Paskolos rizikos baimė

Pinigai per 1 dieną!

Gauti paskolą
Paskolos rizikos baimė

Kaip šie du dalykai yra susiję? Iš tikrųjų dažnas, kuris turi pasiėmęs būsto ar kitokio tipo paskolą, dažnai jaučia baimę. Ji atsiranda dėl įvairių kartais realių, o kartais ir įsivaizduojamų grėsmių. Tačiau atsikratyti baimės jausmo nėra labai lengva. Šiek tiek ją prislopinti gali apsidraudimas nuo nelaimingų nutikimų ir darbo netekimo.

Žmogų, paėmusį paskolą dažnai gąsdina ilgalaikiai įsipareigojimai. Ši tendencija pastebima vis dažniau. Taip yra todėl, kad pradėjo keistis žmonių požiūris į paprastą ir ilgalaikį skolinimąsi. Vyresni asmenys į skolinimąsi žiūri gana skeptiškai, tuo tarpu jaunesni, jei tik yra galimybė net nedvejodami ima paskolą. Šį požiūrį gali lemti ne tik amžius, bet ir žmogaus socialinė ir finansinė padėtys.

Daugelį gąsdina ilgalaikė paskola, kuri imama keliems dešimtmečiams. Ilgas įsipareigojimas žmones veikia psichologiškai, jie bijo, kad gali atsirasti kažkokių nenumatytų atvejų ir tuomet paskolą mokėti būtų sudėtinga. Tokie nenumatyti atvejai gali būti – kažkokie nelaimingi atsitikimai, kurie įtakotų laikiną ar pastovų nedarbingumą, darbo praradimas arba maloni problema – atžalos gimimas.

Siekdami greičiau išmokėti paskolą, žmonės nori ją pasiimti kuo trumpesniam laikotarpiui, net suvokdami, kad turėsmokėti žymiai didesnes įmokas (negu pasirinkę ilgesnį laikotarpį) ir kad reikės labiau „susiveržti diržus“. Tačiau fianansų specialistai nepataria taip elgtis, kadangi žmogus yra priverstas eilę metų jausti nepriteklių, tam, kad greičiau išmoktų būsto paskolą, jie pataria geriau imti paskolą kiek ilgesniam laikotarpiui, tuomet įmokos būtų mažesnės ir gyventi būtų lengviau.

Dar viena problema, paėmus paskolą, yra tai, kad žmogus pradeda be perstojo galvoti ir bijoti, kas bus jeigu jis neteks darbo? Jį apima įvairios mintys apie tai , iš ko reikėtų gyventi ir kaip mokėti paskolos įmokas. Specialistai pataria, jeigu norite šios baimės atsikratyti, prieš imdami paskolą turite būti sukaupę bent 6 mėnesių savo atlyginimų santaupas. Kadangi naujo darbo paieška neturėtų užtrukti daugiau negu pusmetį, turint tokias santaupas neturėtų būti jaučiamas nepriteklius, o ir isiskolinimai nedidėtų, kadangi paskola būtų reguliariai mokama. Tačiau jeigu atsitinka taip, kad netenkate darbo, o santaupų nėra, kreipkitės į savo banką dėl paskolos atidėjimų. Bankai dažniausiai yra geranoriškai nusiteikę ir leidia kelis mėnesius nemokėti įmokų. Kitas sprendimas, kai nėra santaupų, dėl galimų pasėkmių reikia pasiruošti iš anksto. Tam geriausia išeitis – paskolos draudimas. Darbo netekimo atveju, apsidraudus savo paskolą yra galimybė, kad tai už Jus padarys draudimas.

Daugelis pasiskolinę pinigų jaučiasi finansiškai nestabiliai, kadangi, tarkim, turint būsto paskolą, kiekvieną mėnesį iš asmeninės banko sąskaitos yra nuskaičiuojami pinigai už paskolą ir jų lieka tik dalis pragyvenimui. Atrodo, kad pinigų kaip ir uždirbi, tačiau jų kaip nėra taip nėra. Esant tokiai situacijai žmogus bijo sau kažką daugiau finansiškai leisti, kadangi atsiradus nenumatytoms išlaidoms neturėtų kuo jų padengti ir tuomet tektų skolintis. Dėl to dažnas, kuris turi paskolą, jaučia finansinį nestabilumą.

Pradėjus galvoti apie būsto paskolos ėmimą, reikia pradėti jai ruoštis iš anksto. Pirma ir svarbiausia taisyklė, prieš ją imant - turėti bent 6 mėnesių atlyginimų santaupų, jeigu iškiltų nenumatytų atvejų. Jeigu susitaupytų pinigų nėra, o vistiek norisi kuo greičiau gauti paskolą, tuomet reikia ją drausti, tai padeda jaustis saugesniam, nebijoti to, kas gali atsitikti rytoj.

 

 

Tarpusavio skolinimo platforma. Paprasčiau nei banke

Paskolos iki 10.000 EUR

Paskolos terminas iki 60 mėnesių

Atidėk kredito įmokas iki 3 mėnesių!

paskolos iki 1400 EUR

Pirmas kreditas iki 1000 EUR iki 6 mėn. terminui NEMOKAMAI!
Nuolaida kreditui iki 65 %.

Paskolos iki 4000 EUR

Pirmas kreditas iki 1000 EUR iki 6 mėn. terminui NEMOKAMAI!
Nuolaida kreditui iki 65 %.

Paskolos Refinansavimas iki 6000 EUR

Paskolos iki 110% automobilio vertės

Individualios palūkanos

Galima derėtis

Pirma paskola nemokamai iki 1000 EUR  ir iki 120 dienų

Pirmas kreditas iki 6 mėn. su 0% palūkanomis.

Kreditas iki 3000 EUR

iki 35.000 EUR

Vartojimo paskola nuo 12%

Paskola su NT įkeitimu nuo 6%

Naujiausi straipsniai

Trys vartojimo kredito davėjai sumokėjo už netinkamą mokumo vertinimą Lietuvos banko skirtas baudas

UAB „Lateko lizingas“, UAB „IPF Digital Lietuva“ ir Provident Polska S.A. filialas „Provident finansai“ sumokėjo Lietuvos banko 2016 m. kovo mėn. skirtas baudas – iš viso 25 590 Eur. Baudos buvo skirtos už netinkamą vartojimo kredito gavėjų mokumo vertinimą ir atsakingojo skolinimo reikalavimų pažeidimus.

2016 m. kovo mėn. Pinigų finansų įstaigų balanso apžvalga

Lietuvos banko turimų skolos vertybinių popierių, išleistų euro zonos rezidentų, suma per mėnesį padidėjo 219,9 mln., o paskolų euro zonos rezidentams suma sumažėjo 111,8 mln. Eur. Šie rodikliai mėnesio pabaigoje sudarė atitinkamai 3,7 mlrd. ir 586,2 mln. Eur. Euro zonos rezidentų indėliai Lietuvos banke per mėnesį padidėjo 1,2 mlrd. – iki 4,5 mlrd. Eur. Kitų pinigų finansų įstaigų (PFĮ) paskolos Lietuvos rezidentams, išskyrus PFĮ, padidėjo 374,2 mln. ir mėnesio pabaigoje sudarė 17,5 mlrd. Eur. Lietuvos rezidentų, išskyrus PFĮ, indėliai kitose PFĮ sumažėjo 66,6 mln. – iki 16,6 mlrd. Eur.

Lietuvos ir Suomijos bankų vadovai aptars priemones nekilnojamojo turto kainų burbulams užkardyti

Nekilnojamojo turto (NT) kainų raida Šiaurės ir Baltijos šalyse yra nevienoda, o galimi disbalansai vienoje šalyje gali turėti įtakos ir kitoms glaudžiai tarpusavyje susijusioms regiono šalių finansų sistemoms. Šį ir kitus aktualius finansinio stabilumo ir bankininkystės klausimus numatoma aptarti sausio 25 d. Helsinkyje įvyksiančiame Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų valdybų susitikime.

Bankai sėkmingai pradėjo vykdyti tarpbankinius atsiskaitymus pagal elektroninių mokėjimų eurais erdvės SEPA reikalavimus

Šiandien, pirmąją darbo dieną naujaisiais metais, šalies bankai pradėjo vykdyti tarpbankinius atsiskaitymus pagal trisdešimt keturias valstybes apimančios elektroninių mokėjimų eurais erdvės, vadinamos SEPA, reikalavimus. Nuo šiol bankai tarpbankinius mokėjimus atlieka SEPA reikalavimams pritaikytoje naujoje Lietuvos banko valdomoje sistemoje SEPA-MMS ir kitose europinėse mokėjimo sistemose.