Poreikiai ir galimybės perkant būstą

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Poreikiai ir galimybės perkant būstą

Perkant būstą svarbu atsižvelgti ne tik į poreikius, bet ir į savo galimybes. Galimybės turėtų būti laipteliu aukščiau, negu poreikiai. Tuo atveju, kai galimybės yra geros t.y. finansinė padėtis stabili, galima atsižvelgti į savo poreikius renkantis būstą.

Perkant būstą svarbu atsižvelgti į šiuos dalykus, kurie priklauso nuo Jūsų poreikių:

  1. Būsto tipas. Reikėtų apsispręsti, kokio tipo būsto ieškote: ar tai buto, ar namo, ar kotedžo. Butą dažniausiai renkasi jauni žmonės. Tuo tarpu namo poreikis atsiranda kiek vėliau – vyresniame amžiuje ar atsiradus vaikams, kadangi norima turėti savo kiemą, kuriame vaikai galėtų saugiai žaisti. Vis labiau populiarėja kotedžai, tačiau minusas yra tame, kad jie yra statomi atokiau nuo miesto, todėl automatiškai padidėtų transporto išlaidos, taip pat atsirastų nepatogumų, turint vaikų, kadangi juos tektų vežioti į darželį ir/arba mokyklą.
  2. Būsto būklė - naujos statybos, renovuotas ar senos staytbos būstas. Šiuo atveju poreikiai lieka antroje vietoje, kadangi viską apsprendžia galimybės. Kiekvienas norėtų įsigyti naujos statytbos ar bent jau renovuotą būstą, tačiau dažnai tenka pasitenkinti ir senos statybos būstu.
  3. Būsto dydis. Renkantis būsto dydį dažniausiai atsižvelgiama į šeimos narių skaičių. Esant viengungiui (gyvenant vienam) pilnai gali užtekti ir vieno kambario buto. Tačiau gyvenant su šeima ar planuojant šeimos pagausėjimą, reikėtų galvoti ben jau apie 3 – jų kambarių butą arba namą, kadangi vaikams reikia nemažai erdvės.
  4. Miesto dalis, kurioje norite įsigyti būstą. Gal ir nebūtina pirkti būsto pačiame miesto centre, tačiau reikėtų atsižvelgti būtinuosius objektus. Labai gerai, kai šalia namų yra mokyklų ir darželių, kadangi taip išvengtumėte vaikų vežiojimo, kas padėtų sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko. Tap pat renkantis vietą mieste, patariama rinktis saugesnį, ramesnį rajoną.

Ieškant naujo būsto yra svarbu žinoti, kiek galite sau leisti. Tam reikia išanalizuoti savo išlaidas ir pajamas bei įvertinti, kiek norimas būstas iš tiesų gali kainuoti. Sužinojus, kokią maksimalią paskolą bankas Jums gali suteikti ir kiek, ją paėmus, paskolos tektų mokėti kas mėnesį, papildomai dar reikėtų pasiskaičiuoti, kiek kainuotų komunaliniai mokesčiai, būsto draudimas ir jeigu reikės – remontas. Atėmus paskolos ir kitus būsto mokesčius – svarbu, kad galutinė suma nebūtų per didelė, patariama, kad pragyvenimui liktų 60% gaunamų pajamų. Jeigu tiek nelieka, reikia galvoti, kaip sumažinti įmokas: rinktis pigesnį būsto variantą su mažesne paskola arba paskolą imti ilgesniam (pavyzdžiui, maksimaliam 40 - čiai metų) laikotarpiui.


Naujiausi straipsniai

Taupus apsipirkinėjimas

Taupus apsipirkinėjimas

Dažnai grįžus iš parduotuvės ir peržiūrėjus čekius bei pirkinius, tenka nusivilti, kadangi suvokiate, kad už pinigų sumą, kurią sumokėjote, pasirodo nieko tokio ypatingo ir nenusipirkote. Nesijaudinkite, tai ne Jūsų vienų problema. Pateiksime keletą patarimų, kurių laikantis galėsite sutaupyti.

Infliacija

Infliacija

Infliacija mūsų šalyje – Lietuvoje gana dažnas reiškinys, deja nedžiuginantis. Infliacija – apibrėžiama kaip nuolatinis bendras kainų lygio didėjimas, dėl kurio iššaukiamas piniginio vieneto perkamosios galios sumažėjimas. Kitaip tariant infliacija apibūdinama kaip kainų augimas ir pinigų nuvertėjimas.

Kaupimas vaikų ateičiai

Kaupimas vaikų ateičiai

Atsiradus atžalai tėvai pradeda galvoti apie pinigų kaupimą jo ateičiai. Jie žino, kad tuo reikia pasirūpinti iš anksto t.y. kol dar vaikas mažas, nes kai pinigų jau reikės, bus per vėlu. Daugelio tėvų tikslas – sukaupti pakankamą pinigų sumą vaikų mokslams – Lietuvoje ar užsienyje.

Neskundžiama teismo nutartis: UAB „4finance“ neatsakingai skolino mokiniui ir už tai nubausta teisėtai

Galutine ir neskundžiama nutartimi Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas patvirtino, kad Lietuvos bankas pagrįstai skyrė 15 500 litų (4 489 eurų) baudą vartojimo kreditus teikiančiai UAB „4finance“ (prekės ženklai „SMSCredit“ ir „Vivus“) už tai, kad įmonė nesivadovavo atsakingojo skolinimo principu ir netinkamai įvertino kredito gavėjo mokumą.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!