Gaukite paskolos pasiūlymą iki 10 000Eur ↓

Finansinių įsipareigojimų sąlygos

Finansinių įsipareigojimų sąlygos

Turbūt daugeliui yra tekę turėti vienokių ar kitokių finansinių įsipareigojimų. Tačiau, ar visada atidžiai skaitote paskolos (ar kitokio finansinio įsipareigojimo) sutarties sąlygas? Jei ne, vadinasi Jūs priklausote didžiajai daugumai žmonių, kadangi neskaitančių ir nesigilinančių į sutarties sąlygas yra daugiau (apie 60 %), nei jas skaitančių. Tiesa ta, kad atidus sutarčių skaitymas, įsigilinimas į jas, gali padėti išvengti nesklandumų vėliau, kai reikės ją grąžinti.

Pastebėta, kad sutarties sąlygas dažniau skaito vyresnio amžiaus asmenys (apie 50 metų amžiaus), kurie turi įgiję aukštąjį išsilavinimą ir galintys pasigirti gera materialine padėtimi. Tuo tarpu jaunesni asmenys (nuo 20 iki 30 metų amžiaus) į sutarties sąlygas žiūri pro pirštus, jiems atrodo, kad jos nėra ypatingai svarbios.

Imdami paskolą, daugelis žmonių sutarties sąlygas tiesiog permeta akimis arba perskaito tik tam, kad perskaityti, visiškai nesigilindami į jų esmę. Neskaitymo yra dvi priežastys: tingėjimas jas skaityti ir gilintis arba skaitymas ir negalėjimas suvokti to, kas yra parašyta, kadangi daugelis punktų būna parašyti teisiniais terminais, kuriuos žmonėms yra sunku suvokti. Na, jeigu susiduriate su antrąja priežastimi, tuomet Jums reikėtų kreiptis į specialistus, kurie padės Jums „perskaityti“, įsigilinti ir suprasti sutarties sąlygas.

Pabaigai patariame niekada nepasirašinėti jokių sutarčių ar kitokių dokumentų prieš tai jų neperskaičius, neįsigilinus ir neišanalizavus. Jeigu patiems trūksta kantrybės ar žinių, tuomet nedvejokite ir kreipkitės į specialistus, kurie Jums padės. Atminkite, negalima pasirašinėti „bet ko“, nes ateityje galite susidurti su problemomis ir nesklandumais.