Būsto paskolos palūkanų fiksavimas: verta ar neverta?

Pinigai per 1 dieną!

Gauti paskolą
Būsto paskolos palūkanų fiksavimas: verta ar neverta?

Būsto paskolos tampa neatsiejama daugelio jaunų žmonių (šeimų) gyvenimo dalimi. Tai puiki galimybė turėti „savus“ namus. Na, pradžioje savi jie yra tik teoriškai, tačiau laikui bėgant ir mokant paskolos įmokas jie tampa vis labiau „apčiuopiamais“. Būsto paskolų kasmet išdauodama vis daugiau. Tiesa ta, kad šiuo metu paskolų palūkanos yra pačios palankiausios (mažiausios), norintiems gauti būsto paskolą. Tačiau finansų specialistai prognozuoja, kad greitu metu jos ims stipriai didėti.

Imant būsto paskolą, finansų ekspertai pataria nepabijoti derėtis su banku dėl geresnių paskolos sąlygų – mažesnės banko maržos, mažesnių palūkanų ar geresnių paskolos suteikimo sąlygų, tokių kaip palūkanų fiksavimo ar įmokų mokėjimo būdo pakeitimo (linijinio ar anuiteto) nedideli mokesčiai. Dažnai pastebimai, kad žmonės pirkdami būstą dėl jo kainos derasi kaip išmanydami, tačiau net nesusimąsto derėtis su banku dėl mažesnių palūkanų. Nusiderėjus, kad ir nedidelį palūkanų procentą (bent 0,3 – 0,6%) galima sutaupyti nemažas sumas (vidutiniškai apie 3000 – 7000 tūkst. litų). Tačiau išsiderėti pavyksta toli gražu ne kiekvienam. Bankas atsižvelgia į tai, ar kliento pajamos yra stabilios, ar jis pakankamai ilgai dirba tame pačiame darbe, jeigu atsakymai yra teigiami, bankas klientą vertina kaip nedidelės rizikos klientą ir tikriausiai prašymo suteikti mažesnes palūkanas neatmes. Kitais atvejais bankas gali siūlyti įkeisti jau turimą turtą.

Palūkanų fiksavimas yra slidus dalykas. Jas fiksuojant galima  išlošti, tačiau galima ir pralošti. Tarpbankinės palūkanos (VILIBOR, EURLIBOR) krizes laikotarpiu buvo pakilę net iki 10% (imant paskolą litais). Taigi, kas prieš tą laikotarpį palūkanų nefiksavo, turėjo mokėti ko ne dvigubai didesnes palūkanas. Tuo tarpu, kas ėmė paskolą tuo metu, kai tarpbankinės  palūkanų normos buvo stipriai pakilusios (iki minėtų 10%) ir jų nefiksavo – išlošė, kadangi vėliau jos mažėjo.

Kalbant apie palūkanų fiksavimą, panagrinėkime, kada verta jas fiksuoti. Jeigu imate ilgalaikę paskolą, ir finansų ekspertai prognozuoja VILIBOR ir EURLIBOR kilimą tuomet verta susimątyti apie palūkanų fiksavimą, nes yra galimybė išlošti. Šis mėginimas gali ir nepasiteisinti, tačiau jeigu palūkanos iš tiesų nėra didelės, tuomet bet kuriuo atveju taip daryti – verta. Tuo tarpu, jeigu paskolą norima imti eurais, reikia stebėti Europos centrinio banko “elgesį”.

Pastebima tai, kad fiksuojant palūkanas jos  yra priskaičiuojamos didesnės (dažniausiai 0,5 -2%). Kiek didesnės palūkanos bus jas fiksuojant labiausiai priklauso nuo paskolos laikotarpio t.y. kuo ilgesniam laikotarpiui fiksuojama, tuo didesnės palūkanos priskaičiuojamos.

Jeigu atsitiko taip, kad Jūs užfiksavote palūkanas, o rinkoje palūkanos pradėjo kristi, reikėtų žinoti, kad neverta dėl to nervintis ir mėginti kažkaip savo palūkanas „atfiksuoti“, kadangi tokiu atveju Jums bus sudaroma nauja sutartis, taikomos tuo metu esančios palūkanos ir maržos, taip pat nemaža suma gausis už visų šių sutarčių keitimą, patvirtinimą. Ekspertų teigimu neverta bandyti „atfiksuoti“ palūkanas.

Žmonės palūkanas fiksuoja dėl dviejų priežasčių: pirmoji – tam, kad nori sumažinti paskolos įmokas ir taip sutaupyti, o antroji – nori mokėti pastovaus dydžio įmokas tam, kad būtų lengviau planuoti savo biudžetą.

 

Tarpusavio skolinimo platforma. Paprasčiau nei banke

Paskolos iki 10.000 EUR

Paskolos terminas iki 60 mėnesių

Atidėk kredito įmokas iki 3 mėnesių!

paskolos iki 1400 EUR

Pirmas kreditas iki 1000 EUR iki 6 mėn. terminui NEMOKAMAI!
Nuolaida kreditui iki 65 %.

Paskolos iki 4000 EUR

Pirmas kreditas iki 1000 EUR iki 6 mėn. terminui NEMOKAMAI!
Nuolaida kreditui iki 65 %.

Paskolos Refinansavimas iki 6000 EUR

Paskolos iki 110% automobilio vertės

Individualios palūkanos

Galima derėtis

Pirma paskola nemokamai iki 1000 EUR  ir iki 120 dienų

Pirmas kreditas iki 6 mėn. su 0% palūkanomis.

Kreditas iki 3000 EUR

iki 35.000 EUR

Vartojimo paskola nuo 12%

Paskola su NT įkeitimu nuo 6%

Naujiausi straipsniai

Trys vartojimo kredito davėjai sumokėjo už netinkamą mokumo vertinimą Lietuvos banko skirtas baudas

UAB „Lateko lizingas“, UAB „IPF Digital Lietuva“ ir Provident Polska S.A. filialas „Provident finansai“ sumokėjo Lietuvos banko 2016 m. kovo mėn. skirtas baudas – iš viso 25 590 Eur. Baudos buvo skirtos už netinkamą vartojimo kredito gavėjų mokumo vertinimą ir atsakingojo skolinimo reikalavimų pažeidimus.

2016 m. kovo mėn. Pinigų finansų įstaigų balanso apžvalga

Lietuvos banko turimų skolos vertybinių popierių, išleistų euro zonos rezidentų, suma per mėnesį padidėjo 219,9 mln., o paskolų euro zonos rezidentams suma sumažėjo 111,8 mln. Eur. Šie rodikliai mėnesio pabaigoje sudarė atitinkamai 3,7 mlrd. ir 586,2 mln. Eur. Euro zonos rezidentų indėliai Lietuvos banke per mėnesį padidėjo 1,2 mlrd. – iki 4,5 mlrd. Eur. Kitų pinigų finansų įstaigų (PFĮ) paskolos Lietuvos rezidentams, išskyrus PFĮ, padidėjo 374,2 mln. ir mėnesio pabaigoje sudarė 17,5 mlrd. Eur. Lietuvos rezidentų, išskyrus PFĮ, indėliai kitose PFĮ sumažėjo 66,6 mln. – iki 16,6 mlrd. Eur.

Lietuvos ir Suomijos bankų vadovai aptars priemones nekilnojamojo turto kainų burbulams užkardyti

Nekilnojamojo turto (NT) kainų raida Šiaurės ir Baltijos šalyse yra nevienoda, o galimi disbalansai vienoje šalyje gali turėti įtakos ir kitoms glaudžiai tarpusavyje susijusioms regiono šalių finansų sistemoms. Šį ir kitus aktualius finansinio stabilumo ir bankininkystės klausimus numatoma aptarti sausio 25 d. Helsinkyje įvyksiančiame Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų valdybų susitikime.

Bankai sėkmingai pradėjo vykdyti tarpbankinius atsiskaitymus pagal elektroninių mokėjimų eurais erdvės SEPA reikalavimus

Šiandien, pirmąją darbo dieną naujaisiais metais, šalies bankai pradėjo vykdyti tarpbankinius atsiskaitymus pagal trisdešimt keturias valstybes apimančios elektroninių mokėjimų eurais erdvės, vadinamos SEPA, reikalavimus. Nuo šiol bankai tarpbankinius mokėjimus atlieka SEPA reikalavimams pritaikytoje naujoje Lietuvos banko valdomoje sistemoje SEPA-MMS ir kitose europinėse mokėjimo sistemose.