Paskolos rizikos baimė

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Paskolos rizikos baimė

Kaip šie du dalykai yra susiję? Iš tikrųjų dažnas, kuris turi pasiėmęs būsto ar kitokio tipo paskolą, dažnai jaučia baimę. Ji atsiranda dėl įvairių kartais realių, o kartais ir įsivaizduojamų grėsmių. Tačiau atsikratyti baimės jausmo nėra labai lengva. Šiek tiek ją prislopinti gali apsidraudimas nuo nelaimingų nutikimų ir darbo netekimo.

Žmogų, paėmusį paskolą dažnai gąsdina ilgalaikiai įsipareigojimai. Ši tendencija pastebima vis dažniau. Taip yra todėl, kad pradėjo keistis žmonių požiūris į paprastą ir ilgalaikį skolinimąsi. Vyresni asmenys į skolinimąsi žiūri gana skeptiškai, tuo tarpu jaunesni, jei tik yra galimybė net nedvejodami ima paskolą. Šį požiūrį gali lemti ne tik amžius, bet ir žmogaus socialinė ir finansinė padėtys.

Daugelį gąsdina ilgalaikė paskola, kuri imama keliems dešimtmečiams. Ilgas įsipareigojimas žmones veikia psichologiškai, jie bijo, kad gali atsirasti kažkokių nenumatytų atvejų ir tuomet paskolą mokėti būtų sudėtinga. Tokie nenumatyti atvejai gali būti – kažkokie nelaimingi atsitikimai, kurie įtakotų laikiną ar pastovų nedarbingumą, darbo praradimas arba maloni problema – atžalos gimimas.

Siekdami greičiau išmokėti paskolą, žmonės nori ją pasiimti kuo trumpesniam laikotarpiui, net suvokdami, kad turėsmokėti žymiai didesnes įmokas (negu pasirinkę ilgesnį laikotarpį) ir kad reikės labiau „susiveržti diržus“. Tačiau fianansų specialistai nepataria taip elgtis, kadangi žmogus yra priverstas eilę metų jausti nepriteklių, tam, kad greičiau išmoktų būsto paskolą, jie pataria geriau imti paskolą kiek ilgesniam laikotarpiui, tuomet įmokos būtų mažesnės ir gyventi būtų lengviau.

Dar viena problema, paėmus paskolą, yra tai, kad žmogus pradeda be perstojo galvoti ir bijoti, kas bus jeigu jis neteks darbo? Jį apima įvairios mintys apie tai , iš ko reikėtų gyventi ir kaip mokėti paskolos įmokas. Specialistai pataria, jeigu norite šios baimės atsikratyti, prieš imdami paskolą turite būti sukaupę bent 6 mėnesių savo atlyginimų santaupas. Kadangi naujo darbo paieška neturėtų užtrukti daugiau negu pusmetį, turint tokias santaupas neturėtų būti jaučiamas nepriteklius, o ir isiskolinimai nedidėtų, kadangi paskola būtų reguliariai mokama. Tačiau jeigu atsitinka taip, kad netenkate darbo, o santaupų nėra, kreipkitės į savo banką dėl paskolos atidėjimų. Bankai dažniausiai yra geranoriškai nusiteikę ir leidia kelis mėnesius nemokėti įmokų. Kitas sprendimas, kai nėra santaupų, dėl galimų pasėkmių reikia pasiruošti iš anksto. Tam geriausia išeitis – paskolos draudimas. Darbo netekimo atveju, apsidraudus savo paskolą yra galimybė, kad tai už Jus padarys draudimas.

Daugelis pasiskolinę pinigų jaučiasi finansiškai nestabiliai, kadangi, tarkim, turint būsto paskolą, kiekvieną mėnesį iš asmeninės banko sąskaitos yra nuskaičiuojami pinigai už paskolą ir jų lieka tik dalis pragyvenimui. Atrodo, kad pinigų kaip ir uždirbi, tačiau jų kaip nėra taip nėra. Esant tokiai situacijai žmogus bijo sau kažką daugiau finansiškai leisti, kadangi atsiradus nenumatytoms išlaidoms neturėtų kuo jų padengti ir tuomet tektų skolintis. Dėl to dažnas, kuris turi paskolą, jaučia finansinį nestabilumą.

Pradėjus galvoti apie būsto paskolos ėmimą, reikia pradėti jai ruoštis iš anksto. Pirma ir svarbiausia taisyklė, prieš ją imant - turėti bent 6 mėnesių atlyginimų santaupų, jeigu iškiltų nenumatytų atvejų. Jeigu susitaupytų pinigų nėra, o vistiek norisi kuo greičiau gauti paskolą, tuomet reikia ją drausti, tai padeda jaustis saugesniam, nebijoti to, kas gali atsitikti rytoj.

 

 


Naujiausi straipsniai

Investicijų grąža

Investicijų grąža

Investavimas yra gana rizikingas, tačiau kiekvienas investuotojas (nesvarbu, ar jis pradedantis, ar jau įgudęs) tikisi gauti teigiamą investicijų grąžą. Kas sudaro bendrą investicijų grąžą? Tai – nerizikingos grąžos, beta grąžos ir alpha grąžos suma. Kitaip tariant tai nerizikingos grąžos, atskiros turto klasės generuojamos grąžos ir konkrečios investavimo strategijos generuojamos grąžos suma.

Trumpai apie kiekvieną iš šių grąžų.

Paskolos refinansavimas

Paskolos refinansavimas

Paskolos refinansavimu vadinamas procesas, kai turima paskola yra perkeliama iš vieno banko į kitą banką. Tai dažniausiai daroma kliento pageidavimu dėl tam tikrų priežasčių. Pagrindinės paskolos refinansavimo priežastys – klientas nori gauti geresnes paskolos sąlygas, kurios yra siūlomos kitame banke, norint gauti didesnę paskolos sumą, kartais ir dėl to, jog nebesutariama su esamu banku.

Naujos banko sąskaitos atidarymas

Naujos banko sąskaitos atidarymas

Kiekvieno iš mūsų šiandieninė kasdienybė neįsivaizduojama be sąskaitos banke. Dabar ją turi ne tik dirbantys asmenys ar pensininkai, ji atidaroma ir vaikams (7 – 13 metų amžiaus) ir jaunuoliams (14 – 22 metų amžiaus). Taigi, norint turėti asmeninę banko sąskaitą, amžius –ne problema. Žinoma, vaikui vienam atkeliavus į banką dėl sąskaitos atidarymo, ji nebus suteikta, kadangi tam reikalingas tėvų sutikimas.

Bankų mokumo testavimas

Lietuvos banke atliekamo makroekonominio testavimo nepalankiausiomis sąlygomis (TNS) pagrindinis tikslas – kiekybiškai įvertinti visos Lietuvos bankų sistemos ir ją sudarančių institucijų atsparumą nepalankiems ekonomikos sukrėtimams. Lietuvos banke, kaip ir daugelyje kitų centrinių bankų, atliekamas testavimas „iš viršaus į apačią“. Atliekant tokį testavimą, visiems testuojamiems bankams taikomos vienodos taisyklės, scenarijai ir modeliavimo prielaidos.

Suderinti AB „Nasdaq Vilnius“ taisyklių pakeitimai

Suderinti AB „Nasdaq Vilnius“ taisyklių pakeitimai

Lietuvos banko Priežiūros tarnyba pripažino suderintais AB „Nasdaq Vilnius“ listingavimo taisyklių, AB „Nasdaq Vilnius“ listingavimo įmokų ir jų mokėjimo tvarkos, AB „Nasdaq Vilnius“ narystės ir prekybos taisyklių ir AB „Nasdaq Vilnius“ nariams taikomų įmokų ir jų mokėjimo tvarkos pakeitimus ir papildymus.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!