Trečios pakopos pensijų fondų sistema

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Trečios pakopos pensijų fondų sistema

Trečiosios pakopos pensijos kaupimas yra neprivalomas, tačiau tie, kurie nori turėti užtikrintesnę senatvę, kaupia dar ir šioje pensijų sistemoje. Paprastai tai daroma ne savarankiškai (kadangi reikia daug žinių ir išmanymo), o naudojantis savo darbą išmanančių institucinjų paslaugomis - dalyvaujama trečiosios pakopos pensijų fonduose, investuojama į investicinius fondus ar dalyvaujama kaupiamajame gyvybės draudime. Šioje pensijų kaupimo sistemos pakopoje gali dalyvauti be išimties visi (netgi tie, kurie nedalyvauja pirmoje ir antroje pensijų kaupimo pakopose).

Skirtingai nuo antrosios pensijų pakopos, kur nereikia savarankiškai mokėti įmokų į pensijų fondą, dalyvaujant trečioje pakopoje tai reikia daryti pačiam, savarankiškai. Tačiau įmokas pervesti nebūtina kiekvieną mėnesį, galima daryti pertraukas, o  tai labai patogu kai, tarkim, atrsiranda neplanuotų išlaidų ar  brangus pirkinys, ir pinigų pervesti nelieka.

Kaip žinia šis trečios pakopos pensijų kaupimo fondas veikia panašiai kaip ir antrosios, kadangi gautos įmokos yra investuojamos. Būtent todėl, renkantis fondą yra svarbu atkreipti dėmesį į mokesčius ir investavimo strategiją. Ir vieną, ir kitą galite rasti kiekvieno fondo taisyklių sąraše.

Dažnai kaupiamasis gyvybės draudimas yra ir kaip pensijų kaupimo funkcija. Ši draudimo rūšis dažnai siūloma draudimo bendrovių, vietoj trečiosios pensijų pakopos. Kaupiamasis gyvybės draudimas yra toks, kad kliento įmoka skiriama į dalis - viena panaudojama jam  apdrausti, o kita yra investuojama.

Trečioji pensijų kaupimo pakopa yra mažiausiai įpareigojanti (lyginant su pirmąja ir antrąja) ir suteikia daugiausiai laisvės, kadangi, kaip jau buvo minėta anksčiau, ji yra neprivaloma, įmokas galima mokėti ne kiekvieną mėnesį ir tai, kad iš jos galima bet kada pasitraukti. Privalumas ir tas, kad ji gali būti pradėta mokėti net 5 metais anksčiau negu nustatytas pensijinis amžius. Taigi, jeigu šiuo metu pirmos pakopos pensija yra mokama sulaukus 65 metų, tai kaupiant trečiosios pakopos pensiją, jeigu yra poreikis, išmokas galima gauti sulaukus 60 metų.


Naujiausi straipsniai

Akcijos

Akcijos

Akcijos apibrėžiamos kaip nuosavybės vertybiniai popieriai. Pagal riziką jos yra priskiriamos pačioms rizikingiausioms investavimo priemonėms, tačiau investuojant į jas, per ilgą investavimo laikotarpį (apie 30 metų) galima tikėtis didžiausio pelno. Kai asmuo įsigyja kokios nors įmonės akcijų, jis tampa vienu iš tos įmonės dalininkų (bendrasavininkų). Kiekvienas dalininkas pretenduoja gauti dividendus (įmonės pelno dalį), be jų investuotojams aktualus ir pelno augimas.

Banko kortelės saugumas

Banko kortelės saugumas

Gyvenime pasitaiko įvairių atvejų: pametami pinigai, pametama ar pavogiama piniginė su visais joje esančiais dokumentais, banko kortelėmis ir pinigais. Pirmuoju atveju, pinigų atgauti praktiškai neįmanoma, tačiau esant antrajam atvejui, kai pinigai laikomi banko kortelėje įmanoma jų neprarasti, tereikia žinoti kaip tokiu atveju elgtis ir apskritai, kaip saugiai naudoti banko kortelę. Bankai visą parą teikia kortelės blokavimo paslaugą, todėl jeigu pametėte ar iš Jūsų pavogė banko kortelę, nedvejokite ir bet kuriuo paros metu skambinkite į savo banką, prašydami, kad ji būtų užblokuota.

Investavimas, kas tai?

Investavimas

Daugelis, kurie nėra susidūrę su investavimu, įsivaizduoja, jog tai yra galimybė lengvai ir greitai užsidirbti daug pinigų. Tačiau realybė nėra visiškai tokia, kadangi dažnai neužtenka užsiimti vien investavimu ir laukti, kol pinigai gerokai padidės. Tokios mintys pritraukia daug žmonių, jie tampa pradedančiaisiais investuotojais. Tačiau neretai jiems tenka nusivilti, kadangi investavimas nėra toks dalykas, kad per trumpą laiką galima būtų praturtėti. Tam reikia laiko, todėl prieš apsisprendžiant dėl investavimo, reikia nusiteikti, kad laukti gali tekti ilgai.

Bankai sėkmingai pradėjo vykdyti tarpbankinius atsiskaitymus pagal elektroninių mokėjimų eurais erdvės SEPA reikalavimus

Šiandien, pirmąją darbo dieną naujaisiais metais, šalies bankai pradėjo vykdyti tarpbankinius atsiskaitymus pagal trisdešimt keturias valstybes apimančios elektroninių mokėjimų eurais erdvės, vadinamos SEPA, reikalavimus. Nuo šiol bankai tarpbankinius mokėjimus atlieka SEPA reikalavimams pritaikytoje naujoje Lietuvos banko valdomoje sistemoje SEPA-MMS ir kitose europinėse mokėjimo sistemose.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!