Vartojimo kreditai: kada ir iš ko skolintis?

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Vartojimo kreditai: kada ir iš ko skolintis?

Sunkmečio diktuojama situacija paprastą žmogų įspraudžia į griežtesnius rėmus. Žmonės netenka darbo, dažnam darbdavys apkarpo atlyginimus, kai tuo tarpu mokesčiai ir kitos išlaidos nemažėja. Tad dažnas pradeda galvoti apie vartojimo kreditą, tuomet reikia tiksliai atsakyti į klausimą, kokios sumos reikia ir kokiam laikotarpiui esate linkęs įsipareigoti.

Nejučiomis pradedame dairytis į šalis ir ieškoti iš kur galėtume pasiskolinti pinigų. O čia ir susiduriame su esminiu klausimu: kokį kreditorių rinktis ir kiek privalėsime grąžinti? Nes vieni teigia, kad net ir sunkmečiu kreditų sąlygos nepakito, tuo tarpu, kiti teigia, kad kai kurie kreditoriai jas gerokai sugriežtinę.

Kriterijai, kuriuos taiko viena ar kita, kreditus teikianti įmonė iš tiesų skiriasi. Tačiau klaidinga būtų teigti, kad banko sąlygos yra griežtesnės, o kitų vartojimo kreditus teikiančių įmonių – lankstesnės. Iš tikrųjų pagrindinis kriterijus yra pajamos. Pirmiausiai yra įvertinamos kliento pajamos, ar klientas turi įsipareigojimų (kt. paskolų) ir tada klientui pasiūlomas jam pritaikytas vienokio ar kitokio dydžio  vartojamasis kreditas. Taip pat patikrinama, ar klientas turi “teigiamą vartojimo istoriją” t.y. jeigu anksčiau jis naudojosi kreditorių paslaugomis, ar viską yra grąžinęs ir ar neturi įsiskolinimų.

Yra pasklidęs mitas, kad vartojamąją paskolą gali gauti bet kas: tiek studentas, tiek bedarbis, kuris kartu su valstybės gaunamomis išmokomis turi dar ir papildomų pajamų. Bendrovės “Momentcredit” generalinis direktorius teigia, kad bedarbis darbo biržoje gaunantis maždaug 600 litų pašalpą paskolos neturėtų gauti, nes šiuo atveju gaunamų pajamų nepakanka paskolai gauti.

Jeigu vis dėlto Jūs atitikote keliamus reikalavimus ir be paskolos tikrai neišsiversite, reikia atsakyti į klausimą: kokios sumos reikia ir kokiam laikotarpiui esate linkęs įsipareigoti?

Maksimali vartojamosios paskolos suma yra 50 tūkst. litų. Iki 5 tūkst. litų vartotojui gali būti suteikta iš karto.

Tačiau reikia nepamiršti, jog skolinantis esminiai kriterijai yra laikas ir metinė palūkanų norma bei papildomi mokesčiai. Jeigu bankas arba kita kreditus teikianti bendrovė Jums gali pasiūlyti ilgą laikotarpį, tai mažus kreditus teikianti įmonė gali pasiūlyti tik nedideles sumas ir metų nesiekiantį terminą.

Taigi įvertinus savo galimybes ir prisiėmus finansinius įsipareigojimus reikia nepamiršti juo laiku vykdyti, nes pradeda kauptis delspinigiai. Bet vėlgi reiktų paneigti visuomenėje paplitusią nuomonę, kad delspinigiai skaičiuojami nuo nuolat didėjančios skolos. Tai netiesa, Jūsų skola procentaliai auga tik nuo tos sumos, kurią Jūs įsipareigojote mokėti paimdamas kreditą ir pasirašydamas sutartį.

Siekiant aiškumo ir tikslumo, tarp kreditus teikiančių įmonių, bendra duomenų bazė būtų geriausia išeitis kreditoriui įvertinti visus kliento turimus finansinius įsipareigojimus.


Naujiausi straipsniai

Būsto paskolos gavimas

Būsto paskolos gavimas

Nuosavo būsto įsigijimas – labai svarbus įvykis žmogaus gyvenime.  Nuosavas būstas parodo, kad žmogus jau yra savarankiškas ir pats geba priimti svarbius sprendimus. Tačiau, kaip gauti paskolą būstui? Na, šis klausimas iškyla daugeliui jaunų šeimų ar žmonių. Taigi, mes apžvelgsime pagrindinius punktus veiksmų, kuriuos turite atlikti, norėdami gauti paskolą  būstui iš banko.

Per du mėnesius Lietuvoje į eurus iškeista 2,8 mlrd. grynųjų litų

Nuo šių metų sausio 1 d. iki kovo 1-osios komerciniai bankai, Lietuvos paštas, Lietuvos bankas ir kai kurios kredito unijos neatlygintinai pakeitė 2,8 mlrd. vertės grynųjų litų (0,81 mlrd. Eur) ir atliko daugiau kaip 1,2 mln. keitimo operacijų. Keitimą baigus paštui ir kredito unijoms, litus į eurus galima išsikeisti komerciniuose bankuose ir Lietuvos banke.

KASKO draudimas

KASKO draudimas

Turbūt kiekvienas iš mūsų yra girdėjęs ne tik apie privalomąjį automobilio draudimą, bet ir apie KASKO draudimą, bet tikrai ne kiekvienas yra juo draudęsis, nors jis yra ganėtinai populiarus ir naudingas, tačiau neprivalomas. KASKO draudimu draudžiasi tie asmenys, kurie nori jaustis saugiai kelyje ir naktį ramiai miegoti, nesvarbu, kas benutiktų.

Trys vartojimo kredito davėjai sumokėjo už netinkamą mokumo vertinimą Lietuvos banko skirtas baudas

UAB „Lateko lizingas“, UAB „IPF Digital Lietuva“ ir Provident Polska S.A. filialas „Provident finansai“ sumokėjo Lietuvos banko 2016 m. kovo mėn. skirtas baudas – iš viso 25 590 Eur. Baudos buvo skirtos už netinkamą vartojimo kredito gavėjų mokumo vertinimą ir atsakingojo skolinimo reikalavimų pažeidimus.

Bankų likvidumo testavimas

Lietuvos banke atliekamo bankų likvidumo testavimo nepalankiausiomis sąlygomis tikslas – įvertinti šalies bankų atsparumą nepalankiems trumpojo laikotarpio likvidumo sukrėtimams, t. y. netikėtam ir didelės apimties bankų finansinių išteklių sumažėjimui. Testavimo laikotarpis – 1 mėn. Finansinių išteklių sumažėjimas modeliuojamas kaip netikėtas klientų indėlių sumažėjimas arba trumpojo laikotarpio skolinimo iš kitų kredito įstaigų apribojimas. Testavimo rezultatai gaunami atlikus jautrumo testą, t. y.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!