Trečios pakopos pensijų fondų sistema

Pinigai per 1 dieną!

Gauti paskolą
Trečios pakopos pensijų fondų sistema

Trečiosios pakopos pensijos kaupimas yra neprivalomas, tačiau tie, kurie nori turėti užtikrintesnę senatvę, kaupia dar ir šioje pensijų sistemoje. Paprastai tai daroma ne savarankiškai (kadangi reikia daug žinių ir išmanymo), o naudojantis savo darbą išmanančių institucinjų paslaugomis - dalyvaujama trečiosios pakopos pensijų fonduose, investuojama į investicinius fondus ar dalyvaujama kaupiamajame gyvybės draudime. Šioje pensijų kaupimo sistemos pakopoje gali dalyvauti be išimties visi (netgi tie, kurie nedalyvauja pirmoje ir antroje pensijų kaupimo pakopose).

Skirtingai nuo antrosios pensijų pakopos, kur nereikia savarankiškai mokėti įmokų į pensijų fondą, dalyvaujant trečioje pakopoje tai reikia daryti pačiam, savarankiškai. Tačiau įmokas pervesti nebūtina kiekvieną mėnesį, galima daryti pertraukas, o  tai labai patogu kai, tarkim, atrsiranda neplanuotų išlaidų ar  brangus pirkinys, ir pinigų pervesti nelieka.

Kaip žinia šis trečios pakopos pensijų kaupimo fondas veikia panašiai kaip ir antrosios, kadangi gautos įmokos yra investuojamos. Būtent todėl, renkantis fondą yra svarbu atkreipti dėmesį į mokesčius ir investavimo strategiją. Ir vieną, ir kitą galite rasti kiekvieno fondo taisyklių sąraše.

Dažnai kaupiamasis gyvybės draudimas yra ir kaip pensijų kaupimo funkcija. Ši draudimo rūšis dažnai siūloma draudimo bendrovių, vietoj trečiosios pensijų pakopos. Kaupiamasis gyvybės draudimas yra toks, kad kliento įmoka skiriama į dalis - viena panaudojama jam  apdrausti, o kita yra investuojama.

Trečioji pensijų kaupimo pakopa yra mažiausiai įpareigojanti (lyginant su pirmąja ir antrąja) ir suteikia daugiausiai laisvės, kadangi, kaip jau buvo minėta anksčiau, ji yra neprivaloma, įmokas galima mokėti ne kiekvieną mėnesį ir tai, kad iš jos galima bet kada pasitraukti. Privalumas ir tas, kad ji gali būti pradėta mokėti net 5 metais anksčiau negu nustatytas pensijinis amžius. Taigi, jeigu šiuo metu pirmos pakopos pensija yra mokama sulaukus 65 metų, tai kaupiant trečiosios pakopos pensiją, jeigu yra poreikis, išmokas galima gauti sulaukus 60 metų.

Tarpusavio skolinimo platforma. Paprasčiau nei banke

Paskolos iki 10.000 EUR

Paskolos terminas iki 60 mėnesių

Atidėk kredito įmokas iki 3 mėnesių!

paskolos iki 1400 EUR

Pirmas kreditas iki 1000 EUR iki 6 mėn. terminui NEMOKAMAI!
Nuolaida kreditui iki 65 %.

Paskolos iki 4000 EUR

Pirmas kreditas iki 1000 EUR iki 6 mėn. terminui NEMOKAMAI!
Nuolaida kreditui iki 65 %.

Paskolos Refinansavimas iki 6000 EUR

Paskolos iki 110% automobilio vertės

Individualios palūkanos

Galima derėtis

Pirma paskola nemokamai iki 1000 EUR  ir iki 120 dienų

Pirmas kreditas iki 6 mėn. su 0% palūkanomis.

Kreditas iki 3000 EUR

iki 35.000 EUR

Vartojimo paskola nuo 12%

Paskola su NT įkeitimu nuo 6%

Naujiausi straipsniai

Trys vartojimo kredito davėjai sumokėjo už netinkamą mokumo vertinimą Lietuvos banko skirtas baudas

UAB „Lateko lizingas“, UAB „IPF Digital Lietuva“ ir Provident Polska S.A. filialas „Provident finansai“ sumokėjo Lietuvos banko 2016 m. kovo mėn. skirtas baudas – iš viso 25 590 Eur. Baudos buvo skirtos už netinkamą vartojimo kredito gavėjų mokumo vertinimą ir atsakingojo skolinimo reikalavimų pažeidimus.

2016 m. kovo mėn. Pinigų finansų įstaigų balanso apžvalga

Lietuvos banko turimų skolos vertybinių popierių, išleistų euro zonos rezidentų, suma per mėnesį padidėjo 219,9 mln., o paskolų euro zonos rezidentams suma sumažėjo 111,8 mln. Eur. Šie rodikliai mėnesio pabaigoje sudarė atitinkamai 3,7 mlrd. ir 586,2 mln. Eur. Euro zonos rezidentų indėliai Lietuvos banke per mėnesį padidėjo 1,2 mlrd. – iki 4,5 mlrd. Eur. Kitų pinigų finansų įstaigų (PFĮ) paskolos Lietuvos rezidentams, išskyrus PFĮ, padidėjo 374,2 mln. ir mėnesio pabaigoje sudarė 17,5 mlrd. Eur. Lietuvos rezidentų, išskyrus PFĮ, indėliai kitose PFĮ sumažėjo 66,6 mln. – iki 16,6 mlrd. Eur.

Lietuvos ir Suomijos bankų vadovai aptars priemones nekilnojamojo turto kainų burbulams užkardyti

Nekilnojamojo turto (NT) kainų raida Šiaurės ir Baltijos šalyse yra nevienoda, o galimi disbalansai vienoje šalyje gali turėti įtakos ir kitoms glaudžiai tarpusavyje susijusioms regiono šalių finansų sistemoms. Šį ir kitus aktualius finansinio stabilumo ir bankininkystės klausimus numatoma aptarti sausio 25 d. Helsinkyje įvyksiančiame Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų valdybų susitikime.

Bankai sėkmingai pradėjo vykdyti tarpbankinius atsiskaitymus pagal elektroninių mokėjimų eurais erdvės SEPA reikalavimus

Šiandien, pirmąją darbo dieną naujaisiais metais, šalies bankai pradėjo vykdyti tarpbankinius atsiskaitymus pagal trisdešimt keturias valstybes apimančios elektroninių mokėjimų eurais erdvės, vadinamos SEPA, reikalavimus. Nuo šiol bankai tarpbankinius mokėjimus atlieka SEPA reikalavimams pritaikytoje naujoje Lietuvos banko valdomoje sistemoje SEPA-MMS ir kitose europinėse mokėjimo sistemose.