Skolų išieškojimas

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Skolų išieškojimas

Paprastai skolų išieškojimas apibrėžiamas kaip reikalingų priemonių ir procedūrų visuma, kurių reikia imtis, norint atgauti skolas iš skolininko (asmuo pasiskolinęs pinigų ir vėluojantis juos grąžinti). Skolų išieškojimas gali būti sudarytas iš dviejų etapų: ikiteisminio ir teisminio skolos išieškojimo. Toliau apie kiekvieną jų pakalbėsime plačiau.

Ikiteisminis skolų išieškojimas. Esant šiam išieškojimo atvejui skolintojas (asmuo, paskolinęs pinigų ir siekiantis juos atgauti) stengiasi atgauti skolą nesikreipdamas į teismą. Abiems pusėms tai yra priimtinesnis sprendimo būdas, kadangi skolintojas praranda mažiau laiko ir pinigų (tiesa juos vėliau vistiek turėtų kompensuoti skolininkas). Tuo tarpu su skolininku yra bandoma susitarti gražiuoju ir jis nėra patraukiamas į teisminę atsakomybę. Visas teismo išlaidas turėtų padengti skolininkas, todėl jam labai nenaudinga nekreipti dėmesio į skolintojo skatinimus sumokėti skolas ir laukti, kol jis bus patraukiamas į teisminę atsakomybę.

Kai tik skolintojas pastebi, kad atsiranda asmuo, kuris yra jam skolingas, privalo jam pranešti. Paprasti ir greiti, bet ganėtinai efektyvūs būdai yra priminimas paskambinus arba nusiuntus elektroninį laišką. Galbūt asmuo pamiršo apie skolą ir apie ją priminus, nedelsiant ją grąžins. Tačiau pasitaiko atvejų, kad asmuo pripažįsta tai, kad yra skolingas tačiau skolos vistiek negrąžina (galbūt neturi tam pinigų). Tokiu atveju reikėtų jam siųsti registruotą laišką, kuriame būtų primenama apie skolą, nurodyti laikotarpį, per kurį yra būtina skolą gržinti bei diskretiškai užsiminti apie pasekmes , kurios grėstų laiku negrąžinus skolos. Toks laiškas – vadinamas pretenzija.

Jeigu skolininkas atsiliepia, paaiškina susidariusią situaciją, kad neturi pakankamai pinigų grąžinti skolai, tuomet skolintojas gali leisti jam skolą grąžinti dalimis, mokant kas kažkokį laiko tarpą. Geriausia būtų sudaryti mokėjimų grafiką, kurio skolininkui reikėtų griežtai laikytis. Taip pat skolintojas turi teisę iš skolininko reikaluti, kad šis jam mokėtų palūkanas arba delspinigius, už vėlavimą grąžinti skolą.

Teisminis skolų išieškojimas. Jeigu ikiteisminis skolos išieškojimo būdas neduoda jojių rezultatų, tuomet lieka vienintelė išeitis – skolos išieškojima teismo pagalba. Taip skolintojas iš skolininko priverstiniu būdu gali susigrąžinti skolą.

Į teismą patariama kreiptis teismo įsakymo būdu, kadangi tai yra pats paprasčiausias ir mažiausiai kainuojantis teisminis išieškojimo būdas ir teismo procesuose dalyvauti nereikia. Norint pateikti pareiškimą teismui, reikia užpildyti nustatytą formą ir joje išdėstyti aplinkybes, dėl kurių atsirado skolos. Jokių įrodymų pridėti nereikia.

Tuomet teismas išnagrinėja prašymą ir jį arba atmeta, arba išduoda teismo įsakymą. Jeigu skolininkas per 20 dienų laikotarpį nepateikia prieštaravimų, dėl skolintojo pareiškimo, teismo sprendimas yra perduodamas vykdyti anstoliams.

Galų gale iš skolininko yra išreikalaujama skola, tačiau jo piniginė dar labiau suplonėja, kadangi jam tenka padengti visas teismo išlaidas, advokatų išlaidas ir kitus mokesčius.


Naujiausi straipsniai

Investiciniai fondai

Investiciniai fondai

Investiciniai fondai tai daug investuotojų pinigai, kurie yra sunešti į vieną „katilą“. Šie pinigai yra kartu investuojami į kokias nors finansines priemones  (tai gali būti akcijos, obligacijos ir pan.). Tai pats populiariausias investavimo būdas, sudaro didžiausią investavimo rinkos dalį (virš 50 proc. viso pasaulio finansinio turto). Lietuvoje investiciniai fondai dažnai vadinami kolektyviniais investavimo subjektais.

Greitieji kreditai ir būsto paskola

Greitieji kreditai ir būsto paskola

Jau daug kalbėta ir apie greituosius kreditus, ir apie būsto paskolas. Tačiau šiandien pakalbėsime apie tai, kaip šios abi paskolų rūšys tarpusavyje susiję. Daugelis turbūt nė neįsivaizduoja, kad kažkada paimti greitieji kreditai gali turėti įtakos bandant gauti būsto paskolą. Iš tiesų, greitieji kreditai palieka juodą dėmę finansinėje istorijoje. Asmenis, kurie praeityje yra ėmę greitųjų paskolų, bankai priskiria rizikos grupei.

Paskolos laidavimas

Paskolos laidavimas

Yra atvejų kai asmeniui, neturinčiam pastovių ar pakankamų pajamų yra suteikiama paskola. Tačiau tokiu atveju jam reikalingas laiduotojas. Tokiu atveju laiduotojas pasirašo sutartį, pagal kurią atlygintinai arba ne (priklauso nuo asmens imančio paskolą ir laiduotojo asmeninio susitarimo) jis yra įpareigojamas kreditoriui (skolinančiam paskolos pinigus) atsakyti už tai, jeigu skolinantysis nesugebės mokėti įmokų. Tokiu atveju pačiam laiduotojui tektų mokėti paskolos įmokas.

Dideli banko paslaugų mokesčiai

Dideli banko paslaugų mokesčiai

Lietuvos, kaip ir kitų šalių bankuose, už kiekvieną paslaugą tenka mokėti. Tačiau skirtumas tas, kad kitose šalyse, siekiant sumažinti klientų srautą bankuose, klientai yra skatinami naudotis elektronine bankininkyste, todėl dauguma paslaugų, atliekamų internetinėje erdvėje, jiems yra nemokamos. Tai iš tiesų skatina žmones rinktis internetinę bankininkystę, kadangi jie atranda ir daugiau privalumų: nebereikia stovėti banko eilėse, sutaupo nemažai laiko, reikalingas pinigų operacijas gali atlikti tiesiog namuose prie savo kompiuterio.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!