ne. Todėl kiekvienas kandidatas turi stengtis parašyti kuo geresnį CV, atitinkantį būtent tą darbą į kurį pretenduoja, darbo skelbime ir CV turi atitikti raktiniai žodžiai. Jeigu skubiai ieškote darbo ir siunčiate CV į įvairias įmones, nedarykite klaidos siųsdami identišką CV, Jūs turite kiekvieną iš jų pakeisti pagal tos įmonės darbo specifiką.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!