Finansų sistemos rizikos veiksniai

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą

Vykdydamos savo veiklą, finansų institucijos susiduria su įvairiomis rizikos rūšimis. Pagrindinės finansų institucijų patiriamos rizikos yra šios:

Šaltinis: Lietuvos Bankas

 • Likvidumo rizika
  Rizika, kad finansų institucija negalės laiku vykdyti einamųjų įsipareigojimų dėl likvidžių lėšų trūkumo. Likvidumo rizika kyla ir tuo atveju, jei nepavyksta parduoti turimo finansinio turto rinkos kaina dėl mažo rinkos aktyvumo. 
   
 • Kredito rizika
  Rizika, atsirandanti dėl skolininko nesugebėjimo įvykdyti prisiimtų finansinių įsipareigojimų.
   
 • Rinkos rizika
  Rizika, kad turimo finansinio turto (įsipareigojimų) vertė sumažės (padidės) dėl pokyčių akcijų, skolos vertybinių popierių, valiutų ir žaliavų rinkose.
   
 • Sisteminė rizika
  Rizika, kad nepalankūs veiksniai keliose finansų institucijose dėl tarpusavio sąsajų gali paveikti ir kitas sistemos mastu svarbias finansų institucijas.
   
 • Operacijų rizika
  Nuostolio rizika, kylanti dėl netinkamo vidinių procesų ar sistemų veikimo, darbuotojų klaidų ir kitų su banko veikla susijusių veiksnių.
   
 • Reputacijos rizika
  Rizika, susijusi su kitų rinkos dalyvių pasitikėjimu finansų institucija. Suprastėjusi finansų institucijos reputacija gali labai pabloginti jos pelningumą ir mažinti įmonės rinkos vertę.
 •  


Naujiausi straipsniai

Investiciniai fondai

Investiciniai fondai

Investiciniai fondai tai daug investuotojų pinigai, kurie yra sunešti į vieną „katilą“. Šie pinigai yra kartu investuojami į kokias nors finansines priemones  (tai gali būti akcijos, obligacijos ir pan.). Tai pats populiariausias investavimo būdas, sudaro didžiausią investavimo rinkos dalį (virš 50 proc. viso pasaulio finansinio turto). Lietuvoje investiciniai fondai dažnai vadinami kolektyviniais investavimo subjektais.

Investicijų grąža

Investicijų grąža

Investavimas yra gana rizikingas, tačiau kiekvienas investuotojas (nesvarbu, ar jis pradedantis, ar jau įgudęs) tikisi gauti teigiamą investicijų grąžą. Kas sudaro bendrą investicijų grąžą? Tai – nerizikingos grąžos, beta grąžos ir alpha grąžos suma. Kitaip tariant tai nerizikingos grąžos, atskiros turto klasės generuojamos grąžos ir konkrečios investavimo strategijos generuojamos grąžos suma.

Trumpai apie kiekvieną iš šių grąžų.

Valiutų kursai

Valiutų kursai

Valiutų kursas parodo kainą, už kurią gali būti perkama ar parduodama valiuta. Kiekvieną dieną valiutų kursai šiek tiek kinta (kyla arba krenta) ir jų pokytį galima stebėti Lietuvos banko internetinėje svetainėje, bankų padaliniuose ar tų pačių Lietuvos bankų internetinėse svetainėse. Minėtieji valiutų kursai parodo realią tos dienos Lietuvos valiutos – lito vertę. Valiutų kursai bankuose priklauso nuo esamos situacijos valiutų rinkoje ir nuo bankuose taikomų komisinių mokesčių valiutos keitimo operacijoms.

Investavimas į nekilnojamą turtą

Investavimas į nekilnojamą turtą

Dar viena investavimo rūšis – investavimas į nekilnojamąjį turtą. Norint pradėti investuoti į šią sritį reikia nemažo pradinio kapitalo, kadangi nekilnojamojo turto kainos gana didelės. Kainos priklauso nuo perkamo turto būklės, jo geografinės padėties ir pan. Normalu, kad nekilnojamas turtas kaime ar mažame miestelyje kainuos žymiai mažiau negu šalies didmiestyje (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kt.). Prieš įsigyjant bet kokį nekilnojamąjį turtą reikia išmanyti ir pasidomėti turto vertinimu, finansiniu svertu, likvidumu ir įsigijimo finansavimu.

Paskolos be užstato

Paskolos be užstato

Susiklosčius tokiai situacijai kai pritrūksta pinigų ir tenka kreiptis į banką ar greitųjų paskolų bendrovę, dėl paskolos gavimo, daugeliui iškyla natūralus klausimas: ar gauti paskolai yra reikalingas užstatas? Ar paskola man bus suteikta be jokio užstato? Tiesa ta, kad norint gauti greitąjį kreditą dažniausiai užstatas nereikalingas (tačiau visada reikia tiksliai išsiaiškinti, nes pasitaiko visko). Tai labai gera žinia tiems, kurie pritrūkę pinigų nori jų trumpam pasiskolinti, neužstatydami turto ir nerizikuodami jį prarasti.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!