Indėliai ir jų rūšys

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Indėliai ir jų rūšys

Indėliai - patogi ir populiari pinigų laikymo ir taupymo priemonė. Nors pastaruoju metu esant mažoms palūkanoms iš indėlių „uždirbama“ nedaug, tačiau tai pati saugiausia pinigų laikymo ir taupymo priemonė. Net banko bankroto atveju pinigus, kuriuos laikėte indėliuose vis tiek atgausite, kadangi indėliai iki 100 tūkst. eurų yra apdraudžiami.

Pagrindinės indėlių rūšys yra šios: terminuotasis indėlis, terminuotasis periodinis indėlis, taupomasis indėlis, investicinis indėlis, kintamasis indėlis, jaunimo indėlis. Toliau aptarsime kiekvieną iš jų.

Terminuotasis indėlis. Paprastai šios rūšies indėlis dedamas ne trumpesniam nei pusės metų laikotarpiui. Jis skirtas laikyti „laisviems“ t.y. tokiems pinigams, kurių per numatytą laikotarpį tikrai neprireiks. Terminuotojo indėlio  metinės palūkanos yra ženkliai didesnės nei, pavyzdžiui, taupomojo indėlio.

Terminuotasis periodinis indėlis. Šios rūšies indėlis tinka žmonėms, kurie siekia gauti nuolatines pajamas iš savo turimų „laisvų“ pinigų. Sudarius terminuotojo periodinio indėlio sutartį už jį palūkanos bus išmokamos kiekvieną mėnesį. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie turi dideles pinigų santaupas ir jų nenori leisti, jie gali pragyventi tiesiog iš gaunamų palūkanų.

Taupomasis indėlis. Tai puikus ir saugus būdas taupyti pinigus. Jis nepalyginamai saugesnis, nei, tarkim, pinigų laikymas „kojinėje“. Į šį indėlį kiekvieną mėnesį galima pervesti norimą pinigų sumą, taip didėjant sutaupytų  pinigų sumai, palūkanos skaičiuojamos nuo didesnės sumos. Patogu yra tai, jog prireikus galima dalį turimų pinigų nurašyti (paimti iš indėlio) ir neprarasti jau turimų palūkanų.

Investicinis indėlis. Šios rūšies indėlio palūkanos tiesiogiai priklauso nuo finansinio turto, su kuriuo jis susietas, vertės kitimo. Investiciniu indeliu galima uždirbti žymiai daugiau, nei turint terminuotąjį indėlį, tačiau ir rizika yra žymiai didesnė (turint terminuotąjį indėlį rizikos visiškai nėra). Investiciniai indėliai gali būti skirtingi, tai priklauso nuo su jais susieto finansinio turto pasiūlymų.

Kintamasis indėlis. Šio indėlio rūšį patogu naudoti tada, kai turite papildomų pinigų, kurių žinote, kad Jums tikrai neprireiks. Kintamojo indėlio palūkanos taip pat priklauso ir nuo su juo susieto finansinio turto.

Indėlių sutartis galima sudaryti dviem būdais: užsukus į bet kurį savo banko padalinį arba patiems, būnant namuose, naudojantis elektronine bankininkyste.

Kokią indėlių rūšį pasirinkti, turite nuspręsti Jūs patys, atsižvelgdami į savo poreikius ir galimybes.


Naujiausi straipsniai

Asmeninių finansų valdymas

Asmeninių finansų valdymas

Šių dienų realybė yra tokia: prekių ir paslaugų kainos kyla, atlyginimai nesikeičia, arba jei ir padidėja, tai labai minimaliai, indėlių palūkanos, deja,  yra mažos, todėl juose laikydami pinigus daug neuždirbsite, tačiau jie ten bus saugūs. Susiklosčius tokiai finansinei situacijai reikia mokėti valdyti savo finansus tam, kad nenuskurstume ir dar labiau nepabogintume savo finansinės padėties.

Kur investuoti pinigus?

Kur investuoti pinigus?

Dažnam iš mūsų iškyla šis klausimas. Tačiau vieni greitai atranda sritį, į kurią ryžtasi investuoti, kiti yra kiek konservatyvesni ir jiems yra sunkiau rasti tinkamą investavimo sritį. Ypatingai sunku tiems, kurie nori neprisiimdami didelės rizikos daug uždirbti. Iš karto galime Jus nuvilti: tokių sričių nėra. Yra arba maži procentai su maža rizika, arba didelė rizika su galimai didesniais procentais. Taigi, kiekvienas investuotojas turi suvokti, kas jam yra prioritetas: saugumas ar galimai didelės pajamos. Tai palengvins savo investavimo kelio pasirinkimą.

Asmeniniai finansai

Asmeniniai finansai

Asmeniniai finansai tai – žmonės, kurie veda savo finansinį ūkį. Tai gali būti šeimos nariai (tėvai su vaikais, seneliai su anūkais) taip pat nesusituokę, bet kartu gyvenantys asmenys, kitaip tariant tam tikra žmonių grupė. Finansų valdymas – sprendimai ir veiksmai susiję su finansais.

Investavimo pagrindai

Investavimo pagrindai

Investavimu - vadinama turimų santaupų pavertimas finansiniu turtu. Finansinis turtas dar vadinamas aktyvais. Investuodami žmonės įsigyja akcijas, obligacijas, investicinius fondus, nekilnojamąjį turtą ar kt. tikėdamiesi, kad jie per tam tikrą laikotarpį duos papildomą finansinę naudą. Tai ilgas ir daug pastangų, žinojimo ir domėjimosi reikalaujantis darbas. Tačiau tie, kurie nėra susidūrę su investavimu dažnai mano, kad tai lengvas būdas praturtėti. Iš tikrųjų, gera arba sėkminga metine investicijų grąža yra laikoma apie 8 – 10 proc.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!