Paskolos gavimo žingsniai

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Paskolos gavimo žingsniai

Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius su paskolos gavimu susijusius žingsnius ir institucijas, be kurių norint gauti paskolą būtų sunku apseiti.

Visų pirma reikia paskaičiuoti savo finansus (pajamas per mėnesį), prisiminti, ar turima kokių nors finansinių įsipareigojimų, nes jie gali sukelti papildomų kliūčių. Tuomet galima užpildyti paraišką paskolai gauti. Tai galima padaryti banke arba banko internetinėje svetainėje. Tai atlikus bankas suteikia informaciją apie paskolą (ar galės išduoti ar ne), nurodo maksimalią paskolos suteikimo sumą. Imant paskolą reikia turėti sukaupus pradinį įnašą 15 - 20% nuo būsto sumos. Žinant sumą galima pradėti ieškoti būsto. Dažnai naudojamasi nekilnojamojo turto agentūrų paslaugomis. 

Išsirinkus būstą, patartina kreiptis į turto vertintojus, jie pateikia ataskaitą per 1 - 5 dienų laikotarpį. Galima į juos ir nesikreipti, o sutarus su buto šeimininkais dėl galutinės kainos galima keliauti į banką ir pasirašyti pirkimo - pardavimo sutartį. Vėliau reikia keliauti pas notarą kartu su buto šeimininku, ten aptariamos visos detalės, apsirašoma preliminari pirkimo - pardavimo sutartis, kurioje numatoma, kaip bus sumokėta už butą, kurį riuošiamasi pirkti ir kas jame (iš baldų, buitinės technikos) privalo būti.Vėliau reikia įregistruoti būsto nuosavybės teises savo vardu. Tuo atveju, kai būstas perkamas už pinigus, paskolintus iš banko tenka keliauti į Registrų centrą ir tenai gauti pažymą įkeitimo sandoriui ir tada būstą įkeisti bankui. Vėliau reikia įregistruoti įkeitimo sutartis, kitaip dar vadinamas Hipotekos lakštais, tai atliekama Hipotekos registre. Esant Hipotekos patvirtinimui bankas perveda pinigus būstui pirkti. 

Ir paskutinis žingsnis yra atliekamas pas notarą, ten pasirašomas liudijimas, dėl visų įvykdytų įsipareigojimų, kurie numatyti pirkimo - pardavimo sutartyje. 

Tokie yra pagrindiniai paskolos gavimo žingsniai. kuriuos privaloma pereiti kiekvienam perkančiam būstą su banko paskola.

Toliau pakalbėsime apie įstaigas, kurios dalyvauja būsto pirkimo procese ir buvo paminėtos kai kuriuose žingsniuose.

Neturit pakankamai pinigų būstui įsigyti vienintele viltimi tampa bankas. Tačiau tiesa ta, kad jam paskolinus pinigų ir nusipirkus būstą jo nuosavybė neatitenka vien tiktai Jums, ja tenka dalintis su banku. Taip pat bankas siekdamas maksimalaus pelno skolinant pinigus, stengiasi juos skolinti kuo brangesnėmis sąlygomis. Tuo tarpu klientams reikia būti budriems ir nebijoti derėtis dėl palankesnių sąlygų suteikimo. 

Perkant būstą patariama pasinaudoti turto vertintojų paslaugomis. Tai reikalinga tam, kad pasitikrintumėte, ar buta kurį ketinate pirkti atitinka rinkos kainą, ar pardavėjas nėra užsikėlęs per didelės kainos. Bankai turi savo turto vertintojus, tačiau nebūtina naudotis jų paslaugomis, sau turto vertintojo galite  pasiieškoti ir kitur.

Be notaro paslaugų tikrai neapseisite. Jis reikalingas tam, kad patvirtintų, jog pirkimo - pardavimo sutartis sudaroma tvarkingai, teisiškai ir tam, kad patvirtintų jog visi dokumentai sutvarkomi įstatymų nustatyta tvarka. Taip pat notaras turi parengti ir patvirtinti įkeitimo sutartį (vadinamą Hipotekos lakštu), bei patvirtinti, kad buvo įvykdyti visi paminėti įsipareigojimai, kurie nurodyti pirkimo - pardavimo sutartyje.

Hipotekos registras yra įstaiga, registruojanti įkeitimo sutartis (arba Hipotekos lakštus). Įkeitimo sutartis  - reikalinga tam, kad užtikrinti kredito įsipareigojimų vykdymą. Konkrečiau tai galima būtų paaiškinti - bankas pasiskolintus pinigus, reikalingus būstui pirkti perveda tik tada, kai patvirtinama Hipotekos lakšto sutartis.

Dar viena privaloma institucija būsto pirkimo procese yra Registrų centras. Šioje įstaigoje reikia įregistruoti savo būstą į Nekilnojamojo turto registrą ir taip yra patvirtinamos pirkėjo teisės į nupirktą nekilnojamąjį turtą. 

Perkant būstą reikia nemažai laiko ir žinių. Juos sutaupyti gali padėti paskolų brokeriai, kurie dirba kaip nešališki patarėjai. Jie gali padėti išssirinkti banką, siūlantį geriausias būsto paskolos sąlygas. Paskolų brokeriai  - savo srities specialistai, kadangi jie turi sukaupę nemažą patirtį, todėl gali operatyviai pasiūlyti banką, labiausiai atitinkantį kliento poreikius. Naudojantis paskolų brokerių paslaugomis galima sutaupyti nemažai laiko, kadangi jie banke sutvarko visus dokumentus, reikalingus paskolai gauti. 

Žinant pagrindinius būsto pirkimo su paskola etapus bei tam reiklalingas įmones bus paprasčiau perkant būstą su paskola. Norint taupyti laiką ir pinigus patariama naudotis nešališkais specialistais - paskolos brokeriais. 

 

 


Naujiausi straipsniai

Įmonės skolos

Įmonės skolų konsolidavimas

Kartais taip atsitinka, kad žmogus įkūręs įmonę, negalvodamas arba galbūt ieškodamas geresnės išeities ima vieną paskolą po kitos. Taip jis brenda vis gilyn ir stumia save į vis pavojingesnę padėtį. Ateina laikas, kai  jis pats nebesupranta kam, kiek yra skolingas, iki kad turi grąžinti skolas ir pan. Kreditoriai „terorizuoja“ jį elektroniniais laiškas, skambučiais užduodami daugybę klausimų ir reikšdami pretenzijas. Ką tokiu atveju daryti? Šiuo atveju gali padėti skolų konsolidavimas. Tai visų turimų įsiskolinimų valdymas, sprendžiant problemas, susidariusias dėl įsiskolinimų.

Greitos paskolos

Greitos paskolos

Greitosios paskolos arba kitaip – greitieji kreditai pastaruoju metu Lietuvoje labai populiarūs. Apie juos yra girdėję visi: ir seni, ir jauni. Jų reklamų apstu visur: televizijoje, radijuje, internete, gatvėse ir pan. Kuo gi yra ypatingos greitos paskolos? Kaip jau galima spręsti iš paties pavadinimo „greitos“, tai tokios paskolos, kurias galima gauti nesudėtingai, net neišėjus iš namų (internetu ar sms žinute) arba užsukus į spaudos kioską ir ten užpildžius paraišką, dėl jos gavimo. Visa tai vidutiniškai užtrunka apie 15 minučių ir paskola jau Jūsų sąskaitoje!

KREDITO UNIJŲ SEKTORIAUS STIPRINIMAS

Teikiamų siūlymų kontekstas ir pagrindimas Lietuvos bankas siekia, kad šalies finansų sistema būtų saugi, patikima, skaidri ir konkurencinga. Atsižvelgdama į Lietuvos banko vykdomą misiją, viziją ir vadovaudamasi institucinėmis vertybėmis, Lietuvos banko valdyba yra nustačiusi šalies centrinio banko 2014–2016 m. strateginius siekius. Vienas iš jų – pasiūlyti naują, efektyvų kredito unijų veiklos modelį ir aktyviai prisidėti prie jo įgyvendinimo. Tai sustiprintų Lietuvoje veikiančias kredito unijas ir užtikrintų tvarią, ilgalaikę jų sektoriaus veiklą ateityje.

Asmeninė kredito istorija

Asmeninė kredito istorija

Daugeliui žmonių ateina toks laikotarpis, kai pristinga pinigų ir jiems tenka kreiptis į greituosius kreditorius arba tiesiog jie nusprendžia įsigyti savo būstą, tačiau pakankamai pinigų tam nėra ir tenka kreiptis į banką dėl paskolos gavimo. Bankai taip paprastai paskolų neduoda, pirmiausiai jie turi įsitikinti ar kliento pajamos yra pakankamos paskolai mokėti ir svarbiausia ar būsimas klientas nėra nemokus, nes tokiu atveju jam paskolą gauti būtų sudėtinga ar net neįmanoma, taip pat esant gerai asmeninio kredito istorijai, taikomos palankesnės paskolos gavimo sąlygos.

Investiciniai fondai

Investiciniai fondai

Investiciniai fondai tai daug investuotojų pinigai, kurie yra sunešti į vieną „katilą“. Šie pinigai yra kartu investuojami į kokias nors finansines priemones  (tai gali būti akcijos, obligacijos ir pan.). Tai pats populiariausias investavimo būdas, sudaro didžiausią investavimo rinkos dalį (virš 50 proc. viso pasaulio finansinio turto). Lietuvoje investiciniai fondai dažnai vadinami kolektyviniais investavimo subjektais.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!