Paskolos palūkanų kitimas

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą

Krizės metu palūkanos buvo labai pakilusios, tačiau šiuo metu jos yra vienos iš mažiausių ir tai įtakoja daugelio sprendimus dėl paskolos ėmimo. Žmonės žinodami, kad šiuo metu palūkanos yra nedidelės, mažiau dvejoja, stengiasi greičiau paimti paskolas ir fiksuoti palūkanas tam, kad vėliau jos nepakiltų. Tiems, kurie turi galimybes ir yra finansiškai stabilūs verta paskolą imti dabar, o ne laukti, kada palūkanos pakils.

Kas paskolos dar neturi ir nežino, kas sudaro mėnesio paskolos įmokas, pateikiame preliminarią formulę: Paskolos mėnesio įmoka = VILIBOR arba EURLIBOR + banko marža + mėnesinė paskolos dalis.

Čia: VILIBOR – vidutinės tarpbankinės palūkanų normos, kuriomis bankai skolina savo lėšas litais. EURIBOR – vidutinės Europos tarpbankinės rinkos palūkanų normos, kuriomis bankai pageidauja paskolinti lėšų eurais kitiems bankams. Bet kuri iš šių palūkanų normų yra pritaikoma tokia, kokia vyrauja rinkoje tą dieną, kai yra pasirašoma paskolos sutartis.

Paprastai paskolos palūkanas bankas perskaičiuoja kas tris (3), šešis (6) arba dvylika mėnesių (metus), vadinasi ir paskolos įmokos keičiasi tais laikotarpiais, kai perskaičiuojamos palūkanos. Taip yra tada, kai paskolos palūkanos nėra fiksuojamos. Tačiau pasirinkus fiksuotas paskolos palūkanas, tokie perskaičiavimai nevykdomi, o makamos tokios palūkanos, kokios buvo pradžioje (jas fiksuojant). Palūkanų fiksavimą galima rinktis nuo 2 iki 10 metų laikotarpiui. Jeigu palūkanos yra pakankamai geros, bet yra galimybė, kad gali ir kilti, ir kristi, tuomet patariama fiksuoti trumpesniam, pavyzdžiui, 2 – jų metų laikotarpiui, tuo tarpui, jeigu palūkanos yra rekordiškai mažos, tuomet reikėtų nedvejojant jas fiksuoti maksimaliam – 10 metų laikotarpiui.


Naujiausi straipsniai

Darbo užmokestis

Darbo užmokestis

Darbo užmokestis, kitaip dar vadinamas alga arba atlyginimu, tai pinigai, mokami darbuotojui už jų darbo jėgą, kuri yra kaip gamybos veiksnio panaudojimas. Atlyginimas dažniausiai yra nustatomas darbdavio ir darbuotojo tarpusavio susitarimu (derybų metu), per darbo pokalbį, o valstybinėse įstaigose (mokyklose, ligoninėse, darbo biržoje ir t.t.) yra mokamas iš anksto nustatyto dydžio atlyginimas, kuris nepriklauso nuo darbuotojo norų (prašymo).

Tuščios piniginės po švenčių

Tuščios piniginės po švenčių

Kūčios, Kalėdos, Nauji metai – visos šios šventės praėjo. Dabar galime kiek atsipūsti nuo šventinio šurmulio, dovanų pirkimo, jų pakavimo, vaišėmis nurautų stalų ir kt. Visa tai praėjo. Tačiau daugelį turbūt kamuoja po švenčių kilusi problema – ištuštėjusi piniginė ar apytuštė banko sąskaita. Ne paslaptis, kad šventiniu laikotarpiu žmonės tampa itin išlaidūs, jie pasiduoda instinktui pirkti ir išlaidauti, kadangi mato aplinkui tai darant ko ne visus.

Mėgstamas darbas – didėjančių pajamų šaltinis

Mėgstamas darbas – didėjančių pajamų šaltinis

Kiekvienas iš mūsų nori turėti gerą darbą, taip tikėdamiesi užsitikrinti sau, savo šeimai ir artimiesiems stabilią finansinę būseną ir gerovę. Vieni studijuoja, kad įgytų specialybę ir gautų išsvajotą darbą, kiti išvyksta į užsienį ieškoti gerai apmokamo darbo, treti nors išsilavinimo ir neturi darbo ieško savo šalyje. Tačiau bet kuriuo atveju kiekvienas tikisi, kad savo išsvajotą gyvenimą gali realizuoti per darbą. Daugelis žmonių savo gyvenimo gerovę glaudžiai sieja su gerai apmokama alga ir darbine veikla, kuri teiktų malonumą. Tai – viena pagrindinių taisyklių: dirbti mėgstamą darbą.

Pajamų deklaravimas

Pajamų deklaravimas

Pajamas už praėjusius metus paprastai galima deklaruoti nuo kovo pradžios iki gegužės mėnesio pirmųjų dienų. Tai galima atlikti dviem būdais: atvykus į VMI (Valstybinės mokesčių inspekcijos) skyrių arba užpildyti deklaraciją internete, per savo banką. Tam būtina naudotis elektronine bankininkyste. Pajamos deklaruojamos dažniausiai tam, kad sumokėti mokesčius, tačiau deklaruojant yra galimybė ir susigrąžinti bent dalį pinigų, išleistų per praėjusius metus.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!